Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Potřebuji pro kolaudaci domu nutně projekt elektroinstalace?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potřebuji pro kolaudaci domu nutně projekt elektroinstalace?  (Přečteno 39057 krát)
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #36 kdy: 19.02.2007, 21:56 »

Naprostý souhlas s panem Karvánkem! Kdy konečně dojde všem zde přítomným odborníkům, že v případě rad laikům bychom měli táhnout za jeden provaz a hlavně jim nemotat hlavu! Když se budeme dohadovat mezi sebou, je to něco jiného, páč všichni budeme vědět, o co jde při různých výkladech jednoho termínu, praxi, různých elektrikářskýc h zvyklostí apod. Laici se však takto odsud dozví nakonec úplné prd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Šlosárek
státní zaměstnanec,energetik,revizní technik
*
Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 19.02.2007, 22:13 »

To Bartoš:
Opět další nic neříkající blábol,kterým jste nás obšťastnil. Člověče co to melete: "pokud RT
dělá revizi podle normy..... Podle čeho by tu revizi asi mněl dělat?Nedělejte tady školení ze st.zákona.Tak nebyl problém předložen.Zákl adní otázka zněla: musí být dokumentace... .. Znovu opakuji musí,pokud na tuto stavbu je třeba vypracovat výchozí RZ.Ano je zde možnost " Fasulis" ale ani ta nevylučuje to první.Panu Karvánkovi začíná unikat smysl vašich výlevů.Mně už dávno unikl a na ty vaše demagogické příspěvky je dle mého názoru odpovídat škoda času.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když venku prší, dají se dělat jen dvě věci a já karty nehraji...
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #38 kdy: 19.02.2007, 22:37 »

A než se ta diskuse ukončí, tak ještě jeden zajímavý konkrétní zákon:
499/2006 Sb.    (sloh)
Vyhláška o dokumentaci staveb
Platná od 1.1.2007
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jiří Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 19.02.2007, 23:51 »

To Doležal: Díky, příležitostně si přečtu (i když je to tedy vyhláška a ne zákon).

To Šlosárek: Možná jsem to špatně formuloval, takže opravuji svou větu: "Pokud norma, podle které dělá revizák revizi, obsahuje taxativní seznam dokladů ..."

To Karvánek: Je dost dobře možné, že jsem to trochu "vytrhnul z kontextu". Kromě prvních dvou odstavců jsem však pouze uvedl to, co je v tom zákoně napsáno. Možná to působí trochu schizofrenně, ale mně prostě vadí extrémy - nadbytečné bazírování na normách i tam, kde to není na místě, jakož i systematické kašlání na bezpečnostní a podobné požadavky. Proto mi prosím promiňte, že budu mít vždy tendenci mírnit nadšení revizáků pro jejich ideální řešení a současně tlačit na řemeslníky, aby se nesnažili to ošulit. Aurea via media.

To Dosbaba: Myslím, že jste nejvíc uhodil hřebíček na hlavičku. Je rozdíl, komu je sdělení určeno, a v tomto jsem skutečně nerozlišoval.

Obecně závěrem: Projekt elektroinstala ce není nutným podkladem pro kolaudační řízení. To ovšem nevylučuje, že jí bude vyžadovat revizní technik provádějící revizi elektroinstala ce, přičemž (kladná) revize elektroinstala ce je v případech stanovených zákonem nebo pokud tak stanoví stavební povolení podmínkou pro (úspěšnou) kolaudaci.

V tuto chvíli svou účast v této diskusi ukončuji. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.