Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak zapojit napájení GSM klíče Wiapest přímo z brány když ona nemá výstup?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak zapojit napájení GSM klíče Wiapest přímo z brány když ona nemá výstup?  (Přečteno 3138 krát)
Nevěděl
« kdy: 26.06.2020, 12:30 »


Mám GSM klíč WIAPEST (na otevírání brány mobilem) https://wiapest.cz/kategorie/gsm-klic/ a bránu mhouse. Údajně by ten GSM klíč měl jít připojit přímo do brány bez napaječe, protože snese až 30V stejnosměrných i střídavých. Na gsm klíči jsou 4 svorky - 2x napájení, 2x relé.

Našel jsem svorku na ovládání brány to mám, ale nemůžu najít napájení. Potřebuji 12v nebo 24v na ten GSM klíč. Psal jsem výrobci a údajně tady ta brána nemá výstup napětí. Že by se to nějak dalo udělat ale že mi nedoporučují do toho zasahovat a mám si koupit napaječ https://wiapest.cz/produkt/si…j-230v-na-12v-0-67a-s-vyvody/

Napáječe doma mám, takže o peníze nejde, ale chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost že by se to dalo někam připojit na ty svorky, nechce se mi věřit, že by to nešlo a přijde mi to lepší než tam mít napáječ.


* gsm-klic-wiapest1.jpg (277.8 KB, 1200x990 - prohlédnuto 328 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 26.06.2020, 13:08 »

Psal jsem výrobci a údajně tady ta brána nemá výstup napětí. Že by se to nějak dalo udělat ale že mi nedoporučují do toho zasahovat a mám si koupit napaječ https://wiapest.cz/produkt/si…j-230v-na-12v-0-67a-s-vyvody/

Přesně jak vám psali. Pokud brána nemá k tomu určený výstup, chcete po diskutujících neoficiální bastl. A od toho jsou jiná fóra.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.06.2020, 16:52 »

Na svorkach, ktore su volne pristupne, ziadne napajanie nie je - ako vam pise vyrobca.
Samotna brana ma nejaky zdroj zabudovany, ak si na to trufate a nebojite sa straty zaruky, poziaru, urazu elektrinou, zhorsenia funkcnosti, je mozne identifikovat napajaciu cast po odkrytovani. Potom :
- zmerat napatie
- overit rezervu v prudovom zatazeni (GSM modul moze mat velke spicky)
- dobastlit tam najlepsie cez poistku vystup najania

Stale je tam riziko nedorzania izolacnej vzialenosti / elektrickej pevnosti medzi castami s 230V a povedzme 24V. GSM modul a existujuce bezdrotove ovladanie mozu trpiet aj na vzajomne rusenie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 28.06.2020, 23:13 »

Pokud byste to chtěl "bastlit",  je třeba ohlídat ještě jednu věc - aby výstupní kontakt relé byl. tzv. bezpotenciálov ý, tedy aby nebyl spojen s napájecím rozvodem.
Pokud by to nějak spojeno bylo, hrozí v lepším případě že to nebude fungovat, v horším i nějaké poškození
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin Procházka, Slaný
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 29.06.2020, 11:23 »

Jak již bylo řečeno, každým bastlením ztrácíte záruku a veškerá (ne)funkčnost výtvoru jde za Vámi. Je to Vaše rozhodnutí.

Vidím, že nejste moc znalý v elektrotechnic e (bez urážky),  takže bych asi šel cestou, že bych dokoupil k pohonu zálohovací modul, kde je 24V Pb akumulátor a píchnul GSM ovládání přímo na něj. Tím byste získal i plnou zálohu pro případ výpadku napájení.  Mrknutí
Zároveň by akumulátor bez problémů pokryl odběrové špičky GSM ovládání (z toho důvodu bych byl také velice opatrný s připojováním přímo ke zdroji pohonu).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 29.06.2020, 19:44 »

Pokud tam ovšem je konektor pro připojení 24v aku, tak na něm pravděpodobně těch 24+V bude i bez připojeného akumulátoru. Měl by to ale zkoumat a připojovat někdo, kdo tomu rozumí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 29.06.2020, 20:33 »

Je to ten odkrytovaný 4-pólový konektor dole, pro připojení záložní baterie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.