Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Pokud sledujete vzdělávací přednášku na internetu, máte raději online/offline?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Pokud sledujete vzdělávací přednášku na internetu, máte raději online/offline?  (Přečteno 4877 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« kdy: 16.09.2020, 11:41 »


Ach ty pojmy ....
Pokud něco označujeme za on-line (na lince) vysílání, míní se tím ŽIVĚ. Tedy v reálném čase. Při takové události lze reagovat svými dotazy. Formát veřejných webcastů nebo uzavřených webinářů.

Off- line se naopak pak označuje záznam, repríza živého vysílání. Samozřejmě výhoda znovu sledování je jasná, ovšem už bez možnosti okamžité interakce.

Nyní se setkáváme s připomínkami a dotazy jaké je které školení, když to všichni označují za on-line. Pokud tedy natočíme přednášku na internet. Tedy umístíme ji ke sledování na svých serverech nebo bezplatně na Youtube, pak je to offline vzdělávání s nutností s připojením online.

A konečně se tedy ptáme. Je pro vás záznam školení k následnému přezkoušení dostačující jako záznam (offline) nebo očekáváte okamžitou interakci se školitelem (online)?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 20.09.2020, 10:42 »


Měl jsem možnost shlédnou webinář, který byl kompletně natočený předem. Stačilo zaplatit, přehrál se záznam a konec. Bez možnosti jakkoliv komunikovat se školitelem. To se někomu líbí a rád to zaplatí?

Ptám se a neskrývám údiv.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #2 kdy: 20.09.2020, 21:44 »

Osobně se raději koukám na záznam živého vysílání, než na kompletně předtočený záznam.
Super jsou podcasty v IP007, protože se dají poslouchat bez videa a pokud je tam něco popsáno, mrknu se na tu část jakmile jsem u obrazovka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Michal Čeleda
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 21.09.2020, 07:42 »

Asi nejlépe on-line s přístupem k záznamu. Ona reakce školitele je bezva, ale když mu na obrazovce vyskakují dotazy jak na běžícím páse, tak chudák školitel (i na "živém" školení může dát slovo jen jednomu, příp. nikomu). Měl jsem možnost webinářů on-line, kdy se školitel následně přesunul do další místnosti, která byla právě na dotazy. Záznam celé prezentace byl poté k dispozici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 21.09.2020, 09:08 »

Asi nejlépe on-line s přístupem k záznamu. Ona reakce školitele je bezva, ale když mu na obrazovce vyskakují dotazy jak na běžícím páse, tak chudák školitel (i na "živém" školení může dát slovo jen jednomu, příp. nikomu).
Tak to jsou pouze symptomy špatně připravené režie webináře. Respektive vůbec žádného.

Od března tohoto roku jsem odsledoval hodně webinářů, bohužel webcasty jsou pouze u nás nebo na obecných televizích. Vytvořil jsem si průnik všech častých chyba nedostatků. Ty ovšem mohou a nemusí někomu vadit.

Pořádat webcast nebo webinář je docela nelehká disciplína. Přednášení před živým publikem je sice podobné, ale má zcela jiné okolnosti úspěšných výsledků. V minulosti, tedy v době kdy vídeo na internetu bylo spíše sporadické, byl vítěz každý, kdo se na obrazovce objevil. Dnes jsme zaplaveni tolikati informacemi, že si vybíráme ty
- které nás oslovují
- na které se dá koukat

Prozradím, že některé značky se na online komunikaci opravdu připravují. Trénují, zkouší, pořizují odbavovací pracoviště. Jiní však věří, že se vše brzy vrátí do normálu a digitálně mlčí.

Koukněte třeba zde,  i toto se dnes školí! A ne zrovna zdarma!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 21.09.2020, 10:06 »

Pro mne osobne je nejprijemnejsi forma zaznam prednasky nebo skoleni s moznosti interakce s prednasejicim treba e-mailem. Tedy moznost kouknout se na prednasku a treba pustit si vic krat cast co mne zaujala, nebo jsem ji zcela nepochopil. Nebo dat pauzu a najit si v literature informaci, na kterou se prednasejici odvolava jako na samozrejmost, ale pro mne je nova. A pak treba napsat sve dotazy prednasejicimu mailem nebo pres nejakou formu chatu a dostat odpoved.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #6 kdy: 21.09.2020, 10:55 »

Pro mne osobne je nejprijemnejsi forma zaznam prednasky nebo skoleni s moznosti interakce s prednasejicim treba e-mailem. Tedy moznost kouknout se na prednasku a treba pustit si vic krat cast co mne zaujala, nebo jsem ji zcela nepochopil. Nebo dat pauzu a najit si v literature informaci, na kterou se prednasejici odvolava jako na samozrejmost, ale pro mne je nova. A pak treba napsat sve dotazy prednasejicimu mailem nebo pres nejakou formu chatu a dostat odpoved.

Takže interaktivně, tedy workshop. Přednášející začne téma a pokud všichni účastníci nepotvrdí pochopení látky a nezbytných souvislostí, tak se nepokračuje dál. Tento způsob se nejvíce přibližuje běžné výuce ve třídě.

Nevýhodou je malá skupina připojených a podmínka stejné úrovně znalostí. Také z toho důvodu se webináře nepořádají plošně a účastníci se vybírají. Pokud se tato pravidla dodržují, jsou taková virtuální setkání fakt dost dobrá (i následný záznam). Pokud se však na "kanále" ozývá příliš mnoho účastníků, navíc s rozdílnými znalostmi, v mnoha případech jsou výsledky očekávání rozporuplné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #7 kdy: 21.09.2020, 11:05 »

Nejraději živáky. Ale díky nedostatku času, shlédnu záznam živáku který mne zaujal a mám to raději, než video natočené "do monitoru" PC.
Podcasty jsou další kapitolou a příjemným zpestřením dlouhých cest do práce.  Úsměv

To že nemohu ale u záznamu položit otázku okamžitě během sledování, mi nedělá větší problém. Stejně mne mnoho otázek napadne později, kdy už skončí možnost diskutovat "živě",  někdy i na základě již někým položených otázek. Většinou je k dispozici kontakt, kam se nechá zavolat, nebo napsat a nechat si dovysvětlit, či upřesnit potřebné.

Ale pokud bych přijel na školení osobně, očekávám setkání s přednášejícím a možnost s ním osobně komunikovat. Za to platím. Pokud bych si sedl do sálu a někdo mi pustil jeho školení na plátno, asi bych radostí neskákal a říkal si, že jsem nikam nemusel jezdit a klidně se na to mohl podívat večer v posteli na NTB, nebo tabletu. Cena by pak musela odpovídat obsahu a tomu, že jen "tupě" sleduji. Přiznávám že není mnoho témat která mne rychle napadnou a za která bych byl ochotem platit i podobnou formu "neživé" prezentace. Obzvlášť v době, kdy se jistě najde konkurent, který to připraví pro své zákazníky zdarma.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #8 kdy: 21.09.2020, 14:14 »

Obzvlášť v době, kdy se jistě najde konkurent, který to připraví pro své zákazníky zdarma.
Ááááá, rýsuje se nové, zajímavé téma!
ZDARMA?
To otevřeme v jiném vlákně.
Něco může být i zdarma drahé. Něco pak prozradím ...

Předtočený materiál není notabene vždy špatně. Pokud zkusíme analogii k prezenčnímu školení, tak učitel nikdy nepustí na celou hodinu výukové video a neodejde. Vždy se jedná o doplněk v komunikaci se studenty. A v tomto to může být podobné i v případě distančního, resp. on-line vzdělávání.

Lze ovšem namítnout, že záznam skvělého on-line školení je také super. Ano, to je pravda. Tak proč se tu bavíme o on/off line? Protože pokud je něco on-line, tedy na živo, na ostro, pak to vypadá zcela jinak, než když to někdo synteticky nadabuje předem. Už si toho někdo všiml?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 22.09.2020, 21:08 »


Citace
Vít Pivoňka:
To záleží na tématu, a na dalších okolnostech. Nejraději mám online s tím, že existuje možnost v průběhu psát dotazy. Přednášející má pak mít prostor aspoň některé dotazy zodpovědět hned a případné zbylé třeba mailem. Snad to zní automaticky ale ne vždy tomu tak je Úsměv
No a offline (předtočené),  případně záznam oceňuji pro případy, kdy nemám možnost se účastnit. Ono mít přístup k záznamu zajímavé přednášky je super Mrknutí
Jako nejnáročnější vidím poznat předem zda bude přednáška vzdělávací, nebo neužitečná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 23.09.2020, 13:43 »

Citace
Vladimír Brok, OSVČ
Za mě off, protože jsem více v pohybu než na "zadku" a většina přednášek na Elektrice je velice zajímavých, užitečných a profi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.077 sekund, 24 dotazů.