Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stretol sa už niekto s určením VV sólo len pre bleskozvod?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stretol sa už niekto s určením VV sólo len pre bleskozvod?  (Přečteno 22696 krát)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #18 kdy: 17.02.2021, 10:11 »

Pokud by jsme měli uvažovat jaká legislativa toto vyžaduje, tak z hlediska elektro je to např. ČSN 33 2000-1 ed.2 - 132.5 "Návrh elektrického zařízení musí vycházet z vnějších vlivů, které na elektrické zařízení působí". Není to dostatečný důvod proč protokol vypracovat?

A nemyslíte náhodou, že je rozdíl v potřebě určování VV u elektroinstala ce a u hromosvodu?
Když je podle vás uvedená normativní citace dostatečným důvodem, pak prosím popište, k jakému závěru dojdete při vyhodnocování VV pro jímací soustavu a jaká opatření budete volit.
To mě opravdu zajímá.
Pozor, nebavíme se o Ex.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 17.02.2021, 10:14 »

Ako určíte akú svorku máte použiť na spojenie FeZn 30x4 a FeZn fi8 pri AD1 a pri AD4, alebo AL1 a AL2 ? Použijete iný materiál na Pálave a na Špičáku ? Na základe VV realizujete výber komponentov z hľadiska funkčosti a bezpečnosti elektrickej inštalácie. Je bleskozvod v pravom význame slova elektrická inštalácia ?  Bavíme sa o bleskozvode.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vlado Konrád
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 17.02.2021, 10:15 »

Reakcia bola na Darwin Khonus
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Köstler
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 17.02.2021, 10:18 »

Tenhle postoj, který tady propagujete (a to nejen Vy pane Horský) je tak trochu anarchistický. Vy máte dané nějáké legislativní podmínky a za těch to tady funguje. To bohužel mnohdy nemá s logikou moc společného. Vy jako projektant máte daný nějakou vyhláškou rozsah dokumentace, jinou vyhláškou technické požadavky. V tomto případě norma říká, že návrh elektrického zařízení vychází z vnějšíéch vlivů a ty musí být určeny. Pukud chcete ve svém projektu jasně prezentovat, že jste vlivy určil, tak uděláte to co od vás očekává jiná norma (ČSN 33 2000-5-51 ed.3). Pokud ne, tak to nedělejte. Ale bylo by vhodné rozlišovat "to co si myslíte že je zbytečné" a "to co od vás očekává legislativa".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Darwin Khonus
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 17.02.2021, 11:00 »

Ako určíte akú svorku máte použiť na spojenie FeZn 30x4 a FeZn fi8 pri AD1 a pri AD4, alebo AL1 a AL2 ? Použijete iný materiál na Pálave a na Špičáku ?

Tak svorku použijete takovou, jaká vám vyšla v analýze rizik. Kdyby jste šel do detailu, tak na svorku působí určité vlivy (AD, AF),  a proti těm také nasazujte opatření (gumoasfalt, protikorozní páska)

Na základe VV realizujete výber komponentov z hľadiska funkčosti a bezpečnosti elektrickej inštalácie. Je bleskozvod v pravom význame slova elektrická inštalácia ?  Bavíme sa o bleskozvode.

V mém příspěvku není nic o elektrické instalaci. Citoval jsem normu, která mluví o elektrickém zařízení, což "bleskosvod" bez pochyb je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Darwin Khonus
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 17.02.2021, 11:26 »

Když je podle vás uvedená normativní citace dostatečným důvodem, pak prosím popište, k jakému závěru dojdete při vyhodnocování VV pro jímací soustavu a jaká opatření budete volit.
Pár příkladů, spíše jako zamyšlení nad některými vlivy, které se mohou vyskytovat.
AE>4 - Instalovat sklolaminátové podpěry nebo ne? Nebude se časem snižovat jejich izaloční schopnost? Zvlášť u těch vodorovně instalovaných?

AF>3 - Nebude mít vliv na trvanlivost instalované soustavy?

AL>1 - Nebude docházet k poškození vlivem výskytů živočichů (prokousání)? Nebudou se snižovat izolační schopnosti vlivem hromadění trusu?

 AN>1 - Nebude docházet k degradaci materiálu? (kabely, pásky, podpěry)

AS>1 - Nezlomí se zvolený jímač při první bouřce? Bude stačit zátěž jímače?

Nerozumím přesně, proti čemu bojujete. To, že vám výrobce usnadní práci a vyrábí jen takové materiály, které mají potřebné vlastnosti a jsou defakto univerzální, neznamená že máte právo ignorovat požadavky norem.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 17.02.2021, 11:32 »

Ale bylo by vhodné rozlišovat "to co si myslíte že je zbytečné" a "to co od vás očekává legislativa".

Ano a právě to rozlišuji.
Podle mého mínění je zrovna v tomto problému legislativa špatně nastavena a já si pak dovoluji ji naprosto otevřeně a po vašem "anarchisticky" ignorovat. V životě jsem nedělal nic, co bylo špatně nastavené a vždy jsem si to dovedl obhájit. Proto tvrdím a tvrdit i nadále budu, že jsou VV pro návrh hromosvodu naprosto mimo mísu.
A třeba ještě takhle... co se může stát u návrhu elektroinstala ce při absenci VV a co u návrhu hromosvodu? Musíte sám uznat, že je to veliký rozdíl a následky u el. instalace mohou být přímo fatální, což u hromosvodu prostě není pravda.

My tu řešíme celkem blbosti oproti tomu co mi dnes přistálo v emailu.
O to se s vámi podělím jen se schválením kolegy, který mi to zaslal. Jen prozradím, že se jedná o vyjádření ředitele TIČR k problematice ESE. Po přečtení jeho vyjádření jsem si uvědomil, že je vše v řiti. Takže "legislativa" je jen takovým prázdným pojmem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Darwin Khonus
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 17.02.2021, 11:37 »

Tenhle postoj, který tady propagujete (a to nejen Vy pane Horský) je tak trochu anarchistický. Vy máte dané nějáké legislativní podmínky a za těch to tady funguje.

Souhlas. Dovedu si představit, že by se měl některý začínající projektant inspirovat tímto vláknem. Dělat u hromosvodů VV nebo nedělat? Zkušení diskutéři radí, že nedělat. Tak taky nebudu dělat. Každej by tady chtěl slyšet proč dělat (viz. pan Franěk) a těší se jak argumenty rozstřílí svým rádoby znaleckým úsudkem. Ale já bych rád slyšel proč nedělat. A byl bych vděčný, kdyby odpovědí nebylo: "Protože je to zbytečné a na zbytečnosti nemám čas",  nebo úplně scestná "Pro stanovení rizika jsou rozhodující úplně jiné skutečnosti než pro elektroinstala ce". Od zkušených borců bych očekával něco jako: norma XXX ve svém článku XXX nic takového nepožaduje.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Köstler
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 17.02.2021, 12:01 »

Pane Horský, původně jsem už nechtěl v tomto vláknu na nic ragovat, ale asi si to nedokážu odpustit.

A třeba ještě takhle... co se může stát u návrhu elektroinstala ce při absenci VV a co u návrhu hromosvodu? Musíte sám uznat, že je to veliký rozdíl a následky u el. instalace mohou být přímo fatální, což u hromosvodu prostě není pravda.

A co takhle.. co se může stát když na konci obce, kde už není širokodaleko nic jiného než cedule konec obce trochu přišlápnu plyn a nedodržím tu nařízenou 50km/h? Uznávám, že v obci by to mohl být problém a mohlo by dojít na nepříjemnou nehodu z fatálními následky. Ale tady na konci obce? Ale co když se jednou něco stane? Bude zohledněno, že je to konec obce?

Tedy: Až jednou dojde na požár, nebo smrtelný úraz vlivem blesku, nebude se přezkoumávat dokumentace a nezačne se celý případ točit okolo toho, že projektant nedodal všechny náležitosti a on je ten, kdo může za celou událost? A je jedno jestli to bude altán bez elektroinstala ce, nebo třeba škola.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #27 kdy: 17.02.2021, 12:07 »


Nerozumím přesně, proti čemu bojujete. To, že vám výrobce usnadní práci a vyrábí jen takové materiály, které mají potřebné vlastnosti a jsou defakto univerzální, neznamená že máte právo ignorovat požadavky norem.


Ale já přece proti ničemu nebojuji  Smích Smích Smích
Mě je upřímně jedno, jestli vy vypracováváte protokoly VV nebo ne a nepřemlouvám nikoho, aby je nedělal. Já prostě jen tvrdím jak to dělám já a proč to tak dělám. Jestli vás to nějak pohoršuje, tak to prostě nečtěte.
A o tom na co mám právo a na co ne bych se s vámi nerad pouštěl do další debaty.

Úsměvná mi přijde jen vaše poslední věta o univerzálnosti materiálů. Klasik by řekl......"a vo tom to je"  Mrknutí Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #28 kdy: 17.02.2021, 12:33 »

Pokud by jsme měli uvažovat jaká legislativa toto vyžaduje, tak z hlediska elektro je to např. ČSN 33 2000-1 ed.2 - 132.5 "Návrh elektrického zařízení musí vycházet z vnějších vlivů, které na elektrické zařízení působí". Není to dostatečný důvod proč protokol vypracovat?

Není to vůbec žádný důvod....... protože....... .........

Citovaná ČSN 33 2000-1 ed.2

Čl 11.3 Tato norma se nevztahuje na:
odst. 11.3.i)  ochranu budov před bleskem (LPS)
POZNÁMKA   Atmosférické vlivy jsou v HD 60364-1 zohledněny pouze z hlediska účinků na el. zařízení (například s ohledem na výběr přepěťových ochran)

A proč HD 60364-1? To se dozvíte na začátku citované normy 33 2000-1 ed.2
Někteří to třeba nevědí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 17.02.2021, 12:41 »

Ja by som najprv hľadal jednotu odborníkov z pohľadu legislatívy,.. a to že či je vôbec bleskozvod VTZ elektrické

Keď hej, tak na Slovensku pre každé VTZ (nielen elektrické) platí príloha 3, bod a) v 508čke, kde je požiadavka na charakteristik u prostredia v ktorom môže VTZ pracovať povinná...a jak inakšie jak s PVV túto charakteristik u prostredia určiť ja naozaj netuším..
V Česku by to mohlo byť podobne...

A žeby bleskozvod nebol VTZ,.. tak to si asi nemyslí nikto..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #30 kdy: 17.02.2021, 12:47 »

Dále.......... ...

zkuste si prohlédnout "vzor revizní zprávy" vypracovaný přednášejícím a inspektorem TIČR Ing. Jiřím Slukou a pak se do něj snažte opřít, že to má vypracované špatně  Smích Smích Smích

http://www.kniska.eu/x/clanky/revize62305

Zaměřte se na odstavec C.

   Předložené doklady :
1)   Protokol o určení vnějších vlivů dle ČSN 332000 - 3
(V případě nebezpečí výbuchu hořlavých par a plynů dle ČSN EN 60079 – 10 a v případě nebezpečí výbuchu hořlavých prachů dle ČSN EN 61241-10)

A já jsem již na začátku psal, že se nebavím o zařízení na Exu  Mrknutí ?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 17.02.2021, 13:06 »

Dobrý vzor Úsměv

No ja napr. to „C“ chápem tak, že
1)  pre normálne prostredie má byť protokol podľa ČSN 33 2000-3..
2) pre horľavé pary a plyny má byť podľa ČSN EN 60079-10
a  3) pre horľavé prachy treba prostredie určiť podľa ČSN EN 61241-10

Nerobím výbuchy,..no nemohlo by to byť myslené aj takto?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Velký Bobeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 17.02.2021, 13:29 »

1)  pre normálne prostredie má byť protokol podľa ČSN 33 2000-3..
Zrušená.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 17.02.2021, 13:43 »

Zrušená.  zle
Jjjj Úsměv, ..a to načo píšete mne? ??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Bělohlávek
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 17.02.2021, 13:44 »


A já jsem již na začátku psal, že se nebavím o zařízení na Exu  Mrknutí ?


Ano, pro EX platí jiné normy a určují se nebezpečné prostory.

Je pravdou, že velké množství VV uvedených v 5-51 je pro provedení vnější LPS nepoužitelné. Zvláště to platí pro tzv. vnější vlivy normální. Pro hromosvod, který je většinou umístěn ve venkovním prostoru, je zkrátka normální úplně něco jiného než pro části elektrické instalace nn, jak bylo ostatně již zmíněno.

Jak se však při návrhu LPS řeší určení prostředí s korozní agresivitou,  jehož specifikace je zrovna pro návrh hromosvodu v určitých případech relevantní? Např. s ohledem na odolnost částí LPS dle ČSN EN 62305-3 ed.2, Tabulka 5.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #35 kdy: 17.02.2021, 14:26 »

Jak se však při návrhu LPS řeší určení prostředí s korozní agresivitou,   jehož specifikace je zrovna pro návrh hromosvodu v určitých případech relevantní? Např. s ohledem na odolnost částí LPS dle ČSN EN 62305-3 ed.2, Tabulka 5.

O jaké objekty by se mělo jednat? Přiznám se, že jsem zatím v žádném takovém prostředí návrhy LPS neprováděl, takže jsem se tím nemusel nikdy zabývat.
Jde např. o budovy poblíž chemické výroby, nebo průmyslové objekty?
Ani jeden z nich by neměl do ovzduší vypouštět agresivní látky v takovém množství, aby to poškodilo vybrané materiály, ze kterých budete ochranu navrhovat. A právě k volbě materiálů slouží ona tabulka, která uvádí i příklady nevhodnosti instalace.
Myslím, že k jejich použití opět nemusím vycházet z protokolu určení VV.
Ale je to opět jen můj osobní názor, který nikomu nevnucuji.
Pokud si někdo myslí, že bude ku prospěchu věci vyhotovit protokol VV, pak nechť ho vypracuje a přiloží k dokumentaci.
Já jsem stále přesvědčen o tom, že není potřeba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Existuje pro osvětlení v montážní jámě konkrétní ČSN?
 Aké prostredie, respektíve vonkajšie vplyvy by ste stanovili v soľnej bani?
 Kdo může vytvořit protokol o prostředí?
 Jaké byste určili vnější vlivy ve skladu sportovních věcí?
 Jak určit prostředí pro el. zřízení umístěná ve venkovním prostoru?
 Jak stanovit vnější vlivy pro el. zařízení na místech nechráněných před deštěm?
 Je nutné u stávající instalace určit nově vnější vlivy podle ČSN 33 2000-3?
 Mohu obejít určení vnějších vlivů v revizní zprávě sdělením?
 Jak zpracovat protokol o určení vnějších vlivů pro pilu, kde se řežou čerstvě poražené kmeny?
 Janý je termín pravidelné revize pro vliv BC3?
 Které vnější vlivy použít u elektroinstalace zdravotního střediska?
 Proč máme tolik vnějších vlivů, když ji lze provést několika způsoby?
 Kdo vypracuje tzv. protokol o prostředí?
 Jaké vnější vlivy mohou být určeny pro prodejnu barev, laků, ředidel?
 Jedná se o omezený vodivý prostor?
 Jaké jsou vnější vlivy u přístřešku pro technické plyny?
 Jak u výchozí revize vyřešit nepředložení protokolu o vnějších vlivech?
 Kdo má sedět v komisi o určení vnějších vlivů u starších instalací?
 Která norma se zabývá vnějším vlivem BE2N2?
 Existuje nejaká norma ohladom elektroinštalácií v autoumyvárni?
 Je nutný u RD protokol o určení vnějších vlivů?
 Mohu použít ČSN 33 2000-3 nebo ČSN 33 2000-5-51 k určení vnějších vlivů?
 Víte, jak se vyhnout určování vnějších vlivů v kuchyni restauace?
 Podle čeho určit vnější vlivy u přípojky vn?
 Jaké jsou požadavky na elektroinstalaci při vnějším vlivu AP2?
 Jaké podmínky musí splňovat instalace v prostorách s vlivem odlišným od BD1?
 Umíte určit vnější vlivy opravdu přesně?
 Jak určovat vnější vlivy na vnitřní elektroinstalaci transportovatelné buňky?
  Jaké jsou obvykle určeny vnější vlivy v pekárně?
 Je nutné přehodnotit stávající protokoly vnějších vlivů?
 Jaká svítidla použít v prostorech s vnějším vlivem BE2N1?
 Musí být u označení vlivu BE3N2 uvedena vždy zóna?
 Mohou se v místnosti s podlahovou vpustí instalovat rozváděče?
 Vystavujete protokol určení vnějších vlivů také u pochybných prostor?
 Musí být protokol VV nebo stačí, když jsou v PD vlivy vyjmenovány?
 Chcete vidět odstrašující příklad protokolu o určení vnějších vlivů?
 LPE: Praktické příklady stanovení vnějších vlivů dle ČSN 33 2000-5-51 ed.3
 Vítr, sluneční záření a déšť mohou mít vliv na zatěžovací kapacitu distribučních transformátorů. Jak
 Je správně definované prostředí (BE3N2 - BNV)?
 Jaké jsou vnější vlivy v kabelovém kanále na zimním stadionu?
 Určujú sa vonkajšie vplyvy vo výťahovej kabínke?
 Může RT určit sám vnější vlivy pro potřeby revize?
 Kdy poprvé určujeme vnější vlivy?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Môžem pri projekte bleskozvodu určiť tieto vplyvy? AB8, AN3, AQ2 , AS2, AT2?
 Určují se vnější vlivy pro venkovní pilíř s elektroměrovým rozvaděčem?
 Jste si vždy jisti tím, že máte dobře určené vnější vlivy?
 Aký má súvis vonkajší vplyv BE2 so stanovením LPL?
 Jak reagovat na změnu vnějších vlivů?
 Je vnější vliv BE2N3 nebezpečí požáru nebo výbuchu?
 Aký vonkajší vplyv zvoliť do kotolne na peletky?
 Aký vonkajší vplyv zvoliť do učebne pre pracovné vyučovanie?
 Kde všude najdu zmínku a případné požadavky pro vnější vliv BD3 u bytových domů?
 Kam zařadíte 8-patrový BD?
 Opravdu nelze použít vliv BD1 na pracovišti dle ČSN 33 2000-7-71?
 Kdo může provádět revize hromosvodu na budovách s kombinovanými vnějšími vlivy?
 Jaké by měli být vnější vlivy v domovní plynové kotelně?
 Jak určit vnější vlivy pro haly mrazíren?
 Jak nově určit povahu vnějších vlivů z pohledu úrazu el. proudem?
 Je možné uvádět přiřazení vnějších vlivů dle neplatné normy?
 Jaký doporučíte software pro určení vnějších vlivů?
 Podle čeho nyní třídíte vnější vlivy na normální, nebezpečné, zvlášť nebezpečné?
 Aký vonkajší vplyv zvoliť ak pri poruche nastane zaplavenie?
 Aký je vonkajší vplyv AD okolo bazénu?
 Je nutný nový protokol vnějších vlivů při změně napájení osvětlení?
 Jak stanovit vnější vliv ve sklepech, kde občas hrozí průsak spodní vody?
 Podle kterých pravidel se od 1.8.2022 určují Vnější vlivy?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.063 sekund, 23 dotazů.