Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Bude jednou rozvodnice v každém pokoji nebo velký rozvaděč v bytě?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Bude jednou rozvodnice v každém pokoji nebo velký rozvaděč v bytě?  (Přečteno 10736 krát)
Velký Bobeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 16.04.2020, 19:20 »

Jednou tam bude rozvodnice a když ne, tak úplný kryt.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Mudra
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 17.04.2020, 08:00 »

[/b]

Podružné rozvaděče na patro a ještě do dílny, případně do hospodářské budovy a pod přístřešek s krbem. Je to výhodné z hlediska rozvodů a spolehlivosti. Rovněž se EI dělala tak zvaně bez krabicově. Všechny vypínače a světla do rozvaděče, kde se vše svorkovalo.
Dnes umísťuji rozvaděč do technické místnosti, anebo velké garáže.

Domácí EI není můj denní chléb, ale jsem rád, že p.Boček popsal v podstatě pro mě nejpřijatelněj ší řešení - rozvaděč v patře + obecně v technickém zázemí a na vzdálenějších místech.
Ale hlavně si nepřipadám jako z jiné planety, když světla, vypínače a jednotlivá zásuvková hnízda tahám samostatně do rozvaděče. To mi umožňuje nasazovat jednoduchou automatizaci i nějaký ten rok po výstavbě, nebo měnit logiku spínání takřka na požádání...

rozvaděč v každé místnosti si moc představit nedovedu. Ač manželka prohlásila, že vrchol estetiky nás elektrikářů je spousta zásuvek po celé místnosti, nedovedu si rozdodnici, ani sebemenší, představit v ložnici, obýváku nebo dětském pokoji. Nevidím k tomu ani nejmenší důvod. (ubytovací zařízení je samozřejmě jiná kapitola)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrikář - údržbář §6, §8
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 17.04.2020, 09:47 »

...
Dnes umísťuji rozvaděč do technické místnosti, ...
Čím je rozvaděč větší, tím víc by působil rušivě, omezoval využítí prostoru... Ale vše má svoje rozumné hranice.
Stojí v jednom "předměstí Plzně" řada bytovek, postaveno před několika léty.
rozvaděč v technické místnosti, které nemá okna, necelé 2m vysoko, umístěný tak, že jej částečně zakryjí otevřené dveře...
A když si připočítáme jeden centrální chránič, není to tak úplně podle mých představ
(než jsem zapojil to blbé světlo v koupelně, 2x jsem si cvrnknul N na PE a zhasnul celý byt)

Když je požadavek na prostor před elektroměrovým rozvaděčem, škoda že je to tak složité a nejednoznačné jak by to mělo být s prostorem před okruhovým rozvaděčem, s přístupností
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 18.04.2020, 14:18 »


...Ač manželka prohlásila, že vrchol estetiky nás elektrikářů je spousta zásuvek po celé místnosti...

Nema pravdu. Elektrikar si vystaci s dvema draty ze zdi. To jen ti laici potrebuji na kazdem metru zasuvku... Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #22 kdy: 19.04.2020, 08:19 »

Citace
Čím je rozvaděč větší, tím víc by působil rušivě, omezoval využítí prostoru... Ale vše má svoje rozumné hranice.

Ano, jsou ale i rozvaděče, kde místo dveří je kopie nějakého obrazu a podobně.
Jen jednou jsem ho viděl na chodbě i jednoho majetného člověka.
Kdyby mě na něj neupozornil, nevšiml bych si ho! Byl dokonale usazen, dveře byli opravdu
náhražka obrazu.
Samozdřejmě nemůžete na takový rozvaděč nalepit "blesk"... tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 24 dotazů.