Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 18 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stav ohrožení - KORONAVIRUs a ne/čekané změny ...  (Přečteno 67433 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #144 kdy: 16.03.2020, 12:08 »

Kdosi rozhodl, že je tady nejvíc nakažených a tak jsou město Uničov, Litovel, Červenka a okolní obce hermeticky uzavřené, zatím na 14 dní. Kdo by si myslel, že nám dají nějaké ochranné pomůcky, ten je naivní. NIC - kromě zákazů a keců pro nás nikdo neudělal a asi ani neudělá.
Obávám se, že i kdyby někdo chtěl pomoci, tak stejně nemůže.
Podle slov olomouckého Hejtmana je tento stav nutný, což tedy alespoň mne nepřekvapuje. Jak jsem dnes viděl na vlastní oči, ne všichni lidé k této situaci přistupují odpovědně a pak nezbývá nic jiného, než ohniska nákazy uzavírat. O tom, že ekonomické ztráty se vyšplhají do závratných výšek snad už nikdo nepochybuje.

Nejhorší je, že si není na koho stěžovat. Nezbývá nám nic jiného doufat, že se nám koronavirus díky těmto opatřením vyhne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #145 kdy: 16.03.2020, 12:15 »

A do toho ešte zavrú krčmy...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #146 kdy: 16.03.2020, 12:28 »

U nás už čumia na tých čo rúška nemajú


To je ale správně, asi jste vychovanější nebo se víc bojíte.

A také máte asi zodpovědnější lidi na důležitých místech. U nás nejsou roušky a respirátory, za to plno keců od velkohubých rádobypolitiků . Jsem zvědav kdy a co seženou a kolik toho bude. Stále tvrdí, co mají, ale netuší kde...


A sám roušku marně sháním

To vám věřím
Nezbude než domácí výroba, zaúkolujte manželku. Staré prostěradlo či povlak na peřinu z bavlny, nůžky a šicí stroj.


Jak jsem právě zjistil, blbost některých (asi mnoha)  lidí je nekonečná. Moje zjištění ze včerejška potvrzují někteří známí lidé nyní v rozhovoru na Seznam. cz.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #147 kdy: 16.03.2020, 13:07 »

Mne ostala jedna ffp2 v pivnici čo som mal ku kotlu pri výbere popola a tú beriem medzi veľa ľudí
Inak ani u nás nič nedostať, známa aj mne šije dvojité z obyčajnej látky a do vnútra dáva jednorazové kúsky sáčkov z vysávača alebo papier na pečenie, furt lepšie jak nič
Ja teraz hlavne veľa vetrám a rajdujem po lese, bo si myslím že to aj tak časom dakde schytám, tak nech je aspoň imunita jaká taká
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #148 kdy: 16.03.2020, 13:09 »

Mě se pár roušek pro případ potřeby povedlo sehnat a nejbližší dobu, třeba měsíc, mám celkem vyřešenou. Co bude potom ale opravdu nevím. I pokud by se nám povedlo všechny na našem území dát do karantény a nemocné komplet vyléčit, co dál. Nechat zavřené hranice aby se situace cyklicky neopakovala zavlečením ze světa, stačí na to jeden zdánlivě zdravý nevědomý přenašeč? To by asi nešlo. Řešením by byl lék nebo očkování, na to však nelze zatím spoléhat. Tento virus tu s námi už zřejmě bude i dál jako jiné viry se kterými se populace naučila přirozeně vyrovnat. Nebo někdo vidíte jiné řešení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #149 kdy: 16.03.2020, 13:27 »

Myslím, že je to dobře vysvětlené tady. Všimněte si grafu, kde jsou popsány dva možné scénáře průběhu epidemie.

Účelem karanténních opatření není virus zastavit, to asi dost dobře nejde. Je ale důležité jeho šíření co nejvíce zpomalit.

Nemocnice mají omezený počet prostředků na léčení nejtěžších případů. Kdyby se tam v krátké době nahrnulo velké množství lidí, byl by to průšvih.

V konečném důsledku ten virus stejně proběhne celou populací, která si tak vytvoří kolektivní imunitu. A těm s těžkým průběhem se dostane zdravotnické péče.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #150 kdy: 16.03.2020, 14:58 »

Myslím, že je to dobře vysvětlené tady.

To už asi viděli všichni. Jenže nikdo nerozebírá situaci, když se ani tu plošší křivku nepodaří dostat pod čáru a kapacita zdravotnických zařízení se překročí dlohodobě. A zda je vůbec reálné ji tam za současných podmínek dostat. Nebude to mít nakonec ještě horší důsledky a to i zdravotní? (O ekonomických není potřeba mluvit, tam je to zcela jednoznačné.) Je potřeba si uvědomit, že nejdeme cestou Číny, protože absolutně nejsme schopni napodobit důlednost jejich opatření. Nemůžeme tedy příliš čekat, že se situaci podaří dostat pod kontrolu za měsíc či dva. To ovšem znamená, že po celé to dlouhé období nebude možné poskytovat řádnou péči lidem, kteří mají jiné zdravotní potíže. To je součástí toho, na co poukazuje pan Hájek. Ze začátku jsem byl jeho názorem zaskočený, ale čím víc o tom přemýšlím, tak tím více začínám taktice Švýcarska a Británie rozumět.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #151 kdy: 16.03.2020, 15:02 »

IP007# Lukáš Rotrekl na cestě za prací
    IP007# Lukáš Rotrekl na cestě za prací. Voláme Lukáši Rotreklovi, který je na cestě za plánovanou zakázkou. Koronavirus míchá plánovanými kartami řádně. U Olomouce se zavřely proti šíření nákazy první obce a začínáme pociťovat stav ohrožení. Vláda sice povoluje provozování velkoobchodů, autoservisů i čerpacích stanic, ovšem pokud se zjistí epicentrum nákazy, vše jde stranou a je udělen osobní BAN karantény. Poslouchejte zde! ...
    Zdroj: zde...


    
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #152 kdy: 16.03.2020, 16:05 »

ravotní potíže. To je součástí toho, na co poukazuje pan Hájek. Ze začátku jsem byl jeho názorem zaskočený, ale čím víc o tom přemýšlím, tak tím více začínám taktice Švýcarska a Británie rozumět.
Jak už jsem napsal, teď už není cesty zpět, ať to stojí co to stojí, zřejmě už je nakaženo několik desítek tisíc lidí.
Je to sice hnusné s tím operovat, ale aby počet lidí co zemřou v důsledku zhoršení ekonomiky nebyl vyšší, než na epidemii. Proto mne zajímá, jak to dopadne v CH a UK. Teda, jestli to přežiju :-).
Místo nařizování karantény lidem z dovolené, mělo být umožněno nechat se i za svoje otestovat a hlavně se do toho neměl stát s...t a nechat to na trhu, ale kdyby neplatí, je to jak to je.

Osobně se mi líbí závěr, který se začíná prosazovat: Stát nepomůže, musíme si pomoct sami.
...a to by mohl být slibný začátek :-).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #153 kdy: 16.03.2020, 18:02 »

IP007# Marek Zacios vyzývá k použití e-shopu SCHRACK Technik
    IP007# KORONAVIRUS - Marek Zacios krátce o opatřeních ve SCHRACK Technik. Voláme řediteli, Markovi Zaciosovi o vyjádření jak vypadá situace v distribuční sítí SCHRACK Technik! Záznam tohoto ...
    Zdroj: zde...


    


   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #154 kdy: 16.03.2020, 20:00 »


Dnes jsem (s rouškou) zkusil nakupovat potraviny. Cca 10% nakupujících již s rouškou. vesměs lidé do 30 roků. Dokonce si i desinfikovali ruce! Pokud začínají zákazy využití hromadné dopravy lidí bez ochrany dýchacích cest, pak je načase dokreslit dokreslit elektrotechnik ovi s přilbou, ochrannými, dielektrickými rukavicemi navíc tu ochrannou roušku.

V okamžiku kdy začneme vnímat tu divnou roušku jako vzájemnou ochranu, pak se mohou lidé bez roušky octnout v dost neuctivé situaci. Doufám, že to bude dobře pochopeno.

Dnes přeháníme a zítra se divíme, že jsme to podceňovali.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #155 kdy: 16.03.2020, 21:52 »

V okamžiku kdy začneme vnímat tu divnou roušku jako vzájemnou ochranu, pak se mohou lidé bez roušky octnout v dost neuctivé situaci. Doufám, že to bude dobře pochopeno.
Včera jsem psal, že se se mnou s rouškou na puse v patek odmital kdokoliv bavit.
Dneska je situace zcela opačná - nikdo mě nikam nepustí, pokud nemám roušku. A je jedno, jestli jdu někam něco s někým řešit, nebo lezu do liduprázdné rozvodny, dokonce u mě vyžadoval roušku jeden Ind při telekonferenci .

Honza Hájek si o dobrém začátku povzdechl velmi dobře. Já to trochu popíchnu dodatkem, že stejně blbě, jak se stará stát o dostatek blbých kusů hadrů na raťafák, se blbě stará i o všechno ostatní. Bláhový ten, kdo vládě věří cokoliv a jen úplný blázen se spoléhá na stát se svým důchodem.

Jenom podotýkám, že nedostatek roušek se dá svépomocně řešit poměrně snadno, ale má to své meze. Konstatuji, že jít si na poštu pro peníze s motokuklou na hlavě nebyl až tak dobrý nápad....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #156 kdy: 16.03.2020, 21:55 »

Před 7 lety jsem byl s manželkou na pobytu v Českém Krumlově. Bylo to časné jaro a město bylo plné Číňanů. Většina měla na puse roušky. Říkal jsem si, to jsou ale debilové...
Holt, by v poznání nepěkného mnohem dále než my.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #157 kdy: 16.03.2020, 23:40 »

David Černoch avizuje new v appce Záchranka ...
Iniciátoři a realizátoři této linky z řad IT dobrovolníků pod vedením Patricka Zandla jsou velice vděční vládě za včerejší profláknutí na TK. Mělo to ještě chvíli vydržet aby to stihli odladit. Příloha Zandl.
IP007# Lukáš Rotrekl na cestě za prací
 
Tvl, u toho měčím jak Andrej s Vojtěchem dohromady... Ta zácpa neměla ani jedna s virem zřejmě nic společného.
Dnes jsem (s rouškou) zkusil nakupovat potraviny. Cca 10% nakupujících již s rouškou. vesměs lidé do 30 roků. Dokonce si i desinfikovali ruce! Pokud začínají zákazy využití hromadné dopravy lidí bez ochrany dýchacích cest, pak je načase dokreslit dokreslit elektrotechnik ovi s přilbou, ochrannými, dielektrickými rukavicemi navíc tu ochrannou roušku.
Já mám roušku připravenou od manželky na zítřek, dnes jsem to řešil sportovním šátkem. Když jsem si jej v tescu v Mostu dal přes dýchací cesty, reakce na sebe nenechala dlouho čekat a měl jsem kolem sebe najednou spoustu prostoru...


* Zandl.JPG (70.79 KB, 505x412 - prohlédnuto 157 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #158 kdy: 17.03.2020, 00:55 »

Dost mne zajímá, jak dopadne britský či švýcarský styl, nejvíce se blíží tomu, jak jsem o tom přemýšlel. Kdyby se na začátku hlasovalo, nejspíš bych ho volil.

Jo to je otázka, taky jsem na to zvědavej, ale jestli jsem chytl někde v diskuzi dobře, tak švýcaři už od něj upustili.

Náš model bude dobrej, pokud se to další sezónu nevrátí nebo bude protilátka - tady ještě bude záležet jestli to nezmutuje a protilátka bude neúčinná. (Mimochodem nevím jestli na 1. SARS 2002-2004 vůbec protilátka existuje)

GBR a SWISS model bude dobrej, pokud se to objeví znovu a nebude to příliš zmutovaný, ale tu část populace, která to neprodělala a je nejvíc ohrožene - staří lidé - budou čekat znovu stejná opatření, pokud nebude protilátka. Těch možných variant je moc.
Hlavní je ale pustit se do některé a udělat něco, než nedělat nic.
Voláme vám některým do terénu jaký je stav. Jak to koho omezuje. Zdeňkovi Hejčlovi se podařilo dovolat po půl hodině zkoušení. Hovor selhal ...
David Černoch z Vodafone se tomu nediví. GSM síť je přetížená jak Silvestra.
Vodafone měl výrazný problém s volaním do cizích sítí. SMS chodily a řešilo to zpětné volání nebo hovor přes nějakou VOIP aplikaci.


* vdf.JPG (35.19 KB, 509x242 - prohlédnuto 113 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #159 kdy: 17.03.2020, 07:32 »

Iniciátoři a realizátoři této linky z řad IT dobrovolníků pod vedením Patricka Zandla jsou velice vděční vládě za včerejší profláknutí na TK. Mělo to ještě chvíli vydržet aby to stihli odladit. Příloha Zandl. Tvl, u toho měčím jak Andrej s Vojtěchem dohromady... Ta zácpa neměla ani jedna s virem zřejmě nic společného. Já mám roušku připravenou od manželky na zítřek, dnes jsem to řešil sportovním šátkem. Když jsem si jej v tescu v Mostu dal přes dýchací cesty, reakce na sebe nenechala dlouho čekat a měl jsem kolem sebe najednou spoustu prostoru...

když ono v honbě za voličskými hlasy je vše dovoleno a vždy je čas to hodit na někoho že to nezvládá technicky. Jeho voličům je to stejně jedno a stejně mu budou pořád tleskat.

Osobně mám velký problém toho pána vůbec poslouchat a především mu cokoliv věřit. Moc bych uvítal kdyby důležité informace předával veřejnosti někdo jiný, více kompetentní a ne člověk který i na koronaviru vydělává a je navíc schopen změnit názor i 3x během dne. Rád bych si poslechl rady a doporučení odborníků, ne politiků, především ne těch, kteří maji nejdražší testovaní na nákazu a kteří brání v práci těm, co to dělají ani ne za půlku jejich ceny. Osobně mi je nějaké chybějící ISO u zadele, pokud mám jistotu že jejich postup a výsledky jsou relevantní. Na to si můžeme hrát v dobách klidu, ne během propuklé pandemie.

JInak prozatím pracuji z domova. ALe očekávám rapidní snížení příjmu a snažím se na to připravovat třeba i tím, že se si dávám do pořádku určité záležitosti, a chystám se přehodnotit dosavadní působení v terénu a připravuji zlepšení taková, abych byl v budoucnu efektivnější a mohl si vytvořit větší rezervy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #160 kdy: 17.03.2020, 13:03 »



Sítě mobilních operátorů jsou opravdu vytížené jako na Silvestra.
Home office celého národa má neblahý vliv na standardní komfort volání.
Aktuální nemožnost připojování týmu do konference mi chybí v této době asi nejvíce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #161 kdy: 17.03.2020, 16:44 »

Dnes jsem četl zajímavou úvahu jedné paní doktorky....
Je to někde na netu...Dívala se na jádro koronavirusu a řekla, že takový typ se nikde v přírodě nenachází!! Vypadá jako něco uměle udělané...Ne WU- CHanu prý bylo-je něco jako laboratoř....Ž e běžně  se koronavirusy zkoušejí a někde uvniř (nerozumím tomu) je vždy něco, co se podobá jádru ,  co se nachází v přírodě.I když je zmutovaný má vždy někde uvnitř jádro přírodní...Ten to nic takového nemá-proto tato její úvaha !
Mohlo to být neúmyslné-rozbitá zkumavka a pod...
Není její výzkum, jen úvaha toho, co zná celkem dobře.
Zajímavý článek. Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 18 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.067 sekund, 22 dotazů.