Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Co vše by měla praktická aplikace elektrikáře umět?
Miroš Jan a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše by měla praktická aplikace elektrikáře umět?  (Přečteno 280 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: Včera v 08:02 »

Mobilní aplikace WAGO opticky rozezná své svorky
    Mobilní aplikace WAGO pomáhá technikům, kteří chtějí svou práci provádět elegantněji bez velkého množství papírových katalogů. Jednoduchým rozhraním a možností vyhledávání produktů pomocí fotografování, skenování či zadání klíčových slov, se dostáváme k důležitým informacím rychleji. Krátký pohled na tuto softwarovou pomůcku sledujte zde ...
    

    Související ...
    ... článek k tomuto diskusnímu vláknu zde!
    ... zdroj s podrobnostmi videoklipu zde!



    
Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Co vše by měla praktická aplikace elektrikáře umět?
   
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jaromír Táborský
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: Včera v 19:33 »

Aplikaci jsem stáhl už minulý týden jak jsteo tom mluvili na konferenci Solidu. Zkusil jsem zadat do vyhledávání wagovka a ono nic. Není to překvapující, že to nezná hovorové výrazy ale to souvisí s tím co v tom klipu říkal ten pán z Brna, že ten sortiment musím znát. Nosím v hlavě Toj job, 222 a 221 :-) Aspoň podle názvů nebo objednacích čísel. Jiný pán tam také dobře poznamenává, že jen kvůli katalogu bych si to nestahoval. Ty výpočty se mi libí, ne proto, že bych si to nespočítal sám ale že to mohu ukazovat klientům. Tady zadáte napětí v síti, proud a koukněte jaký asi průřez. To když si stěžují, že jim plýtváme zbytečně mědí. A to focení je taky fajn, to využijí údržbáři asi nejvíc. Velice dobrý nápad, jsem zvědavý jak se ta aplikace bude rozvíjet! Určitě je to dobrý marketing ale v tomto případě užitečný. A taky bych rád řekl své zkušenosti po telefonu, šlo by to, Byl by zájem?
Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: Včera v 23:41 »


Pro upřesnění ...
Vtom videoklipu jsme uvedli jen něco aby to nebylo dlouhé. Všechny postřehy se tam nemohly vejít a počítalo se, že se kritika a nápady odehrají v tomto vlákně.

... A taky bych rád řekl své zkušenosti po telefonu, šlo by to, Byl by zájem?
Určitě ano, příště dáme výzvu s upřesněním. Kdo bude chtít komentovat, může se přihlásit.  na zdravi
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 03:09 »

Úvodem se Mirku omlouvám, že jsem tvoji žádost o názor na aplikaci nechal vyhnít. Stáhnul jsem ji na zkoušku a pak už to nějak zapadlo v běhu všedních událostí.

Aplikace je bezesporu zajímavý nápad, i když si moc nedovedu v praxi představit její výhody. Pokud už musím svorku v rozvaděči vyjmout, abych ji nafotil, tak už si rovnou nafotím i její popis a vím hned, co mám objednat. Přínosem jsou určitě on-line prametry produktu a zobrazení příslušenství, na straně druhé, pokud zrovna projektuji a sedím u PC, tak to samé najdu obratem i na webu. Ale jak říkám, oceňuji především nápad a myšlenku.

Co by mi pomohlo od Waga mnohem víc v praxi? Aby si přestali tutlat svoje Cad knihovny jako svoje know how a uvolnili je u produktů, aby byly volně ke stažení. Praxe je taková, že se odmítám registrovat kdekoli kvůli jakékoli ptákovině, těch účtů je dnes už tolik, že člověk už ani neví, kde co má, natož jaké má přihlašovací údaje. Pokud zrovna kreslím, navrhnu tam něco od Waga a ejhle, není knihovna. OK, volám obchoďákovi. Jé, já jsem zrovna na lyžích, zavolám kolegovi, jé, on má zrovna dneska školení, telefon mi nezvedne. Tak nic, pošlu ti to příští pondělí. Proboha proč? Opravdu musím k wagováckým prduktům ohýbat knihovny jiných výrobců, abych je dostal do výkresu? Nebo se Wago bojí, že jim to zkopíruje číňan? Ten to zkopíruje i bez knihoven. V tomto kvituji třeba web Schneider Electric, vyberu si produkt, najedu na podporu/ke stažení a vyberu si z "X" knihoven podle typu, pohledu atd. Píši to jen pro inspiraci, jak si představuji podporu dotaženou do konce. Není nic horšího než jet na termín a místo práce neustále někam vyvolávat, co mi kdo má poslat, v horším případě to ještě dvakrát urgovat (druhá část už ale není problém Waga, to už jen píši pro dokreslení situace).
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 09:17 »

... pokud zrovna projektuji a sedím u PC, tak to samé najdu obratem i na webu.
V pohodě. Radku, teď si uvědomuji, že tu aplikaci neocení ti, kteří nejsou v terénu a ti, co Wago znají tak dobře jako Ty! :-)
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jaké máte zkušenosti s nářadím CIMCO vy?
 Kdo vyrábí ochranné pomůcky na vn?
 43) Co je zařazeno do skupin - nářadí, výstroj (osobní ochranné prostředky a pracovní pomůcky) a přístroje?
 Podle jakých předpisů se mají vybavovat el.stanice prac. a ochrannými pomůckami?
 Jak používat osobní ochranné pomůcky proti pádu z výšky?
 Jaké máte praktické zkušenosti s nářadím Cimco?
 Chcete pěknou tabulku krytí a mechanické odolnosti ?
 Jaké pomůcky musí být na rozvodně vn a jak často se zkouší?
 Vyrábí se(prodávají) někde dielektrické rukavice jiného vzhledu a barvy?
 Opasek na nářadí pro vytíženého elektrikáře
 Živá vysílání o Jablečných Ipadech #.....
 PEUGEOT a robotizovaný Partner Tepee se systémem START/STOP
 DIAMETRAL: Laboratorní nábytek VarioLab+
 Používate pri práci lupu alebo podobnú pomôcku?
 Jste připraveni na zimu?
 Jaký používáte kalendář akcí ve svém PC?
 BAGOBAGO Sedací batoh pro elektrikáře.
 Přišel nám balík z 3M
 Kdy je odvíječ kabelu, buben a vozík v jednom?
 Evernote - jde to i bez papíru
 Přišel nám balík z 3M
 Multifunkční teleskopická tyč pro práci pod napětím do 123kV.
 Aplikace chytrého telefonu - jak se v nich vyznat
 Může být přehnaná ochrana nebezpečná?
 Multifunkční montážní sada RITTAL
 Automat pro konfekcionování vodičů Wire Terminal WT
 Kde byste použili multifunkční teleskopickou izolační tyč vy?
 Znáte praktické tiskárny BROTHER pro elektrotechniku?
 Rýhovač Ditch Witch C60X
 TIP na pracovní stůl ESD potažený melaninovou pryskyřicí
 Jak ve své praxi odvíjíte kabely z bubnů?
 Systém lisovacích nástrojů VOGT AG
 Potřebuji testovat zásuvky - jaký přístroj doporučíte?
 Doporučujete ke studiu volně dostupnou příručku ČEZu?
 Jakou používáte v praxi za inspekční svítilnu?
 Najde výstražná LED svítilna ELWIS uplatnění i ve vaší praxi?
 Jaké průměry diamantové korunky pro otvory krabic používáte nejčastěji?
 Co z nářadí MILWAUKEE ne/doporučujete?
 Znáte pojistkové kleště do 35kV a používáte je?
 Opravdu před zahájením práce vždy vyhodnocujete možná rizika?
 Jakou praktickou zkušenost máte s QADDY v terénu vy?
 Kdo se přidá k využití vychytaného Obsidianu?
 Proč mít celou elektrikářskou agendu v tabletu?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 23 dotazů.