Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Lze z přiloženého štítku určit majitele sloupů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lze z přiloženého štítku určit majitele sloupů?  (Přečteno 4147 krát)
Libor Mašek
« kdy: 24.09.2019, 20:28 »


Manželka zdědila pozemek, na kterém je složeno asi 40 betonových sloupů.
Na sloupech jsou tyto štítky, viz foto. Lze z těchto štítků určit majitele?

Znamená JČE bývalou Jihočeskou energetiku?
Místo se sloupy se nachází v Jihočeském kraji.


* SAVE_20190924_201403.jpg (565.63 KB, 918x1632 - prohlédnuto 772 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 24.09.2019, 21:52 »

JČE Majdalena, dnes Slooupárna Majdalena s.r.o. je výrobce, můžte zkusit, jestli dohledají komu před 20 lety ty sloupy prodali podle výrobních čísel, ale variant k čemu mohly být použity od distribuce, přes areálový rozvod, po jejich využití co by protierozivní výstelky po jejich vytěžení po odsloužení prvotního účelu...
Také můžete hledat kdo vlastni nebo měl pronajatý ten pozemek.

Edit: Teď se taky dívám, že jsou ještě o 20 let starší než jsem pochytil na první zhlédnutí a ano v té době určitě Majdalena spadala pod JČE, nicméně od výrobce to klidně mohl koupit jiný podnik nebo někdo vhodně schovat.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.09.2019, 08:10 »

Devítky, to byla sekunderka. Mohla to být vesnice, stejně jako cizí přípojka JZD. Původní vlastník vám je nebude uklízet. Velmi často se stává, že si je někdo nechá složit na pozemek, protože má budovatelský záměr. Nabídněte to soukromýmu jezedákovi na přístřešek, nebo za odvoz do základů.
Jít po distribuci (byly-li její) ať si je odveze je zbytečné, protože je tam mohla složit leda dodavatelská firma, která si to dohodla s vlastníkem, pokud to rovnou nechtěl sám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Libor Mašek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 25.09.2019, 18:25 »

Tak to jsem si myslel, že JČE je právě štítek firmy, které to patřilo.
Na pozemek to ze současných, ani minulých majitelů nikdo dovézt nenechal.
Přes pozemek šlo dříve elektrické vedení, takže jsem uvažoval, že to tam při překládce vedení kvůli trati a dálnici nechal EON.
Po vznesení dotazu na EON mi telefonicky technik řekl, že sloupy jsou jejich, ale při následné emailové komunikaci už napsali, že jim sloupy nepatří a štítek je od výrobce a nic nedokazuje.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 25.09.2019, 21:15 »

Pokud se chcete pustit do pátrání, zajděte na OÚ, tam zjistíte komu vydali stavební povolení a dá se tak zjistit realizační firma. Na tu se pak můžete obrátit s dotazem, proč tam ty sloupy složili. Jenže klidně mohou říct, že je tam Franta chtěl natahat, že je to jeho pozemek a jste kde jste byl. V krajním případě, když se budete chtít soudit, můžete od firmy vyžadovat doklad o likvidaci/skládkování/odvozu vytrhaných sloupů z akce, pokud v PD byla tato položka naceněna. Ale v podstatě marný boj, zvlášť pokud je to už delší doba.
Jak jsem ale již uvedl, o staré sloupy je docela zájem, jen natrefit na správného člověka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 23 dotazů.