Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Češi chtějí chytrou domácnost kvůli úsporám
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Češi chtějí chytrou domácnost kvůli úsporám  (Přečteno 11595 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 20.05.2020, 14:39 »

Navíc úspora není to samé, co návratnost [/color] podivej
To vím, ale již to přesahuje logiku věci:
K tomu abych uspořil si snad nepořídím produkt, který celý proces vstupním vydáním zdraží natolik, že nebude nikdy návratný.
Jedině, že by někdo selektivní komoditu spořil pro svou potěchu.

Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #19 kdy: 20.05.2020, 14:47 »

Jedině, že by někdo selektivní komoditu spořil pro svou potěchu.

Nebo přispět k stabilizaci globálního klimatu.
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #20 kdy: 20.05.2020, 15:09 »

To vím, ale již to přesahuje logiku věci:
K tomu abych uspořil si snad nepořídím produkt, který celý proces vstupním vydáním zdraží natolik, že nebude nikdy návratný.

A neděje se tomu pořád? Proč si lidé koupí BMW za 1,5mega, když je stejně do práce odveze Opel za 300tis? Proč si nekoupí telefon za 800Kč, který navíc vydrží na jedno nabití týden a raději nabíjí každý den telefon za 20 tisKč? Myslím že ani nemusím dál pokračovat. Není v tom žádná logika. Jen obyčejný lidský mamon na kterém je postavená celá konzumní společnost i hospodářství celého světa.

Naposledy - úspory jsou jen jedním důvodem, nikoliv jediným, proč si lidé opatřují domácí automatizaci. Je hloupost otáčet se dokola jen na té jedné. Svůj postoj k tomu jsem už popsal myslím dostatečně. Průzkum ukázal co lidé očekávají. Nic víc. Nikde nevidím že by jim někdo sliboval že se jim celá investice vrátí, přesto o to mají zájem. Ty jim to budeš vymlouvat, já jim to s radostí navrhnu a zrealizuji. OK. Osobně s tím nemám problém, ale řekněme dost zkušeností.  Mrknutí   Dokud bude poptávka, budu nabízet řešení i své zkušenosti v tomto oboru. Navíc v posledních  letech okolo sebe vnímám velmi zesílenou poptávku, navzdory tomu že nikomu neslibuji nesmysly o návratnosti.

Nebo přispět k stabilizaci globálního klimatu.

Každý může začít sám u sebe Mrknutí  Prozatím všichni platíme za OZE  Smích

Podobné řeči nemám rád. Plno řečí o zelené planetě, pak si vozí zadek v luxusním pickupu i do krámu v sousední ulici, svítí světly celou noc na kamenou fasádu, na dovolenou létá letadlem, a doma topí na 25°C protože na to má. Možná i kvůli tomu že mu někde v hale běží 500 PC k těžbě kryptoměny.
Tím nemyslím nikoho konkrétního a samozřejmě trochu přeháním (i když jednoho podobného opravdu znám),  ale prostě jsem na podobný argument vysazený, kvůli lidem kteří to hlásají do světa a pak se chovají úplně jinak.

Já se nestydím říct že mi dům řídí PLCčko a že moje pohodlí je pro mne velmi důležité. Jinak bych to takto nedělal a že si za to i rád zaplatím. Na druhou stranu stromy vysazuji, odpadky třídím a snažím se omezovat chemii v domácnosti.  angel
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 20.05.2020, 15:13 »

Ale já s tebou v zásadě souhlasím, reaguji na nadpis, že češi chtí systémovku kvůli úsporám.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #22 kdy: 20.05.2020, 17:23 »

Ale já s tebou v zásadě souhlasím, reaguji na nadpis, že češi chtí systémovku kvůli úsporám.


Nadpis bývá takovým výkřikem který má přivést pozornost. Mnohem důležitější je odkaz na článek, kde je to vše podrobně vysvětleno. ALe jako podobný výkřik vnímám tvoje silně zavádějící spekulace v úvodu diskuse.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 20.05.2020, 22:56 »

Nadpis bývá takovým výkřikem který má přivést pozornost. Mnohem důležitější je odkaz na článek, kde je to vše podrobně vysvětleno. ALe jako podobný výkřik vnímám tvoje silně zavádějící spekulace v úvodu diskuse.
Moje spekulace doufám alespoň trochu kopírují skutečnost.
Ovšem výkřik typu, češi uvažují o koupi autobusu namísto osobáku protože chtí ušetřit mě přijde poněkud zoufalý, a to i v případě, když k němu přičtu slupku reklamy.
Zaznamenáno
Libor Skýba
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 21.05.2020, 06:50 »

Nadpis bývá takovým výkřikem který má přivést pozornost. Mnohem důležitější je odkaz na článek, kde je to vše podrobně vysvětleno. ALe jako podobný výkřik vnímám tvoje silně zavádějící spekulace v úvodu diskuse.

Nadpis je samozřejmě výkřikem. A každý průzkum je vždy částečně deformován hlavně reklamou prodejců. Já bych nikdy zákazníkovi nevyzdvihoval na prvním místě výhodu úspor i když i ta samozřejmě může být v jistých případech nemalá.

Úspory energie se prostě dneska řeší jinak.

Já si do svého momentálně stavěného domku určitě chytrou elektroinstala ci nainstaluji. Ale určitě ne prioritně kvůli úspoře energie  Úsměv

To je jako když si někdo pořizuje dneska do domu s téměř nulovou spotřebou energie tepelné čerpadlo za stovky tisíc z důvodu úspor  Úsměv
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 21.05.2020, 07:27 »

Moje spekulace doufám alespoň trochu kopírují skutečnost.
Vůbec. To bych nepsal
.... tvoje silně zavádějící spekulace v úvodu diskuse.

Ovšem výkřik typu, češi uvažují o koupi autobusu namísto osobáku protože chtí ušetřit mě přijde poněkud zoufalý, a to i v případě, když k němu přičtu slupku reklamy.
Nadpis příspěvku není dílem autora té studie, ale redaktora který se jako každý redaktor připravující článek, snaží přilákat čtenáře. Čtenář bere názvy těchto témat trochu s rezervou.

To je jako když si někdo pořizuje dneska do domu s téměř nulovou spotřebou energie tepelné čerpadlo za stovky tisíc z důvodu úspor  Úsměv
Ano, přesně tak.  podivej  Mnoho zákazníů se divilo, proč jim namísto TČ s vysokou účinností a vrty (cca 500-700tisKč) nabízím prostý elektrokotel za 20tis.Kč, když je elektrika tak drahá. Ale když tím elektrokotlem protopí ročně jen 10-15 tisKč, je tepelné čerpadlo včetně vrtů, nesmyslnou investicí. Neplatí to samozřejmě o všech domech, vše se posuzuje dle konkrétních dispozic a možností. Nedaleko mne je dům postavený víceméně svépomocí, kde jej vytápí elektrokotel 6kW. Pokud vím, ještě nikdy neběžel naplno a náklady na topení činily před pár lety co jsem tam naposledy byl, cca 12tis Kč  Zde nemá smysl žádná větší regulace (taky tam není),  budemeli se bavit i o návratnosti. Nicméně kdybych tento dům vybavil automatizací, tak část z té celkové investice (do cca 15tiKč - víc by to vtomto případě nebylo. Jinde to může být i 50 tisKč) věnoval na regulaci, můžeme se bavit i o tom, že návratnost by mohla být reálná a to v horizontu 12-18 let, dle provozu domácnosti. V tom navíc není započítaný následný možný růst cen energií, který může návratnost zkrátit, ale také nemusí. Jestli do toho investor bude chtí investvat je pouze na něm. Ode mne dostane pouze potřebné informace s návrhem.
Každému návrhu automatizace, předchází dosti dlouhý proces kdy se zjišťují různé informace a požadavky investora. Dle všech těchto informací a na základě předchozích zkušeností, pak vznikne návrh, který zohledňuje všechny proměnné, požadavky investora a to včetně předpokládané víše investice. Nemám rád když se to prostě paušalizuje, protože to neodráží skutečný stav. Ve výsledku je každý dům originál, přesto že si jsou v mnoha věcech podobné.
A jestli investor chce utratit 500tisKč za TČ s vrty, je ve finále jen jeho rozhodnutí.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 21.05.2020, 08:18 »

Ja poznám len dvoch čo investovali doma do automatiky
No a obidvaja sú presvedčení že šetria oveľa viac jak keby automatiku nemali, a tiež nepochybujú že im firma úspory vypočítala dobre
Minulé náklady ich už dneska netrápia, takže sú vlastne obidvaja spokojní a presvedčení o tom že sú chytrejší jak ostatní čo si za podobné peniaze kúpili dačo iné
A jeden z nich čo viem je presvedčený že šetrí ešte viac, bo si firmu zazmluvnil na budúce vylepšenia, pravidelné kontroly a dlhšiu záruku
Jak by sa dalo takému investorovi vysvetľovať o šetrení dačo iné, tak to ja naozaj netuším Úsměv
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 21.05.2020, 09:00 »

Vůbec. To bych nepsal Nadpis příspěvku není dílem autora té studie, ale redaktora který se jako každý redaktor připravující článek, snaží přilákat čtenáře. Čtenář bere názvy těchto témat trochu s rezervou.

Citace z článku "Pro 44% domácností, které naopak takovou investici zvažují, jsou hlavní motivací úspory energie"

Takže 44% respondentů je zmateno?
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 21.05.2020, 10:54 »

Proč zmateno? Z mnoha důvodů jsou pro ně nejdůležitější možné úspory. To je v pořádku a já v tom problém prostě nevidím. To neznamená návratnost, ale prostě jen úspory. Tyto lze dosáhnout různě a topení je jen jednou z částí kde se úspor dá dosáhnout. Nechápu co je na tom stále nepochopitelné ho. Asi kdo chce tak chápe, kdo nechce tak hledá problémy. TO že to je pro ně nejdůležitější argument, neznamená že je jediný. Často několik "slabších" důvodů, převáží jeden silnější. Nevidím v tom nic divného.
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 21.05.2020, 13:02 »

Takže, pokud budu chtít spořit, tak nemám počítat s návratností, ale dostanou se mě jiné funkcionality, které jsem původně nevyžadoval.
Něco jako jít koupit huňatý svetr, bo je zima, a místo něho přinést tričko, byť s obrázkem.
Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 21.05.2020, 14:42 »

Takže, pokud budu chtít spořit, tak nemám počítat s návratností, ale dostanou se mě jiné funkcionality, které jsem původně nevyžadoval.
Něco jako jít koupit huňatý svetr, bo je zima, a místo něho přinést tričko, byť s obrázkem.

Ne. Jen ti přijde lepší teplá mikina z příjemného materiálu a ty si ji vybereš s tím vědomím, že sice není tak teplá jako ten svetr, ale prostě se v ní cítíš lépe a dle tvého ti i více sluší. Klidně bude i o 500Kč dražší a někdo to zaplatí, protože bude takzvaně značková. No a co? Nejedeš na expedici na severní pól, tak řešíš i jiné parametry, než tepelně izolační vlastnost. To samé platí i pro domácí automatizace. 

Ovšem nehodlám pokračovat v podobném duchu. Každý si z toho průzkumu vezme co chce. Nemám s tím vůbec žádný problém, jen mě nebaví diskuse o svetrech a podobných příměrech. Vždy se to nechá napsat tak, aby to podpořilo konkrétní názor. Ať si z toho každý vysosá fakta jaká chce a potřebuje.  Smích Smích Smích
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 21.05.2020, 14:46 »

Citace z článku "Pro 44% domácností, které naopak takovou investici zvažují, jsou hlavní motivací úspory energie" Takže 44% respondentů je zmateno?
Ano, je zmateno. Nebo úplně neví, o čem mluví. Za 1. jde o placený průzkum objednaný ABB. Proč do toho ABB dala peníze? Aby věděla jak u nás rozvíjet freehome a co se dá lidem prodat? Takže marketingový průzkum mezi laiky, ne odborný. Kdyby chtěli odborný, zeptají se realizačních firem, jako je pan Franěk, co po nich zájemci opravdu chtějí.
Za druhé lidé jsou zmateni reklamou, nejen u systémovky - argument o úsporách topení je  lákadlo, které aplikační firmy i novináři používají roky; stejně tak mají lidé zahnízděnu v mysli úsporu u TČ a e-panelů na střeše.
Za třetí obecně si spousta lidí pod systémovkou představuje Netatmo, Alexu, žárovky přes wifi apod.  za pár (desítek) tisíc korun. Málokdo tuší, že jde o statisíce v investicích a další desetitisíce za dobu životnosti za servis a SW úpravy; pokud by to tušili, většina by neshledala důvod.

ALe já jsem se ještě nepotkal s nikým, kdo by to řešil jen kvůli úsporám. Proto nevím jak jinak odpovědět.  angel  Až takového jednou potkám, asi ho zklamu a pošlu k někomu jinému, protože mu nebudu moci pravděpodobně nic moc nabídnout, co se domácí automatizace týká. Tím mám na mysli řešení, které se mu vrátí do 5 let. Tvé zadání je velmi krátký termín a dle mého nereálný pro všechny (minimálně většinu) nově postavené domy. Reálně se podobné návrhy řeší na horizont 10-15 let. Tam bych už uspěl alespoň v části realizací. Bez konkrétního zadání je v tom ale mnoho proměnných a tady na to není dost prostoru. Ani se mi to zde nechce tak podrobně rozebírat.
Ještě bych upozornil na skutečnost, že očekávána úspora se netýká pouze vytápění, ale celkově provozu objektu. V průzkumu se píše o úsporách energie, ale ne o tom, že by šlo jen o topení.

A za čtvrté - pan Franěk se potkává s jinými lidmi, než s lidmi v průzkumu - s těmi, kteří ji chtějí z fandovství nebo z důvodu komfortu, kteří jsou ochotni do realizace a provozu ty peníze vložit a kteří ji nepořizují primárně proto, aby jim ušetřila 5 či 10 tisíc ročně za topení (nepopírám, že jsou tam i snobové, ale to je jiná kapitola) a kteří zkousnou, že finanční návratnost je v nekonečnu, protože hlavně započítávají výhody dobře udělané systémovky.

A ti také ví, že systémovka o většině důvodů uvedených pod otázkou "co si od systémové instalace slibujete" není. Možná tak ještě důvody "pohodlí" a "bezpečnější domácnost" Úsměv

Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #32 kdy: 21.05.2020, 16:29 »

Vše je otázkou priority.
Ve svém oboru potkávám několik skupin lidí, zákazníků.
Jsou tu tací, kterým stačí, že si mohou rozsvítit a mohou si bezpečně připojit spotřebiče do zásuvek. Nic jiného nevyžadují a nechtějí slyšet o žádných vymoženostech techniky.
Pak tu máme skupinu, která vyžaduje defacto to samé jako skupina první, jen již přemýšlí o jakémsi nadstandardu, který je např. v jednoduché regulaci osvětlení, počtu užitných zásuvek a bodů napojení dalších zařízení, které by si mohli pořídit v nějakém časovém budoucím horizontu.
Dále tu máme skupinu, která již vyžaduje základní osvětlení spojené s osvětlením doplňkovým, jako jsou různě aplikované LED pásky, nasvícení obrazů, podsvícení schodišťových stupňů, instalace nočních 1W LED svítidel u podlahy, vše v kombinaci se senzory pohybu atd. atd. atd.
No a pak tu máme skupinu, která chce naprostý komfort. V tu chvíli nastupuje instalace chytrých systémů. Tato skupina se pak dělí na další dvě. Jednou jsou hračičkové, kterým se prostě líbí vše, s čím se dá hrát a jejichž chvilka pak přichází s každou návštěvou, které mohou předvést celou tu nádheru. Tou druhou je pak zákazník, který chce hračku spojit s komfortem úspory. Chová se pak stejně jako hračička, kterého pak ještě naplňuje pocit nějaké úspory.

Každý to vnímáme po svém.
Já se profesně snažím vyjít vstříc každému zákazníkovi. Nikomu nehatím jeho představy, snažím se mu vždy vyplnit všechna jeho přání.
Chytrá instalace je z mého pohledu pro moji osobu drahou zbytečností.
Rád si přečtu názory ostatních, ale tím to pro mne tak nějak končí.

Milan to cítí jinak než Honza. No a co? To je přece v pořádku. To je prostě život  Mrknutí Smích
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 21.05.2020, 16:50 »

Ano, je zmateno. Nebo úplně neví, o čem mluví. Za 1. jde o placený průzkum objednaný ABB. Proč do toho ABB dala peníze? Aby věděla jak u nás rozvíjet freehome a co se dá lidem prodat? Takže marketingový průzkum mezi laiky, ne odborný. Kdyby chtěli odborný, zeptají se realizačních firem, jako je pan Franěk, co po nich zájemci opravdu chtějí.
Za druhé lidé jsou zmateni reklamou, nejen u systémovky - argument o úsporách topení je  lákadlo, které aplikační firmy i novináři používají roky; stejně tak mají lidé zahnízděnu v mysli úsporu u TČ a e-panelů na střeše.
Za třetí obecně si spousta lidí pod systémovkou představuje Netatmo, Alexu, žárovky přes wifi apod.  za pár (desítek) tisíc korun. Málokdo tuší, že jde o statisíce v investicích a další desetitisíce za dobu životnosti za servis a SW úpravy; pokud by to tušili, většina by neshledala důvod.

A za čtvrté - pan Franěk se potkává s jinými lidmi, než s lidmi v průzkumu - s těmi, kteří ji chtějí z fandovství nebo z důvodu komfortu, kteří jsou ochotni do realizace a provozu ty peníze vložit a kteří ji nepořizují primárně proto, aby jim ušetřila 5 či 10 tisíc ročně za topení (nepopírám, že jsou tam i snobové, ale to je jiná kapitola) a kteří zkousnou, že finanční návratnost je v nekonečnu, protože hlavně započítávají výhody dobře udělané systémovky.

A ti také ví, že systémovka o většině důvodů uvedených pod otázkou "co si od systémové instalace slibujete" není. Možná tak ještě důvody "pohodlí" a "bezpečnější domácnost" Úsměv



Tak nevím, kdo tady dělá zmatek.
1. Toto vlákno je svázané s článkem EATON
2. Elektrikář není cíl průzkumu. Elektrikář to neprodává ani neovlivňuje.
3. Nikdo se nebude ptát konkurence. Když pan Franěk pracuje pro Hager.
4. Výrobce si nemusí dělat placený průzkum u realizátorů, ten se dělá u veřejnosti.
5. U průzkumu není důležití čím jsou lidé zmatení ale co chtějí.

Pokud někdo tvrdí, že chce něco kvůli úspoře energií, jetě neznamená, že ho zajímá návratnost. Pokud si koupím BMW řady 7 kvůli spotřebě, bude mne zajímat návratnost?
Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #34 kdy: 21.05.2020, 16:55 »


 Pokud si koupím BMW řady 7 kvůli spotřebě, bude mne zajímat návratnost?

Budu frajer s babolapem a musím pak počítat s tím, že budu nadále investovat do lapených bab a pokut na silnicích  Mrknutí Smích
Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 21.05.2020, 18:45 »

Tak nevím, kdo tady dělá zmatek.
1. Toto vlákno je svázané s článkem EATON
2. Elektrikář není cíl průzkumu. Elektrikář to neprodává ani neovlivňuje.
3. Nikdo se nebude ptát konkurence. Když pan Franěk pracuje pro Hager.
4. Výrobce si nemusí dělat placený průzkum u realizátorů, ten se dělá u veřejnosti.
5. U průzkumu není důležití čím jsou lidé zmatení ale co chtějí.

Pokud někdo tvrdí, že chce něco kvůli úspoře energií, jetě neznamená, že ho zajímá návratnost. Pokud si koupím BMW řady 7 kvůli spotřebě, bude mne zajímat návratnost?

Vypadá to, že jsme každý četl jiný článek.....
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je mozna vymena jednotky Inels za Foxtrot?
 ABB: Designová řada Levit v systému Ego-n
 Jaké argumenty pro zákazníka, který chce tzv. chytrou domácnost?
 Bohumír Garlík o inteligentních budovách #2
 WAGO: Nová verze aplikace flexROOM
 ELKO EP: Nový typ stmívačů pro různé světelné zdroje
 ELKO EP: Základní prvky systémové instalace iNELS
 KNX CZ: Sběrnicový systém KNX na UTB ve Zlíně
 Výuka systémových instalací na FEKT VUT v Brně
 Myslíte si, že systémová instalace udělá život kvalitnějším?
 Lze zaslat projekt systémové instalace na oponenturu výrobci?
 ARisk#8: S jakými rušeními lze počítat v systémových instalacích?
 Kdy doporučíte klientovi pro RD autonomní automatizaci před systémovou?
 FOXTROT lze ovládat i hlasem!
 ABB: Novinky v systému ABB-free@home® 2017
 Přidáme k ovládání instalací ještě virtuální brýle? Těšíte se?
 Ako vyriešiť istenie spotrebičov pri systéme domácej automatizácie?
 Je pravda, že domácí automatizace na rozdíl od klasiky sníží spotřebu energií?
 Lze považovat "chytrou" instalaci za MaR?
 Kterými funkcemi může systémová instalace proti klasice ušetřit energii?
 Katalog systému FOXTROT 2018 je tu!
 Systémovou instalaci ABB-free@home propojíte se střídačem REACT
 Wago řídí osvětlení v komerčních prostorách BRNO Slatina
 Jak se postupem času vyvíjel design ABB-free@home?
 Komfort systému ABB free@home
 O instalaci a provozu systému ABB-free@home
 Programování systému easy link
 Hrozí u systémových instalací ukončení podpory jako u Windows?
 Dají se vypnout obvody pokoje pomocí RFID čipu, bez systémové instalace?
 Máte seriózní řešení jak napojit hlasového asistenta na ovládání obvodu nn?
 Den systémových instalací v Brně na podzim 2019 ukázal tři alternativy ...
 V ABB-free@home přibyly akční členy pro stmívání a rozšiřující USB rozhraní
 EATON: Chytrá domácnost se stává standardem
 PODCAST LIVE TECO: Pokud majitel domu přemýšlí o chytré elektroinstalaci
 LIVE EATON: Moderní elektroinstalace xComfort bez zbytečného sekání
 LIVE EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort snadno ve 3 krocích
 xC FAQ#1 Lze nahradit metalická sběrnicová instalace bezdrátovým xComfortem?
 Znáte ze své zkušenosti nějaký negativní případ špatně navržených uživatelských práv?
 Jak propojíme xComfort s EZS nebo klimatizacemi?
 Čím rádi ovládáte svou elektroinstalaci? Mobilem, vypínačem?
 Chytrý rozvaděč veřejného osvětlení s Foxtrotem2
 Stalo se vám, že jste byli v praxi omezení chybějící aktualizací?
 xC FAQ#12 Jak dalece jsou funkce xComfort závislé na internetové konektivitě?
 Dovedete si představit, že byste svému klientovi elektroinstalaci pronajímali?
 ABBcast #1 Smart@home
 Školení inteligentní domovní elektroinstalace ABB-free@home 24. února 2020!
 LIVE EATON: Řešení pro spínání, stmívání, topení a rolety s ovládáním z mobilu
 Jak nahlížet na inteligentní elektroinstalace z hlediska ES, revizí a zkušebny?
 LIVE EATON: Chytrý dům jednoduše s chytrou elektroinstalací xComfort
 Jaký je trend ve způsobech domovních ovladačů?
 Může cizí integrátor načíst projekt do svého ETS, pokud předchozí integrátor zemřel?
 EATON: Chytrá elektroinstalace xComfort série on-line školení
 Ake su moznosti ked chcem prepojit Loxone a Jablotron?
 Kdy chytrou instalaci chtít a kdy nechtít?
 Motivační funkce a návaznosti chytrého domu ...
 Jiří Olejníček a co o něm ještě nevíte!
 Jak v xComfortu propojovat prvky budovy
 O historii systémových instalací z historie
 Jak kdysi Pavel Smílek popisoval Foxtrot v praxi
 PUBLIKACE: ABB i-bus KNX Inteligentní elektroinstalace
 Systém GILD umožňuje ovládání všech elektrických součástí stavby s přímou návazností na regulaci vytápění a zabezpečení
 Systémová příručka ABB-free@home
 Jak velkou má Taphome technickou podporu v ČR?
 iNELS přichází s novou mobilní aplikací.
 Jak řešit chytrou domácnost a její nezávislost na nn?
 LIVE EATON: Chytrý dům s xComfort Bridge
 HAGER připravuje výukové panely pro KNX easy
 Jak se vám instaluje systémová elektroinstalace ABB-free@home?
 xComfort v obležení návštěvníků Stavebního veletrhu 2022
 Jaké jsou mylné domněnky o chytrých elektroinstalacích?
 Co důležitého řídit domovní automatizací?
 Co všichni stále vidí na systémové elektroinstalaci xComfort?
 Jak může domovní automatizace pomoci snížit energetický odběr objektu?
 Kdy se rozhodnout v budově pro PLC a chytrou instalaci?
 Už jste se setkali s produkty EcoStruxure Building?
 K čemu slouží Logic Machine?
 Co doporučit, pokud není zájem o celý inteligentní dům?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.074 sekund, 22 dotazů.