Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Proběhne výměna hl. jističe ITM 25A za 25A char C u e.on hladce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proběhne výměna hl. jističe ITM 25A za 25A char C u e.on hladce?  (Přečteno 11046 krát)
Behemot
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 06.07.2020, 23:50 »

Ještě bych mimochodem doplnil jednu informaci, jak vidno z dalších diskusí na toto téma přímo tady na fóru, je to dost divočina, někde sám distributor dává Cčko, někde nechtějí za boha povolit.

Např. onehdá jsem dělal v nejmenovaným městě blízko Německa (rajón ČEZ) rekonstrukci v bytě, součástí bylo rozšíření tuším z 1×16 na 1×25 A (vaří se na plynu, takže ta jedna fáze stačí). Nechal jsem tam revizákovi, pod vlivem PREčka, jako samozřejmost jistič B 25 A s retrofitem, aby to pak vyměnil a zrevidoval s tím (páč ČEZ chtěl revizní zprávu do 30 dnů po odpečetění a nebylo tenkrát jisto, kdy se revizák zastaví, tak jsem to z toho důvodu nerozpečetil sám). Ten k tomu vzkázal, že jako fakt ne a samozřejmě dává C 25 A, což tam i osadil a takto to zrevidoval. Takže asi tak. Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #19 kdy: 07.07.2020, 06:38 »

Co takhle foto toho rozvaděče?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 07.07.2020, 07:48 »

U eonu?

Protože třeba PREčko má svoje partnerský revizáky (kteří fungují na svou vlastní živnost, nejsou to žádní zaměstnanci, ani nedělají výhradně jenom tam, kam je PREčko pošle, ale mají smluvně svěřený plombovací kleště) a pokud nějakou věc (typicky jeden z posledních případů v okolí byl tak tvrdej zkrat, že hlavní jistič u bytu shořel a zášleh poškodil i celou řadu jističů od sousedních bytů),  tak revizák dojel, odplomboval, vyměnil několik jističů, zaplomboval, nechal tam nálepky, zprávu a odjel.

Nevidím důvod, proč zhotovitel překládky vedení nemůže mít smlouvu na to, že jejich revizáci to dle podmínek distributora zaplombují sami. Oni totiž ve většině případů nedělají změny jinak, než že to vedení přeloží. Aby musel člověk z eonu pokaždý přijet, odplombovat to a po přepojení vedení zase zaplombovat, no ne, že by to nešlo, ale to by jaksi nedělali vůbec nic jinýho. A to má pověst nejhorších magorů právě PREčko, a očividně to jde celkem inteligentně.

Mimochodem, abych vlákno výrazně víc nemíchal, nicméně mě tak trklo, že bych vlastně měl fyzicky zkontrolovat skutečný zapojení. Vono je totiž docela dost dobře možný, že jištění před elměrem je svěřeno výhradně keramickým pojistkám 25 nebo 32 A umístěných u přívodu, a pak je tam ono FIčko (no prostě fakt pakárna, FIčko s plombou je evidentně vydáváno za jistič). No a že motorák už je až za elměrem. Rozdělávku rozvaděče plánuju až tak na konec týdne, zatím se dělají trasy…

Nevím jestli tomu rozumíte správně, ale rozhodně to není tak že si spolupracující firma plombuje vše jak chce.

Plomby s číslama se evidují ke konkrétní akci, přidělené kleště jsou na firmu a jméno RT. V každém případě se vždy jedná o dočasné plomby, ty slouží ke 100% identifikaci zhotovitele, aby se někdo na někoho nevymlouval v případě pr×seru.

Počet plomb, čísel atd. se pak hlásí v přihlášce. Takže se pak vždy chodí na plombování po tom RT. Tedy není to tak, že firma dá plombu a konec! 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Behemot
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 07.07.2020, 14:51 »

Jestli je dočasně do nějaké příští práce, výměny elměru apod.,  tzn. 5-10 let, jak je zvykem, budiž. Aby někdo jezdil a přeplombovával stovky plomb jen tak, to sem fakt eště neviděl. Já sem nikde nepsal vo tom, že zhotovitel stavby dostane ty kleště na věky a bude si s nima pečetit i dveře od chlíva, je snad logicky zřejmý, že to dostane na tu jednu zakázku. Jako příklad sem uvedl, že PREčko má svoje externí smluvní revizáky, co si plombují sami (a nikdo po nich nic nereviduje, to jsou plnohodnotný plomby),  takže nevidím nejmenší důvod, aby eon dělal cavyky u překopávky vedení pro x desítek domácností, dyž to může za danej podmínek svěřit přímo firmě, která vyhrála zakázku.

Jináč jsem si to teda prohlídnul zevnitř, situace je taková, že jištění neměřené části je 3×63 A v pojistkách aniž by tomu odpovídal průřez hliníku, to jde do chrániče nominál 40 A/100 mA se zkratovou odolností 160 A, z toho už zase menším průřezem v mědi přes elměr do prvního pořádnýho jištění, a sice J1K 24,7 A. Takže dost silná divočina a v podstatě bych si mohl klidně špičkově tahat třeba 3×40 A s tarifem na 3×25, ehm ehm.

Podána žádost o novou přípojku (protože formuláře na změnu mají jenom na hodnotu jističů, ne na charakteristik u jističů) s popsáním aktuálního stavu a žádostí o oficiální schválení náhrady tohodle 3×63 A před a 24,7 A ITM za elměrem na 3×25 A C před elměrem. Podle vedoucího jedné z regionálních správ, se kterým jsem to konzultoval, by to neměl bý výraznější problém, kór když je to kousek od trafačky, tak céčka dávají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 07.07.2020, 22:17 »

Jako příklad sem uvedl, že PREčko má svoje externí smluvní revizáky, co si plombují sami (a nikdo po nich nic nereviduje, to jsou plnohodnotný plomby),  

Mílíte se.

Je to to samé jako když u ČEZu někdo zavolá, že musí pod plombu. Přijede montér z distribuce na přeplombování. S tím rozdílem, že se sundá plomby RT a nahradí plombou PRE.

Pokud si kdokoliv dává plomby bez nahlášení jak chce, brzy se mu to vymstí. 


Jináč jsem si to teda prohlídnul zevnitř, situace je taková, že ...


...To máte v bordelu. Chce to předělat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #23 kdy: 08.07.2020, 06:11 »

Citace
Je to to samé jako když u ČEZu někdo zavolá, že musí pod plombu. Přijede montér z distribuce na přeplombování. S tím rozdílem, že se sundá plomby RT a nahradí plombou PRE.

To je myslím rozumné řešení...
U EONu ,když nemají čas tak to bývá i 2-3 měsíce neplombováno.. .Kolikrát volám majiteli, zda to je zaplombované.. Pak to urguji zase na EONu!!Protože je to pak vše na mě, já jsem to nahlásil a odplomboval!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 23 dotazů.