Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Provádíte revize LPS opravdu správně?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Provádíte revize LPS opravdu správně?  (Přečteno 6932 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 04.05.2020, 20:07 »

Pokud má být ochrana před bleskem spolehlivá a funkční, je třeba jí udržovat v dobrém stavu. Když se revize provedení ledabyle nebo třeba tak, jak se to dělává, pak tomu může být výsledek také odpovídající.

    
Provádíte revize LPS opravdu správně? Fakt?

   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 05.05.2020, 07:55 »

Fotit, fotit, fotit...
Určitě nejsem zdaleka sám, kdo se pod něco podepsal jako pod vyhovující a v blízké době to bylo špatně, protože si tam nějaký ignorant pověsil nějakou WiFi anténu, kameru nebo dokonce svítící reklamu.
Podobně stav svodů, že v době revize ještě nebyly urvané...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 05.05.2020, 08:12 »

A pak jde také o to, jak ji sepsat.
Ne zřídka se mi dostane do rukou revize na jednom listu A4, ale také jsem si na netu přečetl návrh RZ od Ing. Sluky.
V prvním případě velice nedostatečné, v druhém, řekl bych, malinko přehnané.
Jelikož ale Ing. Sluku znám, vím že je perfekcionista a vlastně se tomu pak nedivím.

Jinak revize hromosvodů sám moc neprovádím. V 90% k nim chybí podklady a když nabídnu jejich vypracování, jsem v očích investora okamžitě za vyčůraného zloděje. Vždy se najde někdo z okolí, kdo se za mrzký peníz podepíše pod cokoli.
Kdybych se živil jen revizemi, vytáhl bych do nelítostného boje, ale protože je provádím okrajově, nechává mě to naprosto chladným.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Alena Minaříková
*****
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 05.05.2020, 12:13 »

Podklady k dnešnímu vysílání

* 18.eDEHN Revize LPS.doc (155 KB - staženo 228 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Administrátor Elektrika.info společnosti s ručením omezeným.
Radim Cienciala
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.05.2020, 12:40 »

Fotit, fotit, fotit...
Určitě nejsem zdaleka sám, kdo se pod něco podepsal jako pod vyhovující a v blízké době to bylo špatně, protože si tam nějaký ignorant pověsil nějakou WiFi anténu, kameru nebo dokonce svítící reklamu.
Podobně stav svodů, že v době revize ještě nebyly urvané...
Fotky jsou samozřejmě nejlepším důkazem.
Já udělám revizi na hromosvod jedině po předložení projektové dokumentace( po domluvě nechám vypracovat) v revizi se odkážu na č. dokumentace a samozřejmě v rozsahu revize popíšu co jde.
To je myslím dostačující.
A pak ať si tam věší kdochce-cochce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 05.05.2020, 13:41 »

Citace
Já udělám revizi na hromosvod jedině po předložení projektové dokumentace( po domluvě nechám vypracovat) v revizi se odkážu na č. dokumentace a samozřejmě v rozsahu revize popíšu co jde.

A kolik projektů (nejen revizí) je špatných!! Šok
Foto dokumentace je jedna z možných variant, jak zejména "inetneťáky" přizemnit!! Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #6 kdy: 05.05.2020, 13:55 »

Já osobně to nedělám, takže by mě celkem zajímalo, jak v praxi ověřujete ochranný úhel, resp. jestli je v něm schované vše, co má. Zvlášť, pokud je to "na hraně".
Viz příloha (náhodně staženo z Internetu, pouze pro ilustraci).
Je na to nějaká finta nebo technologie?
Nebavíme se o projektu, kdy konstruujeme LPS podle 3D modelu budovy, ale o pravidelné/mimořádné revizi, kdy je zařízení třeba i ve slušném stavu s rozumnou dokumentací.




* a.jpg (23.57 KB, 384x286 - prohlédnuto 499 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #7 kdy: 05.05.2020, 14:02 »

Pro kontrolu je dobré, pokud je metoda valivé koule doplněna o referenční hodnoty úhlů.
Pak stačí mít na revizi laserový úhloměr.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #8 kdy: 05.05.2020, 16:45 »

TO Havliš: někdy stačí jen cit pro věc.
Třeba jako chyby na Vámi přiložené fotografii.
- nedostatečná vzdálenost mezi anténami a jímací tyčí.
- vsadím se, že komín není v ochranném úhlu a při převalení koulí přes objekt se mi tato
opře o komínové těleso, které není chráněné.

Stačí se podívat na weby různých firem, které se specializují na ochranu před bleskem. Při prohlídce jejich referenčních fotografií pak odborník ihned zjistí s kým má tu čest. Laik bohužel uvěří a pak se nechá nevědomky okrást.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #9 kdy: 05.05.2020, 17:44 »

TO Havliš: někdy stačí jen cit pro věc...

Fotografie byla pouze ilustrační, možná jsem jí ani neměl vkládat. Nepsal jsem ale nic o tom, že je to tak správně.
Cit pro věc (= v tomto případě se bavíme o měření úhlu s přesností alespoň na stupně) podle mého názoru při provádění revize nestačí.
Zaujala mě ale odpověď p. Hájka a použití laserového úhloměru (případně i dálokměru). Tak to asi má být správně, ale ani tak měření jen z jednoho směru nemusí dát správnou odpověď -
jak si vzpomeneme, když oprášíme znalosti geometrie ZŠ;)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 05.05.2020, 17:54 »

Nepsal jsem ale nic o tom, že je to tak správně.


Já také nemířil na vás.
Hodnotil jsem jen přiloženou, teď už vím, že ilustrační fotografii.
Jen jsem psal, že dovedu v 90% z místa určit většinu závad na hromosvodné soustavě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #11 kdy: 05.05.2020, 20:20 »

Těším se na záznam, že se dozvím mnoho nového.

Byť se snažím, nejsem si jist zda vše provádím zcela správně. Když kamkoliv přijdu a začnu komentovat provedení hromosvodu, jsem za problémového a to jsem přesvědčen, že mám v tomto tématu ještě hodně co dohánět, tedy mnoho se učit. Přesto vnímám stále opakujícíc se pochybení firem co to provádějí 20 a více let, bohužel dle mého furt na ho...o. Viz například vložené foto. Sám jsem už pár podobných fotek také vkládal sem, do různých diskusních vláken.

Ovšem klidně se přiznám, že i tím málem co vím, mě velmi baví "vyřádit se" během revize na podobných dílech, pokud se k tomu dostanu. Stále naivně věřím tomu, že RT má poctivě konstatovat skutečný stav a upozornit na případné neshody s předpisy a normami, byť to často znamená nechat se "vytlačit" ze dveří  Škleb
Ale jak psal Pavel Horský. Revize nejsou mou hlavní činností která by mě a mou rodinu  živila a to mi dává dost svobody k tomu, abych to prováděl co nejpoctivěji. Koho zajímá jen cár papíru, tak ať si za něj klidně zaplatí. Je to jen jeho problém. A také si všímám že mnoho firem dává na své weby fotky, kde se hned ukazuje, že tomu nerozumí  Škleb často ani trochu.

Zaujala mě ale odpověď p. Hájka a použití laserového úhloměru (případně i dálokměru). Tak to asi má být správně, ale ani tak měření jen z jednoho směru nemusí dát správnou odpověď -
jak si vzpomeneme, když oprášíme znalosti geometrie ZŠ;)

Vždy když se mi do ruky dostal opravdový projekt hromosvodu, nebyl problém dle jeho nákresů provést kontrolu jen pohledem, maximálně metrem. Stačily k tomu pohledy s vloženou valivou koulí a ochrannými úhly z boku domu z jednotlivých směrů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #12 kdy: 05.05.2020, 22:02 »

eDEHN: Revize LPS
    Pokud má být ochrana před bleskem spolehlivá a funkční, je třeba jí udržovat v dobrém stavu. V průběhu let může dojít k mnoha změnám na použitých komponentech, které povedou k tomu, že nebude již spolehnutí  na zajištění funkcí jednotlivých komponent vnější a vnitřní ochrany před bleskem. Součástí kontroly jejího stavu by mělo být i posouzení, zda v některých aspektech nepokročily vědomosti v ochraně před bleskem tak, že jsou normativní postupy zřejmě zastaralé. Součástí kontroly a nejčastějšími zjištěnými nedostatky jsou však neodborné zásahy do ochrany, nebo změny na objektu, které mohou negovat veškerá realizovaná opatření.
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Provádíte revize LPS opravdu správně?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Havliš
*
Offline Offline



Automatizace


« Odpověď #13 kdy: 06.05.2020, 08:52 »

...
Vždy když se mi do ruky dostal opravdový projekt hromosvodu, nebyl problém dle jeho nákresů provést kontrolu jen pohledem, maximálně metrem. Stačily k tomu pohledy s vloženou valivou koulí a ochrannými úhly z boku domu z jednotlivých směrů.


Já vím, že občas trošku rýpu, ale kontrola podle výkresů/dwg stačit přece nemusí. Za prvé, například instalovaná anténa může být jiného typu, než na výkresu (třeba o 10 cm delší - to pohledem ze země nemusí být zřejmé, nebo instalovaná o něco výše...),  za druhé, a to se stává celkem běžně, anténu může pootočit vítr.
Měřit metrem je samozřejmě možné, ale lézt s metrem po střeše a měřit jednotky metrů "ve vzduchu" občas nemusí být úplně jednoduché.
Samozřejmě, pokud bych ochranný úhel odhadl a do RZ napsal "v den xy vyhovuje",  taky to lze těžko rozporovat.

Jenom mě zajímalo, jak na to, protože revize LPS nedělám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #14 kdy: 06.05.2020, 09:28 »

Laserový úhloměr zmiňovaný Honzou Hájkem je určitě dobrá vychytávka. Má ho někdo z vás, nebo někdo z vás viděl, jak se s tím dělá? Docela by mě to zajímalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 06.05.2020, 11:52 »

Předně LPS nemontuji, ani nedělám revize.
Před deseti léty jsem byl nucen udělat serií revizí LPS a na půdě FBI jsem dostal od Jiřího Kutáče i s věnováním ( v Ostravě 18.6.2010) právě vyšlou knihu Ochrana před bleskem a přepětím z pohledu soudních znalců.
Od té doby přednášky a publikace Jiřího Kutáče pečlivě sleduji.
Do diskusi o LPS zde na Elektrice se nezapojují, protože schází zkušenostní faktor.

Dnes jsem udělal vyjímku po vyslechnutí prezentace K2K z eDehn zde na Elektrice.
A musím se podělit o zážitky. Opravdu tato prezentace je zážitkem.

1. Doporučují všem elektrotechnik ům, revizním technikům, ale i všem předákům
    elektro firem a nejen těm, kteří se zabývají s LPS
2. Jirka Kroupa svým audio přednesem s nádherným "makčeňom" vás prostě nenechá
    usnout. Dále vám udělá vítr v hlavě a přemýšlení, zdá vše co děláme, děláme vůbec
    dobře.
3. Prezentace není ale jen o LPS, ale je o elektrické instalaci i obecně. Oba autoři
    K&K se zamýšlejí nad otázkou, proč se dělají chyby.  Montér, který
    nemá dobrou dokumentaci, nezná nové komponenty a montážní návody pak nemá
    ani dobré montážní návyky. Tím nejsou dobré zkušenosti v dané oblasti. Dokonce
    montéři nemají základní elektrotechnic ké znalosti.
4. LPS jsou elektrické obvody, které nelze odzkoušet. Proto musí být perfektní.

Montáž LPS, stejně jako jejich revize je velice náročná činnost. Každá stavba je originální jen s malým počtem opakujících se detailů . Je náročná na znalosti a zkušenosti. Jen sortiment komponentů se za posledních 15 roků velice změnil.

Tato prezentace v období karantény je velice záslužným činem. Velice přínosným.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 07.05.2020, 05:24 »

Laserový úhloměr zmiňovaný Honzou Hájkem je určitě dobrá vychytávka. Má ho někdo z vás, nebo někdo z vás viděl, jak se s tím dělá? Docela by mě to zajímalo.
Dobrá vec to síce istože bude, no podľa môjho ho revizákovi netreba
Teda aspoň ja nikde takú svoju povinnosť, že jak pri revízii merať uhol na hotovej streche nevidím
Podľa môjho sú za správnosť uhla zodpovední projektant s montérom, a preto majú byť vo východiskovej revízii ich podpisy.

O dosť zaujímavejšia pre uvádzanie termínu ďalšej revízie je skorej taká tabuľka E2 ktorú tu zatiaľ nikto nespomenul a v nej uvedené napriklad také kritické systémy
Také definovanie ochrany pred bleskom som zatiaľ ešte v nijakom projekte nevidel, a pritom kritický systém ochrany môže mať i na prvý pohľad úplne bežná budova

Len tak naokraj ma zaujalo že v Čechách píšete asi správne hromozvod a my že bleskozvod.
Teda i my máme hrom, no ten ja chápem jak názov čo je spoločný pre el. výboj + zvuk
A keďže zvuk cez zachytávač neprejde tak by sa mohlo povedať že hromozvod funguje len na polovicu Úsměv
To ma ale napadlo len tak pre pobavenie, isto ide len o dajaký jazykový zvyk, a to je potom vlastne jedno Mrknutí
V praxi sa to mieša, je mi to jedno, a ani neviem že prečo mi to napadlo Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možná využiť nosnú konštrukciu haly ako náhodný zvod?
 Musí být následující objekt vybaven LPS?
 Kdo bude provádět vizuální kontroly LPS?
 Ako určiť triedy LPS?
 Je vždy podmínkou instalovat v RD (LPSIII) přepěťovky dle ČSN EN 62305?
 Kdo určí "kritické systémy" u LPS ?
 Jak kvalitní LPS mají ve Vatikánu?
 Je nutné při ochraně před přímým úderem blesku u zařízení vn vybavit ocelovou konstrukci samostatným
 V jakých termínech by měla být provedena elektrická měření LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu?
 V jakých termínech by měl být vizuálně kontrolován LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu při hladině
 V jakých termínech by měla být prováděna úplná revize LPS v prostředí s nebezpečím výbuchu s hladino
 Vyžadují nádrže a potrubí uložená v zemi instalaci jímací soustavy?
 Jaká tloušťka stěny je přípustná u uzavřené nádrže v místech možného úderu (platí u zařízení ve venk
 Jaká dodatečná ochranná opatření je nutné provést provozovatelem na potrubí osazeném izolačními díly
 Kdy není u technologických zařízení z kovu (například sloupy, reaktory, nádrže se zónami 2 a 22) nut
 V jaké vzdálenosti má být umístěn vnější LPS (jímací soustava a svody) od nebezpečných výbušných pro
 Je přípustné při ekvipotenciálním připojení potrubí s hořlavými látkami použití objímek?
 Jaký typ uzemnění je upřednostňován při návrhu LPS u objektů s nebezpečím výbuchu?
 Jaké informace by měl mít projektant k dispozici při návrhu LPS u objektů s nebezpečím výbuchu?
 Jak má být navržen a proveden LPS u staveb s prostory s nebezpečím výbuchu?
 Jaká minimální třída LPS, pro stavby s prostory s nebezpečím výbuchu, by měla být použita, je-li nut
 Jaké spoje ve svodech k zařízení LPS se smí používat u staveb s nebezpečím výbuchu, procházejí ve vz
 Jaká je doporučovaná hodnota zemního odporu zemniče pro LPS měřená při nízkém km
 Jaká musí být minimální tloušťka materiálů náhodných součástí LPS, která má zabránit propálení při ú
 V jakých případech by měl být na chráněné stavbě s určeným nebezpečím výbuchu zóny 2 použit izolovan
 Může technický návrh ochrany před bleskem (LPS) u zařízení s nebezpečím výbuchu využívat kovových ko
 Z čeho se skládá vnější systém ochrany před bleskem (hromosvod) u zařízení s nebezpečím výbuchu?
 K zabránění nebezpečných rozdílům potenciálů mezi všemi zařízeními uvnitř vnitřních LPZ je využívána
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny III a IV?
 Jaké jsou minimální intervaly mezi kontrolami a revizemi LPS hladiny I a II?
 Jak může být zabráněno nebezpečným jiskřením mezi LPS a kovovými, elektrickými a telekomunikačními i
 Jaká dodatečná opatření před dotykovým napětím mohou být použita u svodů LPS?
 Čím a kde se provede ekvipotenciální pospojování proti blesku pro vnější vodivé části, pokud není po
 Jakým způsobem lze dosáhnout při ekvipotenciálním pospojování proti blesku vyrovnání potenciálů s LP
 K jakým účelům se zřizuje vnitřní systém LPS?
 Jaké spoje se provádí na uzemnění k zařízení LPS?
 V které části objektu se podle řady ČSN EN 62305 nacházejí zóny LPZ 0A a LPZ 0B?
 Kdo provádí kontroly LPS?
 Aký je rozdiel v spôsobe usporiadania uzemnenia LPS typu A alebo B ?
 Je u LPS nevyhovující zemní odpor důvodem k negativní RZ?
 Jaká může být hromosvodní ochrana (LPS) na zařízeních vn?
 Lhůty pravidelných revizí LPS se stanoví dle ČSN 331500 nebo 62305?
 Smí se nově instalovaná anténa propojit s neizolovaným LPS ?
 Mohu počítat vzdál. l pro výpočet dost. vzdál. „pouze“ k bodu ekvip. vyrovnání?
 Musí být v PD elektro uvedeno, proč není řešena vnější ochrana proti přepětí?
 Jak správně spočítat řízení rizik pro zelenou střechu zapuštěného objektu ?
 Musí být plastové větrací komínky na ploché střeše chráněny před úderem blesku?
 Zapojit přepěťovou ochranu v rozvaděči před nebo za hlavní vypínač?
 ARisk#28 Co je a co není koordinovanou ochranou proti přepětí?
 Jakou variantu předjištění SPD doporučujete pro rodinný dům a proč?
 Jak se řeší hřebenová hřebenové vedení LPS, když má v cestě komín?
 Která ČSN přesně určuje třídy LPS?
 Q: Která ČSN přesně určuje třídy LPS?
 Jak nejlépe postupovat při (re)konstrukci LPS staršího rodinného domu?
 Jaký je rozdíl mezi oddáleným a neoddáleným LPS z pohledu projektu u realizace?
 Jaký máte názor na neizolovaný LPS na dřevostavbách?
 Proč se v poslední době zaměňuje izolovaný LPS s LPS vysokonapěťovou izolací?
 Co dělat, když dešťový okap není součástí LPS?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.