Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Dá se HDO na kotli Protherm Ray ovládat dálkově spínanou zásuvkou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Dá se HDO na kotli Protherm Ray ovládat dálkově spínanou zásuvkou?  (Přečteno 8115 krát)
Ditmar Rehor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.03.2020, 10:39 »



Ohledně elektrokotle Protherm Ray.
 
Aktuálně řídí kotel HDO ale teď po změně tarifu elektriky mám stejnou cenu na vysokém jako nízkém tarifu takže HDO mohu vyřadit.
 
Existují zásuvky na 220V 230V, které lze spínat dálkově přes telefon.
Šlo by nějak přes takovou zásuvku spínat a vypínat kotel?
Pokud jsem třeba v zimě několik dnů mimo domov, mohl bych dálkově před návratem kotel sepnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #1 kdy: 03.03.2020, 13:04 »

K tomu jsou určeny jiné moduly než spínaná zásuvka. Její využití by bylo trochu problematické, ale po doplnění dalších prvků za dodržení jistých zapojení a s ohledem na vnitřní zapojení kotle, by to možné bylo. Ale k tomu bych rozhodně nepustil každého elektrikáře z okolí a nedoporučuji v tomto ohledu experimentovat .
Volil bych jakýkoliv WIFI termostat, který hlavně uhlídá i protizámrznou teplotu a nechá se spínat pomocí nějaké aplikace. Dokonce jsou termostaty které se spárují s vaším mobilem a když se blížíte k domu poznají to a sepnou na komfortní teplotu automaticky. Dnes už nevychází ani příliš draho.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Mařík Pavel
Ferda Mravenec, práce všeho druhu ;0)
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 03.03.2020, 15:56 »

V zásadě nešťourat, pokud nevíte,co děláte.

Záleží, jaký máte kotel, se sběrnicí, nebo bez sběrnice.

Bez sběrnice: nevypínejte celý kotel, musíte hlídat protizámrz, kotli vypínámí na tvrdo nedělá dobře, navíc, při vypnutí celku přicházíte o doběh oběhového čerpadla. Lze "ovládat" spínáním kontaktu HDO (když jej nepoužíváte na ovládání tarifem).

Se sběrnicí: ovládejte na dálku, výrobce jistě něco nabízí, komunikace je shodná s Vaillantem. Pokud ne, i tímhle směrem vede bastl, ale je to vyšší dívčí.

Tohle není návod, pokud něco pokakáte, je to Vaše věc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 03.03.2020, 16:13 »


 
Aktuálně řídí kotel HDO ale teď po změně tarifu elektriky mám stejnou cenu na vysokém jako nízkém tarifu takže HDO mohu vyřadit.
 
To bych chtěl vidět. Přiznání sazby, bez zajištění blokování.
Jsou jen dvě sazby, které nepotřebují HDO a kWh stojí pořád stejně.
K získání výhodnějších sazeb, je zapotřebí splnit požadavky distributora a prodejce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.03.2020, 18:45 »

Volil bych jakýkoliv WIFI termostat, který hlavně uhlídá i protizámrznou teplotu a nechá se spínat pomocí nějaké aplikace.

Nie kazdy je ochotny platit datovy tarif na SIM karte alebo ma doma internet ineho druhu (optika, metalika ...). Odporucam do kotla nezasahovat, ani HDO nie je potrebne. Nahradit termostat takym, ktory umoznuje ovladanie cez SMS. Osobne mam dobru skusenost s GSM exeo na DIN liste v malom rozvadzaci vedla hlavneho rozvadzaca s isticmi, ten spina kotol cez svoje rele namiesto bytoveho termostatu, Po chate potom prenasam podla potreby bezdrotovy termostat komunikujuci s onym DIN modulom v pasme 866 MHz. Temperovanie aj zopnutie pred prijazdom funguje uz cca 4 roky bez zavad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.03.2020, 20:28 »

To bych chtěl vidět. Přiznání sazby, bez zajištění blokování.
Jsou jen dvě sazby, které nepotřebují HDO a kWh stojí pořád stejně.
K získání výhodnějších sazeb, je zapotřebí splnit požadavky distributora a prodejce.

Opatrně pane kolego  Mrknutí přikládám ceník co mě nabídnul ČEZ, když jsem loni v listopadu řešil novou smlouvu na dodávku el.eng. Jinak jsem v rajonu EONu, ale nabídnuli mě nesmysl, tak jsem se upsal ČEZu.


* CEZ_ceny.JPG (61.36 KB, 968x212 - prohlédnuto 655 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 03.03.2020, 21:01 »

S cenou to tak samozřejmě je, spíše jsem se pozastavil nad splněním podmínek pro přiznání sazby, které chce tazatel hned po přiznání porušit možná za asistence kvalifikovanéh o takyelektrikář e...
Ale jsme v Čechách...
Jinak na ten kotel stačí klema a nastavit nezámrznou, když se odjede.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Filip
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 04.03.2020, 07:51 »

S cenou to tak není. Silová elektřina sice je stejně drahá v obou tarifech, ale distribuce rozhodně ne. A odstraněním HDO porušuje podmínky přiznané sazby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ditmar Rehor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 04.03.2020, 12:09 »

jak porušuju podmínky? Když mi elektrikář odpojil HDO a v kotli to spojil nějakou klemou abych mohl topit kdykoli během dne tak je to porušení podmínek??
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 04.03.2020, 13:48 »

jak porušuju podmínky? Když mi elektrikář odpojil HDO a v kotli to spojil nějakou klemou abych mohl topit kdykoli během dne tak je to porušení podmínek??

Pri elektro vykurovani (vratane tepelneho cerpadla) je poziadavka dodavatela / distributora na dialkove blokovanie vykonnych spotrebicov isty pocet hodin z celeho dna. Je to podmienak priznania sadzby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 04.03.2020, 15:48 »

Jak porušuju podmínky? Když mi elektrikář odpojil HDO a v kotli to spojil nějakou klemou abych mohl topit kdykoli během dne tak je to porušení podmínek??

Ano, pročtěte si podmínky přiznání zvýhodněných sazeb pro elektrotopení a ohřev akumulačních spotřebičů. Dodavatel má mít možnost vaše spotřebiče vypínat dálkově, má ovšem povinnost dodržet minimální časy provozu během 24 hod.

I s fungujícím blokováním pomocí HDO lze používat ovládání podle vašich potřeb pomocí např. GSM brány telefonem, nebo pomocí aplikací přes internet. Pozvěte si odborníka, který má zkušenosti a přehled o možných řešeních s ohledem na vaše požadavky i možnosti. Zato dostanete řešení, které bude nejen šetřit, ale také chránit váš dům a topný systém před poruchami a poškozením. Dálkově ovládaná zásuvka je nevhodná, obvykle méně spolehlivá, než průmyslové řešení k danému účelu určené a její zdánlivá láce se může vymstít.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Ditmar Rehor
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 06.03.2020, 09:30 »

OK, děkuji všem za rady, obrátím se přímo na výrobce kotle, jestli mi poradí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 06.03.2020, 10:57 »


Aktuálně řídí kotel HDO ale teď po změně tarifu elektriky mám stejnou cenu na vysokém jako nízkém tarifu
Dvojtarif s jednotnou cenou?
To vyzerá jak prechod na jednotarif a že ostalo zbytočne zapojené blokovanie
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Štiak
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 14.03.2020, 11:39 »

Cena za nízký a vysoký tarif se srovnala, ale cena za distribuci kwh v nizkém a vysokém tarifu je stále rozdílná! Celková cena kWh = cena dodané energie + cena distribuce energie
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Může být u kotle dvojzásuvka?
 Jaký stupeň krytí stanovit pro rozvaděč v kotelně?
 Nemáte někdo zkušenosti z kotlem a bojlerem SLME 200 firmy ACV?
 Lze ovládat plynový kotel ze dvou místností dvěma regy?
 Ako nadimenzovať vedenie k niže uvedenému kotli ?
 Doporučuje některá norma vzálenost rozvaděče od kotle na tuhá paliva?
 Jaká světla mohou být namontována v plynové kotelně ve školce?
 Jak mám zapojit prostorový termostat k plynovému kotli Vaillant ?
 Môže byť plynový kotol napájaný z UPS?
 Proč nejsou elektrické kotle na 400V?
 Jak u Dakonu PTE-S 16M vyřešit časté a nečisté spínání termostatu?
 Jak použít elektrokotel jako záložní zdroj kotle na uhlí?
 Ovlivní umístění dávkovače mýdla vyhrazení umývacího prostoru?
 Dle kterých norem revidovat el. zařízení místnosti s plynovým kotlem do 50kW?
 Kde mám hledat závadu na průtokovém ohřívači?
 Jaký byste mi doporučili elektrokotel?
 Jak to bude od nového roku (2017) s revizí elektrokotlů?
 Existuje norma na elektoinstalaci plynové kotelny nad 50kW?
 Lze u kotle Protherm RAY 24K snížit výkon pro TUV?
 Která CSN resi ochranne pospojeni v kotelnach jak na plynove tak i pevna paliva?
 Jaké by měli být vnější vlivy v domovní plynové kotelně?
 Proč pro dům preferovat elektrické přímotopy před ÚT s elektrickým kotlem Rejnok?
 Kam umístit referenční bod teploty domu dvou nezávislých rodin?
 KNIHA: Elektrotepelná zařízení
 Jak funguje Protherm 14KE v tarifu D45d?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.07 sekund, 24 dotazů.