Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaký je rozdíl v označení PL6 a PL7 jistících prvků EATON?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je rozdíl v označení PL6 a PL7 jistících prvků EATON?  (Přečteno 18768 krát)
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 09.03.2020, 12:52 »


Psal jsem do EATON a čekám na odpověď, ale možná to už někdo z vás řešil a poradí rychleji.

V nabídce jistících prvků od EATON jsem narazil na značení, které neznám. Jde o první znaky na jistícím prvku. PL6 a PL7, nebo PFL6 a PFL7 jsou běžné. Našel jsem řady od EATON, které začínají písmeny PXF, PXK. U PXF je v popisu od prodejce uvedeno, že je v podstatě stejný jako s označením PFL7 a jedná se pouze o to, že jde o dovoz z Německa.
U kombinovaného chrániče s nadproudovou ochranou, je při stejné charakteristic e typ:A
30mA, B16/1 rozdíl v ceně mezi PFL7 a PXK á 600 Kč. Tak mne zajímá jestli tam přeci jen není nějaký skrytý rozdíl. Protože jestli dát za kus 1480Kč, nebo 880 Kč je přeci jen celkem podstatné.

Víte někdo jak ty značky dešifrovat?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #1 kdy: 09.03.2020, 14:05 »

A co ti vlastně není známo?
EATON to má zcela jasně definováno.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 09.03.2020, 14:09 »


Ptám se co znamená označení PXF, PXK, případně další značení, které se vyskytuje na jistících prvcích od EATON a zda je PXF, PXK stejné jako PFL7. Jestli jde opravdu jen o jiné značení a dovoz z Německa, jak uvádí např. prodejce ELIMA. Zarazilo mne, že jestli je stejný, tak je různě značen. Oba jsou určeny na evropský trh.
Kombinovaný chránič s nadproudovou ochranou s označením PXK nabízí například ...,  oproti stejnému PFL7 na Elimě to dělá 600 Kč cenový rozdíl. Typ uveden v dotazu .
Chránič PXF nabízí Elima a uvádí, že jen rozdíl v tom, že dovoz z Německa, stejný jako PFL7, tam je rozdíl u stejného typu char. A, 30 mA, 1N, 25A asi 200 Kč. / U stejného prodejce /
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #3 kdy: 09.03.2020, 14:13 »

Jedná se pouze o jiné označení. Úsměv

Pokud chceš TOP chráničojistič, tak hledej označení FRBdM-B16/1N/003-G/A Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 09.03.2020, 15:26 »

To jsem potřeboval vědět.
Prošel jsem i nějakou dokumentaci na stránkách EATON a vysvětlení k těm PXF a PXK tam nenašel. Odpověď od nich zatím nepřišla.
Navrhnutý chránič prověřím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 09.03.2020, 16:51 »

Není to jen jiné označení. Je to výrobek necertifikovan ý pro český trh a jako takový dle  n. v. 163/2002 nemá v českém rozvaděči co dělat.
Takže bych byl opatrný s úsečnými odpověďmi.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 09.03.2020, 17:53 »

Není to jen jiné označení. Je to výrobek necertifikovan ý pro český trh a jako takový dle  n. v. 163/2002 nemá v českém rozvaděči co dělat.
Takže bych byl opatrný s úsečnými odpověďmi.  Úsměv
Dle 163 lze ovšem vyvodit, že nesmí být pouze v kouřotěsném rozvaděči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 09.03.2020, 18:23 »

Citace
14   Nástěnné rozvaděče pro montáž na povrch a nástěnné zapuštěné rozvaděče:   
a) na které se nevztahují požadavky na požární odolnost nebo kouřotěsnost   § 7
b) na které se vztahují požadavky na požární odolnost nebo kouřotěsnost   § 5a
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 09.03.2020, 19:00 »


Pozor je tam nepřesnost.
Viz vysvětlení na stránkách MPO.
Mrkněte na to.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 09.03.2020, 19:45 »

Prohlášení prodejce pro chránič PXK-16/1N/C/003-A Chránič s jističem 16A 2P C 30mA 10kA Eaton zní takto: Chrániče jsou totožné s chrániči PFL7 (stejný výrobce, stejné parametry) - pouze dovoz Německo. Každý výrobek má CE certifikát pro Evropskou unii.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 09.03.2020, 22:22 »

Prohlášení prodejce pro chránič PXK-16/1N/C/003-A Chránič s jističem 16A 2P C 30mA 10kA Eaton zní takto: Chrániče jsou totožné s chrániči PFL7 (stejný výrobce, stejné parametry) - pouze dovoz Německo. Každý výrobek má CE certifikát pro Evropskou unii.
Asi jak s jogurty, východní trhy žádají stejnou kvalitu, ale za vyšší cenu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 09.03.2020, 23:36 »

Není to jen jiné označení. Je to výrobek necertifikovan ý pro český trh a jako takový dle  n. v. 163/2002 nemá v českém rozvaděči co dělat.
Takže bych byl opatrný s úsečnými odpověďmi.  Úsměv
Jestli má výrobek totožné parametry a certifikaci CE ,  tak pak by s jeho použitím přeci neměl být problém.
Zde odkaz na PXK, typ A, z ...,  CE má, cena s DPH 889 Kč...

Zde z Elima PFL 7, typ A, CE tam nikde nevidím a cena 1497,5 Kč...

Můžete mi osvětlit, proč by PXK nemohl být použit?

Asi jak s jogurty, východní trhy žádají stejnou kvalitu, ale za vyšší cenu.
Ten PXK z Conradu je Made in Austria, ten PFL7 z ELIMA je Made in Romania  zle




Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.03.2020, 09:17 »

Souvisí to s vývojem NV 163/2002.

V původním seznamu bývaly i jistící prvky v rozvaděčích (rozvaděče). Proto nešlo přístroje PXF/PXK v ČR použít.

Pak z toho jistící prvky zmizely.

Vnímám to jako příklad dvojí ceny na různých trzích v prostoru EU.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 10.03.2020, 10:52 »

Vnímám to jako příklad dvojí ceny na různých trzích v prostoru EU.

Má to ještě další rovinu. Sice tyto produkty mají CE a není problém s jejich použitím, nicméně nemusí být na našem trhu podporovány oficiálním distributorem. Protože nejsou na našem území oficiálně distribuovány, nečekejte pak od nikoho český návod, ani jinou podporu nebo záruku. Tedy to co se jeví na začátku jako úspora, se může na konci prodražit. Osobně jsem něco podobného už řešil, jako dodavatel a nedávno i jako zástupce výrobce v ČR. Pokud pak zákazník ( v mém případě státní organizace) vyžaduje návody i k zásuvkám a podobně, nebo vám odejde chránič nebo jistič, nikdo u nás vám to nevyreklamuje, nepošle návod v češtině a všeobecně se s vámi ani nebude chtít bavit o jakékoliv podpoře pro produkt který je dovezen mimo oficiální distribuci.
Obdobně jsem já jako zákazník kdysi řešil reklamaci mobilního telefonu a kvůli úspoře cca 800kč ,  pak splakal nad opravou, kdy servis odmítl na záruku opravit telefon prodaný přes E-shop, byť mi tvrdili že je to OK distribuce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Středa
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 10.03.2020, 13:19 »

PL6 - 6kA
PL7 - 10kA
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revizní technik-E2/A ,  elektromontáže
www.jse-el.cz
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.03.2020, 15:35 »

PL6 - 6kA
PL7 - 10kA

Ale toho se bohužel dotaz netýká viz. první příspěvek.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 10.03.2020, 17:02 »

Pozor je tam nepřesnost.
Viz vysvětlení na stránkách MPO.
Mrkněte na to.
Kdybyste mě neupozornil kde a co hledat, netušil bych jak zabordelovaný ty vyhlášky jsou... Dík za nasměrování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karpík Daniel
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 10.03.2020, 23:50 »

Má to ještě další rovinu. Sice tyto produkty mají CE a není problém s jejich použitím, nicméně nemusí být na našem trhu podporovány oficiálním distributorem. Protože nejsou na našem území oficiálně distribuovány, nečekejte pak od nikoho český návod, ani jinou podporu nebo záruku. Tedy to co se jeví na začátku jako úspora, se může na konci prodražit. Osobně jsem něco podobného už řešil, jako dodavatel a nedávno i jako zástupce výrobce v ČR. Pokud pak zákazník ( v mém případě státní organizace) vyžaduje návody i k zásuvkám a podobně, nebo vám odejde chránič nebo jistič, nikdo u nás vám to nevyreklamuje, nepošle návod v češtině a všeobecně se s vámi ani nebude chtít bavit o jakékoliv podpoře pro produkt který je dovezen mimo oficiální distribuci.
Obdobně jsem já jako zákazník kdysi řešil reklamaci mobilního telefonu a kvůli úspoře cca 800kč ,  pak splakal nad opravou, kdy servis odmítl na záruku opravit telefon prodaný přes E-shop, byť mi tvrdili že je to OK distribuce.
S tím co píšete plně souhlasím.
Určitě nemá smysl ušetřit pár stokorun na úkor kvality, následného servisu atd.
Aniž bych se chtěl dotknout výrobců těchto produktů a zemí kde jsou vyráběny, tak na mne věrohodněji působí produkt z Rakouska, než z Rumunska. Třeba to tak není, ale oba státy jsem navštívil a jistý obrázek to ve mne zanechalo. Ve výsledku bych volil radši Rakušáka, než Rumuna. Cena v druhém sledu: Rakušák 900 Kč, Rumun 1500 Kč. Kde je lepší kvalita?
U nás lobbing prosadil chrániče téměř na všechno, něco kapříků to stálo a někdo to zaplatit musí... Hádejte kdo  Pláč
Zajímala by mne statistika úrazů el. proudem, v bytových jednotkách / laici a spol./ od světelných obvodů....
Opravdu tu někdo věříte, že v  případě chráničů na světelné obvody šlo někomu z těch co je prosadily o bezpečnost ??
Bezpochyby je chránič užitečná doplňková ochrana o tom nepolemizuji. Ale iluze si o tom, jak a proč to bylo, nedělám. No a když použit být musí, tak proč mu trošku neupravit cenu zle


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kdo vyrábí předzapojený modul YD?
 Jaké minimální IP krytí májí mít modulové prvky v rozváděči?
 Znáte přístroje Jingda?
 OEZ: Modulární přístroje Minia - Novinky v přepěťových ochranách
 Jsou nutne nove zkousky rozvadece pokud stavajici doplnime o dalsi pristroje?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Vyšel český generální katalog LOVATO 2013, jste příznivci této značky?
 Která ČSN definuje hodnotu mezního vypínacího proudu pro instalační jističe?
 HAGER: Meziřadová fázová přípojnice
 Máte již nový katalog distribuce energie HAGER 2014/15?
 Chcete také malou přehledovou příručku produktů EATON?
 Je mozne napajat hreben (prepojovaciu listu) kablom?
 Jaký průřez vodiče je možné použít na uzemnění sekundárních obvodů přístrojových transformátorů?
 OEZ: Záskokový automat Modi ZB pro
 LOVATO: Hlavní katalog rozvaděčových přístrojů 2014-15
 Namontovali byste do rozvaděče měřič bez certifikace?
 HAGER: Novinky v chráničích, požárních hlásičích a svorkovnicích
 OEZ roadshow16: Nová Minia – Nové možnosti
 OEZ roadshow16: Lištové pojistkové přístroje Varius
 Je možné (vhodné) osadit instalační přístroje do venkovní rozvodnice?
 Instalační přístroje EATON řady xEffect 2015
 EATON: Katalog Instalační přístroje
 Kombinovali byste chrániče PF7 v kombinaci s přístroji PL6?
 je nutné z hlediska EMC použít samostatný rozvaděč pro frekvenční měniče?
 SCHRACK: Katalog přístrojů pro řadovou zástavbu
 Navrhujeme systém přípojnic s roztečí 185mm Ri4Power
 Jak je to s dodatečnou montáží přístrojů do rozvaděčů?
 Vyplatí se dnes sestavit rozvaděč z přístrojů ze supermarketu?
 Modulární přístroje Minia OEZ 2019
 Zaujaly vás automatické nahazovače modulových přístrojů?
 Jakou propojovací lištu pro jističe 1P+N se signalizačním kontaktem?
 Už víte, že DEHN chtěl na AMPERu představit ještě menší přepěťovky?
 Hager: Bezpečnost přístrojů tkví v detailech
 Katalog elektroinstalační přístroje a automatizace budov HAGER
 Kde vzít klíč E1 k rozvaděči pro koncern VW?
 Energie & Průmysl 1/5 Přístroje pro řadovou zástavbu
 LIVE EATON: Propojovací systémy
 Katalog produktů SASSIN
 MEGA katalog HAGER Distribuce energie
 Katalog modulárních jističů a chráničů ABB
 Máte již nový katalog modulárních přístrojů OEZ 2022?
 Co se myslí výrazem WAGO prostor?
 Které z komponent GHV do rozvaděčů využíváte vy?
 Jak může být jedna značka jističe zaručeně nejlepší
 Prvky pro rozvod napětí SASSIN 2024

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 22 dotazů.