Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jsou elektrokotle a TČ kotly ve smyslu vyhl. 91/1993 Sb.?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Jsou elektrokotle a TČ kotly ve smyslu vyhl. 91/1993 Sb.?  (Přečteno 887 krát)
Igor Molák
« kdy: 02.07.2020, 17:32 »

Vyhláška 91/1993 Sb. se týká nízkotlakých kotelen se jmenovitým tepelným výkonem alespoň jednoho kotle 50 kW a větším a kotelen se součtem jmenovitých tepelných výkonů kotlů větším než 100 kW.

"Pro účely této vyhlášky se rozumí
g) kapalinovým kotlem zařízení, v němž se pracovní kapalina ohřívá nejvýše na teplotu bodu varu při přetlaku 0,05 MPa spalováním pevných, kapalných nebo plynných paliv, případně využitím elektrické energie;"

Jelikož v elektrokotli i v tepelném čerpadle se pracovní kapalina ohřívá využitím elektrické energie, tak by mezi kotelny měla patřit i místnost s elektrokotli nebo tepelnými čerpadly o celkovém výkonu větším než 100 kW (například v bytovém domě). Na tuto místnost by se pak vztahovaly třeba i § 6 "Větrání" nebo § 8 "Tahové poměry kotlů".

Domnívám se, že vyhláška 91/1993 Sb. je myšlena pro spalovací kotle, ale nic takového mi z ní přímo nevyplývá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 02.07.2020, 19:07 »

"Pro účely této vyhlášky se rozumí
g) kapalinovým kotlem zařízení, v němž se pracovní kapalina ohřívá nejvýše na teplotu bodu varu při přetlaku 0,05 MPa spalováním pevných, kapalných nebo plynných paliv, případně využitím elektrické energie. "
Co je na té větě nejasného?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy ....
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
České Budějovice a Vyšší Brod, ČR
www.elektro-hruda.cz
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.07.2020, 20:00 »

Na tuto místnost by se pak vztahovaly třeba i § 6 "Větrání" nebo § 8 "Tahové poměry kotlů".
§6: Máte nějaký problém s tím, že má být kotelna větraná?
§8: Když se tam nic nespaluje, tak jsou požadavky automaticky splněny. Nějaký problém?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.