Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak se existence dvojitých vypínačů a přepínačů slučuje s ČSN 33 2000-5-52?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se existence dvojitých vypínačů a přepínačů slučuje s ČSN 33 2000-5-52?  (Přečteno 6548 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 03.08.2020, 18:50 »

Logiku bych viděl v tom, že se citovaný požadavek (NA.4.3.4.4) týká vedení v elektroinstala čních trubkách (lištách)

Podle mě netýká.

Spíš souhlasím s Honzou, že se jedná o historický pozůstatek z dob, kdy se instalace dělaly jinak. Jako RT to pouštím z hlavy.

Navíc, je to národní doplněk a jak víme, národní doplňky mají jepičí život.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 04.08.2020, 07:31 »

Podle mě netýká.

Spíš souhlasím s Honzou, že se jedná o historický pozůstatek z dob, kdy se instalace dělaly jinak. Jako RT to pouštím z hlavy.

Navíc, je to národní doplněk a jak víme, národní doplňky mají jepičí život.

NA.4 Způsoby kladení vedení

    NA.4.1 Vedení z holých vodičů

    NA.4.2 Vedení z jednožilových izolovaných vodičů uložených na podpěrách

    NA.4.3 Vedení v elektroinstala čních trubkách (lištách),  úložných elektroinstala čních
    kanálech (žlabech),  stavebních dutinách apod.

    NA.4.4 Vedení z můstkových nebo jednožilových vodičů

    NA.4.5 Kabelová vedení
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #20 kdy: 04.08.2020, 08:37 »

   NA.4.3 Vedení v elektroinstala čních trubkách (lištách),  úložných elektroinstala čních
    kanálech (žlabech),  stavebních dutinách apod.

Tak beru zpět. Ale pak mi to nedává smysl už vůbec. Chápal bych zákaz dvou různých okruhů v krabici. To tam ale není.

EDIT: Ten samý požadavek jsem našel ve zrušené ČSN 34 1050:1970, čl. 64 d).

Národní doplněk NA v podstatě tuto českou normu z části přebírá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.027 sekund, 22 dotazů.