Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Kde sehnat toho, kdo lokalizuje poruchu topné rohože?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde sehnat toho, kdo lokalizuje poruchu topné rohože?  (Přečteno 6277 krát)
Jakub andrlik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.12.2019, 23:11 »


Do nove koupelny mi nainstalovali topnou rohoz.
Po pripojeni k termostatu vybavuje proudovy chranic.
Zkousel jsem izolacku mezi opletem a L vodicem a bohuzel 0 ohm, znamena to, ze mi pri montazi, pravdepodobne pri sterkovani prorizli kabel?
Pokud ano, vite o nekom kdo by to dokazal lokalizovat, aby se nemusela rozebrat cela kouprlna? Thermokamera, VF tester nebo neco podobneho?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.12.2019, 10:15 »

Omlouvám se, ale v tomto případě jsem dost pesimista.
Ano, kabeláři mají techniku, pomocí které dokážou lokalizovat poruchu s přesností srovnatelnou nebo lepší než je hloubka kabelu pod povrchem. Ale jakmile jsou tam nějaké smyčky nebo jsou v zemi jiné vodivé předměty, už je to horší.
A pokud by se místo poškození podařilo najít, asi bych nebyl nadšený z nějaké provizorní opravy topné rohože v koupelně, kde může prosakovat voda...

Tohle je typická ukázka jak je dobré mít jednu oficiální smlouvu s nějakým subjektem, který zastřeší i práci subdodavatelů.
Pak by to nebyla vaše starost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 24.12.2019, 11:51 »

Do nove koupelny mi nainstalovali topnou rohoz.
Po pripojeni k termostatu vybavuje proudovy chranic.
Zkousel jsem izolacku mezi opletem a L vodicem a bohuzel 0 ohm, znamena to, ze mi pri montazi, pravdepodobne pri sterkovani prorizli kabel?
Pokud ano, vite o nekom kdo by to dokazal lokalizovat, aby se nemusela rozebrat cela kouprlna? Thermokamera, VF tester nebo neco podobneho?

Taková závada je na vysekání celé rohože z betonu a instalace nové.
Nějaká oprava vzhledem k topnému drátu a vhlkosti jsou zbytečně vyhozené peníze!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.12.2019, 12:28 »

Právě z tohoto důvodu se dělá zkouška a měření před pokládkou a po pokládce podlahy. Pokud je před OK  a po již ne, je zřejmé, kdo za to může a kdo uhradí náklady na opravu.
Jak píše Jirka S.,  taky doporučuji komplet výměnu, do nějakých oprav bych se nepouštěl.
Chápu, že se vám do toho nechce, ale každý kompromis je riziko do budoucna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Láryš
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 24.12.2019, 12:50 »

Fluke 2042 by to teoreticky mohl najít, ale záleží na hloubce uložení a na stavu toho místa přerušení.
Pokud se bude jednat o tvrdý zkrat (nebo úplné přerušení) na topné rohoži, tak se to najít dá, ale pokud je to místo poškozeno jen lehce, tak to už bude problém.
Největší komplikace je právě to opletení, které znemožňuje správnou detekci místa poškození.
Zkuste ještě změřit odpor (klasicky, ne izolační stav),  to by mohlo napovědět jak daleko je to poškození od studeného konce (přívodu).

Při pokládce topných rohoží vždy předáváme majiteli (investorovi) dolklad o funkčnosti rohoží, (měření probíhá za jeho přítomnosti!). Je to totiž docela běžná věc, že obkladač poškodí rohož. Už se nám dokonce stalo, že nám podlaháři usekali konce čidel na podlaze, protože to tam je přece úplně zbytečně, když to nikam nevede.  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #5 kdy: 24.12.2019, 15:22 »

Občas sem zavítá kolega Jirka z Benešova, který si s těmito závadami umí poradit. Třeba se ozve a pomůže. Nebudu sem dávat jeho kontakt bez jeho všdomí. Vím že toho má víc než dost. Ne vždy se musí celá koupelna předělat, ale někdy není prostě  jiná cesta.  Uvidíme  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Antonín Kohoutek
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 24.12.2019, 16:55 »

Právě z tohoto důvodu se dělá zkouška a měření před pokládkou a po pokládce podlahy. Pokud je před OK  a po již ne, je zřejmé, kdo za to může a kdo uhradí náklady na opravu.
Jak píše Jirka S.,  taky doporučuji komplet výměnu, do nějakých oprav bych se nepouštěl.
Chápu, že se vám do toho nechce, ale každý kompromis je riziko do budoucna.

Pak se dela zkouska pred zapojenim, v navodu k rohozi jsou popsane 3 zkousky.

Kdo instaloval tu rohoz? Reklamoval bych jeho praci, pokud neprovedl zkouzku podle navodu, v navodu je snad i tabulka pro zapsani kontroly, pokud ji nevyplnil, ma smulu a jde to za nim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jakub andrlik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 24.12.2019, 18:19 »

Samozrejme to budu reklamovat, koupelnu dodelalo teprve v patek. Jinak dokonce i faze pipa a opletem :-/ protokoly o mereni samozrejme prazdne. Takze pripadna reklamace vadne rohoze u vyrpbce by ani neprosla.

Diky za posterehy, ja koukal ze se da koupit sada na opravu, pokud by to bylo v miste kde je drat vedeny do zdi radeji bych to udelal takto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 25.12.2019, 00:16 »

To je tak, když je cena za dílo minimální Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #9 kdy: 25.12.2019, 08:35 »

Topný drát se vždy špatně spojuje ať mechanicky nebo svařením!!
Spojení tohoto drátu je primární věc  i dobře technicky spojený nevydrží dlouho topit! tanecek

Pozn:
Viděl jsem heliport, kde je 7500 m topného kabelu v betonu.Nějaký chytrák tam vrtal držáky a provrtal je....Už je to zničeno nadobro! tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Ižák Ctibor
*
Offline Offline




« Odpověď #10 kdy: 25.12.2019, 11:49 »

To je tak, když je cena za dílo minimální Hněv

Môžete mať špičkovú firmu, za drahé peniaze, stačí jeden ďalší odborník, ktorému sa to po celkovej montáži podarí poškodiť a problém je na svete. Ten človek nemusel vedome nič zaviniť,  ale sa to mohlo stať.  Teraz sa môžete doťahovať,  (ako strojca inštalácie, vedenia, atď.),  kto vlastne to spôsobil. Verte tomu, že majiteľa skôr zaujíma, kedy to bude funkčné. A čo teraz? Budeme sa hádať?  Podobných situácií na stavbe je dosť. Ja sa snažím to čo najskôr vyriešiť a až potom sa bavím z majiteľom, že som s tým mal aj iné náklady, a snažím sa to nejako vyriešiť. Neviem, či mi porozumiete, ale treba chápať aj majiteľa, ktorý ozaj za nič nemôže a ani tomu mnohokrát nerozumie. Priznám sa, že niekedy to ide aj čiastočne na moje náklady, ale to už beriem, ako "za riziko podnikania."   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Najkrajší pocit je hrejivý pocit pri srdci z dobre vykonanej práce.
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 26.12.2019, 10:39 »

Pár let zpět jsem absolvoval takový seminář od Raychemu. Přednášející říkal, že spojkování jejich kabelů není problém (nevím přesně kterého typu, mají jich víc).
Myslím, že pokud to bude něco obdobného jako Raychem, např. V-System, tak to opravit půjde, jen je otázka té lokalizace...
Pokud by ta rohož šla provizorně spustit (bez připojení opletení na ochr. vodič, tak by pomocí termokamery bylo nejspíše zjistitelné, kde kabel přestává topit. Nebo nějaká hledačka kabelů, jak bylo uvedeno výše.

Na víc, instalací od smluvního partnera Raychemu získáváte 12ti letou Total care záruku, tedy každé poškození kabelu oprava za Raychemem... Ale jejich produkty nejsou nelevnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jan Skotnica
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 26.12.2019, 18:54 »

Topné rohože se dobře opravují...ty originální opravné manžety jsou velmi kvalitní a jednoduché,nejčastější opravu co dělám je že se majitel rozhodne přesunout záchod jinam a neuvažuje a trefí se do kablu :-).,ale přímo 0 ohm mezi opletením mi připadá divné,nedotýká se to v krabici přímo jak jsou odizolované dráty?Stačí chlup co není vidět....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 26.12.2019, 19:25 »

Začněte u dodavatele rohože (importéra nebo přímo výrobce, nikoliv VO který vám to nebo vašemu dodavateli prodal).  Umí lokalizovat s přesností na cm a opravit bez ztráty záruky. Tuším V-system to dělal pro svoje rohože a při nezjištěné montážní chybě zdarma. Viděl jsem to 2x, jednou ze musela vyloupnout jedna dlaždice 30x30 a jednou dvě, protože to bylo přesně na hraně.
ale přímo 0 ohm mezi opletením mi připadá divné,nedotýká se to v krabici přímo jak jsou odizolované dráty?Stačí chlup co není vidět....
On píše, že zkoušel izolačku, předpokládám izolační odpor, 0ohm, v tomto případě může být cokoliv do 1000 Ohm.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Ako opraviť preseknutý kábel v zemi?
 Co děla v případě porušení izolace kabelu mezi dvěma vypínači č.6?
 Čím je způsobeno kmitání vodičů venkovního vedení?
 S kým mám řešit provrtání kabelů za kuchyňskou linkou?
 Je normální mít v paneláku 50 V na kabelu, který má být bez napětí?
 Existuje svorka, která by řešila přerušený kabel ve zdi?
 Ako sa da zistiť miesto prerušenia kábelu?
 Je oprava porušeného CYKY v zemi pomocí krabice Acidur a hmoty K2 postačující?
 Je možné, že je CYKY kabel poškozený, a proto fáze svítí všude?
 Jak opravit přerušenou pracovní nulu?
 Může být přerušený nulovací vodič příčinou všech nefunkčních svítidel?
 Co mi to podivně elektricky vrčí ve zdi ?
 Aký je váš názor na obhorený kabel na hlavnom ističi?
 Dá sa zistiť čiastkové poškodenie medeného signalizačného kábla?
 Co je to za poruchu, pokud při zapnutí jističe něco pod krabicí ve zdi cvakne?
 Jak identifikovat příčinu výpadku elektřiny?
 Poradíte co s problémem napájení přístrojů ve zkušebně?
 Jak mám jako spotřebitel vyřešit skrytý zkrat vedení pod omítkou?
 Jaká může být příčina závady v elektroinstalaci bytu?
 Co způsobuje odchylky v něterých hliníkových obvodech?
 Co může být příčinou přerušené fáze v CYKY 3x1,5?
 Co dělat po zkratu vodičů pod omítkou když vše funguje jak má?
 Kdo hradí škodu vzniklou vodičem v zaplombované části elektroměru?
 Je proříznutá izolace vodičů až na jádro důvodem k opravě?
 Jak může laik zjistit možné přerušení vodiče PE nebo N?
 Jak opravit zásuvku v domácích podmínkách?
 Rušení v elektrické síti?
 Je moźné zkratem dvou fází upálit nulový vodič? Vznikne pak přepětí v síti?
 Co je za nížším napětí při zátěži a blikáním světel?
 Jak zjistit poškození nezapojeného kabelu ve zdi?
 Vznikne problém při přerušení PEN před domem?
 Jak opravím pohasínání světel?
 Proč mám napětí na vodiči PEN?
 Co muze zpusobit napeti zaroven na vodici L, PE a N?
 Jak nejlépe opravit navrtaný CYKY kabel ve zdi?
 Jaká může být příčina propálené plynové hadice za vestavěnou el. troubou?
 Co způsobuje tikající zvuk ve světle?
 Jak moc je nutná oprava CYKY 3x2,5 kabelu při poškození jeho pláště?
 Proč při zkratu dvoužilového kabelu nevybavil chránič, ale až pojistky?
 Proč hlavní jistič před elektroměrem při bouřce vybavuje?
 Jak zjistit místo přerušení kabelu elektřiny?
 Co s puvodnimi kabely, ktere mi koukaji ze zdi a stale jsou pod napětím?
 Proč se přepálil PEN vodič zrovna v hlavním rozvaděči ne až podružném?
 Jak opravit přeseknutý vodič ochranného pospojení v koupelně?
 Jak najít místo přerušení PEN?
 Ako opravit poskodeny stary hlinikovy kabel na stropnom paneli?
 Co je u pračky příčinou napětí mezi L a PE 130V, mezi N a PE 100V?
 Jak zjistit místo zkratu?
 Mohou se světelné a zásuvkové okruhy vzájemně ovlivňovat?
 Může být záhadný zápach v domě od elektroinstalace?
 Jak odstranit zvuk z přípojkové pojistkové skříně domu?
 Proč u hliníkové instalace s přibývající zátěží, klesá intenzita osvětlení?
 Proč se opálil kabel od pračky?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.081 sekund, 23 dotazů.