Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Je možná revize vývodů starého, upraveného rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je možná revize vývodů starého, upraveného rozvaděče?  (Přečteno 67031 krát)
Michal Řehořka
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #144 kdy: 18.09.2019, 13:17 »

PetoL : jestli to právě není ten obávaný alibismus do prvního problému Úsměv Závěrem revizní zprávy je provozuschopno st instalace z hlediska bezpečnosti a tu bez určitých dokumentů nedokážete pořádně posoudit.
Napíšete tedy do zprávy, že je instalace schopna bezpečného provozu, "nicméně, ale, pokud, jestliže ..."
Toto je předpokládám možné u mimořádné revize. Určitě ne u výchozí.
Čili mimořádnou revizí byl vyřešen můj problém pro který jsem zakládal toto vlákno. S jasným vymezením, upozorněním atd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #145 kdy: 18.09.2019, 13:34 »

Ako revizák máte na výber len dve správne možnosti. Napísať pravdu alebo odísť. Je pravda alibizmus?
Poznám revíznych ktorí poučujú prevádzkovateľ ov z dodržiavania zákonov. Ja im to nevyčítam, nech si to robia koľko chcú, len ja toto poučovanie nechápem jak svoju povinnosť. Zákony musí prevádzkovateľ poznať a rešpektovať aj bez revízaka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #146 kdy: 18.09.2019, 13:55 »


Čili mimořádnou revizí byl vyřešen můj problém pro který jsem zakládal toto vlákno. S jasným vymezením, upozorněním atd.
Jjj, podľa môjho nie tak celkom, lebo aj v tej mimoriadnej tiež musíte tak trošku alibisticky napísať, že východisková vám nebola predložená
Takže si treba dať pozor aby sa vývody do prevádzky neuviedli na základe mimoriadnej revízie, lebo by to z nej vlastne zrobilo východziu  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Behemot
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #147 kdy: 27.09.2019, 09:54 »

Rozvaděč bude vždy rozvaděčem ( vedou do boxu kabely a jsou tam jističe....)

Odpověděl jste si sám na otázku. Zde neřešíme "co s tím",  řeším jen co je rozvaděč.

Téma je: Je možná revize vývodů starého, upraveného rozvaděče?

Již jsme se shodli na tom, že nejen je možná, ale je nutná.
Vy "brečíte" nad jiným tématem a tím je kvalita elektrické instalace.
Toto je teda ale (podle mě) mě přece to gró diskuse. Shodli jsme se, že bedna, kterou vyrobil zedník se svářečem a osadil pan mistr, je rozvaděč. Přijde požadavek na rozšíření o několik jističů (řekněme že třeba tři okruhy byly jištěný jedním jističem, a jelikož se zvětšil odběr a přitom kabeláž je vyhovující, přijde požadavek na rozdělení na nezávislý jističe).

A to je ta otázka, která se řeší od začátku: vestavná bedna, ke které nikdy nic neexistovalo, a někdo, kdo tam přisadí ty dva jističe, se má stát po padesáti letech výrobcem a dodávat k tomu horu byrokracie?

Co k tomu uvedl pan Franěk je samozřejmě špatně, jelikož k té bedně není nic známo, tak asi těžko kouknu do katalogu výrobce (pominu-li že zedník se svářečem to nikdy nevěděli a neřešili, tak už jsou nejspíš dávno po smrti) ke ztrátovýmu příkonu, a k těm starejm bakeliťákům taky zjistím jakýkoli hodnoty už jen velice špatně. (Proč zmiňoval novej rozvaděč vůbec netuším, to je zcela irelevantní právě proto, že údaje tam k dispozici jsou, to je snad zřejmý a není to hlavním tématem vlákna, tak proč o tom mluvit). Aby někdo u takové bedny ve zdi měřil nějaký výkony a příkony, to si nedovedu vůbec představit, aby se přesnost aspoň o vesmír blížila realitě. To implikuje, že skutečně to ověřit ani nelze. Takže znova opakuju otázku: po pravdě to podle nynější byrokracie nelze legalizovat, i když je to kvalifikovaným pohledem víc než vyhovující a všem ostatním parametrům, který změřit lze, to vyhoví.

Takže ten kdo to dělá buď prostě, ehm, ohne realitu, nebo se na to vyprdne. Anebo se z té díry všechno vytrhá, strčí se do ní dnešní krabice, která má všechny papíry (a kterejch se tam vejde třeba pět a všechno bude v pořádku) a osadí novejma prvkama. Sice poměrně zbytečná operace a zákazník vypláznul větší desítky tisíc, ale byrokracie je naplněna!

Člověk, kterej si todle uvědomuje, se fakt nemůže nezeptat - cui bono, že Smích Všechno v pořádku? A hlavně všichni, kterejm todle přijde OK, jsou v pořádku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Behemot
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #148 kdy: 27.09.2019, 10:09 »

Jinak doplňková otázka k různým těm svařeným plechovým bednám, které kryjí stoupací vedení přes patra, od podlahy ke stropu a v několika místech to má dvířka - to je realita jednoho paneláku, kde mám bojovat s rozšířením instalace a osazením nového rozvaděče z tédle bedny dovnitř do bytu.

Už to tady někdo nakousnul. Součástí bude výměna stávajícího jističe 1×16 A na 1×20 (nebo 25) A. Samozřejmě původní je tam ještě bakeliťák nabastlenej na šrouby bůhví vlastně na co, asi na kus plechu přivařenýho před kabeláží. Já osobně mám v plánu na původní šrouby prostě strčit KT1 a do něj nynější jistič na lištu (a zbývající fázové vodiče nového odvodu nechat zaizolované bokem, takže když by se v budoucnu rozhodlo o pořízení třeba 3f sporáku, tak nech si upgrade na 3f modul řeší někdo další),  nicméně podle diskuse předpokládám, že by se našli tací, co by se snažili tam přímo nabastlit kus lišty a na ní nechali viset samojedinej jistič?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #149 kdy: 27.09.2019, 10:25 »

Toto je teda ale (podle mě) mě přece to gró diskuse. Shodli jsme se, že bedna, kterou vyrobil zedník se svářečem a osadil pan mistr, je rozvaděč.

Jo, krása. Rozvaděč je výrobek dle zákona 22  a musí splňovat určité technické, ale i legislativní požadavky. Je pro mne novinkou že se stačí shodnout (nevím kdo všechno) a výrobek je na světě. Pobavil jste mne.

Co k tomu uvedl pan Franěk je samozřejmě špatně, jelikož k té bedně není nic známo, tak asi těžko kouknu do katalogu výrobce

Můžete mi říci v čem jsou má tvrzení špatná? Prosím ne domněnky, ale holá fakta. Žádný soud nezajímá domněnka, ale normy a zákony.

Sice poměrně zbytečná operace a zákazník vypláznul větší desítky tisíc, ale byrokracie je naplněna!

No vidíte. Já mám na to trochu jiný pohled. Z mého úhlu pohledu nejde o byrokracii, ale o zjištění skutečného stavu instalace s rozvaděčem, kde jako RT zjišťujeme především hladinu možných rizik a pak se rozhodujeme zda je tato hladina natolik vysoká, aby splnila minimální požadavky dané státem. Tedy normy a další předpisy. Pokud, jak se mnou souhlasíte, nedostanu potřebné podklady, tak jako RT nemohu zavřít oči, ale říci že nevyhovuje, protože nemám laboratoř kde bych si potřebné vlastnosti sám zjistil. To že jste jiného názoru je váš pohled a neznamená to že ten můj je špatný. Je to jen váš výklad. V případě problémů pak o tom stejně rozhodne soud. Já budu klidný, co vy?

.. nicméně podle diskuse předpokládám, že by se našli tací, co by se snažili tam přímo nabastlit kus lišty a na ní nechali viset samojedinej jistič?

Možná by se našli i tací, co by použili retrofit  Mrknutí


* kt3_pouziti.jpg (21.71 KB, 300x300 - prohlédnuto 261 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #150 kdy: 27.09.2019, 11:47 »


Člověk, kterej si todle uvědomuje, se fakt nemůže nezeptat - cui bono, že Smích Všechno v pořádku? A hlavně všichni, kterejm todle přijde OK, jsou v pořádku?


No vidíte. Já mám na to trochu jiný pohled. Z mého úhlu pohledu nejde o byrokracii, ale o zjištění skutečného stavu instalace s rozvaděčem, kde jako RT zjišťujeme především hladinu možných rizik a pak se rozhodujeme zda je tato hladina natolik vysoká, aby splnila minimální požadavky dané státem. Tedy normy a další předpisy.

Se zájmem sleduji tuto diskusi. Nechci se pouštět do akademických diskusí, ale zaujaly mne zde dvě myšlenky.

1) Ano, člověk se může zeptat zdá je vše v pořádku, anebo zdá jsou všichni normální. Jenže zákon 22 platí již 20 roků. To, že se u nás jezdí autem vpravo platí 80 roků a přijalo se to den ze dne. S některými záležitosti a §§ nemusím vnitřně souhlasit, ale musím je respektovat. Na příklad Z 90 a NV 118

2) Rozhodování u rizik je proces. Záleží na znalostech, zkušenostech a odvaze. Při rekonstrukcích RD, kdy se osadí nový jistič s elektroměrem, musím respektovat PP a také si mohu myslet, že je něco zbytečného. Přitom vím, že mi to distributor nepřipojí. Jeden známý přispívatel  to přirovnává k jemné hře v šachové partií. K rozhodování je zapotřebí i moudrosti. Počátek moudrosti je v bázni ( úctě, respektu) před někým a před zákony a normy. To říká král Šalomoun před 8 tisící léty a platí to dodnes. Dokonce dodává, že cvičením v moudrosti pohrdají jen blázni. RT by měl stát na straně moudrých. Měl by se stále vzdělávat. Také nemohu osobně stavět na svém  poznání před 40 léty.

P.S. Někdy je to i vhodná příležitost, jak ten rozvaděč ( konečně) vyměnit .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #151 kdy: 27.09.2019, 12:05 »


P.S. Někdy je to i vhodná příležitost, jak ten rozvaděč ( konečně) vyměnit .

Ámen  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #152 kdy: 28.09.2019, 16:10 »

Mnohdy by stačilo vyměnit náplň, jsem všemi deseti pro.
Ale měnit bytelnou bednu, byť bez papírů, která oteplení 100% splňuje za mnohdy menší, kde se musí oteplení počítat a navíc je mnohdy z kroutícího se plechu je prapodivnost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #153 kdy: 28.09.2019, 16:26 »

Mnohdy by stačilo vyměnit náplň, jsem všemi deseti pro.
Ale měnit bytelnou bednu, byť bez papírů, která oteplení 100% splňuje za mnohdy menší, kde se musí oteplení počítat a navíc je mnohdy z kroutícího se plechu je prapodivnost.

Predpisy a normy su dobry argument, ked treba investora podojit a zvysit objem prac ...
Zoberme si typicky pripad : panelakova plecharina, majitel bytu chce vymenit istic 15A bakelit IJV za 25A na DIN listu. Bud mu to spravi elektrikar za pol hodiny a aj s cestou za max 50 eur alebo sa z toho vyrobi pripad pre : projekt + montaz + reviziu za min  200.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #154 kdy: 28.09.2019, 16:40 »

Predpisy a normy su dobry argument, ked treba investora podojit a zvysit objem prac ...
Zoberme si typicky pripad : panelakova plecharina, majitel bytu chce vymenit istic 15A bakelit IJV za 25A na DIN listu. Bud mu to spravi elektrikar za pol hodiny a aj s cestou za max 50 eur alebo sa z toho vyrobi pripad pre : projekt + montaz + reviziu za min  200.

RT elektro, by měl být natolik zkušený odborník, že s takovou prkotinou si lehce poradí. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #155 kdy: 29.09.2019, 12:48 »

Dačo okolo prázdnych skríň je aj v EN 62208
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Řehořka
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #156 kdy: 07.09.2020, 11:00 »

Pánové, uběhl rok od založení této diskuze a já bych se k tomuto věčnému tématu nyní rád vrátil.
Na devíti stranách tématu jste pořešili vše možné, jasné řešení/odpověd jsem ale nedostal. Poněvadž v tom stále nemám úplně jasno, zkusím se vás zeptat ještě jednou, na konkrétních případech:

Plastový rozvaděč 24M, osazený ze dvou třetin.
Případ 1)
rozvaděč má výrobní štítek a přiložené schéma. Došlo k osazení jednoho nového jističe. Schéma s trouchou štěští někdo tužkou na papíře upraví, štítek zůstane původní, i přesto, že došlo ke změně Výrobce rozvaděče
Případ 2)
stejná budova, stejný rozvaděč, jiné patro. Rozvaděč beze štítku a žádné schéma

Řešení A)
Dle ČSN 33 2000-6 ed.2 Z2 je dokumentace skutečného provedení stavby základním dokumentem pro provedení výchozí revize a jeho nepředložení rovná se závada C1 a výsledek revize "NENÍ z hlediska bezpečnosti ..."
Přece ale při rozšíření o jeden jistič není reální mít dokumenty skutečného provedení stavby dle vyhl. 499/2006 sb.4, pak tedy nejsou potřeba ?

Řešení B)
DLE TNI 33 2000-6 čl. 6.4.2.2 "Není-li dokumentace výrobce dostupná, případně nelze-li elektrický předmět správně posoudit, doporučuje se toto uvést (vymezit) ve zprávě o výchozí revizi."
Článek pojednává o předmětech, je otázka, jestli rozvaděč jakožto výrobek, je také předmět, předpokládám, že spíše ne?

Dle norem obecně jsou příklady 1 a 2 úplně to stejné a žádný dříve zmiňovaný "cit pro hru" mi nepomůže.
9/10 mnou prováděných revizí jsou právě případy jednoho přidaného jističe (revize připojení UPS).

Chápu to tak, že není cesty jak provést kladnou výchozí revizi na instalaci s rozvaděčem s nekompletní dokumentací.
Základní otázka po tom všem výše zmíněném je tedy:
Mohu se v kladné výchozí revizi vymezit vůči rozvaděči samotnému ?
Pokud ano, o jakou normu/článek se mohu opřít ?
 
Mimo hru:
Mimořádná revize - je jasně napsáno, že u nové části elektroinstala ce se provádí výchozí revize, mimořádáná slouží při opravě atp.
Pravidelná revize - napsat pravidelnou revizi na jeden nově přidaný přívod snad ani nebudu komentovat Úsměv

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) za váš čas
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #157 kdy: 07.09.2020, 20:21 »

Tak jinak.
- Co napíšete do revize, když výrobek - rozvaděč, nebude odpovídat projektové dokumentaci? Třeba tím, že do něj někdo dodal nový jistič a natáhl nový okruh.
- Co bude podle vás napsáno v revizi, pokud vám nedodají dokumentaci k rozvaděči, nebo samotné instalaci?  

Vaše myšlenkové pochody o tom, že když se přidá jistič do rozvaděče tak není reálné k tomu udělat dokumentaci a tedy není potřeba k revizi a dle zákona, jsou opravdu k pláči.

Vy jako RT, přece vůbec nic nemusíte řešit. Vaší jedinou kompetencí je popsat a vyhodnotit skutečný stav el. zařízení, z pohledu bezpečnosti. Tedy sepíšete nalezené závady provedete vyhodnocení - schopno, nebo neschopno. Provozovatel si pak najme firmu, která mu s odstraněním závad pomůže. Ano, lze takto "legalizovat" většinu rozvaděčů po podobném zásahu, jako je doplnění okruhu a jištění. Myslím že to v tomto vlákně už zaznělo mnohokrát, včetně návrhu možných cest. Kdo chce tak najde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Michal Řehořka
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #158 kdy: 07.09.2020, 21:42 »

Pane Franěk, to jsme si nerozumněli. Já vůbec neřeším jak reálné je dodělání štítku/dokumentace. Já sám tvořím rozvaděče Oez/Hager/Eaton(tam i výkonové) vč. veškeré dokumentace, díky podpoře a školením Původních výrobců. Jenom mám pocit, že jsem asi první revizák, který toto opravdu vyžaduje. Tedy alespoň z mé praxe Smutek

Dnes jsem vystavil revizi s výsledkem NENÍ schopno ...
Nový rozvaděč 48M, v nové serverovně, schéma tam bylo a tím to skončilo. Nebyl štítek a tím to pro mne nebyl rozvaděč, ale jen skříňka s jističemi.

Vidím to tak, že pokud naznám rozšíření jednoho jističe dle svých znalostí a zkušeností jako bezpečné, napíši absenci aktuálního štítku do výchozí revize jako formální závadu.
V případě serverovny zmíněné výše jsem to napsal jako vážnou závadu, odeslal a dal revizi k fakturaci.

Po té spoustě času stráveném studiem ČSN a TNI 33 2000-6 ed.2 (vč. Z2) je to pro mne takto nejvíce přípustná varianta.
Pořád ale nechápu, jak tu spousta lidí píše o tom, že se v revizi "vymezí". Jak se mohu vymezit proti rozvaděči, když to je základ instalace a spousta mého měření vychází právě z hodnot jištění v rozvaděči atd.... to mi hlava nebere, osvětlí mi to někdo ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #159 kdy: 08.09.2020, 04:11 »

OK. To je samozřejmě jiná. Ujišťuji vás, že tento pocit má mnoho dalších RT během své praxe. Nicméně odpověď na vaší otázku nevím, ale lze předpokládat že jde jen o peníze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #160 kdy: 08.09.2020, 07:21 »

Můj včerejší zážitek....... .......

Objekt Základní umělecké školy
Nové sociální zařízení
Výchozí revize 2020

Včera prováděná pravidelná revize na zbytek objektu.
Při pravidelné revizi zjištěny nedostatky v oné výchozí revizi.
Odkaz na již neplatné normy, vše bez závad i když.......... ....

Stávající oceloplechový rozvaděč doplněn o RCD a 5ks jističů.
Po sundání krytu rozvaděče hrozný pohled na velice neprofesionáln í práci.
Klasika.....žá dná projektová dokumentace.

Mám se touto částí elektroinstala ce zabývat, když je tato pod kladnou výchozí revizí?


* Clipboard01.jpg (560.7 KB, 2170x2996 - prohlédnuto 386 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Michal Řehořka
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #161 kdy: 08.09.2020, 07:30 »

Můj názor (a opravte mne, prosím, pokuse se mýlím) :
záleží zda rozsah revize zahrnoval i tu část s novou VRZ
jestliže se jednalo o pravidelnou revizi celku, je myslím i v zájmu majitele, aby se to sjednotilo a  zahrnovala i onu zmíněnou část = přece kvůli těm záchodům nebude řešit PRZ zvlášť.
No a pak už je to jen o tom, sepsat seznam závad a zhodnotit jejich nebezpečí ne?
Ale možná to vnímám moc jednoduše, hlavně to určení nebezpečnosti závad je ošemetná věc.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A
Stran: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Je možno ČSN EN 61439-1 aplikovat beze zbytku u všech výrobců rozváděčů?
 Neposkytl by někdo formulář na kusové ověření rozvaděče podle 61439?
 Máte již publikaci Rittal o výrobě rozvaděčů dle ČSN EN 61439?
 Potrebuje rozvodnica určená len pre prepäťové ochrany také štítok a atest?
 Potřebuji na rozvaděč s jedním jističem také typovou zkoušku?
 Mohu vyrábět rozvaděče jako OSVČ?
 Nová norma, nová příležitost. Výroba rozváděčů podle nového souboru norem ...
 Můžete upřesnit pojmy (původní výrobce a hlavně výrobce rozvaděče)?
 Kde zjistím podmínky k získání oprávnění k výrobě rozvaděčů?
 OEZ: Normy pro rozvaděče nízkého napětí
 Kdo je výrobce rozvaděče a jak se posuzuje shoda?
 Myslíte, že můj výklad ČSN EN 61439 je správný?
 Je rozvaděč nn stanovený výrobek nebo volně sestavitelná stavebnice?
 Jaké jsou rozdíly mezi soubory norem ČSN EN 60439 a ČSN EN 61439?
 Lze považovat rozvaděč, který je součástí stroje za neúplné strojní zařízení?
 Požadavky normy ČSN EN 62208 ed.2 na prázdné skříně pro rozvaděče nn
 Co musí splňovat rozvaděče pro kvalifikovanou obsluhu?
 Jaká je ještě jiná náhrada za ČSN 35 7030 mimo ČSN 61439-3?
 Jak probíhají zkoušky a ověřování rozvaděčů podle nové normy?
 Aká je min. výška prístrojov v rozvádzači nad konečnou úpravou terénu?
 Kdo může provádět typové zkoušky rozvaděčů ve firmě?
 BONEGA: Nové funkce v aplikaci Ověření návrhu.cz
 Jak je to vlastně s certifikací rozvaděčů?
 Je třeba vždy po změně normy dělat nové zkoušky rozvaděče (ověření návrhu)?
 HENSEL: Návod k sestavení rozvaděče dle EN 61 439
 Lze uplatnit §9 NV 163/2002 při kusové výrobě rozvaděčů?
 Je naozaj rozvadzac Hager Volta VU60 na 70 modulov?
 Rozvaděče dle požadavků nových norem (2013)
 Legislativa v oblasti výroby rozvaděčů duben 2017
 Jaký názor máte na provedení a krytí zásuvek na "chytré" lavičce?
 Jaké jsou výjimky pro výrobu rozvaděčů, které nejsou určeny pro obsluhu laiky?
 Jak zlegalizovat rozvaděč nn v datovém racku?
 Který předpis upravuje použití pojistkových odpínačů v DBO dle 61439-3?
 Jak legálně doplnit rozvaděč o další přístroj/okruh?
 LIVE EATON: Návrh a ověřování rozvaděčů nízkého napětí?
 Jaké jsou leg. požadavky pro uvedení rozvaděče na trh: MAR do 50 V AC / 75V DC?
 Lze udělat revizi pro nestandardní bytový rozvaděč nesplňující ČSN EN 61439?
 Podléhá rozvaděč pouze s malým napětím také požadavku certifikace dle ČSN 61439?
 Jak vysoko umístit elektroměrový rozvaděč?
 Jaké krytí podružné rozvodnice vyžadují normy v objektu samostatně stojící garáže?
 Je možné umístit rozvaděč do šatny?
 Splňuje rozvaděč krytí IP20, když nemá namontovány krycí plechy?
 Kdy může být oficiálně v provozu ještě původní dřevěný rozváděč?
 Zajímalo by mne jak je to vlastně s živností pro výrobu rozvaděčů?
 Mohu jako dodavatel instalace provest kusovou zkousky rozvodnice, kdyz nemam opravneni EZU?
 Můžeme si koupit plastové skřině a sami si je osadit a zapojit a uvést do provozu?
 "Výroba, montáž, oprava a servis elektronických a elektrických zariadení do 1000 V" je v tento cinnosti obsiahnuta aj vyroba rozvadzacov?
 Jak se v praxi provádí atest rozvaděčů a kolik stojí?
 Kterou normou se zbavím květin před rozvaděčem?
 Jak postupovat při pravidelné revizi ve firmě, kde si vyrobili vlastní rozvaděče?
 Kdo vyrábí dveře na rozvaděče....?
 Jak přístupné/nepřístupné může být umístění bytového rozvaděče?
 Je možné společné umístění silového a datového rozvaděče v RD?
 Je datová skříň také rozvaděč?
 Jak napojit dvě podružné rozvodnice z rozváděče RE?
 Jak je to s atesty na rozvaděče?
 Podle ktorej normy urcujeme spravnu metodu uzemnenia kovovych rozvadzacov?
 Je možné umístit rozvaděč do výšky 2,5m?
 Jak srovnat zateplení domku s rozvaděčem?
 Jak se nyní postupuje při rozmisťování rozvaděčů v rozvodnách?
 Může být domovní rozvaděč nad vstupními dveřmi?
 Nevíte kdo vyrábí jednořadou rozvodnici 24 modulů?
 Mozete ohodnotit tieto rozvadzace / pridajte foto inych a diskutujme ....
 Jak řešit ochranu rozváděče proti vibracím?
 Jak nejlépe (esteticky) zapojit rozvaděč?
 Musí být vypínač rozvaděče o In 200 A vypínatelný bez otevření dveří rozvaděče ?
 Co obnáší kusová zkouška rozvaděče?
 Jaký je rozdíl mezi rozvodnicí RD-P a RD-E?
 Kdo smí vyrábět a upravovat podružné bytové rozvaděče?
 Jaké máte zkušenosti s chlazením el. rozvaděče pomocí výměníku vzduch - voda?
 Co myslíte? Je to otočený foťák nebo zapojený rozvaděč naboku?
 Kdo vyrábí rozvodnou skříň rozměr cca 25x50 cm?
 Jaká je rozumná rezerva modulů v rozvaděči?
 Na školení RT bylo řečeno že 90% plast. rozvaděčů je mont. protizákonně, co s tím?
 Je umístění rozvaděče za dveřmi porušením normy?
 Může být v jednom rozvaděči elektroměr a jističe obvodů?
 V jaké výšce musí být rozvaděče, když jsou v záplavové oblasti?
 Jaké by mělo být optimální rozmístění a počet rozvaděčů včetně jejich osazení?
 Jak vysoko má být usazen elektroměrový rozvaděč?
 Jaké jsou dle vašich zkušeností nejčastější varianty osazení bytových rozvaděčů?
 Jaké jsou minimální požadované velikosti nezastavěných prostor kolem rozvaděčů?
 Zakazuje některá norma použití starých litinových rozvaděčů?
 Čo môže spôsobiť výbuch rozvodnej skrini?
 Jak postupovat při výrobě rozvaděčů?
 Kdo navrhuje chlazení rozvaděče?
 Jaké používáte domovní rozvodnice s výhodami proti konkurenčním?
 Je volně pohozený rozvaděč v pořádku?
 Jakou pěnou upevnit kovový rozvaděč do zdi?
 Do jaké, co nejméně hluboké zápustné rozvodnice se vejde jistič BC160?
 Jak se definuje rozvaděč?
 HAGER: Přístroje Hager pro rozvaděčovou techniku
 HAGER: Nabízíme široké portfolio rozvodnic
 ABB ELSYNN: Oceloplastové a plechové rozvodnice UK500, A300, AT/U
 Jaký sloupek-rozvaděč mohu použít pro náročnější zahradní rozvody?
 Existuje ještě výrobce litinových instalačních skříní?
 ABB ELSYNN: Katalog rozvaděčů nízkého napětí
 Mohu plastový rozváděč zapěnit?
 HAGER: Multimediální domácnost - rozvodnice univers Z
 Testujete rozvodnici HAGER volta s námi?
 Lze v plechovém rozváděči použít plastové záslepky neobsazených pozic?
 Základní české technické harmonizované normy zabývající se problematikou rozvaděčů
 Výroba rozvaděčů
 Základní definice rozvaděčů
 Základní požadavky na provedení a konstrukci rozvaděčů nízkého napětí
 Jaká je specifikace a náplň zkoušek pro ověření charakteristik rozvaděče?
 Základní požadavky pro další typy rozvaděčů dle jejich použití
 OEZ: NOVÉ PLASTOVÉ ROZVODNICE DistriTon
 Typové zkoušky rozvaděčů – ano či ne?
 Videli ste uz reviznu spravu na rozvadzac?
 Co všechno je špatně na rozváděči bez "zad"?
 RITTAL: Novinka - samostatně stojící systémový rozvaděč Rittal SE 8
 Musí mít rozvaděč nn ve fabrice také revizi?
 Jak čistíte rozvaděče vy?
 Kdo bude výrobcem rozvaděče?
 RITTAL: Power and Vision! Katalog 33 pro rok 2012 /2013
 Je možné inštalovat rozvodnicu mini Pragma otočenú o 180°?
 Co udělat pro to, aby elektroměrový rozvaděč prošel revizí?
 Znáte nový systém podstavců Rittal pro rozvaděčové skříně?
 Jak je to s rozvaděči a jejich osazováním?
 Nový ISV instalační rozvaděč od společnosti Rittal
 Kdo vyrábí nebo dodává podzemní výsuvné rozváděče?
 Lze umístit rozvaděč a elektrokotel pro RD na WC?
 Čím by bylo nejlepší nahradit dřevěnou rozvodnou desku?
 ČOI: Dozor nad trhem – rozvaděče nn
 Jaká je minimální výška pro umístění rozvaděče ?
 Může rozvaděčem nn protékat voda?
 Máte už aktualizované dokumenty k rozvaděčům?
 Lze toto nazvat "výměna rozvaděče"?
 Jak často řešíte rozvodnice do venkovního prostředí?
 SCHRACK: Katalog Skříně pro rozvaděče RAK
 Conteg na Elosysu 2013
 Proč by měl být rozvaděč vysokého napětí "smart"?
 Je na uvedeném obrázku správně zapojená bytová rozvodnice?
 Jaké podmínky musí splňovat kontrolní okénka (průzory)u kovově krytých rozvaděčů pro střídavá jmenov
 Jaké podmínky musí splňovat části kovově krytého rozvaděče, které jsou výrobcem určeny pro pohyb obs
 Jaké podmínky krytí musí splňovat po montáži kovově krytý rozvaděč pro střídavá jmenovitá napětí
 Jak se vám pracuje s rozvodnicí RZA od OEZ?
 Kdy se už jedná se o rozvaděč?
 Systém nosných ramen Rittal CP 60/120/180 pro rozhraní člověk-stroj
 Problematika rozvaděčů provozovanými laiky
 Mám si troufnout instalovat rozvaděč pod omítku do venkovního prostředí?
 Která ČSN uvádí požadavek na správný způsob zapojení přívodu rozvaděče?
 KROMEXIM: Chladící jednotka k odvodu tepelných ztrát v rozvaděčích
 Jaké přístroje použít pro měření rozvaděčů podle ČSN EN 61439-1 ed. 2?
 Ověření návrhu rozvaděče podle normy ČSN EN 61439
 ABB: Rozvaděč UniGear Digital oceněný ZLATÝM AMPEREM
 SCHNEIDER ELECTRIC: Rozvodnice řady Mini Pragma
 Dáte tip na výrobce elektroměrového rozvaděče?
 Neexistuje nějaká montazni deska do rozvodnice pro PC?
 Normy 2014 pro rozvaděče a elektrotechniku
 Musí být ER uzemněn?
 SPÁLOVSKÝ: Katalog Rozvaděčový systém Enux
 Kterou normu porušuje níže popsané zapojení rozvaděče?
 Nové normy pro rozvaděče nízkého napětí #3
 CONTEG: Vstup na trh s průmyslovými rozvaděči
 OEZ: Novinky v rozvodnicových skříních Distri
 Lze umístit rozvaděč do prostoru s výškou stropu 1,8m ?
 RITTAL: Malé skříňky a kompaktní rozvaděčové skříně
 Blíží se léto a s tím i chlazení rozvaděčů. Jste připraveni?
 SCHRACK: Katalog Skříně pro rozvaděče, bytové rozvodnice, IT rozvaděče
 Existuje jednořadá bytová rozvodnice na více než 18 modulů?
 Zakázková výroba rozvaděčů Elplast-KPZ Rokycany pro železnice
 SCHRACK: Jaké jsou nové zkoušky rozvaděčů
 Jaký typ a trasu uzemnění rozvaděče zvolit u RD?
 Lze stěnu za elektrickým rozvaděčem nahradit montážní pěnou?
 Dáte tip na rozvaděč s 96TE moduly do šířky 50cm?
 HAGER: Katalog Rozvodnice volta/Typově zkoušené rozvodnice
 ZEZ SILKO: Nové rozvodny nn
 Ako uchytit plastovy rozvadzac (anton) na zadnu stranu ER?
 Jak správně provést úpravu elektroměrového rozvaděče 1f na 3f?
 RITTAL: Průvodce konfigurací skříní - elektrická bezpečnost je již zajištěna
 RITTAL: Novinky v systému Ri4Power s roztečí 185 milimetrů
 OEZ roadshow16: Rozvodnicové a rozvaděčové skříně Distri
 Nemá někdo tip na nějaké školení v montáži rozvaděčů?
 Lze umistit rozvadec do technicke mistnosti s umyvadlem?
 Co musí splňovat rozvodnice, rozvaděče a elektroměrová jádra
 TIP na skříň pro venkovní vedení HYDRA (IP65/IP66).
 Existuje norma upravující výrobu krytů rozvaděčů?
 NOVINKA 2017: Rittal zkompletoval svůj program svítidel pro rozvaděče
 Lze umístit domovní rozvaděč za dveře?
 Může být rozvaděč umístěn u výlevky a kanálové vpusti?
 O systémovém LED svítidle RITTAL rychle a stručně!
 Co se má z rozvaděčů všem pořádně vysvětlit? Dejte svůj návrh!
 Podle jaké normy posuzovat přenosné rozvaděče?
 Je možno osadit do vlastní domácnosti rozvaděč, s krytím po otevření < IP40?
 Jak starý rozvaděč se ještě dá provozovat?
 RITTAL: Systémový katalog 35 (vydání 2017)
 Kolik rozdílů najdete mezi bytovou rozvodnicí v roce 1950 a dnešní?
 Zvolte si témata nového videoseriálu #KROZ o rozvaděčích sami zde!
 Lze osadit venkovní rozvaděčovou skříň pod úroveň terénu?
 Musí mít výrobce rozváděčů registraci u Českého metrologického institutu?
 Je možné umiestniť rozvádzač do steny, pričom z druhej strany je sprcha?
 TIP na multifunkční sloupek SITEL - MSS ENERGO
 Víte, že legendární skříně řady TS8 náhle mizí z nabídky RITTALu?
 Venkovní ocelové rozvaděče OH6425
 Je možné bezpečný prostor před rozvaděčem sdílet s chodníkem v hale?
 Systém nosných ramen RITTAL
 Technický katalog kompaktních rozvaděčových skříní AE
 První rozvaděč bez skleníkového plynu SF6
 Existuje hluboký rozvaděč pod omítku cca 150mm?
 Oceloplastové rozvodnice RZA od OEZ
 Český Rittal prezentuje stěžejní skříň VX25
 ELKOV: Rozvaděče E.T.A. jsou zpět!
 Kde ověřit starší malý plastový rozvaděč?
 Produktový katalog rozvaděčových skříní ETA
 Kdo nese odpovědnost za nový rozvaděč?
 Za jakých okolností se dá zaměnit rozvaděč domovních za průmyslový?
 Jaká je životnost rozvaděčů?
 Je možné v případě rekonstrukce HDV ponechat elektroměrový rozvaděč?
 TIP na samostatně stojící venkovní skříně.
 Výroba a návrh rozvaděčů s podporou firmy Eaton
 Dvojitá publikace Rozvaděče a úplné kryty + Rozvodnice volta
 REPRÍZA: Rozvodnice a úplné kryty - Řešení ABB
 LIVE EATON: Výroba rozvaděčů nízkého napětí dle platné legislativy REPRÍZA
 LIVE EATON: Alternativa k rozvaděčům pro domovní aplikace - úplné kryty dle ČSN EN 60670-24
 LIVE EATON: Návrh a výroba výkonových rozvaděčů xEnergy Basic
 TIP na oceloplechové skříně WST
 Musím po osazení elektroměru provádět nové certifikace či zkoušky rozvadece?
 Rittal bus v září 2020 v Česku
 LIVE RITTAL: Automatizace při výrobě rozvaděčů (REPRÍZA)
 LIVE Rittal Configuration System - Nový rozměr jednoduché konfigurace DNES VE 13:00 hodin
 LIVE RITTAL: Venkovní rozvaděčové skříně a jejich klimatizace DNES živě od 13:00 hodin
 LIVE EATON: Návrh bytového rozvaděče v programu E-Config
 LIVE RITTAL: Monitorování nejen IT systémů - systém CMC III
 Odporuje něčemu rozvaděč na stropě mobilní buňky?
 Může být rozvaděč umístěn v plynové kotelně?
 Kterých norem se držet při tvorbě nízkonapěťového rozvaděče?
 LIVE RITTAL: Výroba rozvaděčů v souladu s ČSN EN 61439 (REPRÍZA)
 Máte tip na rozvaděč do zateplení s možností natažení fasádní stěrky na dvířka?
 Může být obyčejný podružný rozvaděč označen za PBZ?
 Hliníková revizní dvířka do sádrokartonu jsou určena pro montáž do sádrokartonové stěny nebo stropu
 Mohu umístit rozvaděč nad akumulační kamna?
 Co by o rozvaděčích za elektroměrem mělo ještě zaznít?
 Bude stačit pro rozvodnice v domácí dílně krytí IP 30?
 Q: Jak zjistím kompatibilitu senzorů a aplikací s RITTAL CMC III
 MEGA katalog HAGER Distribuce energie
 Mohu koupit jinak vyzbrojený elektroměrový r. a upravit ho?
 Co ještě chcete vědět o certifikaci rozvaděčů?
 Katalog Průmyslové rozvaděčové skříně CONTEG 2022
 Jaké jsou rozdíly mezi výrazy DistriTon, DistriSet, DistriBox?
 Jak postupovat v USA při kontrole rozvaděče po požáru?
 Potřebujeme ověření a kusovou zkoušku rozvaděče, který je již v provozu?
 Proč se říká stavebnímu rozvaděči antoníček?
 Mozem vstavat poistkovu skrinu pod vstavany el. mer rozvadzac?
 EATON ONLINE TOUR: Rozvodnice xComfort - přehled sortimentu a novinky DNES ve 13:00 hodin
 Znáte celou šíři sortimentu FAMATEL? A co používáte?
 EATON ONLINE TOUR: PVA rozvaděče dle ČSN EN IEC 61439-2 příloha DD DNES ve 13:00 hodin ŽIVĚ

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 23 dotazů.