Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 7 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jakou váhu má francouzská norma na aktivní hromosvody v EU?  (Přečteno 33934 krát)
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #18 kdy: 27.08.2019, 15:25 »

https://elektrika.cz/data/clanky/jimace-ese-tzv-aktivni-hromosvody-dostaly-na-slovensku-smrtici-uder
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Martinkraj
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 02.09.2019, 15:14 »

Vím že budu mít velmi neodbornou otázku ale pokud se zde řeší LPS v mezinárodních rozměrech je schopen mi někdo odpovědět proč v sousedním Německu je opravdu velmi zřídka vidět hromosvodnou soustavu a to nejen na rodinných domech ale i na obchodních střediscích a podobně. Při ohromném rozšíření FVE v Německu mi přijde že objekt s FVE bez hromosvodne soustavy je vyložený risk ale zase znam německou opatrnost, tak kde je tedy pravda?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 02.09.2019, 18:37 »

Nevím jak to "utěsní"
Ale viděl jsem v Německu hromosvody, u kterých si dali záležet aby nebyly moc vidět, hřebenové vedení, na koncích malinké jímače, svod po střeše ležel na taškách, a protože tam mají hodně přetažené střechy, svod prošel střechou, pokračoval ve zdi jako skrytý a dal se identifikovat až v malé nerezové krabičce těsně nad zemí...

V jistou dobu v sousedním Bavorsku dost přehodnocovali podmínky pojištění staveb, kde byla fotovoltaika, protože se pojišťovny na těchto pojistkách dostávali do dost červených čísel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #21 kdy: 17.09.2019, 13:34 »

Jen doplním co píše p. Ing.Kříž

citace:
Podle našeho názoru ani soubor norem
EN 62305 (zavedený v ČR souborem ČSN
EN 62305) nebrání použití aktivních jímačů.
Jenom musí být podle ČSN EN 62305-3
ed. 2 čl. 5.2.1 u všech typů jímačů pro určení
ochranného prostoru použity pouze reálné fyzické rozměry kovových jímacích soustav.
Tato norma tedy neuvažuje se zvětšením
ochranného prostoru aktivního jímače
díky tzv. vstřícnému výboji (jehož rychlým
vystřelením z tohoto jímače proti výboji
z mraku se jednak údajně zvyšuje výška jímače,
a tím i ochranný prostor tímto jímačem
chráněný). Pokud je tedy někdo přesvědčen
o pozitivním působení aktivních
jímačů, může je použít, ovšem při splnění
výše uvedené podmínky (fyzického rozměru
jímače) v evropské normě.
Jistě najdete řadu materiálů podporujících
názory té či oné strany – my však nehodláme
stavět se v uvedené záležitosti do
role soudce.
Odpověď zpracoval: Ing. Michal Kříž
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Wolfgang Marks II
*
Offline Offline



lepší je, udělat aspoň něco, než se na to vykašlat


« Odpověď #22 kdy: 18.09.2019, 07:04 »

Honza Franěk:
Nějak si nedovedu představit že by kterákoliv národní norma mohla platit někde jinde. To bych potom mohl dělat elektriku třeba v DE komplet dle našich norem, tedy včetně zásuvek s kolíkem. Asi by mne taky hnali zpátky přez hranice.  Mrknutí Jinými slovy cokoliv kdekoliv pos...u tak obhájím některou z národních norem? Jo, někomu se to může asi hodit  Smích

Honzo, mě to k smíchu vůbec nepřipadá. Protože tato praxe je u nás docela běžná. Občas mi na stůl přijde poptávka na provedení díla (elektroinstala ce a LPS),  kde je vyžadován standard DIN VDE (nejmenovaný obchodní řetězec).
A přestože vyhláška MV 23/2008 S. o technických podmínkách požární ochrany staveb
je v paragrafu 9 Technická zařízení uvedeno.
(2) Zařízení tvořící systém ochrany stavby a jejího uživatele před bleskem nebo jinými atmosférickými elektrickými výboji musí být navrženo z výrobků třídy reakce na oheň nejméně A2. To znamená, že když si prostuduješ patřičnou normu zjistíš, že plastové součásti pro hromosvody nelze v duchu této vyhlášky používat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S úctou Wolfgang Marks
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.09.2019, 09:23 »

A jak to dodržet např.u svodičů, vyloupneš je z deklu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #24 kdy: 18.09.2019, 13:09 »

A jak to dodržet např.u svodičů, vyloupneš je z deklu?
Jjjj  Škleb
Mne ten zákaz plastu skôr sedí na vonkajšiu časť ochrany pred bleskom. Do zvodičov sa teoreticky dostane už len cca polovica blesku aj to podelená v kábli, a na to sú aj skúšané
Po vonku ide blesk celý tak jak došiel  Úsměv  a teoreticky sa myslím že počíta aj s 200kA Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 19.09.2019, 05:44 »

Honzo, mě to k smíchu vůbec nepřipadá. Protože tato praxe je u nás docela běžná.
...........

Mě to taky nepřijde směšné, ale přímo nesmyslné. Národní, znamená dle mého že to platí jen v té konkrétní zemi. To bych pak mohl obhajovat třeba svou práci v Anglii, našimi národními doplňky.

Domnívám se že nikde jinde než v našem Kocourkově mi taková békovina nemůže projít. ASi bychom potřebovali nějaký průser, aby konečně došlo k nějakému soudu, který s konečnou platností řekne kde je nějaká hranice. Nejsmutnější je z mého pohledu to, že zástupci státu kteří se mají starat o bezpečnost el. zařízení aby ochránili širokou veřejnost, nebo spíš aby byla dodržena minimální hladina bezpečnosti, se podle mého dopouštějí podvodu na vlastních občanech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jan Hájek
*
Offline Offline



Prostě .... HÁJEK!


WWW
« Odpověď #26 kdy: 19.09.2019, 09:14 »

Nejsmutnější je z mého pohledu to, že zástupci státu kteří se mají starat o bezpečnost el. zařízení aby ochránili širokou veřejnost, nebo spíš aby byla dodržena minimální hladina bezpečnosti, se podle mého dopouštějí podvodu na vlastních občanech.
Celý stát je podvod. Vytváří iluzi toho, že se dokáže postarat o svěřené věci lépe než lidi sami a že je nepostradateln ý. Zatím jsem nenarazil na nic, co by dokázal zařídit méně špatně, než bych dokázal levněji sám.
V našem oboru to vede k iluzi, že projektant je odborník s ověřenými znalostmi, montážní firma a revizní technik také, protože na to mají od státem pověřených organizací papír. Nikdo však za toto tvrzení nepřebírá kromě peněz zodpovědnost.
Férovější by bylo vše zrušit a lidé by pak počítali s tím, že nic není jisté a garantované.
Stoupla by bezpečnost a klesly ceny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Hájek +420 737 246 347  jan.hajek@dehn.cz  honza@elektrika.cz
KníŠka 2.0 a SW na ČSN EN 62305-2 ZDARMA!
www.kniska.eu
Pokud váš problém souvisí s mým příjmem, rád ho pomůžu vyřešit!
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 19.09.2019, 12:16 »

Ma napadlo, že keď CENELEC rešpektuje nejakú národnú normu alebo samostatné národné dodatky ako bezpečné vo svojom spoločenstve štátov, tak či môže byť taká norma pre niektorý členský štát vyložene že nebezpečná len preto, že to ten štát nemá takisto.
Francúz si vymyslel vlastný spôsob ochrany pred bleskom čo nemá nikto, a CENELEC proti tomu nič nemá. Nemôže to nepriamo znamenať, že keď norma pre aktiváky nie je podľa CENELEC nebezpečná pre francúza ktorý je členom CENELEC, tak logicky nebude nebezpečná ani pre ostatné členské štáty ktoré taký typ normy nemajú? A je jedno že nemajú vlastnú alternatívu?
Je mi jasné že francúz u nás nepochodí so svojou verziou 33-2000-4-41 bo my máme svoju verziu, ale čo v prípade, keď v členských štátoch neexistuje alternatíva k jeho norme na aktiváky?
Naozaj ju v bezpečnostnom priestore CENELEC nesmie nikde použiť, keď v tom spoločnom priestore nesmú byť nebezpečné normy, a teda vlastne podľa CENELEC nemôže byť nebezpečná ani tá jeho?
Nezaoberá sa CENELEC s minimálnou úrovňou bezpečnosti pre všetkých členov rovnako?
Napríklad kebyže príde francúz na Slovensko so svojou normou pred časom tak ju nesmie použiť, bo my sme na aktiváky mali vlastnú, teda u nás platila naša a nie jeho.
Čo ale keď v Čechách ste nemali nič a on chce použiť niečo, čo CENELEC považuje vo svojom priestore za bezpečné?
Nechcem vôbec písať o technickej úrovni francúzovej normy, ale nie je tak trochu aj CENELEC zodpovedný za to, že sa aktiváky podľa platnej francúzskej normy môžu montovať v členských štátoch ktoré nemajú svoju variantu pre aktiváky?
Akokeby si ostatné štáty samy mohli zato, že keď nemajú vlastnú národnú verziu, tak sa použije cudzia, ktorej úroveň bezpečnosti vyhovuje združeniu CENELEC, do ktorého sa predpokladám vstupuje dobrovoľne.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 19.09.2019, 13:52 »

To PetoL

Je "veřejným tajemstvím",  že je dost velký tlak z EU na zrušení této normy. Oni si ho prozatím dost brání. Nicméně obdoba této normy už byla zavedena před pár lety na Slovensku a po pár dalších letech v podstatě bez náhrady zrušena. Viz mnoho zdejších diskusí na toto téma. Proč asi?  Mrknutí

Celý stát je podvod. Vytváří iluzi toho, že se dokáže postarat o svěřené věci lépe než lidi sami a že je nepostradateln ý. Zatím jsem nenarazil na nic, co by dokázal zařídit méně špatně, než bych dokázal levněji sám.

Nejdříve mi to přišlo dost nesmyslné, řekněme až přitažené za vlasy. Chvilku přemýšlím a najednou vidím okolo sebe realitu. Jo, je to podvod na platiče daní. Vlastně stále okolo sebe slýchám že daně by nebyly takový problém, pokud bychom za ně dostávali adekvátní služby. Stát mi zdaňuje zdaněné peníze a pak mi ještě zvedne poplatky na úřadech.
Evidentně je pro stát výhodný i obchod s bezpečnostní a řekněme i se strachem. Za iluzi bezpečí si zaplatíme, ale reálně jde jen o papírovou válku. Aby se úřední šiml nažral, jak papíry, tak poplatky.
Jo a máš pravdu že stát je velmi špatný hospodář. Čím větší stát, tím větší bordel. To platí i o "super státu" EU. Osobně považuji například dotace za neskutečné zlo pro ekonomiku a nástroj k bohatnutí bohatých, na úkor daní placených chudáky. Viz například "ekodaň" ze starého auta.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #29 kdy: 19.09.2019, 14:13 »

Nebude to dlouho trvat ...
https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,40396.msg329083.html#msg329083
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 19.09.2019, 16:46 »


Je "veřejným tajemstvím",  že je dost velký tlak z EU na zrušení této normy. Oni si ho prozatím dost brání. Nicméně obdoba této normy už byla zavedena před pár lety na Slovensku a po pár dalších letech v podstatě bez náhrady zrušena. Viz mnoho zdejších diskusí na toto téma. Proč asi?  Mrknutí




To hej, to ja toto všetko viem. O tlaku z EU mimo CENELEC som ale ešte nepočul. Nemáte dajaké odkazy?
Ja ale uvažujem z pohľadu CENELEC. Čo poviete na takú úvahu?
Tu na fóre som sa dočítal, že CENELEC je organizácia ktorá pripravuje elektrotechnic ké normy pre jednotný európsky trh bez vnútorných hraníc pre elektrotechnic ké a elektronické predmety a služby vnútri Európy.
Toto podľa môjho môže znamenať aj to, že úroveň ochrany ktorú stanovuje francúzska norma je podľa pravidiel CENELEC dostatočne bezpečná pre všetky členské krajiny, aj keď samozrejme menej ako súbor 62305. To by mohlo znamenať, že z pohľadu pravidiel CENELEC je teda minimom na ochranu pred bleskom použitie francúzskej normy a 62305 je vyššia úroveň.
Čo si teda chlapi myslíte o tom, že ak teda Česko dodržuje pravidlá CENELEC kde vstúpilo dobrovoľne, tak musí okrem 62305 rešpektovať aj tento francúzsky výmysel?
Alebo čo si myslíte o tom, že túto francúzsku normu môže zakázať iba ten štát, ktorý nie je členom CENELEC?
To samozrejme platí aj pre ostatné členské štáty.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #31 kdy: 19.09.2019, 19:50 »

Toto podľa môjho môže znamenať aj to, že úroveň ochrany ktorú stanovuje francúzska norma je podľa pravidiel CENELEC dostatočne bezpečná pre všetky členské krajiny, aj keď samozrejme menej ako súbor 62305. To by mohlo znamenať, že z pohľadu pravidiel CENELEC je teda minimom na ochranu pred bleskom použitie francúzskej normy a 62305 je vyššia úroveň.

Přiznávám že si vůbec nemyslím že CENELEC si myslí že úroveň národní normy je dostatečná. Dle mého by jinak provedli její harmonizaci pro své další členské státy a mi bychom ji už dávno přijali jako EN, což se jaksi neděje. Naopak to vypovídá o nedůvěře a dovolím si říci že díky prováděným testům a zjištěným výsledkům i tomu že Francouzská národní norma není harmonizovaná jako Evropská, spíš že většina odborníků z Evropy nebere tu národní normu jako plnohodnotnou ochranu, která by splňovala alespoň minimální úroveň ochrany.

Stále se domnívám že nemohu prostě používat u nás, cizí národní normu. Nedává mi to žádný smyl, spíš naopak. Sám bych na to odvahu neměl. Chci klidně spát.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Velký Bobeš
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 20.09.2019, 15:47 »

Stále se domnívám že nemohu prostě používat u nás, cizí národní normu. Nedává mi to žádný smyl, spíš naopak. Sám bych na to odvahu neměl. Chci klidně spát.
Školitel vyhl. 50 a RT pan M. Bureš reviduje bez problémů podle francouzské normy.  zle Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza Veselý
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 20.09.2019, 19:07 »

V samem zakladu spatne.
DEHN se snazi eliminovat NASLEDKY, francouzka norma,aktivak,pravdepodobnost vzniku. Pravdepodobnos t je devka prodejna,zalezi jak polozis otazku.
Pravdepodobnos t,ze mne nalityho zastavej cajti.(?)
 Minimalni.
Pravdepodobnos t ze zpusobim-li nehodu (statisticky zanedbatelna, cim  vic piju,tim pomaleji jedu) a budu celej zbytek zivota v exekuci je 100%.
 A proto chodim pesky.
Zivot je otazka priorit.


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Honza Veselý
*
Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 20.09.2019, 19:28 »

Nedavno jsem stal pred kaplickou. Mladeho farare tam zabil blesk kdyz rovmal kytky na hrob Bozi. Privolal si blesk na svoji hlavu? Mozna. Bije tam blesk kazde treti uterý?
 Mozna.Nikoho to nenapadlo sledovat.
A sejmul by-ho kdyby tam byl byval hromosvod?
Nevim ale u mne to je pravdepodobnos t blesku*klasicky system zabije...a pozdravuj dinosaury. U bakulky .a strese mi druhy nasobitel hodne chybi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #35 kdy: 21.09.2019, 07:20 »

DEHN se snazi eliminovat NASLEDKY, francouzka norma,aktivak,pravdepodobnost vzniku.

Přiznávám že mnoho vašich příspěvků úplně nechápu. Toto je jeden z nich. Můžete mi to prosím lépe vysvětlit? Nerozumím jazyku vašeho kmene.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: 1 [2] 3 4 5 ... 7 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Aktivní hromosvod velký podvod?
 Je nutne zemnit kovove predmety, napr antenu na strese domu, pokud je tato ochranena aktivnim hromosvodem?
 Jak (a podle čeho) revidovat aktivní hromosvod?
 Proč a kdy aktivní hromosvod?
 Poradíte dodavatele ESE?
 Jak funguje aktivní jímač?
 Blesk se omluvil aktivnímu hromosvodu a udeřil!
 Proč chtít ještě aktivní bleskosvod, když má již přepěťovky?
 Aktivní hromosvod a aquapark,je to v souladu?
 Co si myslíte o aktivních bleskosvodech?
 Kdo zná vyjímku č.94-12 Úřadu pro normalizaci a státní zkušebnictví?
 Viem mi niekto poradiť s aktívnym bleskozvodom?
 Je ERITECH® SYSTEM 3000 DYNASPHERE aktivný bleskozvod?
 Dle čeho provádět revizi na aktivní bleskosvod?
 Jakou má váhu "oficiální" vyjádření Indelec ohledně aktivních (ESE) jímačů?
 Je schopný aktívny bleskozvod chrániť pri odpore uzemnovača 15 Ohm?
 Jak periodicky revidovat aktivák?
 Kdo ví jak pracuje zařízení aktivní hromosvod?
 Kdo podpoří tvrzení Petra Chrpy o aktivních hromosvodech?
 Potěmkinův hromosvod
 Jaká se používá jednotka pro vstřícný výboj?
 Doslechli jste se, že TNK označila normu o aktivních hromosvodech za neplatnou?
 Jaký má vliv aktivní hromosvod na životní prostředí?
 Zajímalo by vás, na základě čeho uvádí TIČR do provozu aktivní jímače?
 Slyšeli jste o chystaném zrušení normy na jímače ESE?
 Bleskosvod Pulsar systém se včasnou emisí výboje
 Co říkáte na srovnání typů hromosvodů světovými vědci? Vymýšlí si?
 Má zákazník právo na předvedení výrobku?
 Jaká je cenová úroveň hlavice aktivního hromosvodu?
 Ani smrt na stadionu s příznivci ESE nehne?
 Skončily ESE v ČR tímto sdělením nebo ne?
 Nastává v ČR konečně soumrak nad ESE?
 Jak provozovatel zjistí, že jeho jímač ESE není po zásahu už jen Franklin?
 Elektrokaps - Přepětí a hromosvod
 Neporučíme bleskům, dešti?! (1.)
 Kto poradí ohľadom aktívneho bleskozvodu, ktorý ma chrániť FV elektráreň?
 Má Jan Hájek o aktivních hromosvodech pravdu nebo konspiruje?
 Jak byste řešili konflikt mezi řešením ESE a požadavku EN 62 305 vy?
 Jak řešíte vnitřní ochranu v souladu s aktivním hromosvodem vy?
 Jak funguje Tester Indelec?
 Aká je dostatočná vzdialenosť podľa STN 34 1398?
 Objevil jsem dvojitě aktivní hromosvod nebo je to něco jiného?
 DEHN: Aktivní hromosvod ESE versus soudní znalec
 Čeští vědci o otázce aktivního hromosvodu ESE
 Modelování činnosti aktivního hromosvodu
 Je ve Francii legální aktivní hromosvod?
 Jak revidovat aktivní hromosvod?
 Co má dělat zaměstnanec, když najednou musí nabízet aktivní hromosvody?
 Co byste vzkázali revizákovi o aktivním hromosvodu vy?
 Jak si legislativně vyložit aktivní hromosvod na letištní hale?
 Šokující výpovědi Jana Hájka #9: Má se realizátor aktivního hromosvodu obávat postihu?
 Jak je to ve skutečnosti v ČR s ochranou pomocí aktivních jímačů?
 Víte, že koeficienty z 62305 nejsou pro jímače ESE pro výpočet rizika ničím podloženy?
 Je možný jeden svod na dva objekty víceposchoďových budov v Praze?
 Proč aktivnímu hromosvodu stačí jen 1 nebo 2 svody oproti klasickému provedení ?
 Jímače ESE, tzv. aktivní hromosvody dostaly na Slovensku smrtící úder!
 Nemá někdo zájem o veřejnou zakázku instalace ESE?
 Byli jste také osloveni WAT Franklinplus?
 Je v pořádku instalace aktivního jímače na objektu zařazeného do LPS II?
 Bezpečnost hromosvodu podle platné legislativy ČR ...
 Víte o tom, že EU nutí ČR, aby akceptovala aktivní hromosvody (ESE)?
 Co myslíte, jaký postoj má německý úředník vůči aktivním hromosvodům?
 Co vše předcházelo zrušení STN 34 1398 pro ESE?
 Mají aktivní jímače skutečně tak velký ochranný prostor?
 Proč by nemohl aktivní hromosvod chránit plynové zařízení?
 Jak to, že má regulační stanice plynu jeden jímač a svod?
 Co asi mohl změnit zákon 250/21Sb. ve vztahu k instalaci ESE?
 Jak firmě argumentovat proti použití francouzské normy při instalaci ESE?
 Pojišťovny s aktivními hromosvody počítají! Jen ...
 Víte jaký je názor EZU na aktivní jímače?
 #EH: Výzkumy na jímačích ESE (1/4)

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.075 sekund, 23 dotazů.