Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 67396 krát)
Martin Hinner
*
Offline Offline



« Odpověď #90 kdy: 14.03.2020, 14:12 »

Souhlas. Ono se rika, ze firma nekrachuje kvuli ztratovosti, ale kvuli absenci hotovosti.  Mit ted treba nejaky temer neziskovy kramek kdesi v nakupnim centru, nebo hospodu, ktera zije z mesice na mesic ... nevim co bych delal. To jsou podle meho nazoru podniky ktere pujdou pryc jako prvni, zase na druhou stranu je snadne je obnovit. Stejne tak vystavu zorganizuje i nova firma, protoze areal prezije i bez udrzby par let. Kdyz to ale zabali nejaka vyrobni firma s know-how, nejsem si uplne jist jak snadno se v budoucnu bude rozjizdet od nuly. A toho bych se hodne bal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #91 kdy: 14.03.2020, 15:48 »


Založil jsem nové anonymní hlasování aktuálního stavu.
Pokud se změní tvoje situace, můžeš to změnit.

Chybí mě tam možnost pokračujem, ale přináší nám to nějaká omezení.
Po dnešním nočním zákazu provozu obchodů a restaurací přichází dva nové problémy:
Nákup materiálu - ten velkoobchodní nějak dále poběží, ale občas potřebuji nějaké věci maloobchodně - spojovák, barva, .....
Pro montáže mimo firmu to přináší komplikace s ubytováním... některé ubytovací kapacity zavírají a
obecně - stravování - pokud se pohybujeme po světě tak to se zavřenými restauracemi bude problém.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #92 kdy: 14.03.2020, 16:25 »

Jak píše Lukáš, právě řeším dva problémy:
- materiál z VO. Bude dostupný? Doufám, že ano, ale zatím jsem žádnou informaci, která by mi to potvrdila nedostal.
- stravování. Dost se pohybujeme po kraji a bez oběda to bude docela problém (nějak si ale poradíme).


Navíc mám trochu obavy, že následně dojde k omezení pohybu mezi kraji/ okresy/ městy a pak to můžeme rovnou zabalit. Vyvstává i otázka, nakolik je rozumné jezdit po zakázkách a stýkat se s množstvím jiných lidí. Neumím odpovědět, ale nějak se budeme muset rozhodnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #93 kdy: 14.03.2020, 16:38 »

Jak píše Lukáš, právě řeším dva problémy:
- materiál z VO. Bude dostupný? Doufám, že ano, ale zatím jsem žádnou informaci, která by mi to potvrdila nedostal.

Služby některých VO chceme ověřit. Zkusíme ještě dnes.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #94 kdy: 14.03.2020, 16:59 »

Máme aktuálně vyjádření Sonepar, Elkov a K&V Elektro. Dejte nám chvilku a pustíme to ven.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #95 kdy: 14.03.2020, 19:02 »

Odezva na ping 100.000 let - to je v pohodě, ne?

Jo jo, psal jsem to trochu ve spěchu a rozrušen, musím míň koukat na záznamy z tiskových konferencí pana premiéra, vždycky mě vyvede z míry  Smutek. Ta komunikace by byla opravdu poněkud pomalejší. Patřila tam heliosféra u jejíhož konce jsou sondy Voyager a ne galaxie.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #96 kdy: 14.03.2020, 19:17 »

Citace
Děsí mne, s jakou lehkostí lidé odevzdávají v současné době svojí svobodu. S radostí si navlékají pruhovaný mundůr a ty co se zdráhají označují za nezodpovědné nepřátele lidu.

Mrzí mne, že takový nesmysl může vyplodit  mnou obdivovaný a uznávaný člověk! Pláč
Svoboda ti bude k ničemu, když poletíš komínem!! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #97 kdy: 14.03.2020, 19:20 »

Mezitím co VO by měly být pro B2B dostupné, z uvedeného prohlášení premiéra vyznívá, že autoservisy budou zavřené.
https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-rozhodla-o-uzavreni-vsech-obchodu-krome-prodejen-potravin--lekaren--drogerii--cerpacich-stanic-a-nekterych-dalsich-180327/
tedy pokud si nepůjdete asi servisovat elektroniku v autě.

Což si myslím, že autoservisy spadají do vyjímky prodeje elektroniky.

Nebo, že by elektrikáři mohli prskat na stařenky doma při výměně zásuvky ale jinak by si nemohli dát opravit píchlou pneumatiku?
 angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #98 kdy: 14.03.2020, 21:19 »

Od obchoďáka ze Soneparu mám info z rána:
obchod jede dál, bez přístupu zákazníků do skladu.
Tedy online - závoz klasickými rozvozovými trasami, a zřejmě na to budou muset nasadit i obchoďáky - neměl úplné info - volal jsem s ním ráno kolem 10.
Off-line - zboží nachystáno k naložení do vrat, papír k podepsání a do schránky bez osobního kontaktu.
B2B by fungovat mělo, ale to ráno taky nebylo úplně jasné.
Uvidíme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #99 kdy: 14.03.2020, 21:23 »

Navíc mám trochu obavy, že následně dojde k omezení pohybu mezi kraji/ okresy/ městy a pak to můžeme rovnou zabalit. Vyvstává i otázka, nakolik je rozumné jezdit po zakázkách a stýkat se s množstvím jiných lidí. Neumím odpovědět, ale nějak se budeme muset rozhodnout.
No, dalších restrikcí se rovněž obávám. Co se týká styku s lidmi, tak se aktuálně pohybujem na stavbách, kde zas tolik lidí není, většinou jsme sami nebo max. někdo další v počtu do 10 lidí. Což se zatím jeví jako přijatelné riziko.
Další zakázka nás čeká za pylovými, antibakteriáln ími a dalšími filtry, ale uvidíme, jestli nám ji nezahamují s ohledem na to co je to za objekt...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří Jaroš ...
.... SONEPAR ---> Hradec Králové
*
Offline Offline



Vedoucí servisního oddělení


WWW
« Odpověď #100 kdy: 14.03.2020, 21:24 »

Zítra po 16:00 by mělo být zasedání vlada.cz a pak lze očekávat nějaké kompromisy. Alespoň dle dílčích informací.

Výzva vládě: Zavřeli jste toho moc. Nechte lidem vybrané služby
Proti nařízení se už ale ozvala Hospodářská komora, která vládu vyzvala, ať omezení zmírní. „Lidé by i v nouzovém stavu měli mít možnost vyřešit si naléhavou opravu svého vozidla, nakoupit nezbytné náhradní díly nebo stavební materiál, ale také vyřešit si neodkladné záležitosti v bance nebo pojišťovně,“ uvedl její prezident Vladimír Dlouhý.

Zdroj: seznamzpravy.c z

Jinak k USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY

ze dne 14. března 2020 č. 211

o přijetí krizového opatření kdy s vláda

I.          z a k a z u j e

    s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách,  s výjimkou ...

Zdroj: vlada.cz

Karel Havlíček, místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy k tomu mimo jiné doplnil:
... Je zde ještě uvedeno, že tyto produkty, čili zboží a služby, se musí převážně prodávat v podmínkách maloobchodního charakteru. To znamená, že když je to třeba někde sloučené a je tam velkoobchod, který převažuje nad tím maloobchodem, tak budeme respektovat, že se na to toto opatření nevztahuje. ...

Zdroj: vlada.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když inovujete, děláte chyby. Nejlepší je rychle je přijmout a pokračovat ve vylepšování jiné inovace!
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #101 kdy: 14.03.2020, 21:53 »

Nynější opatření jsou pouze počáteční fází celkově možných.
Takový aperitivek před hlavním chodem.
Přeji všem co nejnižší ztráty, a to jak finanční tak samozřejmě lidské.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Yossarian
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #102 kdy: 14.03.2020, 22:15 »

Nynější opatření jsou pouze počáteční fází celkově možných.
Takový aperitivek před hlavním chodem.
Přeji všem co nejnižší ztráty, a to jak finanční tak samozřejmě lidské.
Česká přizpůsobivost šíří návody ochrany rychleji než vláda! :-)


* coronasutra.jpg (39.09 KB, 682x960 - prohlédnuto 133 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Marketing ti kreslí svou mapu ke štěstí na celý život, ale co když chceš jít vlastní cestou?
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #103 kdy: 14.03.2020, 22:22 »

Česká přizpůsobivost šíří návody ochrany rychleji než vláda! :-)

Jistý populační boom lze za rok očekávat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #104 kdy: 14.03.2020, 22:29 »

  Hranice a letiště se měly uzavřít co nejdříve a všechny přijíždějící důsledně evidovat a kontrolovat. Bez ohledu co na to říká bruselský úředník a jaké kde (na hranicích) budou fronty.

Nešťastné bylo oznámení o kontrolách přijíždějících z Itálie a jejich povinnosti dodržovat karanténu s takovým předstihem, že se někteří chytráci vrátili těsně před termínem a beztrestně se mohli vyhnout důležitým opatřením.

Zrušení hromadných akcí a zavírání restaurací, občerstvení, cukráren a barů je třeba. Velká nákupní centra, poutě a tržiště, kam chodí lidé ubíjet čas je třeba zavřít také.  Ovšem uzavření malých obchůdků typu železářství a galanterie, kde je jeden prodavač a v průměru dva zákazníci je nesmysl.

Daleko užitečnější by bylo nařízení, že všichni musí používat ochranné pomůcky při pobytu na ulicích, v MHD, obchodech a úřadech. Jenže je díky neznalosti a neschopnosti odpovědných nemáme. Možná by bylo dobré improvizovat, český člověk to umí z dob dávnějších, kdy to byla nutnost, starší generace by měla poradit těm mladším a možná by nebyla od věci i rada odborníků. Jak se ukázalo, náš stát nakoupit vše potřebné  v dohledné době nedokáže.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #105 kdy: 14.03.2020, 22:31 »

Jistý populační boom lze za rok očekávat.
Aby mu nepředcházela za dva tři měsíce vlna rozvodů...  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #106 kdy: 14.03.2020, 22:46 »

Aby mu nepředcházela za dva tři měsíce vlna rozvodů...  Jsem v rozpacích
Kdepak, milenky ženatých trpí, již se nelze vymlouvat na pobyt v restauraci... Úsměv
Takový elektrikář si může v době  nouze opečovat vercajk, samodovzdělat se, připravit zakázky....,  ale vem si že seš závislej na výdělku vlastním tělem, třebas kdybys byl tanečník v klubu u tyče, tak jsi v řiti úplně tanecek
Nejdůležitější je najít v nastalém marastu do této chvíle skrytá pozitiva.
Jakou pomoc/technologie dokáže nabídnout pro společnost náš obor?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #107 kdy: 14.03.2020, 23:22 »

Třeba toto fórum, které nějak nečekaně ožilo ;-)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 5 [6] 7 8 9 ... 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.