Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Jaké je rozdělení napětí?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké je rozdělení napětí?  (Přečteno 8383 krát)
Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 19.02.2007, 21:07 »

,
před časem jsem narazil na několik rozdělení napětí a každé bylo poněkud jiné-mám v tom teď pěkný guláš  Smutek.
Poradí mi prosím někdo do jakých kategorií se dělí napětí a podle jaké normy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 19.02.2007, 22:25 »

Podívejte se zde: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,3895.15.html
je to ono?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Zdeněk Hruška
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 20.02.2007, 16:30 »

Děkuji,je to skoro ono-takže pokud jsem to zprávně pochopil,tak je rozdělen na MN,nn,vn,VVN,ZVN už neplatné a nynější rozdělení je na ELV,LV,HV?
Neexistuje něco jako VHV(Very Hight Voltage) a podobně?
Pokud ano,tak mě trochu mate toto: http://www.eon.cz/cs/info/terms_dictionary.shtml#11
Kdo jiný by to měl vědět??? Hněv
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tsvoboda1
« Odpověď #3 kdy: 22.02.2007, 10:26 »

MN, nn, vn, VVN atd. jsou stále používaná rozdělení a nevidím důvod, proč je zavrhovat.

Anglické zkratky ELV, LV, HV odpovídají našemu MN, nn, vn a používají se hlavně v cizojazyčné dokumentaci. Ale nejsem si jistý, jestli existuje i VHV  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 22.02.2007, 10:42 »

Pak ještě HIV... Hodně Induktivní Volty! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
tsvoboda1
« Odpověď #5 kdy: 23.02.2007, 09:39 »

,  mám jasno.

Pokud mluvíme o velikosti napětí,  odpovídají si zkratky takto:
MN - ELV, nn - LV, vn - MV (Medium Voltage),  VVN - HV (High Voltage),  ZVN - EHV (Extra High Voltage nebo Extremely High Voltage).

Mluvíme-li o zařízeních na MN, nn, vn, VVN, používají se anglické zkratky ELV, LV a HV. Označení HV je v tomto případě společné pro zařízení vn, VVN i ZVN.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 22 dotazů.