Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdo určuje termín pravidelne revize?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo určuje termín pravidelne revize?  (Přečteno 19346 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 27.06.2020, 14:29 »

Revize si objednává provozovatel ve lhůtách určených jeho odpovědnou osobou, pokud ji nemá, je to jeho boj.
Revizní technik nemá s touto odpovědností nic společného.
Pokud do revize v dobré vůli lhůtu uvede, ručí za následky možného zprodlení.
Osobně lhůty neuvádím, jelikož moje znalosti nestačí k jejich relevantnímu určení.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #37 kdy: 27.06.2020, 15:08 »

Revize si objednává provozovatel ve lhůtách určených jeho odpovědnou osobou, pokud ji nemá, je to jeho boj.
Revizní technik nemá s touto odpovědností nic společného.
Pokud do revize v dobré vůli lhůtu uvede, ručí za následky možného zprodlení.
Osobně lhůty neuvádím, jelikož moje znalosti nestačí k jejich relevantnímu určení.


Na 100% souhlasím s Milanem!
Tak to prezentují i jiné "kapacity" v revizích!! Ne jen meloucháři. tanecek
Proč ,  jako RT bych měl strkat do oprátky hlavu, jak to tu někteří obhajují!! zle
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 27.06.2020, 18:41 »

Proč ,  jako RT bych měl strkat do oprátky hlavu, jak to tu někteří obhajují!! zle

Pretože to požaduje 33 2000-6. Ak by tam takáto požiadavka nebola, bol by život ľahší.

Snáď to náte v ČR jednoduchšie aspoň s tým debilným prehlásením o zodpovednosti. Ja som bol za jeho absenciu uz popoťahovaný dvakrát. Raz horlivým investorom a raz Inšpektorátom práce.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 27.06.2020, 22:58 »

Pretože to požaduje 33 2000-6. Ak by tam takáto požiadavka nebola, bol by život ľahší.

Snáď to náte v ČR jednoduchšie aspoň s tým debilným prehlásením o zodpovednosti. Ja som bol za jeho absenciu uz popoťahovaný dvakrát. Raz horlivým investorom a raz Inšpektorátom práce.
Požadavek normy naplníš třebas právně vymazlenou větou, že termín další revize doporučuješ ve shodě s právním pořádkem čr. 
Vůbec bych si s tím nedělal problém.
Pokud bys chtěl akurátní, tak rozborem zjistíš, že požadavek normy není v souladu s právním řádem, jelikož navádí k výsledku úsudku nezainteresova nou osobu na předmětné věci.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #40 kdy: 28.06.2020, 16:10 »

Takže vlastně žádný termín nedoporučíš.   Nerozhodný

Během přípravy na zkoušky RT, nám v té době už bývalý inspektor TIČR říkal, že tento termín musíme doporučit. Při kontrole předložených revizních zpráv u zkoušek, jsem nic o tom že bych v revizi nesměl doporučovat termín neslyšel. Byl jsem v posledních 3 letech na cca 9 školeních a opět jsem nic takového nezaznamenal. A to bych si jistě pamatoval.  podivej

Navíc když si uvědomím že na školeních si každý může plácat co je libo a že to nemá vlastně žádnou právní váhu,  zůstanu raději u toho, že napíši revizi dle normy, která mi jasně říká, že termín mám (dokonce musím) doporučit. Jediné co si z této diskuse beru je to, že tam bude napříště jasně napsáno, že se jedná pouze o doporučený termín dle ČSN ..........  .

Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 28.06.2020, 16:27 »

A proč bych měl nějaký konkretní termín doporučovat?
Furt nechápu tvoje pohnutky k tomuto kroku.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 28.06.2020, 16:34 »

Ono je tam několik pro a proti.
RT ví to, co nemusí vědět provozovatel. Takže díky za každou dobrou radu, pokyn,...
Ale provozovatel ví víc než RT z toho pohledu, že se pohybuje v prostoru a měl by vnímat jestli se tam něco nezměnilo, co by změnilo původně navrhovanou periodu pro revize...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #43 kdy: 28.06.2020, 16:45 »

A proč bych měl nějaký konkretní termín doporučovat?
Furt nechápu tvoje pohnutky k tomuto kroku.

Tak si prosím znovu přečti celou diskusi, viz citované články. Už mne to nebaví opakovat.  Neřeknu
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 28.06.2020, 17:35 »

Tak si prosím znovu přečti celou diskusi, viz citované články. Už mne to nebaví opakovat.  Neřeknu
Článek řešící výchozí revizi, uvedení další lhůty doporučuje (měla by obsahovat lhůtu....),  přičemž není předepsaná forma tohoto, tudíž se lze snadno z tohoto vymínit nějakou obecnou větou typu "další revizi doporučuji provést v termínu na základě rozhodnutí provozovatele dle jeho zhodnocení rizik provozu....... ....

Článek řešící pravidelné revize nesplníš nikdy, jelikož pro normotvůrce  neexistuje sing a plur, a používá jakési střední množstevní větné číslo.

Ber to jako bláboly norem, kterých bude v budoucnu stále přibývat s ohledem na snižující se kompetentnost jejich autorů.

Očekávám, že v další ed. bude ustanovení, např. o tom, že revizák má být při úkonu revize nahatý, to budou teprve debaty, kdo ustanovení dodrží.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #45 kdy: 28.06.2020, 18:21 »

Revizákovi by termín další revize měl být "fuk"!(nechci urazit kol.Fuka!) Mrknutí
Vše je na provozovateli. RT neví jak často provádí kontroly,ani zda má elektikáře na odstranění závad, které se vyskytnou v provozu!
RT nezná technologii provozu, jak se co dělá a podobně!
ČSN 33 1500 je jen rukověď jak by se dalo vycházet ale není to na sílu-že musí! tanecek
Ale poud chce být obouma  nohama v prů....u tak je to jeho boj, podobně jako když někdo udělá revizi "od stolu"! Šok
Může mít čistou hlavu, provozovovatel by pak neměl spát.
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #46 kdy: 28.06.2020, 19:07 »

ČSN 33 1500 je jen rukověď jak by se dalo vycházet ale není to na sílu-že musí! tanecek

My se tady ale bavíme o jiné normě  Mrknutí

Článek řešící výchozí revizi, uvedení další lhůty doporučuje (měla by obsahovat lhůtu....)

TAk nevím. V podstatě jsem to posal úplně stejně jak ty. Jen u těch pravidelných revizí tam vidím jasné MUSÍ.

Je mi úplně jedno jak má provozovatel cokoliv zpracováno a jakou má údržbu. Já za něj termíny nevymýšlím. Tyto termíny jsou celkem slušně zpracované v normách a já jen mohu nějaký termín doporučit v souladu s již několikrát citovanou ČSN. V bytové výstavbě je to stejně putna, protože znám jen nepatrný zlomek lidí, kteří si někdy do bytu pustí RT jindy, než při výchozí revizi. Pokud jdu do průmyslu, stejně termíny konzultuji s objednatelem a ty tam pak píši. Případně použiju termíny z revize předchozí. Stejně tento termín nemá žádnou váhu, jelikož je doporučením U výchozí revize se tento termín doporučuje napsat u pravidelné je dáno že být MUSÍ.
Už jsem to psal. Nebojím se tyto termíny uvádět v revizích a nebudu se bát ani do budoucna, dokud budu mít v normě tuto povinnost. Až mi tato povinnost odpadne, trochu se mi ulehčí a nebudu se tím muset dále zabývat.
Je to můj názor a nemá žádnou právní váhu, stejně jako názory jiných zde v diskuzích, nebo na školeních, ať je tam řekne jakákoliv kapacita. Vím o čem mluvím. Několikrát jsem řešil nějaké rozpory normách a někteří z všeobecně uznávaných kapacit a dokonce normotvůrců, mi ochotně poskytli výklad konkrétního článku normy. Nicméně když jsem to chtěl písemně k použití na podporu názoru, tak se "opotili" a odmítli  to i za odměnu za jejich práci s tímto. Tak co si potom o pevnosti jejich názoru myslet? Diskuse i školení od té doby  beru jen jako zdroj informací, názorů a bohatých zkušeností. Nicméně finální názor asi na to raději udělám vždy sám s tím, že stejně si ve finále nesu i konečnou odpovědnost jen já sám. NIkdo se pak u soudu za mne nepostaví a ohánět se tím že mi to "někdo" poradil, je spíš úsměvné.  TO neznamená že bych nikdy svůj pohled nezměnil, nebo neupravil. Naopak díky zdejším odborníkům jsem toho "musel" přehodnotit poměrně dost. Za to velký díky.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 28.06.2020, 21:13 »

Téma: Kdo určuje termín pravidelné revize?

Jednou ze základních podmínek pro řádné provozování technického zařízení je uvědomění si pojmů a nastavení technických bezpečnostních minim. A norma je to poslední technické bezpečnostní minimum. Je dobré si připomenout posloupnost právních předpisů v oblasti technických zařízení.

zákon
nařízení vlády
vyhláška
norma

Položme si otázku,. kdo je osoba odpovědná za provoz a jaké jsou její povinnosti. Již zde bylo vzpomenuto NV 101/2005 Sb.,  kde v §3 odst.4 písmena a) a b) stanovuje zákonnou povinnost zajistit stanovení termínů revizí....a dodržování termínů lhůt a určit osobu, jejíž povinností je zajistit jejich provádění.

Jaká je kompetence a odpovědnost těchto osob za EZ najdeme v ČSN EN 50110-1 čl. 4.3
také z hlediska revizní činnosti

Kompetence:
nařizovat provedení revizí dle jejich plánu

Odpovědnost:
aktualizace provozní dokumentace ( patří zde PVV a plán revizí s lhůtami)
příprava EZ pro provedení revize
odstraňovat závady uvedených v revizních zprávách

Co myslíte, měla by tato odpovědná osoba znát normy pro revize EZ jako ČSN 33 1500 a ČSN 33 2000-6, když již má stanovit lhůty revizí?

ČSN 33 1500 již od svého vzniku základu 34 3800/61 doporučuje nejdelší termíny pro pravidelné revize. To je celých 60 let. Pro šťouraly jen 30 let 33 1500. A když se podíváme do podskupiny pro revize jen instalaci 33 2000-6, tak pro stanovení lhůty pravidelných revizí se musí ta lhůta určit podle:

1. druhu instalace
2. druhu zařízení
3. jejího použití
4. způsobu provozu
5. četnosti údržby
6. kvality údržby
7. ohled na vnější vlivy, kterým je instalace vystaven

Je fakt že norma nabízí více příkladu z norem řady 7 a nakonec se odvolává stejně na 33 1500

Jako RT s dlouholetou praxí nejsem schopen posoudit těch sedm bodů. Možná polovinu. Když budu ve firmě provádět revizní činnost 5 roků, možná všechny.

Závěr: proč bych měl suplovat rozhodnutí odpovědné osoby? Ale když mne o to písemně požádá, tak mu něco doporučím.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #48 kdy: 28.06.2020, 21:59 »

Při vší úctě ke všem diskutujícím, ale tato diskuze mi připadá naprosto nesmyslná.
Prováděním revizí se zabývám přes 25 let (a to jich dělám cca 200 ročně) a nevzpomínám si, že by mi někdo rozporoval kolonku "termín příští revize". Neuvádím tam nikde zaklínadlo "doporučený" termín, ale nedělá mi problém to změnit.
Naopak - zákazníci jsou rádi, že mají jasno a sami se hlásí když se termín blíží.
Tudíž za mne je tato otázka bezpředmětná. Termín je dán normami a revizní technik tuto informaci sdělí v revizní zprávě provozovateli.

Ve vší úctě k lektorům musím na základě vlastních mnohaletých zkušeností potvrdit že :
Navíc když si uvědomím že na školeních si každý může plácat co je libo a že to nemá vlastně žádnou právní váhu,  zůstanu raději u toho, že napíši revizi dle normy, která mi jasně říká, že termín mám (dokonce musím) doporučit. Jediné co si z této diskuse beru je to, že tam bude napříště jasně napsáno, že se jedná pouze o doporučený termín dle ČSN ..........  .
toto je naprostá pravda !  Palec vzhůru
Poslední dobou mám pocit, že "lektorů" je víc než posluchačů. A tomu taky bohužel odpovídá jejich úroveň.  zle
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 28.06.2020, 23:15 »

Revizák musí zhodnotiť stav EI čo najkomlexnejši e, toto vie každý, a k tomu bezdebaty patrí aj odhad termínu do ďalšej revízky
A preto je revizák aj od toho, aby vedel posúdiť nie len okamžitý stav EI počas revízie, ale je aj od toho aby vedel odhadnúť, že či je EI vôbec zvládne zákonný termín v bezpečnom stave
A keď len opíše maximálny termín z tabuľky, tak defacto potvrdí, že EI je v 100% stave

No a keď je ochotný tak zrobiť aj na starú 50ročnú EI s 5 ročným termínom čo len tak-tak vyhovuje, a neodporučí kratší termín, tak ide celkom zbytočne proti sebe

By ma zaujímalo, či už dakto z vás chlapi dakedy dal kratší termín z bezpečnostných dôvodov, a či bol prevádzkovateľ om ten kratší termín aj dodržaný, bo o tom tu nepadlo ani slovo
Ja som už nielenže dal, ale som aj dohodol s prevádzkovateľ om, že do rekonštrukcie bude platiť kratší termín aby aj on bol krytý že sa stará o EI primerane jej stavu

Ja teda ani na chvíľu nepochybujem, že termíny má určovať revizák, a že majú zodpovedať reálnemu stavu EI
A keď píšem že určovať, tak myslím určovať také jaké on sám považuje za primerané, a vôbec nemyslím že ich má opisovať z dajakých tabuliek
To nech už potom rovno opíše aj poslednú revízku

Píšem tak preto, bo aj keď čítam chlapi čo tu píšete, tak mi to celkom nepasuje, a ja radšej ostanem pri svojom postupe, šak nakoniec jak čítam, tak každý tu má svoj ktorému verí..
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #50 kdy: 29.06.2020, 06:07 »

Citace
Během přípravy na zkoušky RT, nám v té době už bývalý inspektor TIČR říkal, že tento termín musíme doporučit. Při kontrole předložených revizních zpráv u zkoušek, jsem nic o tom že bych v revizi nesměl doporučovat termín neslyšel. Byl jsem v posledních 3 letech na cca 9 školeních a opět jsem nic takového nezaznamenal. A to bych si jistě pamatoval.  podivej

To je všechno pěkné, ale tady nám jde o to, aby RT nebyl v oprátce justice celý, ale jen třeba kousek.
Nám jde o to, když bych si nechtěl přidělávat problémy sobě v PRZ s určením termínu revize, zda je to právně průchodné! Podle NV a dalších zákonů a norem.
Když termín tam uvedu, vždy "strkám" někde hlavu více než musím?
Nebavme se o tom,že RT všechno zná a ví...(nám na mysli termíny revize)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 29.06.2020, 07:13 »

To je všechno pěkné, ale tady nám jde o to, aby RT nebyl v oprátce justice celý, ale jen třeba kousek.


Když termín tam uvedu, vždy "strkám" někde hlavu více než musím?
Nebavme se o tom,že RT všechno zná a ví...(nám na mysli termíny revize)
Nevidím dajaký problém, príklad:

Keď vás zavolajú do organizácie kde majú na revízie 5 ročný termín, tak vy spravíte revíziu tak jak máte, a do nej len jednoducho napíšete svoj vlastný názor na vhodný termín, napr. že kvôli výraznej zmene k horšiemu od poslednej revízky odporúčate skrátiť doterajší termín na 3 roky, a to všetko presne podľa normy 6-tky
Ďalej to už nie je nijak váš problém, a odovzdaním revízky ste skončil
Vaša revízka i s odporúčaním platí 5 rokov tak či tak, bo toto sa riadi predpismi v organizácii do ktorých vás vlastne nič nie je, a nie vašim názorom
Akurát keď má ten čo od vás správu prevzal v hlave aspoň kus rozumu, tak hodí zodpovednosť za zmenu termínu na vás, a termín si upraví zmenou protokolu VV, alebo rovno príkazom podľa vášho odporúčania
Ale to ste vy už dávno preč, a zistíte to až keď vás zavolajú o 2 roky skôr
(Alebo vás už nezavolajú nikdy, no a vy máte od ich bordelu svatý pokoj)

Svojím názorom na termín v revízke môže revizák akurát tak v dobrom poradiť, ale s jednou obyčajnou revízkou predsa len tak nezmení vnútorné bezpečnostné predpisy v organizácii
Až takí dôležití zas my revizáci chvalabohu nie sme jak si možno často o sebe myslíme,... toto teda píšem skôr za seba a svojich známych a kolegov
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #52 kdy: 29.06.2020, 10:26 »

Ono, když to vezneme dokonce,tak se nemusí dělat pravidelné revize vůbec!
33 6000-6,ed.2, čl.6.5.2.2

Jenže zase co je to -účinný systém řízení??
Každý si to vyloží jinak? Nerozhodný
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #53 kdy: 29.06.2020, 10:35 »

1) Při vší úctě ke všem diskutujícím, ale tato diskuze mi připadá naprosto nesmyslná.
2) Prováděním revizí se zabývám přes 25 let (a to jich dělám cca 200 ročně) a nevzpomínám si, že by mi někdo rozporoval kolonku "termín příští revize".


Souhlasím s druhou větou, kdy podmínkou jsou korektní vztahy mezi provozovatelem a revizním technikem. Výhodou pro obě strany je, když je uzavřená rámcová smlouva na pět roků. Pak je RT považován za osobu se zvláštní odbornou způsobilosti znalce pro elektrotechnik u a jeho výroky není důvod napadnout, ale respektovat..

Nesouhlasím s první větou tak úplně. Korektní vztahy se tříbí při průseru. A je jedno zdá majetkovém, nebo na zdraví. Společným jmenovatelem jsou peníze. A tak pak na jedné straně je pojišťovna a soud se svými soudními znalci a na druhé straně je provozovatel se svými právními zástupci. A začíná válka, kdo z koho. Pokud jste se ještě nedostali do středu těchto bojů, doporučuji prostudovat některé veřejně přístupné posudky.

Obvykle se posuzují obě strany, zdá jednaly se znalosti věcí a odbornou péči. A zdá ty povinnosti plnili řádně a bez vad. Někdy se tam i objeví zkoumání, zdá RT upozornil na nevhodnou povahu pokynů předaných objednatelem. Co si vlastně objednatel objednal.

Proto ta diskuse může být přínosem již v tom, že RT otevře uvedené normy pro revize, ale také i 50110-1, kde jsou poviností provozovatele. A bude číst i ty úvodníky  a cíle normy i souvislosti. A určité zamyšlení nad opatrností.
Naší předkové říkali, že za dobrotu na žebrotu.

Naprosto souhlasím s příspěvkem PL, že revizní lhůta pro EI, která je v provozu 20-30 roků, je lhůta 5 roků příliš dlouhá. Proto těch 7 bodů k posouzení a ne nějaká tabulka.

Františku, již jsi se setkal s "účinným systémem řízení v oblasti prevence VETZ"?
Tuším, že možná v jaderce to mají.....
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: 1 2 [3] 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy a podle čeho pravidelné revize strojů?
 Jaké jsou lhůty pro provádění pravidelných revizí zvedacích zařízení ?
 Kdo je zoodpovědný za periodické revize spotřebičů?
 Je nutna revize EKG?
 Ako určiť lehoty revízií?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak určit termín pravidelné revize stroje?
 Co vsetko kontrolovat a merat pri pravidelnej revizii el. instalacie hotela ?
 Jak postupovat při pravidelné revizi společných prostor?
 Jak přesvědčit majitele firmy, aby prováděli pravidelné revize el.strojů?
 Jaká je revizní lhůta u hromosvodů na školní budově?
 Jaké jsou lhůty periodických revizí průmyslových objektů s otřesy a rázy (AHx)?
 Jak revidovat stroj po slibech zesnulého revizního technika?
 Musí firma, která má uplatněn řád preventivní údržby, provádět pravidelné revize?
 Je správne robiť revíziu samotného rozvádzača (bez vývodov) každé 4 roky?
 Jak na tom budou revize elektro a hromosvodů obydlí?
 Lze provést pravidelnou revizi na truhlárnu bez podkladů?
 Jakou revizní lhůtu by měla mít technika, používaná pro zvučení veřejných akcí?
 Jaká je min.(max) lhůta revizí, když není určena výrobcem?
 V jakém intervalu revidovat venkovní trafostanici 22/0,4kV?
 Provádíte revize napájecích zdrojů ve stejném termínu jako ostatní zařízení ?
 Aké sú intervaly revizií pre stroje podla EN 60204 ?
 Jaká je četnost revizí u obytných kontejnerů (stavební a kancelářské buňky)?
 Kdo má za povinnost mít uschované revizní zprávy?
 Kde zjistit pravidelnost revize konkrétního spotřebiče?
 Jaká je perioda revizí elektroinstalace v objektu zdravotního střediska?
 Začinajúci revizáci, robíte revízie aj na starých inštaláciách?
 Jak byste stanovili revizní lhůtu na výrobnu elektriky, spalováním dřevoštěpky?
 Lze prosím udělat pravidelnou revizi na Al instalaci s modrým označení fází?
 Jak řešit lhůty revizí/kontrol u velkokuchyně?
 Lze použít delší lhůtu mezi pravidelnými revizemi?
 Jak postupovat při revizi bez dokumentace stroje a s poškozeným štítkem?
 Čeho všeho by se měly dělat pravidelně revize?
 Je revízia po 10 rokoch považovaná za východziu, alebo periodicku?
 Jaká je lhůta revize elektroinstalace pro cukrárnu nebo bar?
 Jakou lhůtu revize stanovit u odpojitelného přívodu k pojízdnému prostředku?
 Jaké jsou náležitosti pravidelné revize elektroinstalace?
 Jakou lhůtu revize stanovíte pro pračku?
 Jak často provádět pravidelnou revizi v Domově pro seniory?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jsou lhůty pravidelných revizí ve smyslu tabulky 1 ČSN 33 1500:1990 doporučené pro všechna zařízení?
 V jakých časových termínech se provádí kontrola strojních zařízení?
 Bude nutná revize po novém vydrátování elektroměrového rozvaděče?
 Jakou lhůtu revizí stanovit u knihovny?
 Proč se instalace může revidovat dle tehdejších norem a spotřebiče nikoliv?
 Do jaké skupiny dát 3f prodlužovací přívod?
 Jaké jsou ceny revizí pro FVE?
 Jaké zvolit lhůtu revize pro objekt s pečovatelskou službou?
 Jak donutit provozovatele k mimoradne revizi?
 Jaký je termín pravidelných kontrol el.zařízení pracovních strojů?
 Do kdy musí být provedena pravidelná revize?
 Mohou být uplatňovány požadavky nových norem na 45 let starou brusku?
 Je povinností RT skladovat historické revizní zprávy dle ČSN 33 1600?
 Dali byste na to revizi?
 Musí se provádět revize 40 let starého nabíječe baterií?
 Lze prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed.2?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Co dělat při periodické revizi, když naleznu chyby ve výchozí revizi?
 Jak revidovat opravdu starou instalaci?
 Jak provádět kontroly a revize nabíjecích kabelů?
 Jak často dělat revize na chatě?
 Jak je to s povinností pravidelných revizí u pronajímaných bytů?
 Je možné prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů?
 Je možné, že RT na kuchyň (vlhké prostředí) napsal lhůtu 5let?
 Jak často se revidují zásuvky v nábytku připojené přes zásuvku?
 Seznamte se revizemi elektrických přístrojů na semináři plzeňského cechu
 Prováděl někdo z vás pravidelnou revizi bez dokumentů?
 Co revidovat při změně tarifu z D25 na D45?
 Jak vyhodnotit periodickou revizi na el. instalaci z cca 1950?
 Do jaké lhůty revize elektroinstalace zařadit zdravotní středisko?
 Kdy revidovat částečné rekonstrukce? Kdy podle staré a kdy podle nové normy?
 Jak řešíte neustálé požadavky na nové revize spotřebičů od jednoho subjektu?
 Jaká je lhůta příští revize normálního prostředí, 5 let?
 Projdou periodickou revizí hliníkové kabely z roku 1983?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?
 Jak zrevidovat změnu proudové hodnoty tarifního jističe u staršího rozvaděče?
 Jak chápete doporučené lhůty pravidelných revizí?
 Jaké jsou termíny elektrorevizí nabíjecích stanic elektromobilů?
 Proč pravidelná revize najednou vyžaduje použití proudového chrániče?
 Jak na revize historické elektroinstalace?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Podle jakých nařízení a norem vyplývá povinnost provádět revize?
 Mirek asi nedělá pravidelný revize elektroinstalace (norm)
 Jak ošetřit zodpovědnost za revize půjčené věci kterou nelze revidovat?
 Jak správně, jako správce budovy (budova v nájmu) žádat další subjekty o revize?
 Ako donútiť majiteľa pohostinstva aby si dal do poriadku elektroinštaláciu?
  Musí mít elektrocentrály (ve stavební firmě tudiž nic velkého) revize?
 Jaké známe druhy revizí?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Jakou zvolit lhůtu periodické revize aku svítilny?
 Co je Věžová budova?
 Kontroly, revize a zkoušky el. zařízení a spotřebičů a jejich lhůty?
 Jak často revidovat uzemnění na redukčním panelu tlakové stanice?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Jak často se musí dělat revize zásuvek pro plynové kotle u malých firem?
 Objasníte mi někdo výklad odstavce 3, písmeno c, zákona 250/2021 Sb.?
 Kdo stanovuje ZÁVAZNÝ termín revizí např. elektroinstalace?
 Jaké jsou lhůty revizí v jídelnách a kantýnách?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Podle kterého předpisu musí dělat pravidelné revize objektů např. spolky?
 Jaká je lhůta revizí u objektu bytů pro zdravotně postižené?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.072 sekund, 22 dotazů.