Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak moc hrozí v našich končinách blackout?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak moc hrozí v našich končinách blackout?  (Přečteno 20445 krát)
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 06.08.2022, 20:05 »

V USA se elektrikáři bojí léta - provozu klimatizací, u nás jako už před dávnými léty zase zimy. Pokud si všichni nakoupí el. kamínka a budou s nimi topit místo plynem (jsou signály o zvýšeném odbytu přenosných přímotopů a teplovzdušných ventilátorů),  tak bude zle.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #55 kdy: 06.08.2022, 20:15 »

...(jsou signály o zvýšeném odbytu přenosných přímotopů a teplovzdušných ventilátorů),   tak bude zle.

Tak já mám signály trochu jiné. Přímotopy (ať už přenosné nebo pro pevnou instalaci) jsou momentálně nedostatkové zboží.
Bylo mi v nedalekém velko-elektro obchodu sděleno, že ty s mechanickými termostaty přestali někteří výrobci vyrábět (protože jejich regulace je prý nepřesná).
Namísto toho se údajně budou napříště produkovat pouze ty s elektronickým ovládáním (s displeji),  kde si může uživatel nastavit teplotu přesněji. 
Ale ty zase potřebují čipy, které překvapivě co...? Nejsou  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #56 kdy: 11.08.2022, 00:50 »

Tak já mám signály trochu jiné. Přímotopy (ať už přenosné nebo pro pevnou instalaci) jsou momentálně nedostatkové zboží.


To není v rozporu s mým tvrzením, že se lidé předzásobují el. přímotopy na zimu. To je pouze znamení o nepružnosti výroby a obchodu. Pokud se do regulace teploty vloží elektronika s displayem, tak se sice zpřesní regulace teploty, ale ještě to neznamená, že se ušetří.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.