Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč není v nové ČSN 33 2000-4-41 ed. 3 členění prostorů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč není v nové ČSN 33 2000-4-41 ed. 3 členění prostorů?  (Přečteno 8972 krát)
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 11.11.2019, 20:02 »

Ano je jasné, že je to blbost, ale v tabulce v článku mi to tak připadá.
Koupelna v bytě rozhodně není zařízení pracoviště.

Jinak téma je celkem podrobně rozvedeno zde:
https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,42028.0.html
Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 11.11.2019, 21:32 »

Jiný předpis, než ČSN mohu použít, pokud normu rozšiřuje nebo řeší problém detailněji. Příkladem je řada PNE.
...
V tomto případě by se dal použít ještě jiný pohled.
Podobně jako má energetika PNE, používá "dráha" TNŽ

Oborová nebo podniková norma by neměla být v ostrém rozporu s ČSN.
Pokud něco řeší trochu jinak, nebo rozvíjí do větších detailů a podrobností, platí pro oblast nebo obor použití, pro který byla vydána a má tam vyšší váhu než ČSN
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 16.11.2019, 17:23 »

Ano. Má-li to mít nějakou váhu, tak říct jen že jsem to slyšel někde na školení je sakra málo. Z osobní
 zkušenosti vím, že jedna věc je něco někde povídat a druhá se pod to i podepsat. S normotvurcem jsem hovořil dlouho, něco se i dozvěděl, ale písemně mi to dát nechtěl ani za úplatu jako konzultaci. Proč?

Naprosto přesné !  Palec vzhůru
Z pohledu RT jsou TNI při provádění revizí nepoužitelné, protože nelze rozpor s TNI uvádět jako závadu. Z pohledu projektanta je to obdobné. Opírat se o TNI při nějakém řešení jako o argument nelze.
Osobně jsem TNI četl jen 1x a protože se mi pak začaly míchat požadavky odtud a z ČSN, tak jsem to už víckrát nezopakoval.
Takže za mne - je to návod k použití normy nebo její výklad. Stejně tak jako např. články v odborném tisku. Ale nic víc. S kompetentností autora(ů) to moc nesouvisí.
Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #21 kdy: 16.11.2019, 17:36 »

Citace
Stejně tak jako např. články v odborném tisku. Ale nic víc.

Odborné články neprochází schvalovacím řízením několikaměsíčn ím jako TNI,ČSN EN!
Nemůže si tam "Lojza" napsat, co si myslí!! Je to kolektivní řízení. Mrknutí
Pokud jste to nepostřehl, je to ten základní problém!! tanecek

(Neobhajuji TNI -nejsem pracovník ,  který je produkuje ani je neprodávám, jen vidím, že někteří nevědí jak vznikají!)
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #22 kdy: 16.11.2019, 19:04 »

TNI prochází schvalovacím řízením? Kdo je schvaluje?
Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #23 kdy: 16.11.2019, 19:10 »

TNI prochází schvalovacím řízením? Kdo je schvaluje?

Já tam nechodím, ani chodit nikdy nebudu!!
Možná by Mirek mohl něco k tomu říci, chodil do komisí (chodí).... Mrknutí

Každý ,  kdo chce více podrobností, napsat (kontaktovat) Ing. Michalu Křížovi ,  vysvětlí všem to ,co jsem tu už psal!
Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Velký Bobeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 17.11.2019, 16:10 »

Je dobré, že jsi dohledal vysvětlení od normotvůrce z nejpovolanější ch, ale to potom dle vyhl. 73/2010 Sb. bude do zařízení tř. I, skupina B spadat každá koupelna v bytě atp.
(zle)Je téměř neuvěřitelné, co zde časem proběhlo v diskuzích  za nesmyslná tvrzení ohledně V 73/2010, zař. tř. I. Skupina B. (např. pracoviště je i na stožáru při výměně výbojky). Vyhláška ale uvádí, že ustanovení platí pro pojem zařízení pracoviště. A ještě musí nebezpečí působení vnějších vlivů vyplývat z projektové dokumentace.  Takže koupelna?  Zlej
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.06 sekund, 22 dotazů.