Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kdo zajistí přemístění sloupu veřejného osvětlení ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo zajistí přemístění sloupu veřejného osvětlení ?  (Přečteno 4761 krát)
Němeček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 27.11.2020, 17:47 »

Přímo nad plynovým potrubím stojí sloup veřejného osvětlení.

Chci zbourat starý dům a postavit nový. Nyní řeším s plynaři uzavření plynu uzávěrou v plotě (v pilíři),  protože v novém domě s plynem nepočítám. Dnes mi plynař řekl, že u plotu přímo nad plynovou trubkou je umístěn sloup veřejného osvětlení. Dokud nebude sloup VO přemístěn, nemůže tam kopat a trubku uzavřít, protože by sloup spadl. Na koho se mám obrátit, kdo zařídí přemístění, jak rychle a kdo bude přemístění hradit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 27.11.2020, 19:59 »

Prvně se obraťte na provozovatele, což bude asi obec. A uvidíte.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Josef Martinský
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.11.2020, 08:16 »

Prvně se obraťte na provozovatele, což bude asi obec. A uvidíte.
Přesně tak. První kroky ke starostovi a tam se dozvíte, že to vlastně zbastlili hoši z JZD bez projektu a schvalování. :-)

Existuje norma pro ukládání vedení a jejich vzdáleností od dalších inženýrských sítích. Asi bych nechal prověřit zda byl tento krok dodržen a někým potvrzen. Od toho se bude odvíjet i dotaz na to, kdo to bude hradit.

Tagže "přeceda!  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 28.11.2020, 09:20 »

Obraťte se na správce VO (Eltodo nebo někdo místní nasmlouvaný Městským nebo Obecním úřadem). Ten vám řekne jak postupovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 28.11.2020, 09:33 »

Teď to trošku rozepíšu, napřed se mi na mobilu nechtělo úplně datlit..

Jak píše Pavel, evidentně došlo někde k porušení norem pro ukládání sítí, vnitřních předpisů plynáren, překročení ochranných pásem,... K tomu mohlo dojít úmyslným nerespektování m, šlendriánem, který ale může být jak na straně plynáren, kdy poskytli blbě zakreslenou polohu sítě, tak toho kdo stavěl ten sloup kdy se na to vykašlal.
Protože jsem ale zastáncem toho řešit vše v klidu, tak bych kontaktoval obec, pro tu někdo dělá správu a servis VO, ten pravděpodobně toto buď udělal a nebo o tom bude něco vědět. A asi bude i vědět kde je chyba, pokud bude z jeho strany, asi bude povolnější k tomu to řešit v rámci své režie, pokud bude chyba na straně plynu (špatně poskytnuté podklady),  bude asi zase více snahy na straně plynu to vyřešit. Ale je nějaká šance, když do toho půjdete co by buldozer, možná docílíte toho že vám to pár let odloží stavbu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Georg Karásek
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.11.2020, 11:02 »



Ale je nějaká šance, když do toho půjdete co by buldozer, možná docílíte toho že vám to pár let odloží stavbu.

Nedalo mi to. Njn,ta zlata ceska povaha. Proto si vytvarime tolik problemu. Pres normy hrde do puntiku,ani krok stranou,ale klidne si odlozime z urazeny hrdosti nad vlastnim slendrianem navzajem stavby........ ......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 29.11.2020, 12:19 »

Jenže tu je riziko, že vznikne spor mezi provozovatelem VO a provozovatelem plynárenského zařízení, kterému majitel dotčené nemovitosti bude jen přihlížet a čekat jak to dopadne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Georg Karásek
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 29.11.2020, 12:47 »

Rozumim,jen se pozastavuju nad tim,ze takovy pripady nejsou udany jako vzorovy priklady s resenim.Neni jednoznacnej vyklad postupu v takovejch pripadech. Lidi si zacinkali pro kapitalismus a 30 let po maskarade co ji rikaj revoluce ho nemaji. Protoze kdyby ano,pak na mym pozemku muze bejt jen to co tam ja chci,nebo necham! Kdyz mi napriklad CEZ nacpe hodiny za ktery si mesicne uctuje jeste ke spotrebe,pak by mi mel sam platit mesicni mytny za sloup na mym pozemku,paklize neni mnou vyzadanej,nebo si ho automaticky prelozit(podle mojeho rozhodnuti,ktery jediny muze a ma platit).Nebylo by co resit.Jak casto rikam,sami si zadelavame na problemy a zbytecne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 29.11.2020, 12:55 »

Ach jé... Za toho minulýho režimu se ze státních nikdo neptal, kam si co může umístít a toto dost dobře může být pozůstatek tohoto konání.
By mě ale zajímalo, kde čtete, že to je na pozemku majitele. To mě z toho nikde neplyne a spíše z toho chápu že to je mezi plotem a komunikací v chodníku nebo zeleném pásu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Georg Karásek
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.11.2020, 13:01 »

Ach jé... Za toho minulýho režimu se ze státních nikdo neptal, kam si co může umístít a toto dost dobře může být pozůstatek tohoto konání.
By mě ale zajímalo, kde čtete, že to je na pozemku majitele. To mě z toho nikde neplyne a spíše z toho chápu že to je mezi plotem a komunikací v chodníku nebo zeleném pásu.
Ha,mate recht,to me nenapadlo,podivat se na to takhle,nevim proc jsem to hned chapal jako ze jde o pozemek jmenovaneho :-). Jinak minulej byl minulej(rezim),ale ten kdo po nem neco prebral si to ted musi dat do poradku,nebo by mel muset,myslim. Taky jsme koupili kdysi dum bez kanalizace,je do reky,a ted to musime napravit! Ani me nenapadlo se proti tomu ozvat,prijde mi to logicky a spravny ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Němeček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 01.12.2020, 17:44 »

Přímo nad plynovým potrubím stojí sloup veřejného osvětlení.

Chci zbourat starý dům a postavit nový. Nyní řeším s plynaři uzavření plynu uzávěrou v plotě (v pilíři),   protože v novém domě s plynem nepočítám. Dnes mi plynař řekl, že u plotu přímo nad plynovou trubkou je umístěn sloup veřejného osvětlení. Dokud nebude sloup VO přemístěn, nemůže tam kopat a trubku uzavřít, protože by sloup spadl. Na koho se mám obrátit, kdo zařídí přemístění, jak rychle a kdo bude přemístění hradit?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 23 dotazů.