Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký instalační materiál bude potřeba při přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?  (Přečteno 14787 krát)
Robert Artim
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.01.2007, 15:36 »

Jaký instalační materiál bude potřeba při  přibližném příkonu sporáku 9-11 kW?

Délka vedení od  rozvaděče cca 25 m do zdi (CYKY 5Cx 2,5 /jistič 3x16A / svorkovnice  pětipólová s krytem na přechod na připojovací kabel).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Hynek Bureš
OSVČ
*
Offline Offline



projektant elektro nn, vn, slaboproudy


WWW
« Odpověď #1 kdy: 28.01.2007, 15:47 »

Bude-li sporák samostatně jištěn, klasická sporákovka s vypínačem není třeba. Stačí přístrojová přípojka např.  http://www.abb-epj.cz/catalog.asp?thema=4081&category=1690 umístit za linkou, nikoli přímo za sporákem. Odsud gumovou šňůrou 5Cx 2,5mm2
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jednoduchá zadání mívají často komplikovaná řešení. Jednoduchá se zdají být jen proto, že komplikace si žádný zadavatel nechce připustit. Řečeno česky: vyřeš to jednoduše norma nenorma, hlavně ať je to skoro zadarmo.
Pepa P
« Odpověď #2 kdy: 28.01.2007, 16:28 »

Jak na el. sporák ? Jak co? Osvědčily se čistící prostředky Savo Glanc. Ostatní svěřte elektrikářům.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 28.01.2007, 17:39 »

Pro odjištění bych doporučil jistič s N polem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 31.01.2007, 01:30 »

Před nějakou dobou jsme přidávali jedny akumulačky (byl na to zavolán elektrikář ve výslužbě, který jak se ukázalo úplně přesně nevěděl jak zapojit "krabičku na foukání",  no nakonec jsem to musel - prosím nebijte mě - dopojit sám, on už to pak jen zkontroloval a něco si za to řek) a zaujalo mě, že se páni elektrikáři značně rozcházeli v názoru, zda u těch akumulaček má být sporáková kombinace (je na to samostatný jistič, ale o dvě patra níž). Jeden tvrdil, že to tam být musí, druhý zastával názor, že tam být nesmí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 31.01.2007, 10:45 »

páni elektrikáři značně rozcházeli v názoru, zda u těch akumulaček má být sporáková kombinace (je na to samostatný jistič, ale o dvě patra níž). Jeden tvrdil, že to tam být musí, druhý zastával názor, že tam být nesmí.
Pokud vím, tak kategoricky povinnost osazovat vypinače v těchto případech (akumul.kamna, sporáky) nikde stanovena není. A že by to bylo naopak zakázáno je už úplný blábol. Fackovaci

ČSN 33 2000-1 čl.132.9 : Tam,kde je v případě nebezpečí zapotřebí okamžité odpojení od zdroje,musí být vypínací prvek instalován tak,aby byl dobře viditelný a účinně a rychle ovladatelný.

ČSN 33 2000-4-46 ed.2 čl.462.1 : Každý obvod musí být odpojitelný od všech pracovních vodičů přívodů...

ČSN 33 2000-5-53 čl.537.4.5 : Ovládací prvky musí být snadno přístupné. Musí být na místech,kde může vzniknout nebezpečí...

Má-li být někde vřazeno cosi jako hlavní vypinač by měl určitě řešit projekt. Což se,alespoň v mém okolí bohužel stává velmi zřídka.  nenene

Výše uvedené články norem si já překládám tak, že když je např. bytová rozvodnice alespoň trochu přístupná, tak asi není k vypinači důvod.
Ovšem ve vašem případě (jištění o 2 patra jinde) bych rozhodně vypinač doporučoval.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Bartoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 31.01.2007, 23:40 »

To Novák: K Vašemu příspěvku není co dodat. Naprosto souhlasím. Právě proto jsem zmiňoval ty dvě patra, zejména kvůli tomu to tehdy dopadlo tak, jak doporučujete.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 01.02.2007, 07:38 »

To Bureš:
Zcela s Vámi souhlasím. Vždycky jsem byl zvyklý CYKY 5x2,5 ukončit na věnečku a pak pokračovat gumou ke sporáku. Nedávno jsem se ale setkal v novostavbě s řešením, že CYKY plynule pokračuje ze zdi asi metr a tam si to má nechat budoucí majitel sporáku zapojit. To mi vůbec nepřipadá košér.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kde sehnat mělkou krabici do lamina?
 Jak mohu ušetřit na koupi chráničů?
 Použít husi krky? Či CYKY nebo CYKYLo?
 Je krabica IP54 s horším alebo lepším stupňom krytia nez IP55?
 Je rozvodnice 42M za 600Kč výhodná koupě?
 Nemá někdo tip na výrobce svorkovnic pro čerpadlo o více než 9 svornících?
 Aký typ elektromateriálu zvoliť pre montované domy?
 Je v pořádku pokud mi vnucují místo Moeller, OEZ jističe Kanlux?
 Existuje předpis nebo norma pro použití jističů a chráničů od jedné firmy?
 Může si zámečník sám vyrobit elektroměrový rozváděč ?
 Ako dlho môže byť trvale v zopnutom stave stykač C16M?
 Lze v nových elektrorozvodech použít staré, původní jističe?
 Neznáte prodejce nerezových instalacních krabic?
 Jakou rozvodnou krabici mám použít pro připojení varné desky v kuchyňské lince?
 Jaká značka přístrojů pro bytový rozvaděč je nejvhodnější v poměru výkon/cena?
 Aký typ inštalačnej trojkrabice mám použiť do drevotriesky?
 Co se dá udělat s zoxidovanou, rezavou venkovni krabicí?
 Kde zohnať typ stykača 230/16 na 3 moduly na DIN lište?
 Jsou elektrospotřebiče z bazaru bezpečné?
 Seženu někde kabel se zástrčkou a vypínačem, zakončený objímkou na žárovku?
 Jakou doporučíte podomítkovou krabici se zásuvkou pro venkovní použití?
 Jakou zásuvkovou "krabici" bych měl použít do venkovní kamenné zdi?
 Kde sehnat krytku na velkou krabici pod omítku?
 Aky material mam kupit na elektroinstalaciu v garazi?
 Jaké týdenní spínací hodiny rozlišují sudý a lichý týden?
 K čemu slouží relé RP70?
 Znáte nějakou krabici na podlahovou lištu?
 Jaký je rozdíl mezi proudovou ochranou a proudovým chráničem?
 Může mít AL fólie v podkroví negaivní účinky ?
 Poradíte typ krabice na zamurovanie do plota?
 K čemu slouží tato šedá vroubkatá krabice u podlahy?
 Je pojistka T315 a T3.15A totéž?
 Jaký použít typ krabice do bytového jádra?
 Je možné použít starý plechový rozvaděč pro domácí rozvody ?
 Jsou produkty XBS bezpečné a certifikované?
 Je cena 30 tisic korun za hrubý materiál u domu o 8 místnostech adekvátní ?
 Neexistuje nejaky nehorlavy kryt pres rozbocku za gaucem?
 Kolik metrů kabelu se použije při elektroinstalaci v rodinném domku?
 Jaká krabice patří pod pětipólový věneček?
 K&V TIPY# k velkoobchodním nákupům elektroinstalačního materiálu
 Jakou máte zkušenost s ETI, ETIMAT?
 Co je hlavní jistič a co je proudový chránič?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 23 dotazů.