Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je vhodné podložit zdroj na LED pásek přichycený na OSB dřevěné desce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je vhodné podložit zdroj na LED pásek přichycený na OSB dřevěné desce?  (Přečteno 12663 krát)
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 04.11.2019, 15:43 »

Pan Horský ani nikdo jiný to trestní oznámení podat nemůže. To musí udělat poškozený, což je v tomto případě majitel bytu. Kolega může jen doložit kde bylo prokazatelně nedodrženo platných předpisů a zda není užívání této instalace nebezpečné, případně omezující.
Klasifikaci trestního oznámení si může dovolit určit dle dodaných podkladů jen oslovený právník. Žádný RT ani projektant, jak se zde snažíte podsunout.
Může to být například od podvodného jednání, uvedení v omyl a nebo i obecné ohrožení, dle závažnosti zjištěných skutečností, ale to už nezáleží na nás, ale právnících.

Osobně tam si troufnu hádat pár závad - podklady k podání trestního oznámení.
- nekompletní projektová dokumentace
- není návod k užívání instalace
- revizní zpráva nemá požadované náležitosti a nebyla provedena dle příslušných předpisů a norem
- rozvaděč není štítek = není to rozvaděč ale neznámé zařízení u které nelze ověřit bezpečnost
- Montáž přístrojů v rozporu s návodem výrobce

po měření a bližší prohlídce bych jistě našel noho dalších problémů. O tom vzhledem k dodaným informacím nepochybuji ani na malý moment. 

Nicméně rád  podobné šmejdy "sestřeluji" revizní zprávou, stejně jako další zdejší kolegové. Plně souhlasím s Pavlem Horským že nejde donekonečna zavírat oči a nechat šmejdy v klidu aby jim prošlo vše.
A čím dál tím víc souzním s profilem - Jiří Schwarz - Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!


Pouze bych doplnil, že trestní oznámení může podat kdokoli, v případě kdy odborník v daném oboru vyjádří veřejně důvodnou obavu o stav věci, je dokonce takto povinnen konat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #19 kdy: 04.11.2019, 15:50 »

Pouze bych doplnil, že trestní oznámení může podat kdokoli, v případě kdy odborník v daném oboru vyjádří veřejně důvodnou obavu o stav věci, je dokonce takto povinnen konat.

Ano, ale pouze v případě že se bude jednat o nebezpečný stav. Jinak se s ním nikdo zahazovat nebude a on sám asi neuvidí smysl v tom platit si právníka, když se ho to přímo netýká a nic tím sám nemůže získat. Spíš jen ztratit spoustu času i peněz. Ale nejsem právník a tedy o tomto vím jen to co jsem se dozvěděl například na seminářích Unie soudních znalců, z praxe a podobně. Tedy je to bez záruky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 04.11.2019, 17:04 »

Problém je s vymožitelností práva, něco někomu dokázat a získat tím víc než prodělat. V týhle zemi má zločin zelenou.

A proto pak budou chodit výhrůžné zprávy, telefonáty. Někdo vám poškodí majetek nebo zdravý. Rozhodně bych pak moc nepočítal že vám někdo pomůže.

Je to k nevíře ale současný nedostatek řemeslníků podporuje podnikání nýmandů, kteří se neštítí ničeho. Ať už je to podvádění, okrádání, vydírání, násilí atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #21 kdy: 04.11.2019, 19:19 »

..........kteř í se neštítí ničeho. Ať už je to podvádění, okrádání, vydírání, násilí atd.

Nepřeháníte trochu?  Nerozhodný  Ne že by se nepodvádělo a nekradlo. Ale že bych se bál o sebe to tedy ne. Většinou jde jen o silná slova ale ke skutkům je velmi daleko. Jsme v České kotlině a ne na Sicílii, nebo někde v Bronxu   podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 04.11.2019, 19:30 »

Nepřeháníte trochu?  Nerozhodný  Ne že by se nepodvádělo a nekradlo. Ale že bych se bál o sebe to tedy ne. Většinou jde jen o silná slova ale ke skutkům je velmi daleko. Jsme v České kotlině a ne na Sicílii, nebo někde v Bronxu   podivej

Nepřeháním, mám svou zkušenost   Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #23 kdy: 04.11.2019, 19:54 »

… Je tam 14 závad a to by neměla být žádná.

Už zase tento mýtus.
Můžete mne nasměrovat kde je uvedeno, že Zpráva o výchozí revizi musí být bez závad ?  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Heinrich Freitag
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 04.11.2019, 21:28 »

Pan Franek siri bludy. Trestni oznameni samozrejme muze, a dluzno podotknout, ze v nekterych pripadech i kvuli ohlasovaci povinnosti musi, podat kazdy bez ohledu na to, zda je poskozeny. K podani TO samozrejme advokata nepotrebujete!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 04.11.2019, 21:55 »

Pan Franek siri bludy. Trestni oznameni samozrejme muze, a dluzno podotknout, ze v nekterych pripadech i kvuli ohlasovaci povinnosti musi, podat kazdy bez ohledu na to, zda je poskozeny. K podani TO samozrejme advokata nepotrebujete!

Sorry, ale jasně jsem deklaroval že právník nejsem. Nicméně nepsal jsem nic jiného než píšete vy, jen s tím rozdílem že nemám odvahu na podávání trestních oznámení bez pomoci advokáta. Vlastně to díky nedostatečné znalosti trestního práva považuji za úplnou blbost s velmi malou šancí na úspěch. Nejsem tak dokonalý jako vy abych vládl všemi obory světa a už jsem si to i zkusil.
Tedy pokud nepůjde opravdu o závažnou věc a nebude se to týkat mne osobně nevidím v tom žádný smysl. Nebo vy podáte trestní oznámení na elektrikáře vždy když na rozvaděči nenajdete štítek? Když vám není předložena projektová dokumentace skutečného stavu, či když zjistíte že byl investor jakýmkoliv zpúsobem ojebán? Asi ne.  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Heinrich Freitag
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 04.11.2019, 23:17 »

Sorry, ale jasně jsem deklaroval že právník nejsem. Nicméně nepsal jsem nic jiného než píšete vy, jen s tím rozdílem že nemám odvahu na podávání trestních oznámení bez pomoci advokáta. Vlastně to díky nedostatečné znalosti trestního práva považuji za úplnou blbost s velmi malou šancí na úspěch. Nejsem tak dokonalý jako vy abych vládl všemi obory světa a už jsem si to i zkusil.
Tedy pokud nepůjde opravdu o závažnou věc a nebude se to týkat mne osobně nevidím v tom žádný smysl. Nebo vy podáte trestní oznámení na elektrikáře vždy když na rozvaděči nenajdete štítek? Když vám není předložena projektová dokumentace skutečného stavu, či když zjistíte že byl investor jakýmkoliv zpúsobem ojebán? Asi ne.  Škleb


Dovolte, abych vas poucil, ze TO vubec nemusi obsahovat pravni rozbor situace a uvazovaneho skutku. Dokonce neni ani predepsana forma, jak ma TO vypadat. Prislusne organy nasledne resi, zda se vubec stal trestny cin.

Ja dokonaly jiste nejsem, ale vy se za dokonaleho patrne povazujete, kdyz se bez znalosti veci vyjadrujete k pravnim zalezitostem, kterym ocividne nerozumite.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #27 kdy: 05.11.2019, 05:42 »

Dovolte, abych vas poucil, .....


Děkuji, hrozně mi to pomohlo. Hned se cítím tak nějak lepším.

.. ale vy se za dokonaleho patrne povazujete, kdyz se bez znalosti veci vyjadrujete k pravnim zalezitostem, kterym ocividne nerozumite.

Proč píšete takovou píč..nu?

..... Ale nejsem právník a tedy .............. . Tedy je to bez záruky.


Sorry, ale jasně jsem deklaroval že právník nejsem.

Jsem elektrotechnik a nikde jsem netvrdil že můj právní názor je relevantní, naopak upozorňuji na to že nemám právního vzdělání. Vy jej máte?  Mám ale s podáváním trestních oznámení také nějakou zkušenost a díky právníkům kladnou. Opakuji co jsem už několikrát psal. Osobně bych bez právníka nic podobného neřešil a doporučuji to i ostatním. Co je na tom názoru špatné nějak nechápu. Ale možná se mi zase dostane poučení a já prozřu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 05.11.2019, 14:54 »

Už zase tento mýtus.
Můžete mne nasměrovat kde je uvedeno, že Zpráva o výchozí revizi musí být bez závad ?  podivej

Důležité je, co jsou to za závady.
..... mimochodem, ve výchozí RZ může být napsáno třeba dvacet závad.
Důležitý je celkový posudek Mrknutí

Bylo by asi dobré předat elektroinstala ci bez závad. Taky by jste nekoupil poškrábané auto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 06.11.2019, 12:02 »

Pan Franek siri bludy. Trestni oznameni samozrejme muze, a dluzno podotknout, ze v nekterych pripadech i kvuli ohlasovaci povinnosti musi, podat kazdy bez ohledu na to, zda je poskozeny. K podani TO samozrejme advokata nepotrebujete!
V teoretické rovině máte pravdu.
Nicméně ne každý je právně zdatný, nejedná se ani tak o formu TO, jako o dostatečně vypovídající obsah, a ten každý nedá.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 07.11.2019, 19:54 »

Už zase tento mýtus.
Můžete mne nasměrovat kde je uvedeno, že Zpráva o výchozí revizi musí být bez závad ?  podivej
Podľa môjho to celkom logicky, i keď možno nepriamo, vyplýva z každej normy a z jej požiadaviek na minimálnu bezpečnosť.
Ja si totižto vôbec neviem predstaviť, že existuje nejaká legálna možnosť, jak sa dá uviesť do prevádzky nová inštalácia aj s chybami
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #31 kdy: 07.11.2019, 21:22 »

Podľa môjho to celkom logicky, i keď možno nepriamo, vyplýva z každej normy a z jej požiadaviek na minimálnu bezpečnosť.
Ja si totižto vôbec neviem predstaviť, že existuje nejaká legálna možnosť, jak sa dá uviesť do prevádzky nová inštalácia aj s chybami.

To je právě ten problém, že někteří kolegové  zatahují do tvorby revizních zpráv svoje názory, dojmy a pocity. Neznám vás, takže to není nic osobního !
Napadá mne hned několik závad, které bezpečnost provozu určitě neovlivní. Třeba chybné barevné značení vodičů, špatné nebo chybějící označení vývodů, chybějící typový štítek rozvaděče ... atd.
Proč by s těmito a podobnými závadami nebylo možné uvést zařízení do provozu ?  Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #32 kdy: 07.11.2019, 21:32 »

Proč by s těmito a podobnými závadami nebylo možné uvést zařízení do provozu ?  Jsem v rozpacích

To dost záleží na tom, kdo to reviduje..
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 07.11.2019, 23:15 »

To je právě ten problém, že někteří kolegové  zatahují do tvorby revizních zpráv svoje názory, dojmy a pocity. Neznám vás, takže to není nic osobního !
Napadá mne hned několik závad, které bezpečnost provozu určitě neovlivní. Třeba chybné barevné značení vodičů, špatné nebo chybějící označení vývodů, chybějící typový štítek rozvaděče ... atd.
Proč by s těmito a podobnými závadami nebylo možné uvést zařízení do provozu ?  Jsem v rozpacích
No např.k těm barvám...,  záleží na tom co bude uvedeno ve smlouvě o dílo.
Pokud to, že instalace bude provedena dle platných norem a RT najde ve vypínačích modrou, tak nemůže vystavit kladnou revizi, jelikož minimálně přivede objednatele v omyl.
Je to o odhadnutí situace "z velké dálky" a následném  citu pro jemnou hru kdy si nevystačí s byť perfektní znalostí pouze šablonovitých tahů.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 08.11.2019, 08:04 »

Napadá mne hned několik závad, které bezpečnost provozu určitě neovlivní. Třeba chybné barevné značení vodičů........
Takže fáze na z/ž je vlastně v pořádku?

.... špatné nebo chybějící označení vývodů...
Pokud vypnu jistič označený zásuvky, zhasne světlo ve vedlejší místnosti a zásuvky zůstanou pod napětím je podle vás opravdu bezpečné?

.....chybějící typový štítek rozvaděče ... atd.
Takže štítek na rozvaděči být opravdu podle vás nemusí?

Na tohle byste opravdu napsal výchozí revizi s kladným posudkem?


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 08.11.2019, 09:26 »

Osobně nepředpokládám že by se kolega Kamil Novák, choval tak, jak zde píšete Aline.

Ale pravda je ta, že je potřeba odlišit několik věcí. Jednak o jakou jde revizi, zda opakovanou, nebo výchozí a další souvislosti. Tedy jsem na 120% přesvědčen že všichni místní odborníci by měli problém s nedovoleným využitím zel/žlut. barvy pro jiné účely, než je dovoleno. Tedy jim podsouvat takovou kravinu není nutné a je to unfer jednání.

Pak jsou závady život ohrožující a takové které nemají na samotnou bezpečnost podstatnější vliv. Ano, na rozvaděči musí být štítek, ale pokud jde o výchozí revizi. Kdo z nás nepřišel někdy ke skříni, která je jasně tovární výroby, bylo na ní provedeno několik revizí, včetně výchozí, ale brigádník v rámci údržby přetřel nejen plechové dveře, ale zamatlal i štítek. Jde o jasnou závadu, která ale ničím neohrožuje bezpečný provoz (snad jen hledání rychlého vypnutí) s tím že se tato závada nechá snadno odstranit jen výrobou kopie toho původního.

A tak mohu pokračovat dál. Nevidím žádný přínos v psaní podobných smyšlenek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.