Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 14 15 16 [17] 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 67363 krát)
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #288 kdy: 02.03.2021, 21:55 »

Teda pokud nepočítáš s Darvinovským dopadem na populaci.
Počítám.
Dopouštíš se omylu, pokud podceňuješ lidi, že jsou hloupí a nedovedou se o sebe postarat.
Ve skutečnosti jsou lidé líní a pohodlní, protože je jednodušší se spoléhat na to, že se o to stará někdo jiný.
Jakmile bys jim tuto možnost vzal, starali by se o sebe sami a museli být zodpovědní, jinak Darwin.

Opravdu nesvéprávných je strašně málo a vědí to o sobě.

Pokud bys měl pravdu, nepřijde Ti daleko nebezpečnější, že ti co se nezvládnou postarat o takovou maličkost, jako je vlastní zdraví mají:
Volební právo?
Mohou mít děti?
Rozhodují o vzdělání dětí?
Rozhodují o zdraví dětí?
Smí disponovat majetkem?
Podepisují několikaleté závazky?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #289 kdy: 03.03.2021, 12:09 »

Problém je v tom, že lidé volí příliš snadné cesty. Tedy namísto toho aby za sebe převzali odpovědnost, raději to delegují na stát (ten si za to nechá dobře zaplatit) a pak si jen stěžují a stěžují. Vždy je mnohem jednodušší nadávat na stát, než si přiznat svojí vlastní chybu.

NIcméně zprávy jsou pro mne jen velmi okrajová záležitost, proávě pro tu bulvárnost, kterou prostě nějak nemám rád. Fakt je mi jedno kolik si na kterém turnaji vydělal jaký sportovec. Důležité je pro mne to, jak se mu dařilo a tedy jak reprezentoval ČR.
Namísto podobných informací raději sleduji například sériii Slavní neznámí a podobně. Tam se nechá najít alespoň inspirace, tedy se mohu učit od těch nejlepších, namísto pasívního přijímání předkládaných kravin a polopravd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #290 kdy: 03.03.2021, 12:33 »

raději to delegují na stát ...
Když poslouchám vyjádření některých podniků, tak ti sami zkreslují fakta! Např.
  • ZAVŘENO z důvodu nařízení vlády! (nikoliv proto, že je tu Covid, ale vláda za to může)
  • Šili jsme roušky a teď jsou vládou zakázané! (ani zmínka o tom, že nejsou účinné)

Včera mi došel nový nanošátek z www.nanospace. cz (Jirka Kůs, dávné Lovato) a v Albertu se po mne hnal skladník třídící zeleninu, že je to naposledy co nemám respirátor. Když jsem mu ukázal certifikát s daleko vyšší účinností, tak říká "a jak to mám vědět? V televizi přece říkali, že respirátor a vidím nanošátek".
Nevím proč ale v ten okamžik jsem si vybavil milicionáře. Takže se máme ještě na co těšit! :-)


* 21-nanospace.jpg (22.77 KB, 443x572 - prohlédnuto 150 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #291 kdy: 03.03.2021, 13:45 »

Mirku, parádní typ.
Okamžitě šátek objednávám.
Respirátor mi je díky mému delšímu vousu uplně na hovnajs.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #292 kdy: 03.03.2021, 13:54 »

  Já osobně již radím známým, ať si evidují kde, kdy a s kým z policejních hlídek přišli do styku.  Je třeba mít buď služební číslo, nebo RZ policejních vozidel už jen proto, že se obávám, že mnoho lidí se nakazí od policajtů, když celý den matlají různé dokumenty a osobní doklady. Chtěl bych vědět, kolik mají rukavic a respirátorů k použití na den. Je třeba mít pro případné trasování. Ať také důležití hoši ví, že i přes ně je kontrola.

Poté co se skladník vyřval, tak bych ho požádal, ať zavolá vedoucího a stěžoval bych si na něj. Když neví, že má se slušně zeptat a ne se sápat na lidi a řvát na ně.

Máme se na co těšit a musíme se bránit. Doufám, že se najde nějaký právník, který podá trestní oznámení a nebo stížnost k Ústavnímu soudu. To co vymysleli, se již ukázalo na uzavřeném okrese Sokolov jako nesmysl.



Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #293 kdy: 03.03.2021, 13:55 »

Tak neobjednám. Vyprodáno  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #294 kdy: 03.03.2021, 14:51 »

Tak neobjednám. Vyprodáno  Jsem v rozpacích
Klidně objednej, jen to přijde za týden.
Já si první, bílý s pavučinou pořídil v létě, jako případně proti chřipkovým kapénkám a hle ... on tu covídek stále je!
Uvnitř to má ještě filtr.
No nevím ale s respirátorem za 16 korun nějak nepočítám. Mám nanoroušky a nanošátky.
Když je zima, nanošátek nejlepší. Hlídáš si těsnost jen kolem nosu. Rouška je sice lepší na nasazování ale jinak, třeba i pro ty vousy, je už horší. A respirátor? Asi na oholenou tvář ...


* nanos.jpg (140.86 KB, 1250x1134 - prohlédnuto 179 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #295 kdy: 08.03.2021, 08:17 »

Kam nás tlačí zrychlená digitalizace z roku 2020?
    Rok 2020 v historii lidstva byl díky pandemii Covid-19 bezpochyby akcelelátor digitalizace. S nadsázkou lze tvrdit, že nás tato kritická situace velice rychle dotlačila k využívání nových digitalizačníc h procesů a technologií. Ty jsme do března 2020 s díky odkládali na pozdější dobu. Dnes jsme podstatně závislejší na příkonech elektrické energie a datové konektivitě více než bychom kdy pomysleli. Pokud jsme nahradili ...
    Zdroj: zde...


   


    Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
   
Kam nás tlačí zrychlená digitalizace z roku 2020?
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #296 kdy: 08.03.2021, 10:00 »

Dříve jsme "nadávali" dětem, že pořád leží u mobilu,PC a nejdou ven....
Nyní bez PC,tabletu si nedovedou představit i školní výuku a jsou doma.
Kvalita připojení se dnes projeví u všech!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #297 kdy: 08.03.2021, 20:16 »

Mirku, parádní typ.
Okamžitě šátek objednávám.
Respirátor mi je díky mému delšímu vousu uplně na hovnajs.

Mohu potvrdit... respirátor je na hovno, protože přes vousy táhne, a nesedí mě na hubě... Nanorouška je fajn, ale protože mám vousy, tak mě furt sjíždí navrch...
Nanošátek jsem si někam  uložil a nevím kam :-D

Su v (_._)  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #298 kdy: 08.03.2021, 23:06 »



    Proč vojáci chtěli hladkou tvář?   Škleb

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #299 kdy: 09.03.2021, 07:25 »


    Proč vojáci chtěli hladkou tvář?   Škleb



Nevím, já jsem štáckrypl. Na vojně jsem si odkroutil 7 měsíců a pak jsem dostal "modrou"  Mrknutí tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #300 kdy: 09.03.2021, 08:00 »


    Proč vojáci chtěli hladkou tvář?   Škleb



I kaprál Hitler si musel sestřihnout licousy, aby mu těsnila plynová maska.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #301 kdy: 09.03.2021, 10:27 »


    V rámci studia na VŠ jsme měli vojenskou přípravu a dva roky každou středu jsme si hráli na válku. Jeden spolužák se nechtěl holit, měl pěkný plnovous, tak si sehnal potvrzení od doktora, že nemůže ze zdravotních důvodů. Každý feldvébl, který přšel do hodiny si ho podal. To byla vždy komedie, myslím, že nakonec litoval, jenže to nešlo dost dobře vzít zpět.

Největší zupák, co jsme ho tam měli, ho první hodinu vyhodil na chodbu, že se na něj nebude dívat a jiný mu zase sdělil, že už je předem mrtvý. Měli jsme tam také jednoho pplk.,  který byl docela srandista, jeho povel k nasazení masek zněl, že chce vidět jednotnou držku. Když na nasazení masek došlo, byla to s plnovousem docela potíž. V příštím kole už hochovi raději řekl, že už nemusí, že jemu žádný plyn nemůže uškodit. Buzerplac, kde jsme si hráli na vojáky,  byl na okraji lesa a pole a byl tam v té době asi nejčistší vzduch v celé Praze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #302 kdy: 21.05.2021, 14:51 »


Konečně jsme s kamerou v terénu jako za "starých časů"!
Jak to vypadá jinde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #303 kdy: 21.05.2021, 15:52 »

U nás pořád stejně, kromě loňského jara, kdy bylo zakázáno veškeré ubytování vč. pracovních cest. O tý doby se kluci naučili vozit jídlo sebou a v autě mikrovlnku a přímotop. Teď jim k tomu budu muset asi doplnit ledničku, už by to pro potraviny nemuselo být úplně OK.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #304 kdy: 22.05.2021, 21:50 »

Za mne, i v nemocnicích JM je to už OK!!
Už se operuje jako před.... Nerozhodný
No, ale ve "špičce" to bylo na mašli! Šok Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #305 kdy: 25.06.2021, 21:46 »


Dobrá vychytávka Vallet na iphone pro platební karty nebo třeba certifikát o očkování. Ale co s ním dál, to netuším :-)


* c-pass.jpg (51.83 KB, 642x1059 - prohlédnuto 113 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: 1 ... 14 15 16 [17] 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.