Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proč někdy při vt stykač nepřeruší přívod elektřiny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč někdy při vt stykač nepřeruší přívod elektřiny?  (Přečteno 9733 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 05.10.2020, 12:17 »

...
Proč   ale někdy vše funguje a při vt se přívod přeruší, kdyby byli špatné spínací hodiny tak by se snad závada projevovala vždy, ne ?
Já bych vám prozradil čím to je...  Mrknutí

Ale to bych musel bydlet někde poblíž a přiběhnout s potřebným vybavením...
Pár měření a pokusů na místě by v tom udělalo jasno.
Takže za "plzeňský kraj" se dobrovolně hlásím.
Přidá se někdo?  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
TOMÁŠ Kyselý
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 05.10.2020, 12:25 »

To bylo první, co mi padlo do oka, zmačkaný vodič, který vypadá jako když s ním někdo řešil provizorně nějaký problém a moc to neuměl.

 Spínací hodiny PRIM SPHQ pamatuji již z 80. let a nikdy s nimi nebyly problémy s kontakty, pokud je někdo nepřetěžoval. Uvnitř je použitý mikrospínač, který vydrží mnoho sepnutí a pokud se poškodí, tak už nefunguje vůbec. To jsem zaregistroval v minimu případů. K ovládání jednopovelovéh o tarifu (pro boilery) u elektroměru se běžně nepoužívají od roku 1996. Ovšem pro ovládání přímotopných sazeb se používalo už v roce 1991 HDO typu FMX 300, protože již tehdá byl požadavek na oddělené ovládání tarifní cívky elměru a dva samostatné stykače pro 8 hod. provoz boileru a 20 hod. provoz topení.


Je mně jasné ,že se problém takhle nevyřeší. Ale jak se říká víc hlav víc rozumu. Elektrikáře co to tady instaloval jsem tady mněl v rámci reklamace, vše proměřil a říkal že by mohla být závada ve spínacích hodinách PRIM, ale nevyloučil ani možnost jiné závady...
Nechci postupovat systémem pokus/omyl zvláště při ceně dopravy 700,-
 

To chce proměřit a bude jasno hned, tady rozebíráme co to možná je, ale pravděpodobnos t, že to opravíme "po telefonu" je nulová.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
TOMÁŠ Kyselý
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 05.10.2020, 12:29 »

Já bych vám prozradil čím to je...  Mrknutí

Ale to bych musel bydlet někde poblíž a přiběhnout s potřebným vybavením...
Pár měření a pokusů na místě by v tom udělalo jasno.
Takže za "plzeňský kraj" se dobrovolně hlásím.
Přidá se někdo?  Škleb

Děkuji ,  potřeboval bych někoho z "jihočeského kraje" okolí Soběslavska
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 05.10.2020, 12:35 »

Je mně jasné ,že se problém takhle nevyřeší. Ale jak se říká víc hlav víc rozumu. Elektrikáře co to tady instaloval jsem tady mněl v rámci reklamace, vše proměřil a říkal že by mohla být závada ve spínacích hodinách PRIM, ale nevyloučil ani možnost jiné závady...
Nechci postupovat systémem pokus/omyl zvláště při ceně dopravy 700,-

JIstě máte smlouvu o dílo a tak nebude problém další náklady vyžadovat po tom elektrikáři, který vám evidentně nepředal dílo bez vad. Prostě bych to reklamoval a požadoval po něm. Zkuste mu ještě zavolat s tím, že pokud to do XX dní neodstraní, pozvete jiného elektrikáře a pošlete mu fakturu k proplacení. Fakt nechápu náklady na dopravu v případě reklamace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 05.10.2020, 12:35 »

... Pokud je přepínač v poloze na topení elektrokotlem je vše O.K. plně funkční. Když dám přepínač do polohy na topení akumulačními topnými panely nastane problém....
Hodiny bych asi viděl až jako poslední možnost.

Škoda, že jste se neozval minulý týden, jel jsem do Tábora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #23 kdy: 05.10.2020, 12:44 »

Ano spínačky PRIM jsou distributora.. ..
To zcela jistě nebude pravda.
Vyfoťte prosím elektroměrový rozvaděč...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #24 kdy: 05.10.2020, 12:52 »

kabel vede do el. kotle do sklepa

Přemýšlím, k čemu tam je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 05.10.2020, 12:53 »

Já se zeptám jaká je distributorem přiznaná sazba (podle faktur)?

 Kdysi dávno se na jakémsi školení hovořilo o přímotopné sazbě ovládané pomocí hodin (to bylo v úplných začátcích, kdy se o přímotopné sazbě teprve uvažovalo),  ovšem základní předpoklad byl, že musí být dvoje. Zrealisované ve skutečnosti jsem to nikdy neviděl, jak jsem již psal, už od začátku se používalo HDO se třemi povely. (FMX 35, FMX 300 a mnoho dalších novějších provedení)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 05.10.2020, 13:19 »

Přemýšlím, k čemu tam je.

Myšlenka: Divoké zapojení - z jističe přes kontakt termostatu do elektrokotle? Kdysi jsem takové zapojení taky viděl....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #27 kdy: 05.10.2020, 14:13 »

Myšlenka: Divoké zapojení - z jističe přes kontakt termostatu do elektrokotle? Kdysi jsem takové zapojení taky viděl....


Nejsem znalec Porothermu, ale nebere si napájení ze siloviny? Takhle by se nám tam mohly potkat dvě různé fáze a při přerušení N začít zlobit.

S tím souvisí i další věc, proč vypínat kotel stykačem, když obvykle stačí kontakt relé do kotle a ten si vypnutí už zajistí sám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #28 kdy: 05.10.2020, 15:04 »

Já se zeptám jaká je distributorem přiznaná sazba (podle faktur)?

 Kdysi dávno se na jakémsi školení hovořilo o přímotopné sazbě ovládané pomocí hodin (to bylo v úplných začátcích, kdy se o přímotopné sazbě teprve uvažovalo),  ovšem základní předpoklad byl, že musí být dvoje. Zrealisované ve skutečnosti jsem to nikdy neviděl, jak jsem již psal, už od začátku se používalo HDO se třemi povely. (FMX 35, FMX 300 a mnoho dalších novějších provedení)
Tady u nás na jihu jsou občas k vidění hodiny SPH-Q, teď nedávno jsem u sazby C45d narazil na nějaké Thebeny (viz foto).


* Theben.jpg (160.46 KB, 576x768 - prohlédnuto 188 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 05.10.2020, 15:38 »

Nejsem znalec Porothermu, ale nebere si napájení ze siloviny? Takhle by se nám tam mohly potkat dvě různé fáze a při přerušení N začít zlobit.


To je jedna z možností vzniku problému, někdo popletl fáze na přívodu kotle.

to kol. Hruda:
Možná není v místě dostupný signál HDO.

 Okolo povodní před 20 léty nabízeli distributoři sazbu, kde nebylo HDO, ale jen hodiny pro odběratele, kteří měli potíže s přehříváním starých akku kamen v době, kdy energetika dávala výrazně delší doby nt kvůli potřebě zatížení sítě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 05.10.2020, 15:46 »

Nejsem znalec Porothermu, ale nebere si napájení ze siloviny? Takhle by se nám tam mohly potkat dvě různé fáze a při přerušení N začít zlobit.

S tím souvisí i další věc, proč vypínat kotel stykačem, když obvykle stačí kontakt relé do kotle a ten si vypnutí už zajistí sám.

Viděl jsem už ledacos přebastlené a zasažené domácím kutilem...

K témat: Třeba si toho tady všimne Pigi, je to z jeho rajonu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 05.10.2020, 16:53 »

Nejsem znalec Porothermu, ale nebere si napájení ze siloviny? Takhle by se nám tam mohly potkat dvě různé fáze a při přerušení N začít zlobit.

Je to tak. Dle mého je to jedna z nejpravděpodob nějších příčin problému.

S tím souvisí i další věc, proč vypínat kotel stykačem, když obvykle stačí kontakt relé do kotle a ten si vypnutí už zajistí sám.

Osobně to považuji přímo za zločin proti kotli  Smích . Když mu stykačem vypneme napájení, neproběhne jeho dochlazení oběhovým čerpadlem a při nastavení vyšších teplot topení se často stává to, že se kotel přehřeje a nutné sundat kryt a "nahodit" pojistku proti přehřátí. Bohužel se s tím potkávám až přiš často. Pokud jej řídíme tak jak se má, tedy pomocí HDO a prostorového termostatu, vypne HDO jen silovou část do patron a nechá cca 2minuty běžet čerpadlo, aby se kotel stihl dochladit a nepřehřál se.

Osobně bych provedl revizi celého bastlu (nemůžeme tomu říkat rozvaděč, protože dle zákona i dle toho co tam provedl ten prý elektrikář, to nesplňuje nic z definice rozvaděče) a uvedl bych to do provozuschopné ho stavu.


Viděl jsem už ledacos přebastlené a zasažené domácím kutilem...

K témat: Třeba si toho tady všimne Pigi, je to z jeho rajonu

Jo, vypadá to na akci kutila, který všemu rozumí a papíry nepotřebuje. Ano, PIGI by byl dobrou volbou a jistotou že to dobře dopadne. ŠKoda i toho Davida, že nemá cestu kolem i v tomto týdnu.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 05.10.2020, 17:56 »

Vypínat celý kotel stykačem není dobré, s tím není v konstrukci kotle počítáno. Já ale celkem běžně dávám do obvodu instalační relé, které spíná nulu do ovládání kotle, což je výhodné z více hledisek a u dřevostaveb nutné díky centrálnímu chrániči. Pak přestane být zajímavé, která fáze je použita pro ovládání a která je použita pro ostatní stykače.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Proc mi pri sepnuti HDO pro elektrokotel vypadne chranic?
 Jak opravit bzučící jistič?
 Může špatné uzemnění za rozpadené mosazné díly?
 Co se zvuky o vysoké frekvenci z elektroinstalace?
 Proč dokola hoří pojistka na jedné fázi?
 Pomoze odpor alebo kondenzator paralelne k cievke stykaca aby odpadol?
 Proč kterýkoliv spotřebič vyhazuje proudový chránič?
 Proč se po vypnutí prúdového chrániča sa objaví L na N?
 Jak je možné, že po odpojení bojleru je ve zbytku rozvodu fáze i na PEN?
 Prečo pri skrate vypol až hlavný istič?
 Co mohlo zpusobit zablesk z odpojene bytove rozvodnice?
 Proč "bručí" stykač při vysokém tarifu?
 Ako odstrániť chrčanie ističa pri veľkom zaťažení?
 Proč se přehřívá jistič?
 Proč po vypnutí proudového chrániče naměřím na všech jističích 390-404V?
 Z jakých příčin může vyhořet hlavní jistič?
 Může starý jistič nenadále přerušovat obvod?
 Proč nejde nahodit jistič?
 Jaký je problém, když při sepnutí cvaká něco ve skříni stále dokola?
 Proc termostat na plynovy kotel pouze přepíná programy a na tlačítka nereaguje?
 Proč domovník elektrikář odmítl opravit poruchu?
 Mohl ulomený N vodič u elektroměru způsobit přítomnost 400V proti zemi na L i N?
 Co způsobuje a jak opravit praskání a jiskření v jističi, či pojistkách?
 Mohou být spálená trafa osvětlení způsobená špatně zapojeným jističem?
 Co způsobuje "drnčící" jistič v rozvaděči?
 Proč se u proudového chrániče upálil N vodič?
 Proč dostávám ránu z různých častí bytu?
 Jak zjistit příčinu praskání chrániče?
 Může proudový chránič vybavovat i když vůbec není pod napětím?
 Proc 3f jistic huci a po par sekundach vypne?
 Jak řešit drnčící stykače pouze ve vysokém tarifu v RD s více rozvaděči?
 Proč po zkratu a znovu nahození jističů byl obvod již bez napětí?
 Kdo nese odpovednost za vzniklou škodu, pokud nebyla provedena revize?
 Proč vrčí trafo před vypínačem na zvonkovém okruhu?
 Proč jednofázové spotřebiče chvílemi nejedou na plný výkon?
 Jaký může být původ zápachu z rozvaděče v RD?
 Proč modulární svodič přepět vydáva drnčivý zvuk?
 Jak postupovat v případě vyvráceného elektroměrového pilíře?
 Jak odstranit při vyšším tarifu drnčící stykač blokování?
 Není chybou připojení PEN vodiče na N sběrnici i přes to, že vše funguje?
 Může elektrikář zasahovat do hodin?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.