Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?  (Přečteno 25054 krát)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #72 kdy: 28.10.2012, 14:08 »

Ano je např. velice zajímavé pozorovat chováni některých ryb po vhození 9V baterie do akvária
Přiznám se, že tohle mě nikdy nenapadlo. Pomyslný bod + za invenci, ale - za trápení zvířátek, takže v součtu 0.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #73 kdy: 28.10.2012, 15:38 »

Citace
Opravdu nám v republice chybí elektrikáři?

Problém bude asi, že  se při práci elektro musí stále vzdělávat, hlavně hodně přemýšlet !

(PS: znám hodně mladých kluků, co po vyučení a maturitě elektro odešli k Policii....že by se tam nemuselo až tak přemýšlet ?? Nebo z důvodu finančního ?... Škleb Škleb)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #74 kdy: 28.10.2012, 16:02 »

Pokud půjde kvalita a srozumitelnost norem nastoupeným směrem, tj. do hajzlu a průměrný elektrikář se bude pohybovat v mantinelu mezi, franta z hospody a boj o dostatečný příjem kvalitních bílkovin, bude policistů habaděj
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vasil Ceral
*
Offline Offline




« Odpověď #75 kdy: 28.10.2012, 17:28 »

Chybí poptávka-není zájem, on to fanda zvládne sám, nač někoho platit. Je nás přemíra z oboru a firmy maj svý machry.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šodek
*
Offline Offline



Elektromechanik, Elektrotechnik §6, §7, hromosvody


WWW
« Odpověď #76 kdy: 28.10.2012, 20:55 »

Necítíte se odborníkem ale chcete hned jeho plat?
Pokud chcete pracovat v oboru a získat praxi tak musíte ZAČÍT.
Školu máte za sebou, nyní si školné již platíte sám.
Takový je život.




Nechci plat odborníka, chci odpovídající mým znalostem, schopnostem a zkušenostem. A taky jej nechci hned, jsou mi známy pojmy zkušební doba a nástupní mzda.
Pokud bude chtít nový absolvent získat praxi, tak je mi ho líto, až ho budou odbývat s tím, že je bez praxe nepoužitelný. Odradí ho to už na začátku, stejně jako několik mých kolegů z učení.
Ano platím si sám "školné" ale platím také účty a vysvětlete v bance, že děláte za míň, než Jurij co pomáhá zedníkům, jen proto, že vás elektroinstala ce a údržba motorů baví.
Ono to naštěstí není většinou jen o penězích, ale právě o tom že to člověka baví, ale nemusí to všichni mladí vidět stejně.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Je lepší hodinu přemýšlet, než den opravovat.
Elektromechani k, Elektrotechnik §6, §7, hromosvody
Vedoucí BPS Větřkovice, elektroúdržba
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #77 kdy: 28.10.2012, 20:59 »



(PS: znám hodně mladých kluků, co po vyučení a maturitě elektro odešli k Policii....že by se tam nemuselo až tak přemýšlet ? Nebo z důvodu finančního ?... Škleb Škleb)

Poznám aj ja zopár takých. A vo voľnom čase chodia po stavbách a robia inštalácie.
Asi majú malé prémie.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #78 kdy: 29.10.2012, 09:29 »

Nechci plat odborníka, chci odpovídající ...

Je to sice mimo téma, ale snad admin tentokrát promine  Mrknutí
Víte, chápu postoj kolegy Rajmonta. Neberte to tak, že by měl něco proti vám. Je to ostřílený praktik a úspěšný manažer, a ví co dělá. Jeho obor je poněkud specifický a vzhledem k této specifikaci může mít jiné požadavky na pracovníky.

Mě se třeba zase osvědčilo přibrat vždy absolventa. Starší praktici už mají své návyky, které vždy nemusejí být ideální a těžko je člověk mění. Z těchto lidí mi nezůstal žádný. Zůstali jen ti, co začali u mě po škole od píky a dnes to jsou "dobří koně".

Má to ovšem také svá ale. Ten člověk musí chtít. Když se nechce, je to horší než když se nemůže. Než ten člověk má nějakou cenu, trvá to mnohem déle než je zkušební doba. Je to běh na několik let, a tím nemyslím jeden, dva roky. Po tuto dobu je stále v záběhu a pořád musí něco sypat do hlavy. A to za mnohem menší mzdu, než jeho kolegové, protože tento záběh je finančně zatěžující i pro jeho chlebodárce. Málokdo toto pochopí, natož ustojí. Těchto lidí je pár, jsou to vyjímky a patří jim čest.

Jak říkáte, žufan se naučí házet fankou za jeden, dva dny. Elektrikář to má na celý život. Stále se má co učit a stále jsou věci, které neumí. Jste připraven dnes tahat v blátě přípojku, zítra sekat drážky, pozítří lézt po střeše a tahat hromosvod, ve čtvrtek oživit MaRku a v pátek programovat ústřednu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #79 kdy: 29.10.2012, 09:48 »


K tématu ...



Vezměte na stáž absolventa nebo nezaměstnaného a nechte si za to zaplatit

http://www.podnikatel.cz/clanky/vezmete-na-staz-absolventa-nebo-nezamestnaneho-a-nechte-si-za-to-zaplatit/#utm_source=newsletter-html-w&utm_medium=text&utm_campaign=2012-10-29
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #80 kdy: 29.10.2012, 16:59 »

Nechci plat odborníka, chci odpovídající mým znalostem, schopnostem a zkušenostem. A taky jej nechci hned, jsou mi známy pojmy zkušební doba a nástupní mzda.
Pokud bude chtít nový absolvent získat praxi, tak je mi ho líto, až ho budou odbývat s tím, že je bez praxe nepoužitelný. Odradí ho to už na začátku, stejně jako několik mých kolegů z učení.
Ano platím si sám "školné" ale platím také účty a vysvětlete v bance, že děláte za míň, než Jurij co pomáhá zedníkům, jen proto, že vás elektroinstala ce a údržba motorů baví.
Ono to naštěstí není většinou jen o penězích, ale právě o tom že to člověka baví, ale nemusí to všichni mladí vidět stejně.


Pokud si stojíte za tím, co jste uvedl, nebudu možná sám, kdo řekne:
Kolego vítej Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
PETR STROMAJER
*
Offline Offline




« Odpověď #81 kdy: 01.11.2012, 19:55 »



Rád se podělím o svůj názor s váma a jsem přesvědčen že většina z vás mi dáte nejenom do těla ale i za pravdu.
Na toto téma již jsem já psal před 5-lety kde jsem lamentoval nad tím jak se stát opravdu dobrým odborníkem(elektrikářem).
Tím samozřejmě chci navázat na to proč není o učební obory zájem a proč je nemožné najít kvalitního odborníka(řemeslníka-elektrikáře)

1.Nestabilní podnikatelské prostředí-tzn.nové elektrotechnol ogie se kterýma se nově seznamujete v rámci nového zaměstnání již nestačíte se učit protože řešíte jak dlouho v této firmě vydržíte z důvodu nového výběrového řízení pro firmu jinou(s otazníkem zda-li stávající zaměstnanci budou převedeni).
2.Neochota a ješitnost starších pracovníku vám poradit popř.problém vysvětlit(mezigenerační boj?)
3.Financování svého sebevzdělání-tzn.Normy,knihy,školení(Ne každý si může vše dovolit)
4.Některé firmy nemají tendenci zvyšovat odbornost a kvalifikaci stávajících zaměstnanců (Otázka pěnez-jako vše)

TYTO 4 BODY MNE STAČÍ ABYCH ZAČAL BÝT OTRAVENÝ NE-LI NAS..NÝ. (zle)ALE MNE TO BAVÍ A PROTO U ELEKTRIKAŘINY ZŮSTÁVÁM Úsměv Úsměv

Dnešní mladí nejsou ani horší ale ani lepší-je v nich větší tendence k pohodlnosti a k snadnějšímu proplouvání životem bez většího pracovního úsilí či zájmu.
Ale taky je to hlavně o tom co vidí kolem sebe a jak k nim přistupujeme-podle toho se to všechno odvíjí.
Přiznám se že sklony k tomu co jsem psal výše jsem měl taky,ale nezlomilo mne to protože mám chut se rozvíjet i přes 4 body které mne momentálně trápí :(Ale jdu dál zatím co chci umět a znát a to je to co mne drží Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #82 kdy: 05.06.2019, 08:02 »

OEZ sponzoroval soutěž SUŠICE 2019
    Proč se pořádají učňovské soutěže? Nejen v dnešní době jde o jeden z funkčních způsobů, jak nalézt a motivovat ty nejlepší učně, absolventy do svých řad. Není žádným překvapením, že šikovné pracovníky shání snad každá firma. Soutěž je aktivitou, která přináší zúčastněným stranám hodnotné plody. Pořádající společnost zviditelní sebe, získá nové mladé řemeslníky, školní instituce a její obory se stávají známými a samotní studenti a učni svou účastí zvýší šance na dobré uplatnění. Soutěž je proto motivační a je obecně podporována. A i my jsme se vydali na dlouhou cestu z Brna tuto událost medializovat ...  
    Zdroj: zde...


   


    Co pozitivního a konstruktivníh o byste doplnili k této informaci?
   
OEZ sponzoroval soutěž SUŠICE 2019
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #83 kdy: 06.06.2019, 08:02 »

Úžasné.....že jsou ještě SOU, které umí vyučit elektrikáře. A dokonce s mezinárodní spolupráci. Soutěže v elektrotechnic e vždy zvyšovaly úroveň žáků ale i učitelů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Stran: 1 2 3 4 [5] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Kde bych sehnal kompletní podklady ke zkouškám z vyhlášky 50/78Sb. ?
 Je důležitější papír na §6 nebo spíš skutečná praxe?
 Mohu u živnostníka získat platnou praxi pro zvýšení §?
 Chci se vratit po letech k oboru mechanik elektronik- je to realne?
 Zvýhodní mě maturita v jiném oboru u vyhlášky 50?
 Víme o existenci "Pravidel praxe" ?
 Dá se krátkodobě pracovat v oboru v cizině?
 Jak by mělo vypadat potvrzení o praxi v oboru elektro?
 Jaký je správný postup při návrhu vedení v novostavbě RD samotným elektrikářem?
 Jak se započítává délka praxe mezi vyhrazenými a určenými tech.zařízeními?
 Lze získat živnostenský list s §5?
 Má mít potvrzení o praxi k vyhl. 50/78Sb. nějaký konkrétní formát?
 Započítává se do praxe pro vyhlášku 50 činnost OSVČ s odpovědným zástupcem?
 V pracovní smlouvě mám "dělník" načítá se mi potřebná praxe na §7 atd.. ?
 Kde bych mohl získat zkušenosti dobreho elektromontera?
 Jak vypadá práce "elektrikáře" po 30-ti leté pauze?
 Jak získat praxi v silnoproudé elektrotechnice i když v tom nechci pracovat?
 Započítáva se praxe když budu pracovat jako osvětlovač?
 Lze si vyhlášku 50 obnovit bez dokladu o praxi?
 Počítá se 1 rok praxe, když pracuji jako elektrikář s §5 samostatně?
 Mohu pomoci zkušenému elektrikáři z Prostějovska?
 Jak získat praxi na rozšíření živnosti na montáž kamerových systému ?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak je to se vzděláním u vyhlášky 50 v případě rekvalifikačního kurzu?
 Započítá se praxe §6 prací na vlastním domě?
 Započítává se základní vojenská služba do praxe?
 Co mohu dělat jako živnostník s §5?
 Jak získat potvrzení o praxi, když jsem OSVČ?
 Jak začít podnikat bez praxe?
 Jak získat paragraf 8 bez toho aby se na 6 let někde zaměstnal?
  Je možné zahrnout do praxe pro vyhl. 50 i poslední rok SOUE?
 Jak lze získat požadovanou praxi pro §6 (8) jako OSVČ?
 Jaká forma praxe je potřebná pro podnikání po ukončení VŠ?
 Potřebuji po vyučení na §7 nad 1000V, 2 nebo 3 roky praxe?
 Je možné si udělat §6 bez §5?
 Vzal by mě někdo na nějakou fušku víkendovou nebo odpolední (Olomoucký kraj)?
 Musí mi potvrdit praxi firma u které jsem získal předchozí § vyhlášky 50/78Sb.?
 Jak se počítá délka praxe po OSVČ pracovníky?
 Jak u OSVČ psát faktury?
 Co se počítá do požadované praxe pro vyhlášku 50?
 Jakou praxi potřebuji k §6 nad 1kV vyhlášky 50/78Sb.?
 Co očekává zaměstnavatel od nového, vyučeného elektroinstalatéra?
 Dá se práce v Německu na živnost považovat za praxi?
 Jak si počítat elektro praxi k doložení u přezkoušení dle nv 194/22Sb?
 PŘÍBĚH: Moje elektrikářské začátky
 Student 2/4 ročníku elektrikář silnoproud v Brně hledá praxi 20.5-31.5.

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.055 sekund, 23 dotazů.