Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je vhodné podložit zdroj na LED pásek přichycený na OSB dřevěné desce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je vhodné podložit zdroj na LED pásek přichycený na OSB dřevěné desce?  (Přečteno 12653 krát)
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 08.11.2019, 10:03 »

Osobně nepředpokládám že by se kolega Kamil Novák, choval tak, jak zde píšete Aline.

Ale pravda je ta, že je potřeba odlišit několik věcí. Jednak o jakou jde revizi, zda opakovanou, nebo výchozí a další souvislosti. Tedy jsem na 120% přesvědčen že všichni místní odborníci by měli problém s nedovoleným využitím zel/žlut. barvy pro jiné účely, než je dovoleno. Tedy jim podsouvat takovou kravinu není nutné a je to unfer jednání.

Pak jsou závady život ohrožující a takové které nemají na samotnou bezpečnost podstatnější vliv. Ano, na rozvaděči musí být štítek, ale pokud jde o výchozí revizi. Kdo z nás nepřišel někdy ke skříni, která je jasně tovární výroby, bylo na ní provedeno několik revizí, včetně výchozí, ale brigádník v rámci údržby přetřel nejen plechové dveře, ale zamatlal i štítek. Jde o jasnou závadu, která ale ničím neohrožuje bezpečný provoz (snad jen hledání rychlého vypnutí) s tím že se tato závada nechá snadno odstranit jen výrobou kopie toho původního.

A tak mohu pokračovat dál. Nevidím žádný přínos v psaní podobných smyšlenek.

Také předpokládám že by to neudělal, ale vzhledem k tomu, že řeč byla o závadách ve výchozí revizi, tak jsem to trochu rozvedl. Z kontextu vyplynulo, že ve výchozí revizi mohu mít uvedeny závady, popsané kolegou Novákem a označené za ty, jež bezpečnost provozu neovlivní a lze zařízení uvést do provozu. S tím dost nesouhlasím. Považoval jsem za správné upozornit na to, že uvedené závady mohou ohrozit bezpečnost. Snažil jsem se aby to nevyznělo nijak špatně, pokud se mi tón příspěvku nepovedl, omlouvám se a nemyslel jsem to nijak urážlivě, za obsahem si však stojím. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #37 kdy: 08.11.2019, 12:51 »

...... omlouvám se a nemyslel jsem to nijak urážlivě, za obsahem si však stojím. 


OK. Asi šlo jen o nesprávné pochopení z mé strany.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 08.11.2019, 17:30 »

Závady v inštalácii sú podľa môjho normálne len keď vzniknú počas prevádzky, ale nie pri realizácii. To za normálne nepovažujem
To jak keby dakto odstránil nedostatky tak že zrobí pritom ďalšie závady a revizák napíše že dobre Šok
Ja napríklad do východiskovej píšem dačo v tom zmysle, že inštalácia vyhovuje predpisom a normám platným v čase jej zriadenia.
Do periodickej ale už o normách a predpisoch nepíšem nič, a napíšem iba to, že inštalácia vyhovuje z hľadiska bezpečnej prevádzky, a nechám ju prejsť len so závadami čo sú naozaj prkotiny a nie sú pre ľudí nebezpečné
Bezpečná závada totižto podľa môjho neexistuje
A keď sa dohodnem, tak revíziu odovzdám až po odstránení nedostatkov, to je najlepšie Mrknutí
Pri nebezpečných závadách nemám na výber, musím počkať na ich odstránenie abo to zrobiť sám Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #39 kdy: 03.02.2020, 19:58 »

K této diskuzi se dostávám se zpožděním, ale pokusím se ji posunout.
Rozhodně nepatřím do party RT, kteří odsouhlasí cokoli, kdekoli a nejlépe když "TO" vůbec neviděli. To spíš naopak.
Ale taky si nemyslím, že RT je nějaké božstvo s nadpozemskými pravomocemi.
Takže, situace popisované kol. Alinem samozřejmě jako závady uvádím.
ČSN 33 2000-6 ed.2 jasně v čl. 6.1 uvádí, že RT posuzuje shodu s normami řady IEC 60364. Tedy v ČR jde o řadu ČSN 33 2000-X.

Chybné barevné značení vodičů, chybějící štítek rozvaděče ani špatné nebo neexistující popisy jištění v této skupině prostě nejsou.
Takže já tyto závady SAMOZŘEJME napíšu do Zprávy o výchozí revizi, ale není to důvod pro negativní hodnocení.

Jednak se necítím být božstvem a za druhé tyto závady nepředstavují přímé ohrožení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.039 sekund, 22 dotazů.