Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Existuje alternativa svorky ZS4?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje alternativa svorky ZS4?  (Přečteno 17251 krát)
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 07.10.2019, 10:05 »

Viděl jste někdo tu svorku po pár letech v provozu?
...
není to trochu rozpor s požadavky norem, když tu máme "spoj",  o kterém budeme tvrdit jak na něm závisí bezpečnost, ale ten spoj zpravidla není přístupný, není možné jej zkontrolovat, je to spojení různých materiálů s různým elektrochemick ým potenciálem v prostředí, které může být přechodně vlhké až mokré... ?

A pokud budeme argumentovat např. možností "napadení rozvodů nezodpovědným kutilem",  měli bychom se vrátit o velký krok zpátky a tlačit investory a projektanty do takového řešení, aby hloupý neodborný zákrok v jednom bytu neměl zásadní vliv na zbytek objektu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 07.10.2019, 11:36 »

Dačo ma napadlo
V norme pre kúpeľky máme napísané, že rozvody vody sa pripoja len keď sú vodivé, takže žiadne PPRky ani plastový odpad sa nikde nepripoja a hotovo. Vybavené.
Ale v norme je napísané aj to, že dnu v kúpeľke sa ochranný vodič musí spojiť s neživými časťami a s prístupnými cudzími vodivými časťami, čo batéria jednoznačne je
V tej istej norme sa už ale nikde nič nepíše o možnosti izolovaného uloženia prístupnej cudzej vodivej časti, teda kovovej batérie, ale veľa elektrikárov tu o tom píše že je nepripojenie batérii práve kvôli izolačnému stavu bezpečné.

A teraz že čo ma napadlo:
Norma o nijakom izolovaní nič nehovorí, a kebyže aj hovorila, tak by to museli byť materiály napríklad podľa EN 61251, a to dosť silno pochybujem že také overenie majú PPRky alebo voda z vodární.
A ja teda prestanem merať somariny a rovno budem dávať ZS4 v kúpeľkach na každú batériu, bo podľa normy inú možnosť ani nevidím.
Jediné čo pomerám bude spojitosť pospájania batérii voči ochrannému vodiču a nie dajaký izolačný stav jak som to robil doteraz.
Že svorka zhnije je pravda, no neverím že sa toto nedá ošetriť kebyže sa naozaj chce
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 07.10.2019, 11:45 »

Tzn.i veškeré věšáčky na ručníky atd.....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 07.10.2019, 11:57 »

Hii, čo myslíte? Úsměv
Ja myslím že podľa normy len klasické stavebné prvky čo sa riešia projektom, ale určite nie kúpeľkové doplnky čo držia na hmoždinkách či lepidle. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 07.10.2019, 13:28 »

Hii, čo myslíte? Úsměv
...na hmoždinkách...
Hmoždinka nevede, ale ten šroub (vrut) co se do ní našroubuje má dost ostrou špičku na to, aby propíchl izolaci kabelu  Úsměv

Asi máme každý jinak nastavenou hranice co je nutné, co je dobré a co už je tak trochu hysterie
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 07.10.2019, 13:59 »

Šroubky používané dnes do hmoždinek mají tzv. samozávrtnou špičku, do dřeva a plastu se dá zašroubovat velice snadno i obyčejným šroubovákem, nemusí to být ani aku šroubovák. Už jsem tyto šroubky viděl zavrtané do kabelu a i do vodovodní trubky z PP, v tomto případě tak pěkně, že to začalo téct až při povolování šroubku.

To, že se něco neřeší projektem, neznamená, že se při montáži někdo netrefí do kabelu, který by měl být, ale také není řešen projektem. Moje zkušenost je, že si lidi udělají i fotodokumentac i při stavbě nebo rekonstrukci, ale pak se nepodívají, protože si myslí, že si to pamatují a nebo mají fotografie uložené v počítači, který zkolaboval a neumí je dostat ven.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #24 kdy: 07.10.2019, 15:04 »

Tzn.i veškeré věšáčky na ručníky atd.....

Rozkaz zněl jasně. Všechny neživé vodivé části mají být pospojeny.  Mrknutí Tak nakupte ZS4 a použijte ji na plastovém potrubí, protože kohoutek je kovový. Pod šroubek u držáku ručníků namotejte pospojení, stejně jako u nerezového držáku toaletního papíru, když se WC nachází v koupelně.  Mrknutí Možná i to zrcadlo s nerezovým rámem, na které se sahá mokrou rukou. Co kdyby náhodou při vrtání někdo trefil kabel. A co se chodit sprchovat v gumovém obleku. Co kdyby náhodou.

Od té doby, v panelácích s plastovými rozvody, tam, kde není jiné možnosti, provádím alespoň pospojení kovových základen měřičů spotřeby vody na svislé zemnění.......

Zeptám se ještě jinak. Čím je ten kohoutek? Je to neživá vodivá část, i když je je od el, zařízení izolována? Nebo je to přístupný kovový stavební prvek? Nebo jde jen v objektech bez hlavního ochranného pospojování o kovovou část vodovodu a odpadu, vstupující do místnosti i když je to jen gula připojená na plastovou trubku, nebo kohoutek připojený na plastové rozvody?

Zkuste mi prosím definovat čím ten kohoutek dle vás vlastně je (dle normy). Možná pak dojdeme k nějakému řešení na kterém se oba shodneme. ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Juraj Rojko
*
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 07.10.2019, 15:37 »

A jak se staví šílený pospojovač k  odtokovému ventilu a sifonu? Přes něj také plastovou trubkou teče voda, takže z hlediska rizika jsou na tom stejně, možná je dokonce sifon nebezpečnější, protože znečištěná voda je obvykle vodivější a zatímco baterie se lehce dotýkám konečky prstů, tak sifon při rozebírání beru do ruky pořádně natvrdo a ještě jsem u toho někdy celý zpocený vleže na podlaze. (Umí pěkně zatuhnout, bestie.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 07.10.2019, 16:28 »

Podľa môjho sa správne môže ochranný vodič pripájať iba schválenými spôsobmi čo boli overené v skúšobňach a tiež iba na odskúšané a schválené svorky.
Chcem povedať, že alebo má výrobok už schválenú svorku vyrobenú na sebe, alebo sa vyrobí svorka ktorá je na výrobok typovo odskúšaná a schválená.
Taká je tiež napríklad bernardova svorka určená na pripojenie vodivých inštalačných rúr a potrubí trebárs na Husku.
Verím že ZS4 je takisto výrobok vyrobený podľa platných predpisov a schválený na predaj a bezpečné použitie. Že je to vlastne normálny výrobok určený na pripojenie z jednej strany ochraného vodiča a z druhej strany kovového vodoinštalačné ho materiálu v miestach, kde plast prechádza nerozoberateľn e do kovu a ďalej do priestoru kúpeľky. Na ten závit z PPRky nemusí byť pripojená iba batéria, môže tam byť všelijaký vodivý vodárenský materiál v kúpeľke, napríklad i hadička ku bojleru rovno nad vaňou. A asi je to možno aj chyba trhového dopytu, že sa zatiaľ vyrába iba v jednom rozmere
Ja som doteraz na nijakých vešiačikoch ani držiačikoch svorky na pospájanie nevidel a ani neverím že sa pri výrobe kúpeľkových doplnkov ráta s montážou takej bernardovej svorky na ich vyleštený povrch
A súhlasím, že pospájať všecko len preto bo je to v kúpeľke a je v tom voda môže len šalený  Smích

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 07.10.2019, 17:52 »

Pospojení vodovodní baterie šroubovým spojem pod obkladem, je hrozně fajn nápad. Jak psal kol. Hudec, hezky to uhnije a p. Schwarz - nepřístupný rozebíratelný spoj.  zle

Podle logiky pospojovacích ouchylů, by se nemělo zapomínat rastr sádroše - přes vodivě spojený vrut je jen nepatrná vrstva kitu a malby, futra, všelijaké poličky a madla. Hlavně odtokový kanálek, kde není voda ani pod tlakem a vede do plastového potrubí.  Smích

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 07.10.2019, 20:24 »

Fakt si nedovedu představit jak by se mohl dostat nebezpečný potenciál na vodovodní baterii, když mám v domě kompletní rozvody v plastu.

Já si to dovedu představit, u podobného případu jsem byl, skončil dobře i když v nemocnici, ale je to dost specifické, ne na veřejné rozebírání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 07.10.2019, 20:32 »


Podle logiky pospojovacích ouchylů, by se nemělo zapomínat rastr sádroše
 

Jo, když jsou v tom rastru protahané kabely tak je to hned. Rastr pod napětím jsem už párkrát zažil a dokonce to jednou byl i dodělávaný sprcháč na horské chalupě v Peci. To byl údiv když jsem chlapům co to montovali ukázal jak je ta konstrukce hezky pod napětím když se rozsvítí světlo. Pak ta sranda o šílených pospojovačích zní trochu jinak. Já bych s označováním za "ouchhyla" byl opatrný.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 07.10.2019, 21:06 »

No jo, rastr je svině. ALe vraťme se zpět k otázce. Jak by jste definovaly ten vodovodní kohoutek na plastových trubkách,  z hlediska ochrany před úrazem. Viz ČSN 33 2000-7-701 ed.2

To mě zajímá a od toho se dle mého odvíjí vše ostatní.


A asi je to možno aj chyba trhového dopytu, že sa zatiaľ vyrába iba v jednom rozmere

Proč chyba? Kde není dostatečný zájem, není ani dostatečná nabídka. Není na tom nic divného. Jako výrobce bych se nechoval jinak. Navíc neznám snad žádnou vodovodní baterii, která by se připojovala na 3/4 závit.

V případě že  půjde o kovové potrubí, norma jasně říká že přednost má pospojení vně koupelny. Proč asi?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jaromír Borecký
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 07.10.2019, 22:44 »

Tak se mi zdá, že nikdo tuto otázku zodpovědět nechce, nebo alternativa zřejmě neexistuje. Jinak "antipospojovač ům": co situace, kdy je spotřebič připojen ke kohoutu oplétanou hadicí a při poruše obsluha první zastaví přívod vody? Podle mě je hadice s kovovým opletem schopna na kohout zavléct napětí, pokud se k tomu připoče elektrický ventil s kovovým tělem. A aby se předešlo rozšíření diskuze jiným směrem, tak může být třeba vadný ventil ovládaný PWM, takže by běžná ochrana zabrat nemusela. Také jsem se setkal i s nabíjením polyamidových hadic během průvlaku do značícího zařízení, tam se to řešilo ionizací povrchu, ale třeba v koupelně bych to nedělal (7kV). Dále se PPR potrubí používá i pro přenos plynů a jiných médií, kde i případná statika může hrát svoje. Ale podle toho, co jsem viděl jako odpovědi na otázku "Existuje alternativa svorky ZS4?" zřejmě bude řešení něco jako "použij rozvod PUN-CM a kovové spojky NPQ" (vodivá plastová hadice a kovové spojky s pruživovým zajištěním). Tak bych se ještě jednou rád zeptal, zda někdo znáte alternativu k uvedené svorce? Jinak pardon za délku - měl jsem před chvílí kafe...  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroúdržbář ve výrobě
Heinrich
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 08.10.2019, 03:43 »

Mno, pane revizní, nezlobte se na mě, ale nejdříve napíšete konstatování v tomto znění:
Ale všeho s rozumem. Fakt si nedovedu představit jak by se mohl dostat nebezpečný potenciál na vodovodní baterii,  když mám v domě kompletní rozvody v plastu.
...a když vám na to odpovím, tak mi odvětíte toto?:
Vaše strašení tím co si kdo kde nabastlil je sice zajímavé (podobné zkušenosti má každý z nás) ale úplně mimo téma. Tím chci říct že se kontroluje "normální" stav a ne instalace po zásahu laika a podobně.

Potom se zákonitě ptám, co bylo špatně na mé odpovědi, zvláště, když navrch ještě přidáte toto:
Nehledě na "pokus" kdy se rozsvítila doutnavka na tekoucí vodě mě spíš pobavil. Možná vám jednou ukážu jak málo stačí k jejímu rozsvícení, včetně průchodu nepatrného proudu tělem  Mrknutí  Ale jako strašák na laiky asi dobrý. Jen bych používal relevantní argumenty.
Q: Proboha, co je na tom nerelevantního? Mám snad udělat pokus, tím, že změřím el. proud protékající skrzeva cca 4 metry půlcoulovou hadici, naplněnou vodou? Opravdu to chcete? Není problém. Bude to sice už možná více vypovídající, ale pouze při shodné konduktivitě vody, kterážto však není ve všech lokalitách stejná, navíc se aj může průběžně měnit v čase.

Přičemž, jak již bylo zmíněno, primárně se ani nemusí jednat o přímý úraz el. proudem...
Ono se totiž nejedná pouze o přímý úraz el. proudem, jelikož úplně stačí, aby se v ten samý okamžik koupající rukou dotkl vodovodní baterie (kam je případně přivedena "vodní fáze",  navíc v posílení kontaktu kovovými matkami a opletením připojovacích hadic) + zároveň se nohou uzemnil přes kovový odtok řádně pospojené konstrukce vany, tak se potom klidně může až natolik uleknouti, že mu z toho podklouznou nohy a on se praští hlavou o okraj vany, čím se uvede v bezvědomí. Pozvolně stoupací voda v zašpuntované vaně pak dokoná zbytek.

% pokračování...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Heinrich
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 08.10.2019, 03:51 »

% pokračování...
Nyní se však opakovaně ptáte, jak je dle ČSN definován vodovodní kohoutek/čím že to vlastně je?
Odpovím vám asi takto: Je mi zcela úplně jedno, jak je v elektrikářskýc h normách definována toto součást vodoinstalace, ani to, že "měření se provádějí při normálním stavu",  neb pokud toto popsané hrozí byť jen oním působením "nadšeného kutila, působícího ve vedlejší bytové jednotce" (což ale jako uživatel jiné bytové jednotky nejsem schopen nijak ovlivnit, přičemž to vlastně nemusí být setrvalý stav, jelikož se to bude projevovat pouze náhodně v době odstávky horkovodu = tudíž ani několika řádně provedenými opakovanými proměřeními to nemusí být vůbec zjistitelné),  potom je nutno počítat nejen se "samovolným vznikem obdobného rizikového stavu",  ale dokonce i s cíleným úmyslem, jenž bude navozen nějakým šílencem, jemuž zrovna "hráblo",  či jen docela obyčejným "škodičem" (v rámci řešení sousedských vztahů Škleb),  např. pomocí zvýšení vodivosti vody, velice snadno docílené bez jakéhokoliv zásadního zásahu do vodovodní instalace (což bych zde však nerad veřejně rozvíjel, jelikož by to mohlo býti bráno jako nekalý návod > takže, p. Fraňku, pokud by vás snad osobně zajímalo, "jak na to",  klidně vám to detailně popíši do SZ, nicméně předpokládám, že když až tak bravurně zvládáte "kouzla s doutnavkami",  potom jistě budete znát i konkrétní řešení navození tohoto nastíněného Mrknutí)

Na základě již dříve uvedeného jsem proto přesvědčen, že tolik podceňované uzemněné pospojení vstupu vodoinstalace do bytu jest velmi též důležitou částí ochrany, stejně tak jako pospojení kovových vodovodních baterií vůči zemi, zvláště, pokud se nacházejí v dosahu čehokoliv jiného uzemněného.
A ač by se k těmto účelům pochopitelně měly výhradně používat prvky k tomu schválené, tak i "nouzové řešení" je pořád mnohem lepší než vůbec nic (např. mechanickou fixací dodatečného uzemňovacího vodiče k přípojným maticím připojovacích hadiček vodovodních baterií pomocí kovových šroubovacích hadicových spon, či jinak podobně spolehlivě, což lze snadno provést právně v prostoru původních panelových stupaček, většinou lehce přístupných na WC, kde jsou tyto v jednom místě, a to vč. svislého uzemňovacího vodiče). Navíc se tím de facto ani žádná zákonná norma neporušuje, jelikož to nenařizuje. Je to tudíž pouze o vůli toho kterého jedince, nakolik chce být ochráněn proti možným vlivům z venku.

Toť můj názor.  Úsměv 

Mějte se fajn.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #34 kdy: 08.10.2019, 05:39 »

Tak se mi zdá, že nikdo tuto otázku zodpovědět nechce,

Jasně. ALe proč?  Nerozhodný

Mno, pane revizní, nezlobte se na mě, ale nejdříve napíšete konstatování v tomto znění: ...a když vám na to odpovím, tak mi odvětíte toto?:

Asi si to berete velice osobně. Zkuste být trochu konstruktivněj ší.

Začněme tím jak se může dostat nebezpečný potenciál na ten kohoutek. Prosím žádné coby kdyby šroubek do kabelu a podobně, ale opravdu konstruktivně.

Pak prosím o definici toho kohoutku jak jsem se ptal. Z hlediska ochrany je to velmi podstatná otázka a pravděpodobně i rozdíl mezi tím jestli pospojovat, nebo ne.

Doutnavka se mi rozsvítí i díky průchodu velmi malým a ještě bezpečným proudem mým tělem. Tím svitem bych laiky prostě nestrašíl. A ano, provedené měření by bylo mnohem více vypovídající, ale ze svých měření a pokusů vím, že to bývá v pohodě.

Už jsem se přiznal že patřím k pospojovačům a vůbec se za to nestydím, protože to považuju za jednu z nejspolehlivěj ších ochran.  Ale všeho s mírou. Nebudu blbnout tam kde prostě nevidím žádné riziko. Pokud ho tam někdo vnímá, velmi mne zajímá PROČ a KDE ho vidí. Ale žádné pohádky, ale odborné důvody. Nejsem laik a už mám taky něco za sebou. Není v tom nic osobního, jen profesní zvědavost.

A abych odpověděl na otázku, ne, neznám jinou velikost nebo alternativu k té svorce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 08.10.2019, 05:55 »

Podle mě je hadice s kovovým opletem schopna na kohout zavléct napětí, pokud se k tomu připoče elektrický ventil s kovovým tělem.
Ta hadice je uvnitř gumová Úsměv
Nicméně, i při úvaze, že z kohoutku vytéká často "fázová" voda, tak si ji přece nebudu připojovat pouhým pospojením baterie k vaně pod koupající se řiť, ale provedu její odfázování řádně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 20) Jak musí být uspořádány kabely při připojení ke svorkám pevného zařízení v prostoru s výbušným prachem, které se může občas posunout o malou vzdálenost (např. motor na kluzných kolejničkách)?
 Lze považovat řadové zemnící svorky umístěné na din liště za dokonale pospojené?
 Prý "čokoláda" neprojde revizí?
 Co říkáte na použití čokolády ?
 Porcelánove radove svorky
 Jakou použít svorkovnici na odbočení Cu vodičů 16mm2 ?
 Jaký je praktický postup při svorkování Al vodičů PEN do svorkovnic?
 Je možné dodatečně přidat svorkovnice do odbočné krabice?
 Jaký argument proti motaným spojům v odbočných krabicích?
 Existují trojpólové řadové svorky?
 Jak připojit více vodičů N do svorek na DIN lištu?
 Mohu nastavit AL vodiče Cu vodiči?
 Co je "seskupení svorek na eletrickém předmětu"?
 Které svorky na lištu DIN byste hodnotili nejlépe?
 Jaké pořadí svorek používáte?
 Mohou být přívodní svorky v domovním rozvaděči?
 Pozor na falzifikáty řadových svorek Phoenix Contact
 IDEAL: Nabídka stáčecích konektorů již v ČR!
 Víte o řadových svorkách ENTRELEC?
 Čemu ještě někdo u WAGA stále nevěří?
 ELEKTRO BEČOV: Stoupačková svorkovnice HVS
 ELEKTRO BEČOV: Produktová řada BNP
 BEČOV: Katalog produktů 2011
 ABB: Katalog řadových svorek
 ELEKTRO BEČOV: Zemnicí materiál
 Jak z "nepáčkového" WAGA vytáhnout vodiče?
 ELEKTRO BEČOV: Řadové svorky pro velké průřezy
 PHOENIX CONTACT: Svorky s připojením vodiče PUSH-IN
 Výsledky proudového testování bezšroubových svorek WAGO a IDEAL
 WAGO: Ten správný přehledový katalog bezšroubových svorek
 BEČOV: Katalog svorek, svorkovnic a dalšího spojovacího materiálu 2012
 Znáte svorku Linect, která ohromila USA?
 Znáte prvek Wire Nut pro spojování tenkých slaněných vodičů a lze mu důvěřovat?
 ELEKTRO BEČOV: Katalog výrobního sortimentu
 WAGO: Nová svorka na desky plošných spojů SMD pro malé LED moduly
 Znáte katalog PHXC č.1 o svorkách a konektorech?
 Kdo si myslíte, že vynalezl modulární (řadovou) svorku?
 PHXC: Katalog Řadové svornice, č.3
 MOREK: Produktový katalog OUNEVA 2014
 Víte, jak dopadla pitva MAXI Wagosvorky?
 SPELSBERG: ELS-LOGIC krabicová svorka pro světelné obvody s nápovědou
 Je nutné zakrytovat přívodní svorky v rozvaděči?
 Poradíte svorku kterou spojit FeZn kulodrát a měděný CYA vodič?
 ENIKA: Miniaturizace spojek pro propojování vodičů a krabiček na DIN lištu
 Už víte o nové přehledné www.WAGOsvorka.cz?
 Jaké důvody byste uvedli proč nepoužívat v instalaci čokoládu?
 WAGO spustilo microsite www.WagoSvorka.cz
 Pro které případy není Wagosvorka vhodná?
 Porcelánové svorky Werit
 OBO nenápadně konkuruje WAGU!
 Kterou doporučíte svorku pro spojení AYKY 4x16 s CYKY 4x10 v krabici?
 Kde sehnat narychlo keramickou svorku AK 2/15 na průřez 6mm2?
 Použili byste pro spojení zemnicí soustavy bimetalové zkušební svorky?
 WAGO: Silové svorky - šroubové i bezšroubové
 iCenter Voltík: Push IN - Novinka Phoenix Contact
 Víte, kam se krabicová Wagosvorka opravdu nehodí?
 V kterých případech byste vítali svorky Push-in vy?
 Zatím nejnižší svorky s push-in technologií ... tam, kde je proklatě málo místa
 WAGO: Svorky TOPJOB S série 2020 pro čidla a akční členy
 Jak upevnit v rozvaděči krabicové WAGO svorky
 WAGO: Svorky pro čidla a akční členy
 RITTAL: Praktické svorky SV3450.xxx pro připojení vodičů prostřednictvím Push-in
 Do jakého počtu svodů používáte hromosvodní svorky na 200kA?
 Setkali jste se se svorkou CoolSplice od Schrack Technik?
 WAGO: Zásadní inovace u svorek řady 221
 Jak ošetřit řadové svorky ve vlhkém prostředí?
 Vysokoproudé řadové svorky WAGO pro zónu 2
 Existuje nerezová svorka Dehn pre krížový spoj pásoviny >30mm ?
 PHXC: Řadové svornice 2018
 Znáte rozvodné bloky svorek PTFIX?
 Bezšroubové univerzální svorky
 Znáte Wagosvorku 221 v detailech?
 Příslušenství pro řadové svorky série Phoenix Contact
 Rychlé zapojení vodičů s WAGO MCS MAXI 6
 Katalog páčkových řadových svorek TOPJOB S
 Vytlačí Push-in šroubové spoje zcela?
 Nová konstrukce distribučních bloků PTFIX
 Jaké jsou požadavky na svorky SS?
 WAGO: Beznástrojové ovládání řadových svorek pro rozvaděče
 Bezšroubové svorky PUSH-IN produkce ELEKTRO Bečov
 TIP na podrobný katalog ELEKTRO Bečov 2020
 Nemáte tip na úzkou řadovou svorku pro rozbočení vodičů?
 Na jakou lištu se správně montují svorky RVA?
 Navrhujeme svorkovnice rozvaděče pomocí aplikace WAGO SMART DESIGNER
 WAGO webinář o instalačních krabicových svorkách ve čtvrtek 4.února!
 Kde využijete novou úzkou Wagosvorku 221 inline?
 Co se psalo kdysi o bezšroubových svorkách
 Existuje řadová svorka, u které mohu připojit jak vodič, tak vidličku?
 OBO: Podrobný rozbor sortimentu VBS
 Měníte svorku RSA PE u ER Esta?
 Vytlačí fenomén WAGO ze světa i tradiční americké stáčecí konektory?
 Kde se nové konstrukce spojování vodičů nechytají?
 Jak dalece ti svorky PUSH-IN usnadňují práci?
 Jakou svorkou lze uvést na stejný potenciál armování v betonu?
 Svorka typu wago opravdu od Waga?
 Záblesk průchozí WAGO svorky 2773 PUSH WIRE
 Jak se vám dělá s wagosvorkami v krabici?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 22 dotazů.