Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jaké je bezpečné zapojení kalového čerpadla proti úrazu el. proudem?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaké je bezpečné zapojení kalového čerpadla proti úrazu el. proudem?  (Přečteno 9225 krát)
PetrG87
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 07.08.2019, 14:01 »

Děkuji za reakci. Přesně jak píšete. Jen místo jímky je prostě sud. Nekonečný koloběh. Samozřejmě bezpečnost vždy na prvním místě, ale když jsem viděl ceny za HIS tak to raději vyhodím a koupím mu cvrnkací kuličky.
Můj lajcký přístup k tomuto než jsem se obrátil zde na diskuzi byl:
- kluk nebude mít přístup k čerpadlu samotnému
- primární PCH 30mA doplním o 10mA v podřadném garážovém rozvaděči + na zásuvku dám jen 1A jistič
- čerpadlo pojede jen omezený čas (přece jen jde o levnější typ)

Na základě diskuze by se mi líbil i přístup přes OT a viděl jsem i pěkné řešení v krabici za 2000,- a prostě bych to jen dal do série, ale co je pak více riskantní: průraz OT nebo průraz čerpadla.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #19 kdy: 07.08.2019, 15:22 »

Este tu chyba onen znamy univerzalny nazor,  vypracovat k tomu protokol o vonkajsich vplyvoch, ...
Jde na to napasovat 33 2130 + nějaké normy z řady 33 2000-7-7xx?
Pokud ano, udělat to tak, abychom se vešli do hranic daných těmi normami a není třeba VV nějak hrotit
Pokud ne, tak jak projektant a RT posoudí co je tam ještě OK a co už ne?  Škleb

... co je pak více riskantní: průraz OT nebo průraz čerpadla.
Čerpalo je v kontaktu s vodou, tam bych to nebezpečí proražení viděl jako možné.
Pokud bude OT vybrán zodpovědně, bude splňovat požadavky na bezpečnostní transformátor, tam je nebezpečí proražení výrazně nižší.

----
Osobně bych na takovou aplikaci raději použil zdroj SELV a čerpadlo na malé napětí (12 nebo 24V)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 07.08.2019, 15:57 »



Na základě diskuze by se mi líbil i přístup přes OT a viděl jsem i pěkné řešení v krabici za 2000,- a prostě bych to jen dal do série, ale co je pak více riskantní: průraz OT nebo průraz čerpadla.
Je rozdíl mezi OT a bezpečnostním OT, u kterého je průraz mezi PRI/SEK pravděpodobnos tí blízký srážce s asteroidem zítra v 8:30.
Navíc až doslouží jako hračka, může sloužit dál jako bezpečnostní prvek zahradními pracemi počínaje a zahradními oslavami konče. To trafo není jako televize, kterou za 5 let vyhodíte a přitom stojí desetinásobek, to trafo se může dědit.

Ale když to má být hračka, spíš bych to jako hračku pojal komplexně. Větrem poháněný mechanický čerpadýlko a třeba malý elektrický na FVE panelu s malou baterkou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Lovacký
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 07.08.2019, 16:12 »

Jde na to napasovat 33 2130 + nějaké normy z řady 33 2000-7-7xx?
Pokud ano, udělat to tak, abychom se vešli do hranic daných těmi normami a není třeba VV nějak hrotit

U nás je to maličko inak, vonku mame VV AD-dážď, a myslím že to ešte nie je dotiahnuté do všetkých súvislostí  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 24 dotazů.