Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kolik odhadem stoji přeložení 100m vedení nn ze sloupu do země?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kolik odhadem stoji přeložení 100m vedení nn ze sloupu do země?  (Přečteno 5962 krát)
Jan Otrubkač
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 24.11.2020, 02:48 »


Na pozemku mám sloup nn, prěs který se táhnou dráty skrze celý pozemek.
Není to žádná tragédie, ale dráty zbytečně hyzdí výhled do krajiny.
Sousední dva sloupy jsou na pozemcích ve vlastnictví státu.
Jde mi o to jestli je vůbec reálné uvažovat o tom, že bych ČEZ požádal o přeložení tohoto nn ze vzduchu do země.
Zřejmě by museli stáhnout vedení z okolních dvou sloupů do země, ten můj sloup by zrušili a vedli v zemi.
Příjde mi celkem komická představa jak by dráty z jednoho sloupu zmizely v zemi, aby se pak po krátké odmlce zase objevily o pozemek dál vytažene na sloupu.
Asi by na mě lidi na vesnici koukali jako na solidního snoba Úsměv
Nicméně zajímalo by mě jestli nemá někdo hrubou představu kolik by taková akce z rozmaru stála.
Je to cca 100m vedení co by šel do země.
Chápu, že by mi to přesně nacení až ČEZ, ale spíš se ještě informuji jestli nevymýšlím uplnou blbost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #1 kdy: 24.11.2020, 07:47 »

.............. ...ještě informuji jestli nevymýšlím uplnou blbost.

Vymýšlíte  Mrknutí
Moje cena 250 000,-Kč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 24.11.2020, 07:55 »

Moje cena 250 000,-Kč
Odhaduji 2 až 3 krát víc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 24.11.2020, 16:09 »

Plus mínus stejnou předělávku jsem viděl nacenění od EONu a cena byla cca 425 000.-Kč ! tanecek
ČEZ nevím?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 24.11.2020, 16:31 »

Abychom v tom nenechali naše rozvoďáky samotné, tak i v USA, konkrétně Beverly Hills bylo poznat v jak bohatém segmentu se nacházíme. Běžně u domu je vedení na sloupech včetně tradičního popelnicového trafa vn/nn 6kV/230/120V a levné značky vozidel. Naopak (většinou na vrcholcích) u obydlí doktorů, herců a bankéřů vedení zmizelo pod zemí a vozidla byla drahých evropských značek.
 tanecek tanecek tanecek

A tak mi toto připadne opravdu celkem pravděpodobné ...
jak by dráty z jednoho sloupu zmizely v zemi, aby se pak po krátké odmlce zase objevily o pozemek dál vytažene na sloupu.
Asi by na mě lidi na vesnici koukali jako na solidního snoba Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Láslo Kečkemét
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 24.11.2020, 18:03 »

Slovy klasiků Českého humoru - zkuste to bez drátů milý Marconi

Vidím že zdejší odborníci jsou pobaveni touto otázkou a já se nedivím. Dle místních podmínek se může cena lišit klidně o 100-150%,  tedy odhady jsou velmi orientační a také nechápu co s tou informací hodlá tazatel dělat. Není nad to jednat přímo s odpovědným zástupcem a řešit konkrétní projekt a konkrétní částku, namísto zdržováním se sháněním nic neříkajících informací.

Tedy hodně štěstí  :-)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
MilanT
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 25.11.2020, 22:06 »

A nebude lepší tam už rovnou provést přeložku na hranici pozemku? Kabel sice budete mít v zemi, ale pak se tam rozhodnete stavět a co pak s tím kabelem. Budete muset stejnak překládat. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.12.2020, 21:00 »

Řada laiků si to neuvědomuje, ale nákladovým problémem přeložky není jen ten samotný sloup/sloupy, co "vadí" - ale bohužel problémem jsou i ty další nejbližší sloupy (mimo zájmový pozemek),  kde má být proveden přechod vzduch-země. Většinou totiž tyto sloupy (nebo chcete-li, stožáry) pro tento účel zkrátka nevyhoví. Důvody mohou být všeliké, ponejvíce nevyhovující statika. Zkrátka je nikdo neměl před x lety potřebu navrhovat na jednostranné tahy. Takže i ty je potřeba obvykle vyměnit.
K odhadované výši nákladů se nemá smysl vyjadřovat, protože je to poloviční alchymie. Tyhle drobné štěky se totiž naceňují velmi blbě. A to i pro technika ,  který to bude "naceňovat". Naceňující má obvykle přirozenou snahu to v takovém případě radši přefouknout než podfouknout. Počítejte s neuvěřitelnou cifrou (po vyúčtování přeložky to klidně pak může být za půlku). Klasické měrné metody naceňování (Kč/km, Kč/pb, atp.) totiž kvůli neúměrně se zvyšujícímu vlivu neurčitostí u staveb drobného rozsahu selhávají. Řeknu příklad - když bude přeložka kabelu v délce 2 km v zemi 1x křížit plyn, tak se náklady na řešení tohoto křížení v zásadě v celkovém odhadu nákladů dle měrných nákladů ztratí - ale už se to neztratí, když to místo 2 km bude jen 20 m a just to křížení plynu bude zrovna v těch 20 m - pak taková skutečnost může zvednout náklady na přeložku klidně o desítky %. A na všechny tyto méně zřejmé skutečnosti přijde obvykle až projektant, který má čas a je to i jeho úkol, to vše prošetřit - ne technik. Pro něj je jednodušší se posichrovat tím, že to pro jistotu vynásobí "koeficientem neurčitosti". Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 05.12.2020, 21:12 »

Důvody mohou být všeliké, ponejvíce nevyhovující statika. Zkrátka je nikdo neměl před x lety potřebu navrhovat na jednostranné tahy.
To je fakt. To by mne nenapadlo  ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.062 sekund, 22 dotazů.