Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Může být automatická pračka s krytím IPx4 umístěna v zóně č.2?
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být automatická pračka s krytím IPx4 umístěna v zóně č.2?  (Přečteno 14406 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 09.03.2020, 08:02 »

...
Spotřebič? Spotřebič=automatická pračka, fén, kulma na vlasy, holící strojek.
Dle Vašeho příspěvku je nutné, aby bylo v návodu u každého z výše uvedených spotřebičů uvedeno v jaké konkrétní zóně je možné používat.
Tady se někdo přiznává, že nečte návody  podivej

Ono to totiž v návodech od seriozních výrobců je.
Ne v jaké zóně, ale obecněji, že se nemá používat ve vlhkém nebo mokrém prostředí a podobně..
A už jste viděl u zásuvky v koupelně "nálepku",  buď ve starším paneláku, nebo poslední dobou v hotelech a penzionech "Jen pro holicí strojek"?

On takový uživatel spotřebiče nemá předepsanou znalost norem.
Takže by měl číst návody a používat zdravý selský rozum.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 09.03.2020, 10:08 »

Pane Fraňku nikdo, ale přeci nic takového netvrdí, že se hledá řešení na hraně.
Chtěl jsem se dobrat výsledku, zda je možné dle normy umístit pračku do zóny č.2.

Jak jsem psal. Jediná relevantní informace musí přijít od výrobce a na tom trvám. Buď pračka splňuje konkrétní požadavky norem, krytí a podobně, nebo to musí být přímo k tomu použití (umístění) určeno. Nelze to řešit, nebo se ohánět  normou na instalace, jak už upozornili kolegové. Tyto normy se týkají umístění zásuvek, vypínačů a pevně připojených spotřebičů, které se tak berou jako součást instalace. Například pevně připevněné fény, bojlery, světla a podobně. Mezi ně pračka nepatří. I proto jsem psal že bych do této diskuse bojler netahal.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 09.03.2020, 12:39 »

Ja by som na spotrebiče v domácnosti pozeral hlavne cez VV do ktorých sú určené, a tie čo sa týka priestorov na bývanie nemajú byť vyššie jak AD1. AD2 by hádam nikto do bytu neurčil, a myslím že by to ani neprešlo cez hygienu
701 vplyv AD čo viem nikde nespomína, spomína len krytie v inštalácii a to sa zas netýka spotrebičov
Mne z toho vychádza že 701 len upravuje zónami presne vymedzené priestory, dosť jasne pritom v nich vymedzuje typy spotrebičov, ale VV v kúpeľni nijak neurčuje. A na to ani nie je napísaná
Podľa protokolu VV je pre spotrebič vyrobený podľa normy pre spotrebiče určené na použitie v domácnosti vlastne jedno či je v zóne 2 alebo dakde na chodbe, v princípe určovania VV je aj v kúpeľni VV AD1 a prípadný vplyv vody riešia podmienky pre zóny

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 09.03.2020, 13:22 »

Tam mi to nedalo a podíval jsem se do Návodu výrobce AEG pračky Lavamat 64740FL.

- příkon 2300 W
- krytí IPX4, proti stříkající vodě (voda stříká na zařízení ze všech úhlů, při tlaku 50–150
   kN/m2, v množství 10 litrů za minutu po dobu nejméně 5 minut)
- zásuvka musí mít ochranu na uzemnění spotřebiče. Zkontrolovat odborníkem
- nepoužívat rozbočovací zástrčky, ani prodlužovací kabely
- síťová zástrčka musí být přístupná
- zástrčku nevytahujeme mokrýma rukama a tahem za kabel
- tento spotřebič používejte pouze v domácnosti
- neinstalujte jej tam, kde teplota klesne pod 0o C
- nebo tam, kde bude vystavený povětrnostním vlivům.

Nic se nepíše o nějakých zónách a vzdálenostech od vany, od sprchy nebo umyvadla.
Nikde jsem nenašel ( jako laik a uživatel ) poznámku o nějaké normě pro koupelny.
Co vlastně řešíme? Vysvětlit laikovi, který se připravuje na zkoušky dle V50/78 Sb, anebo dostal domácí úlohu ve škole?

Jinak ale odborné diskusi zde rozumím dobře.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Matěj Horák 75
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 09.03.2020, 20:29 »

Takže z diskuse pokud jsem správně pochopil je závěr:
I když AP má krytí IPx4, ale není výrobcem přímo určená do zóny č.2 není ji možné do zóny č.2 umístit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 09.03.2020, 21:23 »

Srandovní. Pračka a nesmí se "namočit"  Škleb Možná jde o špatný překlad.

Na drtivou většinu praček, u kterých jsem dohledal návod, se nesmí sahat mokrýma rukama. TO jde v koupelně po sprchování často jen velmi těžko, obzvlášť pokud stojí hned u vany. Stupeň krytí bude asi na štítku konkrétní pračky. V návodech tento údaj zcela chybí.
No, nevím jestli bych si některou z nich postavil k vaně, nebo sprchovému koutu.  Nerozhodný



* návod 1.PNG (51.8 KB, 931x384 - prohlédnuto 249 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 09.03.2020, 22:18 »

Zákaz praček v koupelnách by již bylo zajímavé politické téma tanecek
Asi první co se elektrikářů týče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #25 kdy: 10.03.2020, 07:40 »

Celkem zábavné téma, které mi připomíná debatu nad nesmrtelností chrousta. Byl někdo z vás v typizovaném panelákovém bytě? No táááááák...... ...... Onehdá jsem navštívil klientku, která mi říká "pán mi v koupelně udělal zásuvku pro pračku, která je dostatečně vzdálená od vany a když odcházel, proškolil mě o tom, že bych si neměla pračku do koupelny dávat, pokud nebude vodotěsná". Co na to říci? "Paní, perte na valše".....a pak se vám dostane odpověď...."No jo, ale Maruš od vedle má pračku normálně v koupelně, je jí sedmdesát a nikdy s tím neměla problém".
Odcházím, bo číst kraviny, na to opravdu nemám čas.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 10.03.2020, 14:17 »

Kvalita v technike je tiež otázka rozumného výberu z hľadiska úžitkovej hodnoty. Bo z hľadiska rýchleho technologickéh o vývoja top kvalita drží aj "100 rokov za opicami a i teraz platnými normami",  a teda škoda ju meniť keď jej nič nie je  Úsměv
Nokii 3310 u kdejakej babky tiež ešte furt nič nie je Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 10.03.2020, 14:20 »

Jéj, to som mal dať do inej témy Úsměv,  ku výdrži plastov, pardon nech moderátor prehodí pls Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matěj Horák 75
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 11.03.2020, 18:26 »

Celkem zábavné téma, které mi připomíná debatu nad nesmrtelností chrousta. Byl někdo z vás v typizovaném panelákovém bytě? No táááááák...... ......
Pane Horský nerozumím Vašemu příspěvku. Co jste Vaším příspěvkem chtěl říct?
Může být dle Vašeho názoru AP v zóně č.2?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matěj Horák 75
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 11.03.2020, 18:52 »

Doplňuji k diskuzi ilustrační obrázek.
Je některá z uvedených variant možná dle normy?
Předpokládejme, že AP je IPx4.


* AP.JPG (141.08 KB, 1673x920 - prohlédnuto 263 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 11.03.2020, 19:22 »

Na druhé variantě je pevná stěna, je-li dostatečně vysoká a zásuvka je na stěně proti sprcháči, je to ta lepší varianta. Je-li stěna do stropu, těžko lze osprchovat pračku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #31 kdy: 12.03.2020, 18:01 »

Pane Horský nerozumím Vašemu příspěvku. Co jste Vaším příspěvkem chtěl říct?
Může být dle Vašeho názoru AP v zóně č.2?

Jenom blbec se bude sprchovat tak, že bude stříkat po celé koupelně. Takový týpek aby měl  i zásuvky v krytí min. IP44.
Mým příspěvkem jsem chtěl říci, že v mnoha bytech nejde pračku postavit jinam, než do koupelny vedle vany. Tak to prostě je a proto bych si z toho vůbec nedělal hlavu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 12.03.2020, 20:54 »

První příspěvek.
Norma vo vami citovanych clankoch hovori o pevnej instalacii. Pracka je spotrebic. Pokial vyhovuje jej krytie pozadovane pre zonu 2,
tak nevidim dovod, preco by tam byt nemohla.
Samostatna zasuvka chranena prudovym chranicom je samozrejme pozadovana tiez.

Poslední příspěvek.

Mým příspěvkem jsem chtěl říci, že v mnoha bytech nejde pračku postavit jinam, než do koupelny vedle vany. Tak to prostě je a proto bych si z toho vůbec nedělal hlavu.
[/b]

Již v první odpovědi na otázku byla dána jasná odpověď.
V roce 2007 jsem dostal zakázku pro jednu stavební firmu dělat VRZ pro rekonstrukce bytových jader. A protože vždy první fáze začíná sběrem informací, tak jsem si pořídil tehdy novou 7-701 a také 5-51 ed.2 a hlavně Rekonstrukce elektrických rozvodů v panelových domech od ing. Karla Dvořáčka tehdy jako 76. svazek elektro knižnice.

Dnes jsem si stáhl všechny články za posledních 15 roků od tvůrce 7-701 a také 5-51.
A již v roce 2007 je rada, že je vhodné vyhodit vany a zabudovat bezbarierové sprchovací kouty právě z důvodu, aby se tam vešla pračka a sušička. Tyto koupelny z 60-70. let minulého století měly nízký plošný standart, převážně neumožnující umístění AP. V BD se předpokládalo umístění AP do prádelen a sušáren. Jenže AP nebyly ani na trhu, kromě Tatramatky a to v pozdější době. Byly většinou vířivé pračky a extra ždímačky. A velké mandly....jenž e svět se za posledních 30 roků výrazně změnil.

Vyprojektoval jsem a zrevidoval stovky koupelen, stejně jako Pavel Horský a opravdu si z toho nedělám těžkou hlavu, kde uživatel bytů umístí pračku. Zkuste udělat průzkum všech příspěvků ing. Karla Dvořáčka a několik bakalařkých práci na téma koupelny a elektrika, zda najdete nějaké doporučení, že pračky by tam neměly co dělat. Prostě já jsem nic takového nenašel. Nehledejme problém tam, kde není.
Problémy je třeba řešit a ne je vytvářet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 12.03.2020, 23:15 »

Tyto starosti jsou v dnešní a nadcházející době poněkud úsměvné, vnímání společenských rizik je již dnes poněkud posunuto, a tento trend bude nadále pokračovat.
Na prvním místě se objeví funkčnost a nejnižší možná cena bez ohledu na zbytková rizika, jež budou oproti hlavnímu tématu koronaviru taknějak z jiné planety.
Velice to souvisí s tématem výsledku RZ "z hlediska bezpečnosti... .."
Ona bezpečnost je proměnná a je vnímána s ohledem na celkovou situaci ve společnosti, a tato dnes přestává vnímat "strašné starosti" ohledně kavárenských niancí "barev vodičů, štítků rozvaděčů a dalších pí...,  mimo tvrdých fyz.zákonů.
Na toto by se měl každý el.připravit, jaký zaujme postoj...( sníží své nároky/zvyky s vlnou, nebo bude zastávat postoje příslušející společnosti bez starostí o hard.přežití).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 13.03.2020, 07:57 »

Osobně to tak jednoznačně nevnímám jako kolegové. Když si přečtu v návodu že pračka nesmí být vystavena vlhkosti, silně zpozorním.
Dále vnímám třeba problém toho, že není chránič jako chránič. V sociálních bytech je v honbě za co nejnižší cenou, často použit PCH typu AC, který dle mého názoru už nepatří do bytové výstavby, vzhledem k jeho vlastnostem. TO může být i jeho slabina vzhledem k bezpečnosti, obzvlášť v koupelnách. Dnes už má i pračka FM před motorem a sušička tepelné čerpadlo s FM. K tomu připočtěte mnoho LED světel, PC a to že v takovém panalákovém bytě bude pravděpodobně použito centrálního PCH, který tímto vším bude "uspán" a nebude reagovat v rámci všeobecně uznávané hladině zbytkových rizik.
Z tohoto pohledu nedokáži osobně jednoznačně říci že pračka hned vedle vany je vždy OK. Toho se prostě neodvažuju. ASi bych posuzoval každý konkrétní případ zvlášť.
Třeba tvrzení že vodu okolo sebe stříká jen debil,  nebo narušený člověk, může vyvolat úsměv. Bohužel se tam občas koupou třeba děti a těm jsou podobné diskuse úplně jedno, včetně toho že občas vytopí sousedy.  Smích V podstatě opravy po vyplacení v bytových domech a panelácích, řeším 1-3 do roka.

Přijde mi to jako přehnaná důvěra v bezpečnostní prvek, který bohužel vyžaduje i nějakou údržbu a ověřování funkčnosti, které se v bytové výstavbě ale vůbec neřeší. TO je například jeho největší slabina.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #35 kdy: 13.03.2020, 12:58 »

Honzo, to pak musíš být v případě revizí elektroinstala cí provedených v dobách bez FI na větší dávce prášků s uklidňujícími účinky. Já to nevidím tak tragicky. Větší nebezpečí představuje mamba černá, která zdrhla sousedovi z terárka. Tedy alespoň, co se týče pravděpodobnos ti usmrcení uživatele bytu Smích
Vím, zlehčuji to, ale já to v tomto případě tak cítím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Jak jsou definovány in. zóny pro vedení kabelů v podkroví se zkoseným stropem?
 Nezměnily se hranice instalačních zón od doby co jsem vylezl z učňáku ?
 Kde se nachází rozbočná krabice k osvětlení v koupelně?
 Kde sú hranice zón pri pohyblivej sprche bez vaničky?
 Znáte topení do zóny 1 u bazénu?
 Jaká dodatečná ochranná opatření je nutné provést provozovatelem na potrubí osazeném izolačními díly
 Jaká další dodatečná ochranná opatření jsou nutná u staveb, které mají definovány prostory se zónami
 Mohou být přepěťová ochranná zařízení (SPD) instalována na místech, kde jsou nebezpečné zóny?
 V jakých případech by měl být na chráněné stavbě s určeným nebezpečím výbuchu zóny 2 použit izolovan
 Projde revizi sprcha se zásuvkou nn v blízkosti WC?
 Od jaké vzdálenosti muze byt umistena domovni rozvodnice od kohoutku?
 Ako sa vy RT staviate k zasuvke, ktora je v drezovej skrinke pod drezom?
 Lze umístit ventilátor do prostoru sprchové koutu?
 Lze umístit zásuvku a vypínač mezi umyvadlo a sprch. kout?
 Jak určit zóny v koupelně?
 Je pevná příčka řešením pro zásuvku v koupelně v zóně 2?
 Smí být světlo IP44 230V a ventilátor IP24 230V umístěno nad vanou v zóně 1?
 Napadá tě, co vše se může stát v případě nedodržení instalačních zón ukládání vedení pod omítkou?
 Je vhodné řešit rekonstrukci instalace páteřním rozvodem na stropě sklepa?
 Ako blízko lze inštalovat elektrický radiátor vedľa vane?
 Může být svítidlo na 230V v koupelnách ve výšce 275cm na podlahou?
 Může být LED svítidlo instalováno v zóně 2?
 Mohu použít ventilátor na 230V do zóny 1 v koupelně?
 Jaké krytí musí mít svítidla ve sprchách školní tělocvičny umístěná mimo zóny?
 Je usazení plynového kotle v zóně 2 v pořádku?
 Je možné umístění vypínače 230V v zóně 1 u bazénu?
 Proč nemohu mít 230V bodovky nad sprcháčem v koupelně?
 V jaké zóně se nachází ventilační zařízení?
 Může být ventilátor v zóně 0 dle ČSN 37 5215?
 Je bezpečný FVE ohřev venkovního bazénu v soustavě IT?
 Jak v bytech ukládáme vodiče a související vedení
 Je možné umístit svítidlo s krytím IP44 zdola a IP20 shora do zóny 2?
 Je možné umístění zásuvek ve sprše na rozhraní zón?
 Je možné vůbec pračku umístit k vaně resp. do zóny 2?
 Môžem inštalovať ventilátor 20 cm nad sprchový kút ?
 Mohu od hranice sprchovacího prostoru do zóny 3 umístit zásuvku?
 Kde může být v koupelně infrazářič ?
 Je zóna 3 v koupelně, vzniklá příčkou?
 Jak vypadá zóna 2 kolem vany ve výklenku?
 Existují zóny na samostatném WC se sprškou?
 Lze připojit sanitární kalové čerpadlo v zoně 2?
 Existují pro zásuvku nad varnou deskou nějaká zóna?
 Jak správně realizovat instalaci v zóně 0NE podľa EN 60079-10 tab. B.1.?
 Jak určit zóny u sociálního zařízení, které obsahuje, WC, umyvadlo ....?
 Lze namontovat osvětlení na 230V s krytím IP44 do koupelny v zóně 2?
 Jakou zónu určit v bezbariérové koupelně?
 Co znamená v zónách výraz "příslušenství"?
 Je v koupelně podle nových norem zrušena zóna 3?
 Jak se vypořádat s hranicemi zón v koupelně?
 Jak vymezit zóny okolo snímatelné sprchové hlavice?
 Jaké zóny jsou v koupelně správně?
 Může se projektant při návrhu instalace odvolávat na záplavovou zónu?
 Je toto umístění sušáku rukou možné a v souladu s normami?
 Stavby se zónami v nebezpečných prostorech
 Může být světlo naproti sprše?
 Jak se posuzuje zóna horní části sprchového koutu nahoře uzavřeným?
 Jaké jsou zóny ve sprše dle dříve platné ČSN332135 když není sprcha pevná?
 Může být nainstalován plynový kotel nad vanou v zóně 1?
 Jak spotřebiteli vysvětlit, že zásuvka pod vodovodní baterií být nemůže?
 Jak posoudit zónu u bazénu pod úrovní terénu?
 Jak je relevantní zeď pro zónu v koupelnách?
 Môže byť v zóne 1 pri bazéne umiestnená vírivá vaňa?
 Co se v zónách koupelen nedodržuje nejvíc?
 Lze toto svítidlo umístit nad sprchový kout?
 Je nutné v zónách 1 a 2 umisťovat vedení 5cm pod povrchem?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.054 sekund, 24 dotazů.