Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možné a případně jak, připevnit zásuvku na zeď, na které je nalepen koberec?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možné a případně jak, připevnit zásuvku na zeď, na které je nalepen koberec?  (Přečteno 7568 krát)
Jaroslav Chaloupka
« kdy: 25.02.2021, 11:33 »

Je možné a případně jak, přidělat zásuvku/vypínač na zeď, na které je nalepen koberec?
Koberec chci nalepit na zeď v ložnici za postel.
Na zdi je jak zásuvka, odbočná krabice, tak i vypínač.
Obecně není problém do koberce vyříznout díru a vsadit zásuvku, ale asi to nebude tak jednoduché.


(Původní nesmysl "Zásuvka/vypínač na zdi polepené kobercem ?")
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 26.02.2021, 20:02 »

Od toho nápadu bych rychle utíkal...
Předpokládám, že koberec bude dost hořlavý podklad a nebude jednoduché splnit požadavky pro montáž na tak hořlavý podklad tak, aby to nevypadalo nějak šíleně
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 27.02.2021, 11:01 »

Ten dotaz je můj. Zapoměl jsem, že tu mám registraci. Pokud je někdo schopen mě stotožnit příspěvek, budu rád.

Polepení zdi kobercem přeci není nic výjmečného a lidé to prostě dělají. Lepí se nejen koberce, ale také pvc, rákos a pod. Každý vyřízne díru a vsadí zásuvku. Názor lidí je "Je to přeci jako by tam byla tapeta." ale není. Dokonce jsem viděl i polepené zdi zátěžovým kobercem v kancelářích.

Já chci být odpovědnější a čekal jsem od zkušených, kteří se s tím museli již setkat, nějakou radu, normu ,  foto realizace a pod.

Mě se osobně se jedná o koberec třídy hořlavosti Cfi. https://www.mujkoberec.cz/figaro-/258371-metrazovy-koberec-figaro-41920-bezovo-bily.html#/rozmer_metrazniho_produktu-rozmer_na_miru_bez_obsiti

Může tento koberec být pod rámeckem ABB tango ?
Nebo jiný typ - výrobce... ?
Nebo musí být zaříznutý okolo rámečku ?
Nebo stačí překrýt nehořlavým materiálem ?
Nebo použít kryt pod vypínač proti ušpinění ?
.......?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #3 kdy: 27.02.2021, 11:44 »

Výrobek, který má být instalován do tříd D, C nebo B, musí být testován podle ČSN EN ISO 11925-2 pomocí plamene působícího po dobu 30 s. Výrobek, který odpovídá požadavkům dle výsledku zkoušky podle ČSN EN ISO 11925-2, se dále testuje podle ČSN EN 13823, resp. podle ČSN EN ISO 9239-1- to samé platí pro podlahové krytiny.

Odpovídá vaše provedení těmto pořadavkům? Jsou vámi použité přístroje a materiály k tomuto vhodné?
Tak najdete odpověď. Osobně bych od toho také raději utíkal. Je to snažší, než hledat a zjišťovat jestli je to OK, protože ten čas s ověřováním mi jen tak někdo nezaplatí. Protože ani vy mi za dohledávání těchto informací nic nedáte, tak jsem vám dal pouze nápovědu a ostatní je na vás  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 27.02.2021, 12:49 »

Takže pokud krytina, v tomto případě koberec, splňuje třídu hořlavosti Cfi, lze bezproblému na tuto krtinu instalovat přístroje a rámečky Tango, protože tyto splnují podmínky pro instalaci na hořlavé materiály třídy B,C,D,E.

Nakonec je to opravdu za jistých podmínek tak jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 27.02.2021, 13:57 »

Jste si nějak rychle jistý. Četl jste předpisy které jsem vám napsal? Prostudoval jste si potřebné materiály? Víte jaký je rozdíl mezi hořlavostí a třídou reakce na oheň?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 27.02.2021, 15:20 »

Pokud se mýlím, tak mě samozřejmě opravte.
Cfi u podlahových krytin je reakce na ohen třídy C. Jsou to všechno nové evropské normy třídy reakce na ohen, pouze se podlahové kritiny testují podle jiné normy ?

Citace
Výrobek, který má být klasifikován do tříd D, C nebo B, se zkouší podle ČSN EN ISO 11925-2 pomocí plamene působícího po dobu 30 s. Výrobek, který vyhoví požadavkům stanoveným na výsledky zkoušky podle ČSN EN ISO 11925-2, se dále vyzkouší podle ČSN EN 13823, resp. podle ČSN EN ISO 9239-1- toto platí pro podlahové krytiny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Požární odolnost podlahové krytiny
Podlahoviny jsou označovány také piktogramy, které je specifikují co do odolnosti vůči plameni a reakcí na plamen. Dále vlastnostmi a co do míry přispívání k rozvoji požáru a tvorby jedovatých zplodin. Běžně v domácnostech postačují podlahové krytiny s označením Efl. Podlahovina označená ffl není specifikovaná, výrobce nemá k dispozici žádné informace o požární odolnosti a reakci této podlahoviny.

V piktogramu je také doplněna informace o tvorbě kouře

s1 - kouř ≤ 750 % × minuty
s2 - výrobky, pro které nejsou stanoveny žádné požadavky na chování nebo které nesplňují kritérium pro zatřídění do s1.



Třídy reakce na oheň pro podlahy

Třída Efl - výrobky schopné odolávat malému plameni. Všechny následující třídy musí splňovat kritérium pro třídu Efl.
Třída Dfl - výrobky vyhovující kritériím pro třídu Efl a kromě toho schopné odolávat po určitou dobu působení tepelného toku. Kritický tepelný tok ≥ 3 kW/m2
Třída Cfl - jako třída Dfl ale vyhovující přísnějším požadavkům. Kritický tepelný tok ≥ 4,5 kW/m2
Třída Bfl - jako třída Cfl ale vyhovující přísnějším požadavkům. Kritický tepelný tok ≥ 8 kW/m2
Třída A2fl - vyhovující, pokud se týká tepelného toku, stejným požadavkům jako pro třídu Bfl. Kromě toho nebudou tyto výrobky za podmínek plně rozvinutého požáru významně přispívat ke kalorickému zatížení ani dalšímu růstu požáru.
Třída A1fl - výrobky nebudou přispívat k požáru v žádném jeho stadiu, včetně plně rozvinutého požáru. Z tohoto důvodu jsou automaticky považovány za vyhovující všem požadavkům pro všechny nižší třídy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Dančák
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 28.02.2021, 21:21 »

Jen upozorňuji, že některé látky se stanou hořlavými až po znečištění - časem. V tomto případě to nejspíš až tak (asi) nehrozí (pokud tam nemáte uhelný prach, dřevěné piliny, mastnota...) ,  ale nesmí se na to zapomínat. Typicky většina filtrů jsou nehořlavých, ale jen do chvíle než na sebe nachytají nečistoty (prach, mastnotu). U prachu platí, že čím jemnějí rozemleté, tím lépe hoří, resp vybuchuje a ve formě prachu umí hořet i to, co normálně nehoří.

Jestli kobercem řešíte tepelný komfort, tak to s ohledem na úspory a zdraví nedoporučuji. Izolace bude minimální, zvýšíte však riziko kondenzace za kobercem, riziko vzniku plísní, lapač prachu.

Pokud máte rozvod elektřiny v Al vodičích, tak si nezvyšujte takto riziko požáru. Zásuvky na Al vodičích mají občas snahu hořet, to je smutný fakt.

Navíc by mne zajímalo (já to nevím),  zda náhodu není požární odolnost podlahové krytiny platná jen pro vodorovnou montáž, resp zda ji lze použít i pro svislou montáž. Přeci jen, dřevo se vám také špatně zapaluje shora, ale zboku to jde snáz.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 28.02.2021, 22:43 »

Důvod umístění koberce na zdi je irelevantní.

Co jsem pochopil z tech norem, tak se u podlahových krytin zohledňuje oteplení zespoda i šíření plamene na povrchu ve vodorovné montáži. Ale já přeci nebudu řešit jakým způsobem se testuje. Pro mě je důležitý údaj do jaké kategorie spadá. Také nikdo neřeší dřevěné obložení na stropě, na zdi a pod. Lepení koberců na zdi není zakázáno, ba naopak je to velmi běžné od pravěku.

Já tu vnášel dotaz, protože je tu spousta revizních techniků, kteří toto přeci musí řešit. Nemusí nikde nic hledat a zjišťovat, když je to jejich chleba. S takovouto situací se musí setkávat běžně. Zásuvky se montují i do podlah.

Jsem docela zklamán tím, že tu nedokáží refundovaně odpovědět, za jakých podmínek jsou schopni to zrevidovat podle norem.

Za mě má koberec reakci na ohen třídy C, je tedy možné na ně montovat zařízení, které splňuje montáž na hořlavé podklady třídy C a horší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 28.02.2021, 22:49 »

omlouvám se za překlep. nemohu to editovat
Citace
Jsem docela zklamán tím, že tu nedokáží re fundovaně odpovědět, za jakých podmínek jsou schopni to zrevidovat podle norem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #10 kdy: 28.02.2021, 22:54 »

Jednou píšete hořlavost a podruhé třída reakce na oheň. Jak jsem psal, máte v tom guláš  Nerozhodný

Jsem docela zklamán tím, že tu nedokáží refundovaně odpovědět, za jakých podmínek jsou schopni to zrevidovat podle norem.

V pořádku. Zkuste se zamyslet nad tím, proč tomu tak asi je a proč vám nestačila dle mého jednoznačná nápověda.

PS: JInak musím souhlasit se Zdeňkem Dančákem. Koberec na zdi býval moderní tak před 15-20 lety. Po zkušenostech s údržbou, prachem a dalšími problémy které to v kancelářích přinášelo (u dětí alergie na roztoče a prach) už v podstatě neznám jedinou takovou kancelář, nebo pokoj v RD či bytě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 28.02.2021, 23:07 »

ja jsem laik a guláš v tom mít mohu. Terminy jsem používal ty, které píšou u koberce. Člověk z oboru by mě měl poučit, co značka Cfl znamená a ze to není hořlavost, ale třída reakce na ohen.

Tím kam jste mě navedl, jsem si pár věcí zjistil, takže mám lepší představu. Děkuji za nakopnutí. Na to co je a není moderní, se mohu zeptat na FB.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 01.03.2021, 07:23 »

Komu není rady, tomu není pomoci a když se chce pes bít, tak se hůl vždy najde. To mě tak napadlo jako odpovídající komentář po pročtení téma, které mi zpočátku nějak uniklo.

 Asi bych uměl nalézt řešení, které by jakž-takž eliminovalo nebezpečnost věci, ale třeba jako radu zde nebo předmět zakázky bych to nepoužil. To by mohlo být řešení, pokud bych o koberec na stěně stál já sám a mohl bych to nejen zrealisovat, ale také dlouhodobě sledovat a kontrolovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 01.03.2021, 08:55 »

Jsem docela zklamán tím, že tu nedokáží refundovaně odpovědět, za jakých podmínek jsou schopni to zrevidovat podle norem.

Za mě má koberec reakci na ohen třídy C, je tedy možné na ně montovat zařízení, které splňuje montáž na hořlavé podklady třídy C a horší.
Podľa môjho je vaša otázka určená pre projektantov a výrobcov

Napr. ja jak revizák výber materiálov do EI nerobím,.. ale keď v PD vidím že o horľavom podklade projektant vedel, a že je montáž a zapojenie zásuvky v poriadku, tak výber EZ neskúmam, a z môjho pohľadu máte zásuvku v koberci vyhovujúcu, ...
No ale či to máte podľa projektu už tu nepíšete,... a tak si tu v debate každý „neprojektant“ píšeme čo si o tom myslíme z vlastných skúseností

Inakšie aj výrobca každého obkladového materiálu ktorý môže byť v priamom dotyku s EZ musí plniť všetky normy tak, aby jeho výrobok nešíril požiar v prostredí s EI v normálnych podmienkach používania,..
Osobne si myslím že to každý výrobca vie,...a že keď je koberec určený výrobok pre použitie na stenu s EI, tak že bude vyhovovať.. a hlavne keď prešiel skúšobňou..

Jjjj, a keď si spomeniem na všetky tie obsušené papierové tapety všade po panelákoch.... tak dneska by už mali byť sídliská vyhorené, ... no zatiaľ dajak držia.. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 01.03.2021, 09:05 »

Citace
Komu není rady, tomu není pomoci a když se chce pes bít, tak se hůl vždy najde.

Tomu nějak nerozumím. Rady zde postrádám,až na jednu od pana Fraňka, který mě navedl na normy. Ikdyž jsem očekával jasnější odpověd, i tato byla užitečná.

Nikoho zde nebiju a ani já se necítím bit.

Já jsem zklamán z přístupu zde na tomto foru, protože jediný dojem, který si odnáším je, že pokud neco nevíš, neptejse, prože si upně blbej. Když se zeptám elektrikáře, tak neví a revizák by raději utekl. Pokud někdo neví, chápu, že nekomenuje. Pokud někdo ví a nechce poradit, pak nevím, proč komentuje. Pokud někdo nechce poradit, protože za to neplatím, pak postrádám smysl účasti na tomto foru.

V mém dotazu není nic, jestli mám na zed koberec dát, nebo ne. V mém dotazu je rize dotaz pro odborníka na normu, zda to jde a případně za jakých podmínek.

A děkuji za příspěvek panu Peter Lovacký, který ho postnul v době, kdy já tento psal.
Panu Fraňkovi děkuji za nakopnutí normama. (v předchozím postu mi vypadlo slovo děkuji)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jarda Ch.
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 01.03.2021, 09:12 »

Ještě dopním.
Projekt na to nenám. Neznám nikoho, kdo by chodil pro projekty když si chce vymalovat nebo nalepit tapetu či koberec do již hotového domu. Za to vím, že revize elektřiny by se měli dělat periodické a zde by asi měl revizák umět zasáhnout. Já se snažím předcházet problémům a proto se tu ptám. Tuto informaci nejde nikde dohledat a mohlo to být návodem i jiným.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #16 kdy: 01.03.2021, 09:31 »

Taky ještě něco málo doplním.

Revize el. zařízení, je komplexní souhrn mnoha kroků. OD vizuální kontroly, přes ověření, až po měření a vyhodnocení. Z jedné prosté informace že koberec je Cfi, nejde dát jednoznačnou odpověď na instalaci el zažízení na ten koberec. Jako RT jsem potkal mnoho případů, kdy zdánlivá maličkost znamenala negativní závěr revize, protože v celkovém obraze bezpečnosti to bylo zásadní a naopak kdy na první pohled jasná závada, byla jen závadou neohrožující bezpečnost a instalace se mohla používat. Kolega Hudec to zde nazval citem pro hru a tím to krásně vystihl. Tím chci říci, že pokud nemáte kompletní informace, může být vaše dobrá a dobře míněná rada v některých případech i nebezpečná, když nemáte všechny informace pohromadě. Ten kdo tomu nerozumí, tak to prostě jen nemůže pochopit.
Možná se nad tím nyní zamyslíte trochu více a pochopíte proč jste hned v prvním příspěvku nedostal jednoznačné ANO, nebo NE. S chutí vám odpovědět to nemá nic společného.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 01.03.2021, 09:44 »

Ještě dopním.
Projekt na to nenám. Neznám nikoho, kdo by chodil pro projekty když si chce vymalovat nebo nalepit tapetu či koberec do již hotového domu. Za to vím, že revize elektřiny by se měli dělat periodické a zde by asi měl revizák umět zasáhnout. Já se snažím předcházet problémům a proto se tu ptám. Tuto informaci nejde nikde dohledat a mohlo to být návodem i jiným.
To hej, to máte pravdu, to je ten druhý prípad keď koberec pribudne do priameho kontaktu s EI keď už je EI v prevádzke,... a je to už na výrobcovi, že jaké podmienky na jeho dovolené použitie uvedie v návode..
A práve on by bol z nás všetkých na správnu odpoveď pre vás asi najkompetentne jší..

Periodické v bytoch,.. to zas tak celkom nie, tu je bezpečnosť viac na vás jak na občanovi,.. ale že sa tu pýtate je správne a zodpovedné,..šak všetci sa učíme
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Prosím o radu v akej minimálnej výške maju byť umiestnené zásuvky a vypinače?
 Je možné umístit zásuvky pod okno?
 Mohu dát zásuvku pro topný žebřík 30cm od vany a 20cm od podlahy?
 Jak řešit ve sklepě zásuvky pro router a switch?
 Do jaké výšky doporučujete zásuvky v kuchyni?
 Aky plastovy box do země (velkou protahovací krabici)?
 Umietniť zásuvku pre čerpadielko aby nebola vidno?
 Může být zásuvka ve venkovním prostředí jen 30cm nad terénem ?
 Jaké je správné umístění zásuvek nad podlahou v novostavbě?
 Vylučuje některý předpis vedení v chráničkách a se zásuvkami 25cm nad zemí?
 Co říkáte na tuto zásuvku instalovanou diletantem?
 Jaké je správné umístění vypínače a zásuvek do dřevotřísky?
 Kolik potřebuji zásuvkových a světelných okruhů na byt 3+1?
 Možem dať zásuvku na dřez s krytím IP44?
 Je správné, když na zahradě místo zásuvky osadím podružný rozvaděč?
 Co by rekl RT na podomitkovou krabicku se zasuvkou prilepenou na dlazdickach?
 Jak daleko musí býd zasuvka od odpadu z mycky?
 Za akých podmienek lze mít zásuvky nad drezom?
 Kolik je maximální počet zásuvek na 1 jistič?
 Jaká má být výška elektrických zásuvek nad podlahou?
 Kam umístit vypínače světel pro obývák+ KK , aby nebyly za lednicí ?
 Jakou použit zásuvku na venkovní použití u potoka?
 Jaká je vhodná výška zásuvek a spínačů?
 Kam instalovat zásuvku v koupelně když je málo místa?
 Je možné umístit zásuvku 230V přímo nad kombinovaný sporák?
 Môžem pripevniť zásuvku a svietidlá na kovový káblový žľab?
 Může být za ledničkou zásuvka?
 Je možné do elektroměrového rozvaděče přidat jistič zásuvky?
 Je možné přemístit vypínač na osvětlení sklepní kóje za dveře této kóje?
 Kolik zásuvek a s jakým jištění může být na CYKY 5Cx2,5 s jističem 16 A?
 Co s nízko umístěnými zásuvkami v přizdívce v kuchyňském koutě?
 Jak opravit uvolněnou zásuvku v krabičce KU 68?
 Mohu umístit elektrickou zásuvku v prostoru plynové varné desky?
 Ako montovat kabel povrchove zasuvky AC 400/230V 6h - 16A 50Hz, IP44?
 Musí se v nevytápěné garáži instalovat zásuvky v IP44, nebo stačí obyčejné?
 Jaká je vzdálenost pračkové zásuvky v kuchyňi od přívodů vody?
 Lze umístit zásuvku 230V ve společné jímce s vodoměrem?
 Jak montujete vypínače do skleněného obkladu u kuchyňské linky?
 Může být zásuvka pod odpadem a rozvody vody ?
 Lze umístit zásuvku na komín?
 Lze umístit novou zásuvku u vypínače?
 V jaké výšce musí být instalována zásuvka pro připojení topného žebříku?
 Jak néjlepe zapusit zásuvky do zdi?
 Kam umístit zásuvky pro bojler a pračku?
 Lze umístit vypínače v prostoru vstupu do místnosti?
 Jak elegantne vyresit zasuvky u nove kuch. linky v panelaku?
 Ako sa vy RT staviate k zasuvke, ktora je v drezovej skrinke pod drezom?
 Aká je výška osadenia elektrických zariadení v podzemných podlažiach?
 Kam dát zásuvku pro zásobníkový ohřívač vody pod umyvadlem ?
 Je nízké osazení lištové zásuvky 230V od podlahy v souladu s normami?
 Lze nainstalovat elektrickou zásuvku do niky sousedící s umyvadlem?
 Jak bezpečně zrušit zásuvku která je v umývacím prostoru?
 Neodporuje zásuvka 15cm nad zemí na nekrytém schodišti na terasu k bazénu ČSN?
 Jak v blízkosti elektroměru zřídit zásuvku nn 230V?
 Je nebezpečné provozovat zásuvku vně nábytku?
 Je možné umístit zásuvku v kuchyňské lince přímo pod přívod vody?
 Jak zapojit původní zásuvky s dřevěným obložením na omítce?
 Je možné pripojiť zásuvku 230V na prívod k pohonu brány?
 Mohu do dřevěné zástěny kuchyňské linky instalovat zásuvky?
 Lze bezpečně umístit zásuvku do koupelny?
 Ako zistím presne osadenie svetiel a zásuviek myslím rozmerovo?
 Může být zásuvka přímo nad umyvadlem?
 Je možné dostat zásuvku do malé koupelny v zóně 2?
 Jak lze řešit zásuvku překážející nábytku u stěny ?
 Kde může být umístěna zásuvka pro myčku?
 Je definována vzdálenost zásuvky od plynoměru?
 Lze na elektroměrovém rozvaděči instalovat 3f 32A zásuvku?
 Jaký počet zásuvek v bytě lze označit za dostatečný?
 Jaká je bezpečná vzdálenost mezi zásuvkou a dřezovou baterií se sprchou?
 Mohu přímo nad dřezem ponechat zásuvku, pokud ji zaslepím a nebudu používat?
 Lze za krbová kamna umístit nějaký typ zásuvky?
 Je možné umístit v koupelně v zóně 3 zásuvky na omítku?
 Za jakých podmínek lze instalovat zásuvku 230V do podlahy obývacího pokoje?
 Jak vytáhnout zásuvku do nábytku?
 Lze umístit zásuvku z přední strany kuchyňské linky pod dřez?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 23 dotazů.