Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak ohadnout rozbèhovy proud motoru HP3, AMPS20, KVA CODE L, PH 1, 220V?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak ohadnout rozbèhovy proud motoru HP3, AMPS20, KVA CODE L, PH 1, 220V?  (Přečteno 3683 krát)
Cherryman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.08.2019, 20:05 »

Koupil jsem si nužkovy autozvedák s pohonem hydraulickÿm čerpalem pomoci jednofázového elektromotoru 230V.
Moje idea jako zdroj použít elektrocentrál u 2,2kW padla pri pohledu na štítek elektromotoru.
(HP 3, AMPS 20, KVA CODE L, PH 1, 220V)
S jakou vykonovou rezervou musím počítat u relevantního zdroje?
Jak ohadnout rozbèhovy proud?
V manuálu není vübec nic.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 19.08.2019, 09:55 »

Dvojnasobok vykonu centraly bude, obavam sa, malo. Cerpadlo sa bude rozbiehat do zataze. Prud pri rozbehu sa da zistit meranim pri pripojeni na beznu rozvodnu siet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Janeček
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 19.08.2019, 11:13 »

Pokud již ten zvedák máte, neměl by být problém se změřením misto odhadu.Druhá připomínka je že spíš než do tlaku čerpadlo půjde do přepadu a teprve když budete zvedat bude se uzavírat přepad, takže by se mohl motor rozbíhat bez zátěže.Pokud ten zvedák máte, lze to zkusit a rozběhový proud změřit.Měření je přece jen lepší než odhad.Potom s údaji řešit pohon z elektrocentrál y. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Cherryman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 20.08.2019, 18:08 »

Dékuji za názory. Zvedák jak jsem psal mám, bohužel dostat 470ti kilovÿ zvedák k síti 220 V a mèrit je v mém prípadè v současnosti problém, proto ta centrála. Počítám správnè? 9-10kW (L) x 3 (HP) x 2 až 3 (rezerva) = 54-60 až 81-90kW (potrebnÿ vykon centrály?) To nevypadá na cenovè dobré rešení. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 21.08.2019, 13:04 »

Nebylo by možné jednofázový elektromotor nahradit trojfázovým a použít trojfázovou centrálu? Jednofázový elektromotor o výkonu 3HP (2,237 kW) má přeci jen již dost vysoký proud.
Při použití trojfázového elektromotoru by jmenovitý proud byl cca 5 až 6 A a rozběhový proud cca 35 až 45 A.
Stačila by tedy trojfázová centrála s kompaudním trafem o výkonu cca 9 kW.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 21.08.2019, 13:37 »

Ak nezalezi na rychlosti, dalo by sa to este riesit mechanicky, sprevodovanim dopomala a motorom s nizsim vykonom. Vsetko su to ale drahe a narocne zasahy.
Nejako neviem pochopit, aky ucel ma zdvihak na auto na mieste bez distribucnej siete. Dielna ? Co potom ostatne naradie ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #6 kdy: 21.08.2019, 21:24 »

Dékuji za názory. Zvedák jak jsem psal mám, bohužel dostat 470ti kilovÿ zvedák k síti 220 V a mèrit je v mém prípadè v současnosti problém, proto ta centrála. Počítám správnè? 9-10kW (L) x 3 (HP) x 2 až 3 (rezerva) = 54-60 až 81-90kW (potrebnÿ vykon centrály?) To nevypadá na cenovè dobré rešení. Pláč
Podle mého názoru by mohla stačit centrála s tím potřebným výkonem 9-10kW, ale nevím zda ten zvedák nemůže mít problém s frekvencí 50Hz?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #7 kdy: 21.08.2019, 21:57 »

Koupil jsem si nužkovy autozvedák s pohonem hydraulickÿm čerpalem pomoci jednofázového elektromotoru 230V.
Moje idea jako zdroj použít elektrocentrál u 2,2kW padla pri pohledu na štítek elektromotoru.
(HP 3, AMPS 20, KVA CODE L, PH 1, 220V)
S jakou vykonovou rezervou musím počítat u relevantního zdroje?
Jak ohadnout rozbèhovy proud?
V manuálu není vübec nic.


Co takhle poslat foto štítku toho motoru?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Údržbář
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 22.08.2019, 06:32 »

Myšlenka Petera Munky není vůbec špatná. Pouze místo změny převodování bych použil elektromotor s nižšími otáčkami. Jedná se o hmotnostní čerpadlo, tak by zvedák zdvíhal pouze pomaleji.
Například elektromotor o výkonu 2,2 kW s 2890 otáčkami má velikost 90L, motor o stejné velikosti s 1435 otáčkami má výkon 1,5 kW, s 935 otáčkami má výkon 1,1 kW.
Elektrocentrál a by tedy mohla být menší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.046 sekund, 23 dotazů.