Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Zaregistrovali jste novou společnost pro distribuci EG.D?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zaregistrovali jste novou společnost pro distribuci EG.D?  (Přečteno 9410 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« kdy: 15.02.2021, 08:10 »

Od 1.1.2021 jsou vydané nové připojovací podmínky pro distribuční společnost ED.G.
(Skupina- E.ON)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 15.02.2021, 09:24 »

Od 1.1.2021 jsou vydané nové připojovací podmínky pro distribuční společnost ED.G.
(Skupina- E.ON)

Co jsem v rychlosti viděl, tak se kromě hlavičky a designu brožury nezměnilo nic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 15.02.2021, 10:21 »

Co jsem v rychlosti viděl, tak se kromě hlavičky a designu brožury nezměnilo nic.


Také jsem to proletěl v rychlosti ,   zdá se mě to stejné.....
Jenom se musí psát na nové tiskopisy všechny požadavky, prý s logem E ON vrátí??
(Nevím zda to je pravda? Tento rok jsem tam zatím nic neposílal)
Musí tam být logo eg.d .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 15.02.2021, 19:51 »

Toto bylo už v minulých?

Citace
V případě, že v elektroměrovém rozvaděči není dostatečné místo pro montáž sazbového spínače, lze spínač namontovat na kryt svorkovnice elektroměru, pokud to hloubka elektroměrovéh o rozvaděče umožní. Ovládací vodiče budou přivedeny do prostoru pod kryt elektroměru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
jakubvitekvlnecka
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 16.02.2021, 06:43 »

Sami v tom ještě plavou. Některé dokumenty ještě používají s hlavičkou EON
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 16.02.2021, 07:23 »

Ano zaregistroval ve spojení s novými připojovacími podmínkami.

https://www.severocech.cz/news/nove-pripojovaci-podminky-vsech-distributoru/
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 17.02.2021, 07:46 »

Toto bylo už v minulých?


Pod jakým je to článkem?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #7 kdy: 17.02.2021, 11:17 »

Pod jakým je to článkem?


Asi myslí článek 7.3 pod tabulkou.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 22.02.2021, 20:23 »

Toto bylo už v minulých?

Škoda že v tomhle se ČEZ není ochoten "opičit".  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 22.02.2021, 20:48 »

Elektroměr s integrovaným HDO byl možný u PRE? Nebo to byl ČEZ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 22.02.2021, 21:58 »

Jestli u PRE, to nevím. To je jiný svět než zbytek státu.  zle
ČEZ to měl (má?) jako pilotní projekt pouze ve Vrchlabí. Bohužel. Je to skvělý systém a nevím, proč to jinde nejde.  ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 22.02.2021, 22:00 »

Já se s tím právě někde setkal, vím, že to bylo kolem Prahy, ale už si nepamatuju, jestli to bylo ČEZ nebo PRE a je to určitě už nějakej pátek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 23.02.2021, 15:19 »

Nejdřív jsem to zaznamenal v Praze, důsledek malého místa pro rozvaděče ve staré výstavbě. Později vím že to šlo na požádání i u ČEZu, jen někdy musel mít člověk známého, ale šlo to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 23.02.2021, 22:24 »

Nejdřív jsem to zaznamenal v Praze, důsledek malého místa pro rozvaděče ve staré výstavbě. Později vím že to šlo na požádání i u ČEZu, jen někdy musel mít člověk známého, ale šlo to.

Přesně tak. U ČEZu to jde, ale jen vyjímečně a musí mít odpovídající elektroměr s možností doplnění o HDO "na skladě". A přitom je to tak skvělé řešení !   tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #14 kdy: 24.02.2021, 05:57 »

Elektroměr s integrovaným HDO byl možný u PRE? Nebo to byl ČEZ?

Ano, u PRE je požadavek na spojitou montáž u maloodběrů.
 
Už někdy kolem roku 2000 se začaly osazovat elektroměry s HDO na krytu svorkovnice. Později se objevily elektroměry s šachtou pro modul HDO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Bašta Roman
*
Offline Offline


R-EZ-E1A


« Odpověď #15 kdy: 17.06.2021, 14:47 »

Toto bylo už v minulých?
Citace
V případě, že v elektroměrovém rozvaděči není dostatečné místo pro montáž sazbového spínače, lze spínač namontovat na kryt svorkovnice elektroměru, pokud to hloubka elektroměrovéh o rozvaděče umožní. Ovládací vodiče budou přivedeny do prostoru pod kryt elektroměru.
Oproti předchozím podmínkám byl čl. 7.3 o tuto možnost rozšířen.

Citace
Také jsem to proletěl v rychlosti ,    zdá se mě to stejné.....
Přibyla kapitola "Revizní zpráva a záznam o provedené dílčí kontrole". Bohužel nemůžu ríct, že by byla bez chyb:

- umožňuje v plném rozsahu nahradit RZ nebo Záznam o dílčí kontrole "Výpisem z revizní zprávy..." - to by šlo snad jen v komunikaci se zákaznickou linkou, nikoli z pohledu provozovatele EZ

- čl. 16.1 pokud není možno provést Výchozí revizi v plném rozsahu, ji umožňuje nahradit Záznamem o provedené dílčí kontrole - dle bodu a) i u nového odběrného místa,  bez požadavku doložení následně provedené výchozí revize!

-čl. 16.4 bod h) vyžaduje razítko revizního technika (kdy už tato blbost zmizí)

Ale co nejhorší:
Citace
Pro akceptování Revizní zprávy v ní musí být uvedeno, že elektrické zařízení je bez závad a je schopno bezpečného provozu.
Tak to už nemám slov....  Pláč


* EG.D 2021 - Kap. 16.jpg (40.46 KB, 539x683 - prohlédnuto 196 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #16 kdy: 17.06.2021, 16:16 »

Minulý týden jsem se HDO na kryt pokoušel řešit. Začal jsem u místního správce, ten nevěděl, dal mi číslo na dalšího, ten na dalšího a na šesté úrovni jsem to vzdal.
Nikdo nic neví, nikdo to ještě neviděl....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 17.06.2021, 20:21 »

Za posledních pět roků bych popsal hodně listů zkušenostmi s dodavateli tohoto typu. Digitální přístup ke svým odběratelům je tím největším zoufalstvím, co všechny podobné dodavatele spojuje. Nechci zmiňovat konkrétní detaily, to se sem jednoduše nevejde a ani nevyřeší. Ale snad dva stále opakující se problémy.

  • Jako jejich zákazník o problematice vím více, než ten živý odpovídač
  • Každému novému operátorovi musím znovu vysvětlovat stejný problém znovu, znovu a znovu a stejně to nevyřeší. Očekával bych, že tam mají uvedenému přípojnému místu nějakou poznámku. Nemají. Pokud to nevyřeším s tím, komu jsem se dovolal, tak mohu příště začít od nuly znovu.
Distribuce informací není synchronizovan á. Na svém účtu udělám samoodečet. Systém ho přijme a potvrdí. Za týden se ozve místní "odečítač",  že potřebuje odečet. Volám mu, že jsem to podal a on mi řekne, že to nemůže vědět.

Těch příběhů za tu dobu, co zmizela předchozí společnost před E.ONem je plno. A vzhledem k tomu, že tento podnik a jemu podobné, už nemají žádné tváře, tím myslím skutečné lidi, tak to podletoho vypadá. Mají tvář marketingu. Nejčastěji jde o čtyřčlenou, šťastnou rodinu. Ta se přiblble usmívá štěstím, které jim přináší protočené kilowathodiny od této společnosti!

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je jednání prodejců firmy Centropol legální?
 Víte co dělat, když dodavatel elektrické energie zkrachuje?
 Má nájemce právo zvolit jiného dodavatele elektřiny než má pronajímatel?
 Má E.ON právo neuklízet svůj nepořádek na mém pozemku kde mají své trafo?
 Za jakých podmínek, má smysl měnit dodavatele elektřiny?
 Jak zjistit majitele sloupu?
 Je nadpětí v sítí 10V na fázi normální?
  Který zákon, vyhláška, předpis řeší technické podmínky při dodávce EE do sítě?
 Lze provozovat lokální distribuci maloodběratelům bez účasti ČEZu?
 Jak správně komunikovat s dodavateli energie?
 Jak zařídit, aby ČEZ nepostavil dvousloupový transformátor na místě věžové TS?
 Co vše za služby jako elektrikář poskytujete klientovi E.ONu zdarma?
 Jaký je váš názor na nové připojovací podmínky E.ON 2018?
 ČEZ varuje před nekalými praktikami některých obchodníků
 Generální ředitel E.ON fandí plynu!
 Jak u vedení vn do 35kV poznám je izolované?
 Jaké práva má EON na soukromém pozemku ?
 Co je třeba k prodeji elektřiny nájemníkům v mém areálu?
 Znáte někdo z E.ON osobně Zdeňka Bauera?
 Může provozovatel distribuční soustavy stanovit termín připojení za 8 let?
 ČEPS dokončila modernizaci vedení V460 v Moravskoslezském kraji
 Jak přistoupit ke smlouvě o spolupráci s ČEZ?
 Jak zabránit distributorovi v udělení pokuty?
 Proč vyžaduje EG.D tři různé identifikátory OM?
 Co zvolit když BOHEMIA ENERGY ukončila dodávky elektřiny a plynu?
 Co je nového v připojovacích podmínkách nn ČEZ 22/4?
 Od koho čekáte zaručeně levnou elektřinu a plyn v roce 2022?
 Je zdaněná platba za přetoky z FVE?
 Jak si v podmínkách EGD vysvětlit minimálně dvě různé verze stejného schématu?
 S kým máme na spotovém trhu sjednané ceny?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.