Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 66206 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #234 kdy: 08.04.2020, 21:13 »

No ...  baterky

A to není zdaleka všechno, je to jen vršek ledovce. Trochu jsem to sledoval a nevěřím jim už ani slovo. Stačilo by si stáhnout a pustit hezky popořadě za sebou ten jejich každodenní orloj den po dni a sledovat vyjádření a jak se měnilo vyjadřování jednotlivých apoštolů. Chudák Primula.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #235 kdy: 08.04.2020, 22:01 »

Tak jsem dostal e-mail od TIČRu, osvědčení dle vyhl. 50/78 Sb, §9, se prodlužuje o 60 dní.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #236 kdy: 10.04.2020, 09:56 »

Tak jsem dostal e-mail od TIČRu, osvědčení dle vyhl. 50/78 Sb, §9, se prodlužuje o 60 dní.  Úsměv

Jednoduché. Tak to má být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #237 kdy: 19.04.2020, 21:16 »


David Černoch upozorňuje na problém propadlých osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb. během karantény.  Slyšeli jste o tom?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #238 kdy: 20.04.2020, 13:05 »

David Černoch upozorňuje na problém propadlých osvědčení dle vyhlášky 50/78Sb. během karantény.  Slyšeli jste o tom?

Ano, je to na stránkách TIČRu už dlouho.
Já si osobně si spletl rok  a byl jsem rok bez "50" par 8.... Nic se nestalo...Bylo to před 25 roky.Nikdo o tom nevěděl! Šok
Proto si to nyní hlídám !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #239 kdy: 20.04.2020, 13:36 »

Dnes  20.4.2020 TIČR otevřel podávání přihlášek a termíny zkoušek.
Mají to na své stránce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #240 kdy: 20.04.2020, 14:19 »

Já si osobně si spletl rok  a byl jsem rok bez "50" par 8.... Nic se nestalo..

Přezkoušení u §8 je stejné, když na něj jdete poprvé nebo třeba podesáté.

U §9 platí, že pokud máte přerušení, pak se na vás hledí jako na začátečníka. To znamená o jeden test víc a o pytlík peněz víc.

Pokud činíte dodavatelskou činnost bez §8, ale máte stále platné oprávnění, asi se opravdu nic dít nebude.

Pokud budete vystavovat revize bez §9, obávám se, že byste v případě maléru skončil v teplákách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #241 kdy: 20.04.2020, 14:22 »

Dnešním dnem jsem se opět vrátil do normální činnosti z kanceláře. Home Office opuštěno. Kancelář je prostě kancelář.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #242 kdy: 20.04.2020, 16:49 »

Dnešním dnem jsem se opět vrátil do normální činnosti z kanceláře. Home Office opuštěno. Kancelář je prostě kancelář.

Tak já to střídám a zjišťuju, že je to docela příjemné. Asi u toho zůstanu.  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Vodehnal
Automatizace, to je moje hobby, bez parazitů a jejich lobby
*
Offline Offline




« Odpověď #243 kdy: 20.04.2020, 22:41 »

Já zareaguji na původní zdání diskuse.

Situace pro mou práci má klady i zápory.
Je zajímavé, jak někteří zákazníci reagují na novou situaci, někteří toho okamžitě využili, respektive zneužili, někteří naopak využili situace a mé volnější kapacity a pustili jsme se společně do věcí, které jsme odkládali.

Pozitivní dopad na myšlení některých je např. ve větší využívání digitalizace a práce z kanceláře.
Dříve jsem pořád někde jezdil po jednáních, na kterých se nic nedohodlo a dnes to vyřídíme telekonferenčn ě po skype.

V některých firmách řešíme nezbytné věci a neotravují různí manageři a bezpečáci.

Nicméně bylo by dobré již situaci normalizovat a nově naučené věci nadále využívat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Průmyslová automatizace
Projektování MaR
Revize nn a strojních zařízení
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #244 kdy: 21.04.2020, 01:46 »

Už mne napadlo začít psát knihu o tom, co je naše práce. Co se od března změnilo, co u nás nové je a co není. Ale naštěstí to zůstává jen u mé obří knihy poznámek. :-)

Opravdu turbulentní doba. Doufám, že příjde doba sčítání škod co nejdříve. Jak budou vypadat původní "koleje" za rok, mne opravdu zajímá. Při pohledu na Time Square v NYC, při vzpomínce na drobné zaškobrtnutí ekonomiky při pádu Lehman Brothers, si nějak nedovedu představit následky letošních "virových" prázdnin.


 
Asi jediní, kdo vědí co dělat jsou krizoví manažeři ...




nebo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #245 kdy: 21.04.2020, 08:08 »

Jak budou vypadat původní "koleje" za rok, mne opravdu zajímá. Při pohledu na Time Square v NYC, při vzpomínce na drobné zaškobrtnutí ekonomiky při pádu Lehman Brothers, si nějak nedovedu představit následky letošních "virových" prázdnin.


Následky prázdnin...... ... velký válečný konflikt mezi USA a Čínou s daleko horšími nedozírnými následky pro celou Zemi.
Kéž bych se pletl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #246 kdy: 29.09.2020, 14:33 »


Nechci být zlým prorokem ale cítím blížící se podzimní depresi!
Prymula chce nouzový stav?
Tak opět zpátky dio bunkrů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #247 kdy: 29.09.2020, 14:38 »

A teď bude záležet na každém z nás, do jaká míry si necháme lézt do svých životů od té pakáže, co si hraje na božstvo. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Robert Fišer
Revize montáže opravy elektrických zařízení
*
Offline Offline



RT-EZ-E1A


WWW
« Odpověď #248 kdy: 29.09.2020, 16:15 »

Mluvíte mi z duse.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #249 kdy: 29.09.2020, 21:19 »

Za dva týdny máme u nás ve studiu natáčet reportáž o vypínačích. Uzavřený prostor, malá vzdálenost ale máme na roušky vyjímku. Jenže si tedy nemyslím, že covid něco o vyjímkách tuší. A tak než natáčet někoho v roušce, tak to asi uděláme po internetu.

Já ta opatření prostě nechápu. Někteří chodí komplet v kondomu s dvojitými rukavicemi, existují vyjímky a pak ti, co na to kašlou. Vzduchem létají miliony, statistiky, prognózyale hlavně, že se dokonale tím vším vyplňuje vysílací čas.

Jsem silně otráven všemi společenskými zvyklostmi, prázdnými klišé a těmi, kteří si nevšimli, že se svět mění a od března už změnil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #250 kdy: 05.10.2020, 21:13 »

Situaci vůbec nepodceňujeme, tedy standardně ruce, roušky, rozestupy.

Dnes jsme natáčeli rozhovor s ředitelem MSV. Využili jsme vyjímky bez roušky, ovšem raději jsme šli natáčet na střechu výškové budovy BVV.

Ať si o této vládě myslím cokoliv, byť lampasáky nemusím, přes to asi v případě Covidu věřím virologovi, než zubaři.
Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize
https://www.petice.com/oteveny_dopis_leka_vlad_parlamentu_a_mediim_ohledn_tzv_koronavirove_kriz

Ale to bychom asi nebyli my, Češi, kteří zpochybní i nezpochybnitel né a žádná autorita není tak velká aby se na ni něco nenašlo.

Chcete někdo prožít koronavirus s nějakým horším průběhem? Tak se přihlaste peticí a pak nám dejte vědět své zážitky.
 zle


I když asi ne každý se bude chtít pochlubit nákazou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #251 kdy: 10.10.2020, 13:48 »


Zeman: Další lockdown Česko nepřežije ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Stran: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.