Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Mohu s E2A udělat revizi pro přečerpání nafty?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohu s E2A udělat revizi pro přečerpání nafty?  (Přečteno 18354 krát)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 18.07.2019, 11:50 »

Určitě stačí, jenže pokud děláme revize EZ ve větším rozsahu, pak občas narazíme jak na B, tak na vn. Pak je vhodnější mít revize bez omezení. Dokonce na některých výběrových řízeních je to podmínka. Je to velice častý bod kontroly u hasičů. Ano, je předložená RZ, ale má RT na to oprávnění? ( Právě rádi vypichují to u vn a v B). Obvykle je ten obsah  ani nezajímá...


Ve vás aby se čert vyznal. Jednou ano, jednou ne.
Co teda platí mimo návrhu, že je lepší nechat si rozšířit osvědčení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 18.07.2019, 12:28 »

Přece uzemnění nádrž s jedním stojanem venku pod přístřeškem, která je jen  na naftu má určitě specifické vnější vlivy. Čekal jsem odpovědi RT a jejich názory na VV, něco o naftě z jejich praxe.
Protokol budu mít v ruce zítra. Ale to není podstatné.
Rady, že jsi mám udělat B nebo co na to protokol
jsou v tuto chvíli na prd.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 18.07.2019, 13:07 »

Tady by stačilo i E2B Úsměv
Veřejné/neveřejné je to jedno. Buď tam podle PoVV výbuch bude nebo nebude.

U nafty by nemusel být, ale...

Určitě stačí,  jenže pokud děláme revize EZ ve větším rozsahu, pak občas narazíme jak na B, tak na vn. Pak je vhodnější mít revize bez omezení. Dokonce na některých výběrových řízeních je to podmínka. Je to velice častý bod kontroly u hasičů. Ano, je předložená RZ, ale má RT na to oprávnění? ( Právě rádi vypichují to u vn a v B). Obvykle je ten obsah  ani nezajímá...


Ve vás aby se čert vyznal. Jednou ano, jednou ne.
Co teda platí mimo návrhu, že je lepší nechat si rozšířit osvědčení?

Vytrháváte ze souvislosti. No, je s vámi také zábava.
Místo toho, aby jste nastudoval vše okolo nafty a jejího skladování i výdeje
a hlavně místní podmínky v detailu. .
Nikdo to za vás neudělá. V posledním příspěvku jste to v rámci komunikace trochu přehnal.

Vždyť vás jen všichni varuji, že je to tenký led.
Pokud je tam nebezpečí s výbuchem je nutné mít k takové revizi Oprávnění.
Pokud je tam ale jen podezření, je nutná analýza rizika, kterou navrhnete v revizní zprávě.
A z analýzy rizika vyplyne jak aktualizace PVV tak DOPV.
Ty rady zde nejsou na prd, ale velice užitečné. Na příklad příspěvek od Jiřího Schwarze....
Ta diskuse je poučná pro všechny kdo zde čtou, není to jen osobně pro vás.
I am sorry.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Vít Rotrekl
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 18.07.2019, 13:40 »

Ve vás aby se čert vyznal. Jednou ano, jednou ne.

No právě, že jednou ano. Tato čerpačka, nějaké jsem stavěl/rekonstruoval, tak může být s i bez nebezpečí výbuchu.
 Bez nebezpečí výbuchu může být například, když je to "zavřené" v nějaké větrané hale a není nádrž/trubky/stojan vystaven přímému slunci, tudíž nemusí docházek k odpařování nafty a a tudíž ke vzniku výbušné atmosféry.

To jen tak ve zkratce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Mírně pokročilý RT Úsměv
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #22 kdy: 18.07.2019, 13:46 »

Myslím, že se nevyhneš Zóně 2 okolo výdechů z nádrže nebo plnících přírub. Ale asi jak kde.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 18.07.2019, 13:58 »

Myslím, že se nevyhneš Zóně 2 okolo výdechů z nádrže nebo plnících přírub. Ale asi jak kde.
V těchto místech žádná elektroinstala ce není, ale zatím jste mi
(jako vždy) pomohl nejvíc.
Bezpečnostní list motorové nafty uvádí 0.6 -6.5% a z vašeho příspěvku usuzují, že bych měl ne zpozornět ale vycouvat.
Couvat moc neumím, tak se omluvim a odejdu středem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #24 kdy: 18.07.2019, 13:58 »

Ve vás aby se čert vyznal. Jednou ano, jednou ne.
Co teda platí mimo návrhu, že je lepší nechat si rozšířit osvědčení?
Nevím, jestli jste se neztratíl v těch kódech a o tom, že poslední příspěvky byly na téma rozdílu mezi E2B E1B....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 18.07.2019, 14:00 »

V těchto místech žádná elektroinstala ce není, ale zatím jste mi
(jako vždy) pomohl nejvíc.
Bezpečnostní list motorové nafty uvádí 0.6 -6.5% a z vašeho příspěvku usuzují, že bych měl ne zpozornět ale vycouvat.
Couvat moc neumím, tak se omluvim a odejdu středem.
Elektroinstala ce možná jako taková ne, ale přefuky by měly být chráněny před bleskem -nebude to rovněž součástí revize.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #26 kdy: 18.07.2019, 16:33 »

Elektroinstala ce možná jako taková ne, ale přefuky by měly být chráněny před bleskem -nebude to rovněž součástí revize.
Co z toho vyplývá? Že systém ochrany před bleskem je v prostředí s nebezpečím výbuchu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 18.07.2019, 17:17 »

Osobně bych ochranu před bleskem pak pokládal za zařízení třídy I sk. E (vyhl. 73/2010)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #28 kdy: 19.07.2019, 07:33 »

Trošku paradoxně mi z toho vyšlo, že RT E2A může zrevidovat na přestřešení osvětlení, ale nikoliv hromosvod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 19.07.2019, 07:48 »

No právě, že jednou ano. Tato čerpačka, nějaké jsem stavěl/rekonstruoval, tak může být s i bez nebezpečí výbuchu.
 Bez nebezpečí výbuchu může být například, když je to "zavřené" v nějaké větrané hale a není nádrž/trubky/stojan vystaven přímému slunci, tudíž nemusí docházek k odpařování nafty a a tudíž ke vzniku výbušné atmosféry.

To jen tak ve zkratce.
Stojan i nádrž jsou pod stříškou, čerpadla jso uzavřena v plechové větrané boudě.
Nádrž je prokazatelně uzemněna, veškeré kovové části prokazatelně (vizuálně) pospojována.
Rozvaděč pro přečerpávačku je asi 8m dál, samostatně v dostatečném krytí.
Dnes uvidím PD s PVV, ale mám svůj názor a pokud se mi nebude líbit, co je v protokolu VV pak
se rozhodnu. Chtěl jsem na typ prostředí a VV slyšet názory jiných.
Pořád se ale nemůžeme shodnout zda nafta je výbušná. Pokud ano-tak za jakých podmínek.
(venkovní teplota, nevětraná, uzavřená místnost....at d).
Dobrodruh nejsem ale je to výzva  - něco nového.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 19.07.2019, 07:50 »

Trošku paradoxně mi z toho vyšlo, že RT E2A může zrevidovat na přestřešení osvětlení, ale nikoliv hromosvod.
Hromosvod tam není. Jen samostatný zemnič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radim Strycharski
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 19.07.2019, 07:59 »

Stojan i nádrž jsou pod stříškou, čerpadla jso uzavřena v plechové větrané boudě.
Podle mého názoru, ve vašem konkrétním případě tam výbuch nebude ani na elektrice, ani na hromosvodu. Jestli máte větrání pod stříškou, tak koncentrace par bude nevýznamná a stříška by měla zamezit vyšší teplotě než 35 stupňů. Samozřejmě je potřeba to potvrdit prohlídkou na místě.

Hromosvod tam není. Jen samostatný zemnič.
Zcela jistě tam ale bude systém ochrany před bleskem. I kdyby to měl být jen náhodný jímač, náhodný svod a strojený zemnič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 19.07.2019, 08:04 »

Kde je hranice odpovědnosti u protokolu VV a úsudkem revizního technika?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 19.07.2019, 09:15 »

Kde je hranice odpovědnosti u protokolu VV a úsudkem revizního technika?

Pane Hudec, otázka přímo na vás:
kdo má být členem tříčlenné komise pro vypracování protokolu vnějších vlivů?
Pokud mi odpovíte jako většina RT - investor, RT a kdokoli jiný bez elektrotechnic ké kvalifikace.
Pak ja vám odpovím, že hranice odpovědnosti není.
Pokud v komisi budou lidé, kteří mají jen třeba § 8 a já. Není to pro mě komise, protože osmičkář se všechny nové a nové a nové edice učit nemusí.

Řádné stanovení vnějších vlivů je základ­ním podkladem pro odpovídající návrh, zho­tovení a revizi elektroinstala ce. Při výcho­zích, pravidelných a mimořádných revizích se vychází z požadavků na elektroinstala ci vyplývajících z dokumentu o určení vněj­ších vlivů v době provedení této elektroinsta­lace. O určení vnějších vlivů a o opatřeních, která určené vnější vlivy podmiňují, musí být písemný doklad, protokol o určení vněj­ších vlivů (Příloha NB ČSN 33 2000-5-51 ed. 3:2009). Protokol je součástí dokladové části dokumentace, která musí být po dobu životnosti zařízení, provozu či objektu ulože­na a předkládána při periodických či jiných revizích elektrického zařízení.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 19.07.2019, 09:31 »

Ono to není jen o nových edicích norem, ale také o znalosti toho, co se tam bude dít, provozovat...
Představte si venkovní skříň, krytí IP44, z toho napájená nějaká brána, senzory na rampě, kamera,...
V protokolu mj. vliv AD4 (předpokládán déšť). Stačí IP44?

A pak přijde revizák, odmítne pokračovat v revizi a tlačí provozovatele do vypnutí, protože v komisi nebyl nikdo, kdo by řekl, že se tam bude používat čištění tlakovou vodou a dá se předpokládat, že to pravidelně zasáhne tu skříň...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #35 kdy: 19.07.2019, 09:33 »

Ještě jsem neviděl investora, který by měl v hlavě vnější vlivy. Možná ano, pokud staví stejné
budovy. (Albert...).
U přečerpávání nafty mohu klidně ve VV vyloučit už jednou zmiňované mravence,hlodavce a plísně.
Těm se tam určitě líbit nebude. Spíše vlivy nafty a výparů na nátěry, plasty, izolaci kabelů, FeZn...atd.
Takže teď to otočím:
Součástí práce projektanta je dokončení PD, a k té patří i PVV.
Páni projektanti: koho si zvete na vypracování PVVV
A nehrňte se všichni a odpovídejte po jednom.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 22 dotazů.