Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Kdo si vzpomíná na probíjející most v Řečkovicích?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kdo si vzpomíná na probíjející most v Řečkovicích?  (Přečteno 4265 krát)
Tým portálu Elektrika
Redaktoři portálu právě konající službu
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 06.07.2014, 19:38 »

Vzpomínka na natáčení probíjejícího mostu (2008)
V počátcích Elektrika.TV byl měřen řečkovický most v Brně po té, co na komerční tv proběhla nesmyslná zpráva o probíjení. Do obecných médií se může snadno dostat jakákoliv technická "kachna",  které celý národ záhy stoprocentně uvěří. V tomto případě nesmysly šířila sama radnice, která jak se ukázalo za problémem stála sama.
Zdroj: zde...




Jak byste reagovali na tuto související otázku vy?
Kdo si vzpomíná na probíjející most v Řečkovicích?
Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 06.07.2014, 20:35 »

No jo, ale když na most postavíš želvu, tak při průjezdu vlaku je z ní "střela" (hlukem to není, zkoušeno na obdobných lávkách, kde byla želvička v klidu).
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 06.07.2014, 23:12 »

Jsem od toho místa trochu daleko, tak jsem si tam nemohl zajít a něco zkusit, proto jsem napjatě čekal co že se tam děje...
Nedělo se nic mimořádného?

A já "měřit mimořádnosti" zkouším rád. To jsem si chtěl z jistého důvodu cosi změřit při průjezdu "vlaku, jehož jméno se nevyslovuje". Připravený měřák, prst nad tlačítkem HOLD, oči nalepené na displeji, koutkem oka registruji, že vlak se již blíží a v tom Pííp, "APO" (auto power off),  než jsem "pochopil" a měřák zapnul, viděl jsem jen koncová světla...
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 06.07.2014, 23:40 »

Jojo, to už nějaký pátek Miro je. Ostatně i z toho videa je vidět, že tenkrát jsme byli ještě mladí a krásní, dnes už jsme jenom krásní.... Škleb Škleb Škleb

Jen mi dodnes nejde do hlavy, jak Pedola napadlo píchat Píchalovou Smích
Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 07.07.2014, 06:45 »


v tom Pííp, "APO" (auto power off),  než jsem "pochopil" a měřák zapnul, viděl jsem jen koncová světla...

To znám. Stejným způsobem jsem nenatočil odstřel kotelny tušimické jedničky.  Pláč
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #5 kdy: 23.11.2019, 11:42 »


Už je to deset let a tento týden se o mostu znovu hovořilo. V té souvislosti jsem našel v našem archívu i zmínku ve sborníku přednášek SOLID Olomouc!
https://zdroje.elektrika.cz/book/trakcni-vedeni-jako-zdroj-urazu-elektrickym-proude/page/3
Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 23 dotazů.