Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč by se měl spotřebič prověřovat někde, kde pro něj není připojení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč by se měl spotřebič prověřovat někde, kde pro něj není připojení?  (Přečteno 22086 krát)
Soukupp
*
Offline Offline


OSVČ


« Odpověď #18 kdy: 26.06.2020, 10:32 »

Přečtěte si návod https://www.illko.cz/images/dokumenty/navod-revexprofiII.pdf, to nemá tady cenu vysvětlovat. Jen říkám, že je to zbytečné, bohužel povinné. Původní dotaz stále nic.
Zaznamenáno

Elektrorevize E2A, okres Prachatice, Jižní Čechy, e-mail: petr.soukup@post.cz, tel: +420 776 374 700
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 26.06.2020, 10:41 »

Revize, ať již ty "velké",  nebo jen revize spotřebičů, nejsou o konkrétním měřáku, nejsou jen o přečtení nějaké hodnoty na displeji...
Je to především o správné interpretaci naměřené hodnoty, o znalosti funkce spotřebiče, o posouzení ochrany před nebezpečným dotykovým napětím,...
Nechci polemizovat o tom, co je rozumné nebo zbytečné dělat. Pokud si někdo objedná a zaplatí revizi, ale je provedena jen nějaká část úkonů, není ověřeno vše, co nějaký dokument požaduje, je možné takový přístup označit za podvod. 
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Matuška
Neprůstřelná revizní zpráva - nejlepší OOP revizního technika!
*
Offline Offline



Zaměstnanec - konstruktér el. , RT EZ E2A


« Odpověď #20 kdy: 26.06.2020, 10:52 »

Pokud jde o napájecí adaptéry ve tř. II, měřím izolační odpor a náhradní unikající proud (Isub, Ialt eq),   a pokud má 3-vodičovou vidlici, tak unikající proud rozdílovou metodou (Idif /inv/. Idifeq /inv/)

Na kontrolu zdrojů s USB konektorem sem měl přípravek, kde jsem měl na jednom konci vidlici USB A a na druhém konci všechny 4 vodiče spojené přes odpory 10k. Způsobují chybu měření << než chyba přístroje a měřený zdroj se nedá přetížit

Jak už psal kolega:
na výrobní lince 40 - 60 zařízení za směnu, v kanceláři o trochu víc

Jaký máte názor na SW Illko studio? 
Já si myslím, že proti předchozímu Revize Profi se ztratily některé užitečné funkce.
Není tam už graf Plánovač revizí a není možné provádět aditivní aktualizaci databáze (a proto je potřeba otrocky přetahovat spotřebiče metodou Ctrl-C  -  Ctrl-W)
Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 26.06.2020, 11:16 »

Pan Soukupp patrně hledá něco, co neexistuje. Neslyšel jsem o měřáku na revize spotřebičů, podle ČSN 33 1600 ed.2, který byl na baterky a nepotřeboval by ke svému provozu síťovou zásuvku 230V. Tímto měřákem nemyslím různé multimetry, těmi se ale revize el.spotřebičů dělat nedají. Multimetry, ty jsou na baterky.
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 26.06.2020, 11:20 »

Přesně.
Přístroje "existují",  ale je to pro nějaké zkoušky, např. podle VDE...
Ale není to pro plnohodnotnou revizi podle ČSN

https://www.revizeshop.cz/BENNING-ST-710-Tester-pro-spotrebice
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Soukupp
*
Offline Offline


OSVČ


« Odpověď #23 kdy: 26.06.2020, 11:23 »

Megger PAT120, Megger PAT150, Metrel MI3309, VDE tester GMW TG basic 1, Beha Amprobe GT-400-D, Tester spotřebičů Testboy TV 465.
Zaznamenáno

Elektrorevize E2A, okres Prachatice, Jižní Čechy, e-mail: petr.soukup@post.cz, tel: +420 776 374 700
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 26.06.2020, 11:32 »

Pan Soukupp patrně hledá něco, co neexistuje. Neslyšel jsem o měřáku na revize spotřebičů, podle ČSN 33 1600 ed.2, který byl na baterky a nepotřeboval by ke svému provozu síťovou zásuvku 230V. Tímto měřákem nemyslím různé multimetry, těmi se ale revize el.spotřebičů dělat nedají. Multimetry, ty jsou na baterky.
Šok To jako vážně?


MI3309 má, myslím, Olda Morávek (snad se nepletu),  tak se třeba podělí o zkušenost.
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Soukupp
*
Offline Offline


OSVČ


« Odpověď #25 kdy: 26.06.2020, 12:00 »

https://www.revizeshop.cz/Megger-PAT120
Zaznamenáno

Elektrorevize E2A, okres Prachatice, Jižní Čechy, e-mail: petr.soukup@post.cz, tel: +420 776 374 700
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 26.06.2020, 12:21 »

Ano, pan Hruda má pravdu, ILLKO skutečně nabízí. Také se na jejich stránky někdy dívám, ale ne na měřidla pro spotřebiče, REVEX PROFI již nějakou dobu mám. Určitě bych nesháněl měřidlo pro spotřebiče, které by nemělo připojení na síť. Nechtěl bych měřák závislý na baterkách a přitom jsem se dosud nesetkal a věřím že nesetkám, že by nebylo měřák kam do sítě připojit.
Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #27 kdy: 26.06.2020, 12:36 »

Ano, pan Hruda má pravdu,...
Sice nevím v čem mám pravdu, ale to že ji mám se mi stává pořád...  Úsměv

Zajímavý je vývoj vašich myšlenek. Nejdřív tvrdíte, že přístroj bez napájení neexistuje, když zjistíte, že ano, tak byste takový nikdy nechtěl, jsem zvědav, jestli bude ještě nějaký posun.  Mrknutí
Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 26.06.2020, 13:13 »

Někteří lidé sami sebe chválí. U sebe to nechávám na druhých, nevyhledávám to a nečekám na to. S měřáky pro el.spotřebiče, které fungují na baterky, jsem se nesetkal, neslyšel o nich a pro mě dosud skutečně neexistovaly,. Nevím co je na tom k nepochopení. MI 3309 dodávané ILLKem má obě možnosti napájení. Pokud bych takový měřák používal, tak zcela jistě bez baterek a s napájením ze sítě.
Zaznamenáno
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 27.06.2020, 08:54 »

Jenom žasnu, jak se na nabíječce na telefon a podobné dá změřit Riso a unikající proud.
TIČr by měl trochu přitvrdit při zkouškách.
Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 27.06.2020, 09:15 »

Skôr naopak, kontrolný orgán povoliť pri kontrole dokladov o revíziách a nebuzerovat za chýbajúce hodnoty pri nevykonateľnýc h meraniach.
Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 27.06.2020, 09:39 »

Jenom žasnu, jak se na nabíječce na telefon a podobné dá změřit Riso a unikající proud.
TIČr by měl trochu přitvrdit při zkouškách.

Předně revize spotřebičů je lobistická záležitost od roku 1994.
Dělá se jen proto, že státní úřad SUBP při kontrolách udílí za neprovedení revizí pokuty.
A tak všichni si hlídají aby jednou za dva roky měli revizí spotřebičů. Pro RT je to zajímavá výzva a lze na tom postavit slušně etablovanou firmu. Firmám se především jedná o ten papír.

A tak jsou zde po technické stránce dva extremy.

Ten první se soustředí na inventuru spotřebičů a jejich označení a max. na prohlídku.
Ten druhý bude vymýšlet "školu měření",  když již mi dávají stovku za spotřebič.....
a v normě to "chtějí".

Norma ve své podobě vznikla v akademickém prostředí, navázali na to výrobci měřících přístrojů a vznikla velká skupina RT, kteří dělají jen spotřebiče. Je to i zajímavý biznys.

Na druhé straně je zde paradox, kdy v průmyslové zoně většina firem dělá jen revize spotřebičů, ale revize strojů a dalšího technického zařízení nedělají vůbec. To znamená ani kontroly podle 378/2001, ani revize ve lhůtách. Jednou za pět roků udělají revizi budovy a hromosvodů.

Někde v systému je chyba.....

A proto můžeme jen žasnou nad ptákovinami při měření isolačního odporu tam, kde se to změřit vůbec nedá, rovněž nad unikajícím proudem, když nemá kde unikat. Technicky jsou to ptákoviny a prakticky " no, co tam mám do té kolonky napsat, přece nemůže zůstat prázdná...". Ale ani ty kolonky již nikdo nekontroluje. Jednou při kontrole, když to dělal ještě TIČR se mne inspektor ptal, to by mne zajímalo jak ten unikající proud měří u těch monitorů. Tak jsme zavolali RT a předvedl nám to. Pak jsme se hodně smáli....jenže i inspektor se divil, kdo takové ptákoviny vymyslel v normě pro spotřebiče. Oba jsme věděli své....oficiál ně ale tvrdíme, že norma je dobrá, jen se volí špatné aplikace. Jsou lidé, kteří si 10 x denně měří tlak a někteří i 10 x denně impedanci sítě. Je to jejich volba

Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #32 kdy: 27.06.2020, 09:40 »

Jenom žasnu, jak se na nabíječce na telefon a podobné dá změřit Riso a unikající proud.
TIČr by měl trochu přitvrdit při zkouškách.

Jeden inspektor mě říkal ,  že u několika firem viděl při kontrole doklad i o měření klávesnice, myši a podobné ptákoviny..... A to byl celý revizák E4!! tanecek
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #33 kdy: 27.06.2020, 09:48 »

Spíše je potřeba se zamyslet nad pár věcmi. Jedna věc je co měřící přístroj dokáže a druhá, která měření jsou u kterého přístroje třeba provádět.  podivej

Osobně nemám problém s MP na baterky, nicméně lze tím provést dle mého jen část měření a zkoušení. Rozhodně je potřeba aby se k tomu vyjádřil někdo z RT, který už podobný přístroj vlastní a popsal své zkušenosti z prováděných revizí spotřebičů.

To Jonáš - to že někdo něco nezná, neznamená že to neexistuje  Mrknutí

To Soukup
Zajímalo by mne, jaké provádíte měření na nabíječece s USB výstupem, pro nabíjení telefonu.  Můžete zde prosím popsat postup revize s tím co měříte a kontrolujete. Jen abychom se bavili o stejné záležitosti. Také kolik toho pak provede na té nabíječce s MP napájeným baterií. Čím více informací dostaneme, tím lépe zde mohou kolegové odpovídat.

Myslím, že se předejde mnoha dalším nedorozuměním v diskusích z obou stran. To pak vyvolává pocit že je zde všude vše shazováno, což není pravda. ALe často je pro někoho snažší než se lépe a přesněji vyjádřit, jen prostě "bouchnout dvěřmi" a prohlásit že jsou zde jen pitomci. Pak se nechat plácat po zádech na jiných fórech a společně pomlouvat zdejší odborníky.

Jeden inspektor mě říkal ,  že u několika firem viděl při kontrole doklad i o měření klávesnice, myši a podobné ptákoviny..... A to byl celý revizák E4!! tanecek

Sám to potkávám u svých zákazníků.  Smích  Čím více toho "změří",  tím více peněz  Smích
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #34 kdy: 28.06.2020, 22:42 »

Spíše je potřeba se zamyslet nad pár věcmi. Jedna věc je co měřící přístroj dokáže a druhá, která měření jsou u kterého přístroje třeba provádět.  podivej

Přesně tak.  Palec vzhůru
Měření izolačních odporů u většiny dnešních spotřebičů nemá smysl a může být nakonec i ku škodě. Ještě tak prodlužovací šňůry nebo nějaká "neelektronická" svítidla.
Pakliže má být výstupem revize spotřebiče objektivní zpráva o jeho stavu, pak se bez zjištění velikosti unikajících proudů neobejdeme. A to ideálně zjištěných přímou metodou.
A ty se bez připojení na napájecí napětí zjistit nedají.  nenene
Tudíž se mi zdá, že měřící přístroje na bateriové napájení jsou pro revize el. spotřebičů prakticky nepoužitelné.  palec

 
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
pegas100
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 28.06.2020, 23:08 »

Proud uniká i z napájení přes baterii. Nebo si myslíte že proud uniká jenom ze zásuvky na 230V?
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Revize a kontroly spotřebičů - PC, tiskáren, varných konvic apod
 Poradi nekdo jak získat certif E4 revize spotřebičů nářadí?
 Vtipné přezkoušeni revize E4A (ruční nářadí a spotřebiče) znění dle ITI Praha
 Které spotřebiče lze revidovat s osvědčením E4/A?
 Jak provádíte měření spotřebičů?
 Jaká je nutná praxe pro revizní technik elektrických zařízení kategorie E4?
 Mohu s osv. E4/A provádět revize nepřenosných a připevněných spotřebičů?
 Poradíte mi kde najdu začátky kurzu RT E4?
 Jaký § je potřeba pro revize a kontrolu el. ručního nářadí a spotřebičů ?
 Poradíte s výběrem měřícího přístroje pro revize a kontrolu el. ručního nářadí?
 Může provést el. revizi boileru revizní technik skupiny E4/A?
 Může revizák E2 revidovat trafostanici?
 Postačí na revizi spotřebičů protokol?
 Podle čeho se rozdělují spotřebiče a stroje v závislosti vykonání revize?
 Co vše mohu revidovat s osvědčením E4/A-nářadí a spotřebiče?
 Může revizní technik E4/A zrevidovat nástěnný plynový kotel?
 Mohu provádět revize spotřebičů pouze s §6?
 Mám oprávnění měřit prodlužovací kabely + ruční nářadí?
 Jak revidovat vlastní spotřebiče při zahraniční montáži v Anglii?
 Mohl by RT E4A dělat revize průmyslových šicích strojů?
 Mohu s osmičkou provádět revize na ručním nářadí?
 Když mám notebook v záruce musí projít revizní kontrola?
 Kdo platí za revize soukromých elektrospotřebičů v sociálních zařízeních?
 Kdo může revidovat el. spotřebiče v ordinaci doktora?
 Jak se dělá, (pokud vůbec), revize radia ?
 Jsou stolní dvoukotoučové brusky stroj, nebo spotřebič?
 Může RT s E4/A revidovat strojní stojanové vrtačky na 400V?
 Jakou skupinu mají spotřebiče v pronajímaných pokojích?
 Proč je osvědčení revizních techniků E4X?
 Jak správně označit spotřebič po revizi?
 Je zářivka s flexi šňůrou z pohledu normy spotřebič?
 Opravdu musí půjčovna nářadí revidovat každou vrtačku hned po vrácení?
 Jakou máte zkušenost s kontrolami a revizemi elektrického zařízení typu UPS?
 Mohu provádět revize malých elektro spotřebičů s §6 ?
 Jak se reviduje nabíječka na mobil ?
 Musí se u nových el. spotřebičů a nářadí provádět revize?
 Kdy se revidují a kontrolují spotřebiče
 Může RT E4A revidovat elektrický průmyslový spotřebič?
 Kdo má oprávnění k provádění kontrol a revizí elektrických spotřebičů
 ČSN platné pro ověřování bezpečnosti elektrických spotřebičů
 Do jaké skupiny používání byste zařadili laboratorní přístroje?
 Jak měříte proud protékající ochranným vodičem vy?
 Může revizní technik E4A provést revizi odběrného místa?
 Jak se provádí prohlídka spotřebiče při revizi
 Jak se provádí měření při revizi spotřebiče
 Kontrola a revize elektrického spotřebiče
 Jaký je rozdíl mezi el. ručním nářadím a el. spotřebiči drženými v ruce?
 Mohu jako elektronik dělat revizní zprávy spotřebičů a nářadí?
 Musí být na spotřebičích označen rok poslední revize?
 Provádí se kontrola vstrikovacího lisu nebo revize?
 Re: Máte otázku k problematice revizí spotřebičů? Přidejte ji sem!
 Jak často provádět revizi varné konve?
 Jaký je rozdíl v postupu u kontroly el.bezpečnosti u ZP tř.ochrany I a II?
 Podle jaké normy posuzovat přenosné rozvaděče?
 Kdy je zařízení - spotřebič z hlediska prohlídky při revizi vyhovující?
 Kdy je zkrácená lhůta revize spotřebičů opodstatněná?
 Kdo může provádět revize el. spotřebičů ?
 Z čeho se učit ke zkouškám na RT E4/A?
 Revidují se elektrospotřebiče v ubytovacích zařízeních?
 Co mohu revidovat jako RT s rozsahem E4A ?
 Jaké jsou požadavky na provádění revizí spotřebičů v nemocnici?
 Bude zrušen RT E4A?
 Co měřit u spotřebičů I. nebo II. třídy, které nemají přístupné vodivé části?
 Podle čeho se rozlišuje připevněný a nepřipevněný spotřebič dle 33 1600 ed. 2?
 Platí revize spotřebiče provedené v CR také za zahranici?
 Jak kontrolovat vrácené elektrické spotřebiče koupené přes e-shop?
 Je kompresor spotřebič nebo strojní zařízení?
 Musí se měřit u spotřebiče třídy I unikající proudy PE i izolační odpor?
 UČEBNICE EVP#5: Nářadí a spotřebiče
 Nač vše myslet u prohlídek elektrických zařízení?
 Jak vyrobit elektromagnetický zkoušeč pro test rotorů ručního nářadí?
 Dle jaké normy DNES revidovat spotřebiče?
 Budou se od července ještě revidovat elektrické spotřebiče?
 Kdo může po po 1.7.2022 provádět revize spotřebičů?
 Pokud spotřebiče nejsou VTZ, tak jejich ověřování budete provádět dle zákona o VTZ?
 Co je vše nutné znát o spotřebičích?
 Odborná způsobilost u NTEZ v knize o nové padesátce

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.