Jak probíhá šetření pro vydání oprávnění na TIčR?

(1/4) > >>

Josef Kobylka:


Na důchod si chci vybavit živnost elektro pro montáže a opravy.
Mám od zaměstnavatele oprávnění vyhl. 50 §6 §8, praxe dost.

Jak to probíhá na TIčRu při vydávání oprávnění? Volal jsem tam a paní byla tajemná jak hrad v Karpatech. Mám vyplnit formulář on-line a zaplatit /to zdůraznila/,  pak budu pozván na šetření a pak mi vystaví oprávnění. Mám vzít s sebou všechny doklady. Nebyli mi schopní říct, co se děje při tom šetření.

Na co se mám připravit, co po mne budou chtít vědět, ... ? Je to jenom, kontrola jestli sedí papíry vzdělání- praxe- vyhl.50- posudek? Nebo se za tím skrývá něco hlubšího? (Nějaké přezkoušení z toho, co si pamatuji ze školy atd?)

.

Jan Bocek:
Tak jsem zkusil se podívat na web TIČRu.
Nalezl jsem oddíl Dotazy a odpovědi.
Tam jsem vyhledal téma"Potřebuji Oprávnění"

A vše potřebné jsem nalezl.
A jak probíhá šetření?
Jako každé jiné posuzování se shodou dokumentu a zkutečnosti.

Na příklad zda máte §8 pro dodavatelskou činnost, kdo vám bude provádět revize pokud nemáte §9, kdo vám bude připravovat dokumentace. To je třeba doložit smlouvou. Dále jaký máte přístup k normám, kde budete skladovat materiál, jaké máte vybavení nářadím a měřícími přístroji a mnoho dalších profesních otázek. Prostudujte ten formulář a sám na to přijdete.

František Šohajda:
Zadejte si do vyhledávače oprávnění na TIČRu a získáte spoustu stránek odpovědí.
Zde na Elektrice.

Jirka Š. Svejkovský:
Potřebujete platný §6 a §8 vyhl. 50/78Sb.
Potřebujete platný §9 vyhl. 50/78 Sb.,  pokud ho nemáte, tak smlouvu s nějakým RT na dobu neurčitou.
Potřebujete platný §10 vyhl. 50/78 Sb.,  pokud ho nemáte, tak smlouvu s nějakým projektantem na dobu neurčitou.
Bude se vám možná hodit seznam přístrojů, které pro svou práci používáte. Nemusíte je vysloveně vlastnit.

Pak už jenom na místě vyplnit pár formulářů, z ničeho vás nejspíš zkoušet nebudou.



Zdeněk Friedrich:
Po odeslání žádosti o vydání oprávnění vám přijdou pokyny viz obr. Hlavní je platba.  ;)

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana