Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak technicky vzniká 400V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak technicky vzniká 400V?  (Přečteno 7146 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 22.02.2021, 18:39 »

Koukám, téma se zvrhává do historie pravěku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 22.02.2021, 21:52 »

S tuší mě to nikdy nešlo, ale kouzlo těchto per jsem objevil v okamžiku, kdy bylo třeba nakreslit a vyleptat první plošný spoj. Tam mě to začalo teprv bavit a o některých přístrojích vím, že fungují dodnes.  Mrknutí


Nitrolak v těchto perech uměl zázraky.

 V době, kdy nebyly fotocitlivé materiály příliš k dispozici a kreslit předlohu tuší dalo stejnou práci jako jedna deska (nebo ještě víc práce, záleželo na tom zda byl proces pozitivní nebo negativní),  tak se malý počet desek vyplatilo udělat perem rovnou na desku lakem a hned vyleptat.

Mám takhle udělané věci dodnes, slouží 20 - 30 - 40 - 50 let. Ten tišťák to neovlivní, pokud tedy není podleptaný a zeslabený. Na to se muselo dávat hodně pozor, zejména při použití koncentrovanéh o peroxidu a koncentované kyseliny solné.

Koukám, téma se zvrhává do historie pravěku.

Já vám dám historii pravěku, já nejsem žádný pravěký ještěr a kol. Alin také ne.

P.S. Berte to s humorem, tak jako já.  Úsměv

 





Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.