Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?  (Přečteno 30303 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 16.11.2019, 21:49 »

....- přečetl jsem toho spoustu, i zde na elektrice. Dojem je velká část lobistický balast.

Výsledek – zásah výboje do jímače ESE a do Franklinovy tyče, měl přibližně stejnou pravděpodobnos t.

Nemusím být ani moc chytrý abych pochopil, že když dojde k úderu blesku do jímače, je v mém vlastním zájmu mít připraveno co nejvíce co nejlepších cest do země, abych měl co nejmenší škody na domě. Tedy logicky mi vychází 1-2 svody dle NFC jako velmi nedostatečné a tedy velmi rizikové.
Pokud to někdo instaluje na budovu kde je velmi mnoho a velmi kvalitních cest do zemniče, třeba i na některá takto postavená obchodní centra, tak jen tahá z investora peníze.
Přistoupím li na chvilku na to že to k sobě přitahuje blesky, tak je to pro mne další důvod proč to na domě nechtít.

Napsal jsem alespoň pár snad logických důvodů proč ESE ne, tedy krom legislativních důvodů. váš jediný důvod o kterém píšete je, že jste to viděl na OC a že  podle vás nějaká firma napsala Evropskou normu aby se lépe prodávaly jejich výrobky. Pravdou je že především jejich výrobky jsou prostě etalonem kvality a ne každému se to hodí. Než umět obhájit kvalitu, je snažší pomluvit konkurenci a ošidit to jak jen to jde. Zkuste si zjistiti něco víc o tom jak vznikají Evropské normy, než začnete psát kraviny.

Tímto končí toto téma ohledně ESE i pro mne. Tedy pokud se nezačneme bavit jako technici, namísto šíření smyšlenek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Glagol
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 16.11.2019, 22:07 »

Už jen tato část věty o vás dost napověděla
Co o mně napověděla?
To že si uvědomuji ten tlak, který se v této záležitosti vyvíjí? To, že jsem nebyl registrován na Elektrice neznamená, že již léta nepročítám místní diskuse a to včetně o tématu ESE.
Výzkumy - jedny výzkumy dokazují že jsou ESE na dvě věci. Zaručeně jiné výzkumy dokazují přesný opak. Pouze dle zájmů dotyčného soudruha se vyhrabe co se hodí do krámu.
Na závěr bych chtěl ujistit, že mi je naprosto šumák, zdali hromosvody takové makové.
Když se naturalizuje NFC17, tak holt budu vesele práskat ESE. Když ne, žádná změna. Když někdo bude mermomocí požadovat ESE (proto ten příklad Chodov),  navrhnu ESE s upozorněním, že neodpovídá ČSN a jedná se o přímý požadavek zákazníka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
novy2
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 17.11.2019, 07:20 »

novy2 - podle jakých vědeckých výzkumů. Byl by nějaký odkaz, citace ?
Mimochodem, před dvěma dny jsem v OC Chodov na střeše (u parkoviště) zahlédl, co myslíte ?
Už vám to vysvetlil p. Franěk. Boli časy, keď ESE boli v kurze ako nádej pre budúcnosť. Potom sa vedecky dokázalo, že ESE je slepá ulička, ale zotrvačnosť robí svoje a stále sa laikmi vyzdvihujú úspechy francúzkých vedcov.

Na závěr bych chtěl ujistit, že mi je naprosto šumák, zdali hromosvody takové makové.
Když se naturalizuje NFC17, tak holt budu vesele práskat ESE. Když ne, žádná změna. Když někdo bude mermomocí požadovat ESE (proto ten příklad Chodov),  navrhnu ESE s upozorněním, že neodpovídá ČSN a jedná se o přímý požadavek zákazníka.

Keď sa niečo stane, tak na súde neobstojí to, že sa jedná o "přímý požadavek zákazníka",  laika, ale či ochrana pred bleskom bola urobená podľa platnej normy. No môžte sa spoliehať na pravdepodobnos ť, že sa nič nestane.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 17.11.2019, 09:52 »

Davat na de facto Faradayovu klec (budova OC) 50 jimacu a 30 svodu je bohapuste tahani penez od zakaznika. Jenomze podle CSN EN 62305 se diky nadnarodnim lobbystum prestehovala Evropa nekde k Malajsii (a Praha asi hned vedle Kuala Lumpur). A tak neni vubec vyjimkou najit podle normy naprojektovany "domecek" 2x1m s regulackou plynu pro sousedni 5m vzdalenou 8 patrovou budovu uvnitr, jak ma na strese 2 jimace a po stranach 4 svody. Investor toho zjevne vydrzi a zaplati hodne.   Takze se  nedivim investorum a firmam nekde ve Francii, ze zacali tuto normu sproste obchazet a provozovat tanecky kolem ESE uplne stejne, jako se u nas prodavaji misto zarovek topna  telesa pro teraria, vysavac s rozumnym vykonem se proda jako prumyslovy, pijeme Tuzemsky UM a jime pomazankovy M@slo...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 17.11.2019, 10:02 »

Člověče ,  nejste po flámu?
Srovnávat techniku a legislativu kolem ní s korekcí nesmyslných názvů bez jakékoliv změny v jejich složení a užití u jakési pomazánky, která máslo viděla maximálně když ležela vedle něj na polici v supermarketu a vývarem z brambor, který nemá s rumem společnýho už vůbec nic?

A teď k věci. Až někdo spolehlivě a uvěřitelné vysvětlí jak aktiváky fungují, bude na ně existovat legislativa, nebudu mít problém.

AD nadhozené OC, za to jak se hromosvody realizují nemůže legislativa, ale neschopnost jejich realizátorů a projektantů. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jan Palička
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 17.11.2019, 12:02 »

Mimochodem, před dvěma dny jsem v OC Chodov na střeše (u parkoviště) zahlédl, co myslíte ?
OC Chodov patří firmě Unibail-Rodamco-Westfield, což je firma francouzská, takže by to leccos vysvětlovalo. Také projekt rozšíření centra zpracovalo architektonick é studio francouzské (Saquez & Partners) ruku v ruce s Brity.
Pozoruhodné však je že generálním projektantem byla firma Obermeyer Helika, což je pobočka německé firmy.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 17.11.2019, 13:53 »

Už jen tato část věty o vás dost napověděla
Co o mně napověděla?
Na závěr bych chtěl ujistit, že mi je naprosto šumák, zdali hromosvody takové makové.

Dál mě zaujalo toto

Zaručeně jiné výzkumy dokazují přesný opak.

Rád bych viděl nějakou relevantní práci která dokazuje že ESE funguje tak jak je deklarováno. Můžete sem něco vložit? Já vám v technické rovině odpověděl a stále se nedočkal podobné reakce od vás. Vložil jsem citaci a navedl vás kde můžete najít konkrétní práci, která mluví o konkrétních pokusech a měřeních s jasným výsledkem.

Pouze dle zájmů dotyčného soudruha se vyhrabe co se hodí do krámu.

Tím myslíte koho?

Já jen že sem taky můžete klidně kdykoliv vložit důkazy podporující vaše názory. Tedy pokud máte zájem o diskusi, namísto trollování.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #25 kdy: 17.11.2019, 14:23 »

Ty výzkumy, které potvrzují, že ESE fungují bych taky rád viděl. Asi jsem  postižen nějakou selektivní slepostí, neboť mám po ruce pouze ty, které potvrzují opak.

Nezapomeňme i na tu část RF normy, která bez jakéhokoliv rozumného důvodu snižuje nutný počet svodů a zvyšuje tak napětí (bezpečnou vzdálenost) na nesmyslné hodnoty.
Dokonce kdyby ESE fungoval, tak se bezpečnost budovy zhorší víc, než kdyby tam žádný hromosvod nebyl (protože ESE přitahuje, tak zvyšuje pravděpodobnos t zásahu do mizerného hromosvodu). Majitelé hotelu HEIPARK v Tošovicích určitě pamatují.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 17.11.2019, 16:54 »

Co se stane, když je medializováno selhání hromosvodu?
1) když selže klasika podle Franklina
   a) příznivci ESE to okamžitě využijí jako argument že ani "Franklin" není dokonalý
   b) příznivci klasiky dokážou technicky zhodnotit co se stalo a hledat chybu, aby na ní mohli ukázat před čím varovat ostatní
2) když selže ESE
   a) příznivci ESE okamžitě vytáhnou  nějaký případ "selhání klasiky" aby mohli tvrdit, že ani "klasika" není dokonalá
   b) příznivci a obhájci klasiky se snaží na tom ukázat, že správně osazený a dimenzovaný hromosvod by to s velkou mírou pravděpodobnos ti zachránil

Kdo ten rozdíl v přístupu nevidí, asi mu to nevysvělíme

P.S. když někdo vyhodí za hromosvod od firmy, která mu dokáže vysvětlit, že před přímým zásahem blesku ho neochrání žádný hromosvod, vidím v tom několik chyb, ale nevím jak proti nim bojovat!  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Fiedler
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 17.11.2019, 19:13 »

Norma Dehn EN ČSN 62305 je jedna věc,

Co konkrétně se vám na EN 62305 nezdá ?

Kdysi dávno jsem si výpočet rizika podle EN 62305 prošel a všechny v normě použité konstanty jsme si dokázal zdůvodnit z nezávislých zdrojů. Jediné, co jsem si nedokázal ověřit byla platnost izokeraunické mapy - to by ale šlo udělat s využitím archívu http://www.blitzortung.org/.
Jediné, co pak zbývá ke zpochybnění je, zda odpovídá přepočet z počtu bouřkových dnů na počtu výbojů mrak-země.

Pokud francouzská norma pro ESE snižuje počet požadovaných svodů, tak já si naopak, vzhledem k tvaru proudové vlny, kladu otázku jak asi vypadá závislost impedance uzemnění na frekvenci ? A není, kvůli skin-efektu,  použití pásoviny na svody  lepší, než u nás zavedené kulatiny ? Používat pásovinu mají ve zvyku v UK.
Snížení počtu svodů impedanci určitě nevylepší ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Krnovak
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 17.11.2019, 19:57 »

Citace: Mimochodem, před dvěma dny jsem v OC Chodov na střeše (u parkoviště) zahlédl, co myslíte ?
[/quote]

Nejen Chodov, i Severní Kypr, Dipkarpaz


* IMG_1086.JPG (1326.57 KB, 2880x4320 - prohlédnuto 280 krát.)

* IMG_1087.JPG (918.18 KB, 2880x4320 - prohlédnuto 248 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
nobody
« Odpověď #29 kdy: 17.11.2019, 20:33 »


Koukám, že toto téma nepřináší nic nového. Ten, kdo se o evropskou normalizací zajímá, nepotřebuje se zde ptát. A opičce, která neumí číst to nevysvětlíte. To je ztráta času. Primitivní útok kyjem budou narůstat a nakonec to skončí u klasického HUHUHU.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #30 kdy: 19.11.2019, 09:13 »

Osobně jsem proti závaznosti čehokoliv. Toto by měl určit trh a lidé sami. Měli by mít možnost kouřit, pít, brát drogy, jezdit bez pásů a pak nést plné následky za svoje chování.
Neschovávat se za zákony či normy.
Na to by musela být na zákonech nezávislá justice, která bude respektovat právo poškozeného, tedy byl jsem poškozen a žádám plnou kompenzaci plus něco navíc. Ne jak je to nyní, kdy viník neuhradí škodu a ještě je několik let poškozeným živen.

Pak by byla situace v ochraně před bleskem jednoduchá:

Máme nákupní centrum, kam se vejde 20 000 nakupujících, 8 000 zaměstnanců = možná žaloba o náhradu škody za ztrátu života 420 000 000 000  Kč (spíše více) a zboží na skladu 300  prodejen za další 1 500 000 000 Kč + samozřejmě hodnota parkujících aut, celého objektu + ušlý zisk.

Za kolik nás pojistíte když budeme postupovat podle návodu vytvořeném ca 500 (dohledatelnými) odborníky z celého světa a o kolik to bude dražší, když to bude návrh neznámo kolika lidí z jedné země?

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #31 kdy: 19.11.2019, 10:33 »

V ČR platí Občanský a Trestní zákoník a tak je z jejich pohledu situace pro volbu ochrany před bleskem stejná, jak je popsáno v tomto článku:

Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
https://elektrika.cz/data/clanky/bezpecnost-hromosvodu-podle-platne-legislativy-ceske-republiky/view?searchterm=Ka%C5%88ka
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Glagol
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 22.11.2019, 22:26 »

Vzhledem k pracovnímu zatížení, nemám čas se zabývat těmito záležitostmi a patřičně reagovat.
Tento příspěvek je zde pouze proto, aby toto téma nezmizelo v propadlišti dějin bez mých reakcí na, nerozpakuji se říci, fanatické a možná až nenávistné reakce.
Mít tu smůlu, a být kacířem na koncilu Dehn-Franklinovy církve, budu upálen.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #33 kdy: 22.11.2019, 22:51 »

...... církve, budu upálen.
Nikoliv, víra se vyznačuje právě tím, že nepotřebuje či přehlíží důkazy. Ujasněte si, na které straně zrcadla stojíte.
Zatím to tu byl manifest Glagol víry, co se nedá svést na zcestí fyziky navzdory tomu, že díky ní tu píše příspěvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Glagol
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 22.11.2019, 23:03 »

Hájku, to je klasika.
Černá/bílá. Jiná barva není.
Prorok a jeho učedníci.
Co si zkusit přečíst celou diskuzi a pak plodit rádoby vtipné příspěvky, pane fyziku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #35 kdy: 22.11.2019, 23:10 »

........... a pak plodit rádoby vtipné příspěvky, pane fyziku.
Rozumím, tak tedy víra. Matouš 5,3
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 22 dotazů.