Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Existují třífázové spínací časové hodiny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existují třífázové spínací časové hodiny?  (Přečteno 13450 krát)
Tomtom321
« kdy: 20.06.2019, 20:48 »



Potřeboval bych spínat spotřebič na 400V.
Existuje něco jako klasické spínací časové hodiny i třífázové pro 400V?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 22.06.2019, 11:05 »

Doposud jsem se s nicim obdobnym nesetkal. Ja to vzdy resim malym rozvadecem ve kterem je jisteni pro spotrebic i ovladaci obvod, vhodne spinaci hodiny a prislusne dimenzovany stykac...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.06.2019, 14:16 »

Aky to ma byt spotrebic ? Vseobecne sa to riesi spinacimi hodinami na DIN listu alebo hoc aj cez Arduino, Raspberry pi a pod, vykonovy prvok potom bud stykac 3F (pozor na motory) alebo 3F SSR. Doplnte info, spotrebic a prikon.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #3 kdy: 22.06.2019, 18:21 »

Třífázové hodiny s kontakty na větší zatížení by stály dvakrát tolik jak váš spotřebič! Škleb Škleb Škleb
Proto se nikdy nedělali a nedělají a dělat nebudou!!
Viz kolegové...( co tak použít stykač, ten může mít i 750A!!)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Emanuel Kocián
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 22.06.2019, 19:12 »


Potřeboval bych spínat spotřebič na 400V.
Existuje něco jako klasické spínací časové hodiny i třífázové pro 400V?

Spínací hodiny se tak jen jmenují. Ve skutečnosti spotřebič spíná něco jiného, obvykle stykač. A ten už je obvykle 3-fázový. Spínací hodiny slouží jen jako řídící prvek.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #5 kdy: 23.06.2019, 10:30 »

Spínací hodiny se tak jen jmenují. Ve skutečnosti spotřebič spíná něco jiného, obvykle stykač. A ten už je obvykle 3-fázový. Spínací hodiny slouží jen jako řídící prvek.


A toto by měl váš elektrikář vědět!
A nebo se do toho budete pouštět sám?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 23.06.2019, 21:10 »

Pánové, co zase blbnete? Uznávám, že ten dotaz není příliš konkrétní, ale stejně jako tohle fórum pomohlo několikrát najít mě něco, co jsem nedokázal najít a přitom to existovalo, jen to chtělo nakopnout, se může ptát tazatel ptát, jestli mu neuniká nějaký výrobek.
Doposud jsem se s nicim obdobnym nesetkal. Ja to vzdy resim malym rozvadecem ve kterem je jisteni pro spotrebic i ovladaci obvod, vhodne spinaci hodiny a prislusne dimenzovany stykac...
Otázka je jestli je k dispozici pracovní N. Pak by to byla lehká komplikace.
Spínací hodiny se tak jen jmenují. Ve skutečnosti spotřebič spíná něco jiného, obvykle stykač. A ten už je obvykle 3-fázový. Spínací hodiny slouží jen jako řídící prvek.
Fakt? Já teda znám spoustu spínacích hodin i v provozu, které spínají do 16A v AC1 naprosto bez problémů už pěknejch pár let.
Proto se nikdy nedělali a nedělají a dělat nebudou!!
Zrovna vy jste mě dost dlouho přesvědčoval, že nikdy neexistovaly 1f (2p) východoněmecké chrániče.
Tak zde máte v příloze opět vyvedení z omylu.
Ano respektuji, že se může jednat o pochybný výrobek nejasného původu, ale to neznamená, že neexistuje. Navíc ta cena taky asi nebude převyšovat cenu většiny spínaných zařízení.




* spinacky.JPG (111.21 KB, 1215x712 - prohlédnuto 1309 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Tomáš L
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 23.06.2019, 21:54 »

Děkuji za odpovědi, spotřebič = v tomto případě šoubový kompresor 10 kW - kontinuální. Změnila se mi charakteristik a spotřeby vzduchu a je nyní zbytečně naddimenzovaný . Bohužel má v tomto případě tu vlastnost, že se snaží trvale vyrovnávat tlak a neumí se vypnout na 2 hodiny a pak znovu nafoukat. V tomto kontinuálním režimu nabíhají zbytečně motohodiny a servis 1x za 3/4 roku vyjde kolem 15000. Napadlo mě, že by se to dalo řešit tím časovým spínačem, jako znám z klasických zásuvek a rapidně tím omezit naběhané motohodiny. Po obnovení napájení se kompresor umí zapnout do předchozího stavu, což by bylo  myslím v této situaci ideální řešení.

Konzultoval jsem to s dodavatelem kompresorů, ale ten v tom vidí jen možnost levně koupit použitý a dodat nový méně výkonnější kompresor. Cenově jsou to zbytečně desítky tisíc pryč.

Ptal jsem se svého elektrikáře, ale ten mi řekl, že se s ničím takovým zatím nesetkal, ale že se poptá dodavatelů. Proto se ptám, abch ho případně taky mohl nasměrovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 23.06.2019, 22:50 »

Asi ne úplně chápu, o co vám jde, ale nestačilo by poladit, případně vyměnit tlakový spínač kompresoru?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #9 kdy: 23.06.2019, 23:08 »

Taky bych to tak viděl...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 24.06.2019, 09:41 »

Ptal jsem se svého elektrikáře, ale ten mi řekl, že se s ničím takovým zatím nesetkal, ale že se poptá dodavatelů. Proto se ptám, abch ho případně taky mohl nasměrovat.

Ako vidno, casto ani rada volat odbornika nikam nevedie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #11 kdy: 24.06.2019, 10:07 »

Asi bych nepátral po tom, co možná neexistuje, ale spíše bych zapátral u odborníků na vzduchotechnik u jaký použít tlakový spínač, aby tam šla nastavit větší hystereze.

Také by se dalo stvořit zapojení, kdy jeden tlakový spínač to bude vypínat při dosažení dostatečného tlaku, druhý zapínat při poklesu tlaku, a tlačítkem by se dalo spustit dofoukání v případě, pokud bude tlak někde mezi oběma hodnotami. Na to byl měl stačit stykač s pomocným kontaktem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Peter Munka
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 24.06.2019, 10:48 »

Asi bych nepátral po tom, co možná neexistuje, ale spíše bych zapátral u odborníků na vzduchotechnik u jaký použít tlakový spínač, aby tam šla nastavit větší hystereze.

Také by se dalo stvořit zapojení, kdy jeden tlakový spínač to bude vypínat při dosažení dostatečného tlaku, druhý zapínat při poklesu tlaku, a tlačítkem by se dalo spustit dofoukání v případě, pokud bude tlak někde mezi oběma hodnotami. Na to byl měl stačit stykač s pomocným kontaktem.

Tlakove zariadenia su tiez VTZ, cize ziadny elektrikar sa v tom nesmie hrabat a svojvolne menit rezim prace kompresora.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #13 kdy: 24.06.2019, 10:52 »

Asi ne úplně chápu, o co vám jde, ale nestačilo by poladit, případně vyměnit tlakový spínač kompresoru?

Naprostý souhlas. Proč to řešit složitě, pokud je řešení mnohem snadnější.

Ovšem asi bych se zamyslel i nad tím, proč odborníci na pneumatiku ve vaší firmě radí tento kompresor vyměnit za jiný. Sice může jit o větší investici, ale z dlouhodobého pohledu například díky úsporám energií, snadnějšímu a levnějšímu servisu, může nakonec být tato změna velmi výhodnou. Vzpomínám si jak jsem se kdysi divil proč je firma ochotna vyměnit jednoduchou stykačovou kombinaci za FM, když to stálo desítky tisíc. Následně získané informace kdy se výměna ložisek a klínových řemenů posunula z jednoročního servisu na 5tiletý a náklady na provoz se díky plynulé regulaci dostaly na takovou úroveň, že se celá práce i s materiálem zaplatila do 2 let, navíc se získáním nečekaného komfortu a dalších úspor na tom servisu a s minimem odstávek.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Tomáš L
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 24.06.2019, 11:30 »

Děkuji za obrázek Lukáš Rotrekl. Tzn. třífázové spínací hodiny existují. Mooooc děkuji, předám elektrikářovi.

Co se týče výměny tlakového spínače na kompresoru, tak to dle dodavatele není možné. Věřte mi, že jsem se snažil to řešit na straně kompresoru MARK RMA11/13IVR, ale "oficiální" možnosti jsem vyčerpal. Neumím posoudit jak moc je to "pravda" a nebo jak moc se to dodavateli hodí....

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Novák
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 24.06.2019, 17:50 »

Tak zde máte v příloze opět vyvedení z omylu.



Vrele diky za tip kolego, tohle jsem opravdu neznal...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Procházka, Slaný
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #16 kdy: 24.06.2019, 20:04 »

Jak již bylo řečeno - násilně kompresor vypínat je nesmysl, už jen kvůli např. minimální době chodu pro mazání.

Máte poměrně sofistikovanou mašinu - měla by stačit správně nastavit ta řídící jednotka. Co jsem lehce prolétl návod, tak tam máte možnost nastavení jak tlakového pásma, kde se má kompresor pohybovat, tak minimálního času stopu atd.  Mrknutí

Tedy za mě je to pouze výmluva dodavatele technologie - samozřejmě je to pro něj byznys. Pokud ta řídící jednotka není chráněna heslem (což je bohužel nepravděpodobn é),  tak sem můžete napsat parametry a třeba vás postrčíme správným směrem.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #17 kdy: 25.06.2019, 07:51 »

za obrázek Lukáš Rotrekl. Tzn. třífázové spínací hodiny existují. Mooooc ,  předám elektrikářovi.

Co se týče výměny tlakového spínače na kompresoru, tak to dle dodavatele není možné. Věřte mi, že jsem se snažil to řešit na straně kompresoru MARK RMA11/13IVR, ale "oficiální" možnosti jsem vyčerpal. Neumím posoudit jak moc je to "pravda" a nebo jak moc se to dodavateli hodí....
Tak zrovna pro tento případ bych je ale nepoužíval. Nečekám, že kontakty 25A v AC-1 snesou 10kW kompresor, když už vynechám rady k přenastavení pracovního tlakového pásma kompresoru, které bude určitě vhodnější.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.058 sekund, 22 dotazů.