Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdo určuje termín pravidelne revize?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo určuje termín pravidelne revize?  (Přečteno 19337 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 26.06.2020, 20:05 »

Vše do doby prů.....
V okamžiku jeho vzniku bude jakákoliv byť jen doporučená lhůta v RZ shledána neadekvátně dlouhou.
Naopak RT varuji před tímto vstupem na tenký led.
Naplnit požadavek normy lze jistě i pomocí odkazu na legislativu, právně zdatnější RT si může vybrat mezi odkazem výlučným či indikativním, pro ostatní zbyde raději jen indikativní.
Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #19 kdy: 26.06.2020, 20:10 »

Já jsem také doposud psal "doporučený" termín revize do pravidelné viz 33 1500 a jeho přílohy....
Ale slovo doporučený termín zase zkoumali v ústavu pro jazyk český pro ten soud a vyvodily
jiný názor ! (Už si přesně nepamatuji co).....
No kompletně to prý soudu dali rozpitvaný a verdikt byl velmi zajímavý pro nás, RT!!
Velmi radil RT, aby nikdy už nepsal doporučený termín revize je xxx-vymstí se to hodně!
Protože jsem si také myslel, že RT je odborník a na základě 33 1500 má nejbíže ke stanovení termínu revize-mýlil jsem se!! Pláč
Ono to zase není potenciál uzeměného uzlu zdroje, ale fakt, který se může nám jako RT vymstít!!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 26.06.2020, 20:13 »

V revizních zprávách neuvádíme doporučený termín následné revize.
Jsou ale výjimky, kdy objednavatel v objednávce vyloženě vyžaduje, aby na přední straně a ještě výrazně  byl doporučený termín následné revize uveden. Obvykle to píšeme pod celkové hodnocení na konci stránky.
Slouží to jen k usnadnění práce toho, kdo RZ přejímá a hlídá v databázi lhůtníku plán revizí a jeho plnění. Obvykle to má ve velkých firmách někdo v povinnostech. Prostě podle ISO, zákazník je náš pán a objednal si to.. Doporučení v RZ není pro provozovatele závazné.

Jak to řešit na příklad u pravidelné revize rodinného domu nebo kanceláře OSVČ? Když majitel nemá elektro vzdělaní. Mám mu přeložit normu ČSN 33 1500. Říct mu, že mu doporučuji 5 let ale, že on má právo si termín revize zkrátit nebo o dvounásobek prodloužit ( tohle platí hlavně pro organizace)?

S tím bych majitele RD ( i malé podnikatele bez údržby elektro) moc nezatěžoval.
Pokud máte na myslí RD, kde jsou v nájmu další podnikatelské subjekty, ať již kanceláře nebo i provozovny, je zapotřebí to pojmout jako poradenskou činnost a doporučit se zdůvodněním proč. To se ale nepíše do revize. Objednal si u naší elektro firmy znalecký posudek, tak jej dostane. Následně si objedná/neobjedná revize.

Nedávno jsem revidoval provozovnu s několika budovy a 50 pracovníky a desítkami strojů, po deseti létech.  Někdo mu poradil, že může lhůtu revize 5 roků prodloužit na 10 roků. Závad fyzických i legislativních bylo hodně....zvláš tní bylo, že před 3 léty měli ve firmě těžký pracovní úraz. Není žalobce, není soudce. To je ten Zákon Ega..

Jejda, diskuse se pěkně rozjela. Jsem rád že to doplnil kolega Honza Franěk právě z oblasti 33 2000-6 a Milan Hudec pohledem na §§§§§ ( velice důležitý pohled!!)


2.  Lze dle ČSN 50110 ed. 3  být ve firmě osoba pověřena kontrolou el. zařízení a zarověn vedoucí práce a revizní technik? Tohle by po mě chtěl šef. Já stým nesouhlasím, protože by celá zodpovědnost padla na mě.


Ano, odpovědnost padne na vás, ale máte i práva. Je dobré vypracovat popis takové funkce a nechat si to také zaplatit. Vím o čem píší, dělal jsem to deset roků. Pokud jsou k takové činností podmínky, tak bych do toho šel. Vy budete ten, kdo stanovuje pravidla...to jsou ty podmínky.  ( Vy toho RT ale neděláte dlouho....aneb o nás zkoušíte?)
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 26.06.2020, 20:19 »

Jakmile jsem uviděl nový příspěvek a u něj jméno Hudec, opotil jsem se  Smích

Vše do doby prů.....
V okamžiku jeho vzniku bude jakákoliv byť jen doporučená lhůta v RZ shledána neadekvátně dlouhou.
Naopak RT varuji před tímto vstupem na tenký led.
Naplnit požadavek normy lze jistě i pomocí odkazu na legislativu, právně zdatnější RT si může vybrat mezi odkazem výlučným či indikativním, pro ostatní zbyde raději jen indikativní.


Neviděl bych to tak černě. Revizní lhůty máme poměrně podrobně rozepsány a to i co se týká různých druhů provozů, tak VV. Pokud RT doporučí s těmito ohledy nějakou lhůtu, nedovedu si představit, že by i díky nějakém přehlédnutí šlo o tak dlouhou lhůtu, že by mohla být soudem shledána neadekvátní.
Už mi to přijde jako velké strašení revizáků. Obzvlášť pokud dle normy nějakou lhůtu stanovit MUSÍM. viz čl.6.5.3.4 a jasně se píše o DOPORUČENÍ .  Samozřejmě pokud například norma určuje 2 roky a já na nátlak investora že jsou revize drahé a on mi nyní dá více peněz za to, když lhůtu prodloužím třeba na 5 let, jen těžko obhájím svůj postoj u případného soudu a jsem adeptem na trest. TO ale už jdeme do světa coby kdyby, navíc v oboru mimo naše znalosti. Raději toho už nechám  angel podivej

V revizních zprávách neuvádíme doporučený termín následné revize.

Honzo, projdi si citované články té normy. Je v nich uvedeno, co má obsahovat revizní zpráva - První článek se týká výchozích revizí a druhý těch pravidelných.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 26.06.2020, 20:52 »

Podľa 33 2000-6, posledné vydanie, sa musí určiť interval medzi revíziami.
Preto do správy uvádzam vetu:

Nasledujúca OPaOS/revízia musí byť v zmysle Vyhl. 508/2009 Z. z. vykonaná najneskôr v roku 202X.

Ten rok vyberiem podľa vyhlášky, nie podľa normy. To preto, že na Slovensku sú lehoty určené aj legislatívne, čiže vyšším právnym predpisom, než je norma.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 26.06.2020, 22:19 »


Ten rok vyberiem podľa vyhlášky, nie podľa normy. To preto, že na Slovensku sú lehoty určené aj legislatívne, čiže vyšším právnym predpisom, než je norma.
Tak je jak píšete, i keď mi to príde kus zbytočné určovať furt len maximálny termín ktorý platí tak či tak, a mal by sa používať len pre naozaj bezproblémové EI

Podľa môjho je práve revizák ten kompetentný, kto po revízii pozná najlepšie reálny stav v EI, a podľa neho potom má určiť termín ktorý prevádzkovateľ musí rešpektovať
Na to ale treba guráž, a i preto som písal že skrátené termíny by mali zohľadňovať aj stav EI

Z tej debaty mám ale dojem, že napr. 5-ročný termín desiatej revízky po 50 rokoch je rovnako v poriadku jak prvý termín po piatich... no a to asi ťažko... že, teda aspoň podľa toho čo vidím okolo seba

Toto čo som napísal ale bude platiť len vtedy, keď naozaj pôjde všetkým zainteresovaný m v prvom rade o bezpečnosť, ... čo sa ale hneď tak nevidí  Smutek
Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 26.06.2020, 22:30 »

Obzvlášť pokud dle normy nějakou lhůtu stanovit MUSÍM. viz čl.6.5.3.4 a jasně se píše o DOPORUČENÍ .  

A o to práve ide, že revizák má doporučiť nejakú lehotu čo je primeraná reálnemu stavu EI,  a nie len opisovať maximálky z dajakých tabuliek

To sa potom z takej správy hneď pozná Pán revizák  Úsměv
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 26.06.2020, 22:44 »

Honzo, projdi si citované články té normy. Je v nich uvedeno, co má obsahovat revizní zpráva - První článek se týká výchozích revizí a druhý těch pravidelných.
[/quote

Jistě, že máš pravdu, pokud se bavíme jen o ČSN 33 2000-6 ed.2
Ale já Ti Honzo rozumím, pokud budu dělat revizi elektrické instalace podle ČSN 33 2000-6 ed.2, tak článek 6.5.3.4 budu respektovat. Jenže mnohé revize děláme podle základní normy ČSN 33 1500 - Revize elektrických zařízení. Pak se mi v hlavičce objeví na příklad:

Zpráva o revizi elektrického zařízení
Provedena dle ČSN 33 1500, ČSN EN 60204-1ed.2

a zde uvádíme Doporučený termín následné revize v roce 20xx pouze na žádost objednatele. Někomu se to líbí, někomu nelíbí. Navíc vyšší právní dokument, vyhláška 73/2010 Sb.,  v článku 6 nic o lhůtě další revize nepíše.
 
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jiri Velich
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 26.06.2020, 23:03 »

( Vy toho RT ale neděláte dlouho....aneb o nás zkoušíte?)

Nikoho nezkouším. Revizním technikem jsem 3 roky. Ale pořad mě dokáže něco překvapit. Proč jsem ten dotaz položil. Bylo proto, že jsem včera byl na školení, kde to bylo řečeno  podobně jako viz .citace dole.  Jen se snažím pochopit souvislosti a vyvarovat se chybám.

Já jsem také doposud psal "doporučený" termín revize do pravidelné viz 33 1500 a jeho přílohy....
Ale slovo doporučený termín zase zkoumali v ústavu pro jazyk český pro ten soud a vyvodily
jiný názor ! (Už si přesně nepamatuji co).....
No kompletně to prý soudu dali rozpitvaný a verdikt byl velmi zajímavý pro nás, RT!!
Velmi radil RT, aby nikdy už nepsal doporučený termín revize je xxx-vymstí se to hodně!
Protože jsem si také myslel, že RT je odborník a na základě 33 1500 má nejbíže ke stanovení termínu revize-mýlil jsem se!! Pláč
Ono to zase není potenciál uzeměného uzlu zdroje, ale fakt, který se může nám jako RT vymstít!!

Význam slova "doporučený"  viz . příloha
Bylo  na školení řečeno. Pokud uvedeme termín například 5 let. Po třech letech objekt vyhoří na závadu elektroinstala ce. Tak nás soud rozcupuje. protože jsem měl i jinou možnost třeba doporučit pouze dva roky.  


* doporučení.PNG (31.21 KB, 690x108 - prohlédnuto 209 krát.)
Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 27.06.2020, 00:03 »

 Jen se snažím pochopit souvislosti a vyvarovat se chybám.


Tuším, že z vás bude dobrý nejen RT, ale i odpovědná osoba za EZ.
Dělám RT již 40 roků a stále mne mnohé překvapuje.... to nikdy neskončí.

Ten článek 333 mi připomíná otázku, kdo je moudřejší?
Ten kdo promluví, nebo ten kdo mlčí?

Na příklad když uvedu zcela negativní závěr RZ, tak doporučují po odstranění závad provést novou mimořádnou revizi EZ.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 27.06.2020, 07:46 »


Jistě, že máš pravdu, pokud se bavíme jen o ČSN 33 2000-6 ed.2
Ale já Ti Honzo rozumím, pokud budu dělat revizi elektrické instalace podle ČSN 33 2000-6 ed.2, tak článek 6.5.3.4 budu respektovat. Jenže mnohé revize děláme podle základní normy ČSN 33 1500 - Revize elektrických zařízení. Pak se mi v hlavičce objeví na příklad:

Zpráva o revizi elektrického zařízení
Provedena dle ČSN 33 1500, ČSN EN 60204-1ed.2

a zde uvádíme Doporučený termín následné revize v roce 20xx pouze na žádost objednatele. Někomu se to líbí, někomu nelíbí. Navíc vyšší právní dokument, vyhláška 73/2010 Sb.,  v článku 6 nic o lhůtě další revize nepíše.
 

Ok, máš samozřejmě pravdu  Mrknutí .  33 2000-6 ed.2 se týká především instalací. Ale ještě zde dále máme například strojní zařízení, spotřebiče a tak dál. To je tím nepřesným zadáním a já se příliš soustředil na ty instalace, které jsou mou hlavní činností.  angel   Položená otázka je příliš všeobecná a široká na to, aby se na ní dalo jednoduše odpovědět, byť to tak na začátku možná nevypadalo.

Tuším, že z vás bude dobrý nejen RT, ale i odpovědná osoba za EZ.

Také to tak vnímám.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 27.06.2020, 07:56 »



Na příklad když uvedu zcela negativní závěr RZ, tak doporučují po odstranění závad provést novou mimořádnou revizi EZ.
Možno keď je malá revízka tak sa to oplatí kvôli prehľadnosti, ale inakšie dávam len dodatok ku tej nevyhovujúcej o odstránení nedostatkov
A kto nepochopí že to celé spolu vyhovuje, nech to radšej ani neberie do ruky
Ide len o to, že aj v negatívnej revízke je často až 98% vecí vyhovujúcich, a opakovať to isté v krátkom čase sa mi časovo ani neoplatí, a šak kto by aj chcel platiť dva razy za sebou tie isté výkony na vyhovujúcej EI

Ale záleží od okolností, bo nevyhovujúca môže znamenať aj rovno rekonštrukciu, kde potom je to už o celkom inej východiskovej
Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 27.06.2020, 08:02 »

Len tak pre jednoduchosť by som ešte raz zopakoval, že revizák správne doporučuje aj podľa normy len také termíny ktoré potrebuje revidované EZ a nie tie čo sú v tabuľkách
A je to čisto jeho zodpovednosť aj pred súdom, že jaký vyberie, môže kľudne napísať aj 300 dní, je to len na ňom jak si to odôvodní
Keď ale furt vyberie aj pri starej EI len ten maximálny termín, tak dosť riskuje, keď nevidí zjavný rozdiel medzi starou a novou EI, bo maximálne termíny z tabuliek sú dosť nebezpečný alibizmus
V tabuľkách sú tie termíny totižto len nato, aby ich revizák nedoporučil dlhšie, bo by sa to hneď zneužívalo aj na "už netreba nikdy" jak je to teraz pri bytoch a domoch
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 27.06.2020, 08:23 »

Já bych se zase možná vrátil k příspěvku, který strašil RT s tím, že nesmí určovat termín následné revize. Když jsme si konečně ujasnili alespoň základní věci okolo samotných revizí, je jasné že toto vyjádření inspektora TIČRu má platnost například u těch strojních zařízení, ale už nemá takovou váhu u revizí instalací. TO považuji za důležité a napříště by to chtělo uvést tyto informace dohromady, aby se například RT provádějící revizi bytu  dle ČSN 33 2000-6 ed.2 nebál uvést následný termín a tím pak naopak neporušil jednu ze svých povinností.

Osobně nemám strach z toho, že bych si neobhájil u soudu mnou navržený termín následné revize. Ten je určen na základě dodaných podkladů a zjištěných skutečností. I když lze předpokládat že se nemusím s povolaným soudním znalcem elektro ve všem shodnout, nečekám že bych navrhovaný termín určil tak nesmyslně, aby mohl být kvalifikován jako neadekvátně dlouhý (slovy Milana Hudce).

Považuji to ve finále za velmi přínosnou debatu  podivej
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 27.06.2020, 08:57 »


Význam slova "doporučený"  viz . příloha
Bylo  na školení řečeno. Pokud uvedeme termín například 5 let. Po třech letech objekt vyhoří na závadu elektroinstala ce. Tak nás soud rozcupuje. protože jsem měl i jinou možnost třeba doporučit pouze dva roky.  


Ale nerozcupuje... ..u soudu je obvykle žalobce a obhájce.
Záleží zda vás obhájce obhájí, že jste svoji práci vykonal v době revize řádně a bez vad
( §1914 zákona 89/2012 Sb.) Na druhé straně totéž tvrdit o provozovateli bude problém. Na příklad NV 378/2001 Sb. a podle §2901 zákona 89/2012 nekonal vůbec, natož řádně.

Nevěřte všemu, co se na školeních školí. U soudu se na žádné školení a školitele nelze odvolávat. Stojíte tam sám tváří v tváři. Je dobré, když vás obhajuje právník s elektrotechnic kým vzděláním. Připouštím, že určité zbytkové riziko u práce RT existuje. Občas narazíte na pitomce, kteří nechtějí zaplatit a budou se i léta soudit. Proto je dobré znát i právnické minimum a mít i šestý smysl pro výběr zákazníka. Jako odborná firma elektro nemusím přijímat zakázku za každou cenu. Na příklad VRZ neděláme zásadně pro neznáme firmy. To jsou jen problémy....mo udrý člověk problémy řeší, ale zbytečně je nevytváří.

JF byl rychlejší, ale úhly pohledu jsou stejné.

Rozšířil bych základní otázku na

Kdo určuje termín pravidelne revize? A podle čeho je určuje?

 

Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 27.06.2020, 12:26 »


Kdo určuje termín pravidelné revize? A podle čeho jej určuje?

 

Podle ČSN 33 1500 Z3 z dubna 2004, kdy ještě neexistovala ČSN 33 2000-51 ed.3 ?
Revizní lhůty jsou v Z3 příloha 2 jen informativní. Norma ČSN 33 2000-3:1995 v době vydání Z3 již neplatila od roku 2000.

V aktualizovaném Protokolu o vnějších vlivech by měla být lhůta revizí stanovená pro každé pracoviště.

Občas vidím PD, kde je uvedená pravidelná revize podle ČSN 33 1500 tab. 1.
Jenže lhůty PR v tab. 1 jsou stanovené podle dnes již archaické 33 0300, která přestala platit rok před revoluci, to je v roce 1988. Za těch 30 roků se ale hodně změnilo v názvosloví, v legislativě a tím i v určení lhůty pro PR EZ.

Myslím, že normotvůrci to provozovatelům ani revizním technikům zase moc neulehčili.
Aspoň v CZ, možná v SK je to jiné.
Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 27.06.2020, 12:56 »

V SK máme lehoty stanovené v prílohe vyhlášky 508/2009 Zz. Pridal som ju ako prílohu tohto príspevku

Nestretol som sa zo situáciou, kedy by bol RT obvinený, že v správe uviedol lehotu podla tejto prílohy a bol za to perzekuovaný.

* Lehoty_revizii_508-2009.pdf (254.05 KB - staženo 239 krát.)
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 27.06.2020, 13:41 »

No, neviem, neviem chlapi, to akože keď stačí 5 rokov na EI kde je napr. Riso 1000megaohm, tak je rovnako bezpečné nechať 5 rokov aj na EI kde je Riso1,1 megaohom len preto, bo tak to je v dajakej tabuľke?
Pod toto sa naizaj podpíšete?

No, jak chcete... ja si ale taký alibizmus radšej nerisknem... a v takých prípadoch radšej navrhujem skrátené termíny
Bo ja si naozaj myslím že práve od toho som revizákom, aby som vedel posúdiť reálnu a nie dajakú tabuľkovú teoretickú bezpečnosť EZ Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdy a podle čeho pravidelné revize strojů?
 Jaké jsou lhůty pro provádění pravidelných revizí zvedacích zařízení ?
 Kdo je zoodpovědný za periodické revize spotřebičů?
 Je nutna revize EKG?
 Ako určiť lehoty revízií?
 Jak často se musejí provádět revize prodlužováků v kancelářích?
 Jak určit termín pravidelné revize stroje?
 Co vsetko kontrolovat a merat pri pravidelnej revizii el. instalacie hotela ?
 Jak postupovat při pravidelné revizi společných prostor?
 Jak přesvědčit majitele firmy, aby prováděli pravidelné revize el.strojů?
 Jaká je revizní lhůta u hromosvodů na školní budově?
 Jaké jsou lhůty periodických revizí průmyslových objektů s otřesy a rázy (AHx)?
 Jak revidovat stroj po slibech zesnulého revizního technika?
 Musí firma, která má uplatněn řád preventivní údržby, provádět pravidelné revize?
 Je správne robiť revíziu samotného rozvádzača (bez vývodov) každé 4 roky?
 Jak na tom budou revize elektro a hromosvodů obydlí?
 Lze provést pravidelnou revizi na truhlárnu bez podkladů?
 Jakou revizní lhůtu by měla mít technika, používaná pro zvučení veřejných akcí?
 Jaká je min.(max) lhůta revizí, když není určena výrobcem?
 V jakém intervalu revidovat venkovní trafostanici 22/0,4kV?
 Provádíte revize napájecích zdrojů ve stejném termínu jako ostatní zařízení ?
 Aké sú intervaly revizií pre stroje podla EN 60204 ?
 Jaká je četnost revizí u obytných kontejnerů (stavební a kancelářské buňky)?
 Kdo má za povinnost mít uschované revizní zprávy?
 Kde zjistit pravidelnost revize konkrétního spotřebiče?
 Jaká je perioda revizí elektroinstalace v objektu zdravotního střediska?
 Začinajúci revizáci, robíte revízie aj na starých inštaláciách?
 Jak byste stanovili revizní lhůtu na výrobnu elektriky, spalováním dřevoštěpky?
 Lze prosím udělat pravidelnou revizi na Al instalaci s modrým označení fází?
 Jak řešit lhůty revizí/kontrol u velkokuchyně?
 Lze použít delší lhůtu mezi pravidelnými revizemi?
 Jak postupovat při revizi bez dokumentace stroje a s poškozeným štítkem?
 Čeho všeho by se měly dělat pravidelně revize?
 Je revízia po 10 rokoch považovaná za východziu, alebo periodicku?
 Jaká je lhůta revize elektroinstalace pro cukrárnu nebo bar?
 Jakou lhůtu revize stanovit u odpojitelného přívodu k pojízdnému prostředku?
 Jaké jsou náležitosti pravidelné revize elektroinstalace?
 Jakou lhůtu revize stanovíte pro pračku?
 Jak často provádět pravidelnou revizi v Domově pro seniory?
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jsou lhůty pravidelných revizí ve smyslu tabulky 1 ČSN 33 1500:1990 doporučené pro všechna zařízení?
 V jakých časových termínech se provádí kontrola strojních zařízení?
 Bude nutná revize po novém vydrátování elektroměrového rozvaděče?
 Jakou lhůtu revizí stanovit u knihovny?
 Proč se instalace může revidovat dle tehdejších norem a spotřebiče nikoliv?
 Do jaké skupiny dát 3f prodlužovací přívod?
 Jaké jsou ceny revizí pro FVE?
 Jaké zvolit lhůtu revize pro objekt s pečovatelskou službou?
 Jak donutit provozovatele k mimoradne revizi?
 Jaký je termín pravidelných kontrol el.zařízení pracovních strojů?
 Do kdy musí být provedena pravidelná revize?
 Mohou být uplatňovány požadavky nových norem na 45 let starou brusku?
 Je povinností RT skladovat historické revizní zprávy dle ČSN 33 1600?
 Dali byste na to revizi?
 Musí se provádět revize 40 let starého nabíječe baterií?
 Lze prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů dle ČSN 33 1600 ed.2?
 Jaká je lhůta pravidelné revize elektrického zařízení pro vnější vliv BC3?
 Co dělat při periodické revizi, když naleznu chyby ve výchozí revizi?
 Jak revidovat opravdu starou instalaci?
 Jak provádět kontroly a revize nabíjecích kabelů?
 Jak často dělat revize na chatě?
 Jak je to s povinností pravidelných revizí u pronajímaných bytů?
 Je možné prodloužit lhůty pravidelných revizí spotřebičů?
 Je možné, že RT na kuchyň (vlhké prostředí) napsal lhůtu 5let?
 Jak často se revidují zásuvky v nábytku připojené přes zásuvku?
 Seznamte se revizemi elektrických přístrojů na semináři plzeňského cechu
 Prováděl někdo z vás pravidelnou revizi bez dokumentů?
 Co revidovat při změně tarifu z D25 na D45?
 Jak vyhodnotit periodickou revizi na el. instalaci z cca 1950?
 Do jaké lhůty revize elektroinstalace zařadit zdravotní středisko?
 Kdy revidovat částečné rekonstrukce? Kdy podle staré a kdy podle nové normy?
 Jak řešíte neustálé požadavky na nové revize spotřebičů od jednoho subjektu?
 Jaká je lhůta příští revize normálního prostředí, 5 let?
 Projdou periodickou revizí hliníkové kabely z roku 1983?
 Provádění revizí elektrických instalací do 1000V v prostorách bez nebezpečí výbuchu
 Jak revidovat byt v panelovém domě, udělaný před 35-ti lety?
 Jak zrevidovat změnu proudové hodnoty tarifního jističe u staršího rozvaděče?
 Jak chápete doporučené lhůty pravidelných revizí?
 Jaké jsou termíny elektrorevizí nabíjecích stanic elektromobilů?
 Proč pravidelná revize najednou vyžaduje použití proudového chrániče?
 Jak na revize historické elektroinstalace?
 Čo vyžaduje revizia vypínača?
 Jakou doporučujete lhůtu u pravidelné revize společných prostorů bytových domů?
 Podle jakých nařízení a norem vyplývá povinnost provádět revize?
 Mirek asi nedělá pravidelný revize elektroinstalace (norm)
 Jak ošetřit zodpovědnost za revize půjčené věci kterou nelze revidovat?
 Jak správně, jako správce budovy (budova v nájmu) žádat další subjekty o revize?
 Ako donútiť majiteľa pohostinstva aby si dal do poriadku elektroinštaláciu?
  Musí mít elektrocentrály (ve stavební firmě tudiž nic velkého) revize?
 Jaké známe druhy revizí?
 Které dokumenty potřebné k revizi chybí nejčastěji?
 Jakou zvolit lhůtu periodické revize aku svítilny?
 Co je Věžová budova?
 Kontroly, revize a zkoušky el. zařízení a spotřebičů a jejich lhůty?
 Jak často revidovat uzemnění na redukčním panelu tlakové stanice?
 #EH: Příručka revizního technika pro elektrická zařízení nn (1981)
 Jak často se musí dělat revize zásuvek pro plynové kotle u malých firem?
 Objasníte mi někdo výklad odstavce 3, písmeno c, zákona 250/2021 Sb.?
 Kdo stanovuje ZÁVAZNÝ termín revizí např. elektroinstalace?
 Jaké jsou lhůty revizí v jídelnách a kantýnách?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Podle kterého předpisu musí dělat pravidelné revize objektů např. spolky?
 Jaká je lhůta revizí u objektu bytů pro zdravotně postižené?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.