Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak se volí minimální průřez vodiče PEN v rozvodnici nn?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se volí minimální průřez vodiče PEN v rozvodnici nn?  (Přečteno 45892 krát)
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #72 kdy: 07.06.2019, 14:10 »

Jestli se nepletu, tak na vašem obrázku vidím ohořelou ledničku.
Já jsem, ale nepsal, že lednička nemůže způsobit požár:
Proudový chránič při úrazu elektrickým proudem může zvýšit šanci na přežití.
Ale, že proudový chránič chrání před požárem od ledničky, elektroniky a pod.,  je lež.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #73 kdy: 07.06.2019, 15:46 »

Jestli se nepletu, tak na vašem obrázku vidím ohořelou ledničku.

No, paráda. Na něčem se shodnem  tanecek

Já jsem, ale nepsal, že lednička nemůže způsobit požár:

Ale tvrdíte že když PCH funguje i jako ochrana před požárem v instalacích (dle odborníků i normy a vnímám že to ani vy nezpochybňujet e),  alespoň v určitých situacích jak bylo vysvětleno, tak jako zázrakem končí tato jeho funkce na zdířkách zásuvky a nefunguje tak i na přívodní šňůře spotřebiče, nebo v jeho "střevech". Tedy když například působením pravidelného dlouhodobějšíh o přehřívání zuhelnatí kdekoliv v přístroji izolace, což v případě vodivého spojení mezi L( případně N) a vodičem PE, dojde díky funkci PCH k jeho vybavení ještě dříve, než dosáhne to místo s dlouhodobým působením postupně vzrůstajícího proudu kritické teploty (zápalné) a vypne. Dle mého se pak bavíme o ochraně před požárem. Zrovna tak se chová kompresor když se "kousne " v lednici a vinutí začne rychle a silně topit a důsledkem může být vznícení oleje v kompresoru, nebo shoření vodičů do něj. Ve všech těchto případech odchází rychle izolace a svody z pracovních vodičů na kostru (PE) jsou jen otázkou času, tedy moment kdy zareaguje PCH a přeruší další zahřívání. Jde o zcela běžně se projevující závady, se kterými se potkávám v praxi.

Nebo s tím nesouhlasíte? Jestli ne, prosím o vaše vyjádření a argumentaci proč je tomu za zásuvkou jinak než pevné instalaci a proč je to dle vás lež.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #74 kdy: 07.06.2019, 16:49 »

Já nepíšu o zásuvce nebo instalaci.
Lednice se může přehřívat tak, že způsobí požár ještě než dojde k poškození izolace vůči PE. Až na to reaguje proudový chránič, ale to už může hořet.
To platí i pro elektroniku, která může být součástí lednice.
... teploty která by prach možná i zapálila.....
Ovšem unikající proud vodičem PE nijak nekolísal a byl stále na hodnotě cca 1-2 mA ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #75 kdy: 07.06.2019, 20:23 »

Já nepíšu o zásuvce nebo instalaci.

A já snad jo?

Lednice se může přehřívat tak, že způsobí požár ještě než dojde k poškození izolace vůči PE. Až na to reaguje proudový chránič, ale to už může hořet.
To platí i pro elektroniku, která může být součástí lednice.

Ale to já nikde nepopřel a normální člověk ví že se to samé týká i pevné elektroinstala ce. Jen tvrdím že mnoho takových případů končí svodem na PE a v těch PCH zareaguje. V tom případě pak funguje jako ochrana před požárem, protože 30mA (v reálu 20-25mA)  zastaví problém včas. Tedy významně snižuje riziko požáru. Vy nyní odpovídáte přiznávám nevím na co, ale vidím že na něco úplně jiného.

Asi jsem konečně pochopil že diskuse s vámi nemá cenu, protože nediskutujete, ale jen opakujete to pořád to samé dokola. Marně čekám na vaši normální logickou argumentaci, která by vyvracela to co jsem popsal víše, nebo vrhla na celou problematiku jiný pohled, který mi třeba uniká.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #76 kdy: 07.06.2019, 21:52 »

A já snad jo?
...
https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,41517.msg326443.html#msg326443
Opakuji to kvůli vám.
Já nepíšu o zásuvce nebo instalaci.
Lednice se může přehřívat tak, že způsobí požár ještě než dojde k poškození izolace vůči PE. Až na to reaguje proudový chránič, ale to už může hořet.
To platí i pro elektroniku, která může být součástí lednice.
... za teploty která by prach možná i zapálila.....u nikající proud vodičem PE nijak nekolísal a byl stále na hodnotě cca 1-2 mA...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #77 kdy: 07.06.2019, 22:20 »

No nic. Zase těsně vedle.  Nerozhodný

Můžete prosím reagovat na přímej dotaz v příspěvku č.73? Jasně píši o tom ce se děje ve spotřebiči a zajímá mne v čem jsou má tvrzení lživá. Schválně jestli mi dokážete odpovědět konečně přímo a vysvětlit v čem je mé tvrzení lživé.

A když jsem u pokusu kolegy Hudce,  jen pro pořádek.  Psal jsem že neberu úplně v potaz tento pokus (viz příspěvek 71). Psal jsem jasně o poznatcích z mé osobní praxe a toho co mi vyprávěli kolegové, kteří mají podobnou zkušenost. Pokus Kolegy Hudce skončil "předčasně". Domnívám se že PCH o citlivosti na větší rozdílový  proud by vydržel o něco déle, možná několik dní a zareagoval by například až v některém z případu popisovaných v mém  příspěvku 73. Tedy tento pokus beru jako velmi zajímavý a přínosný z hlediska zjištění popsaných skutečností, ale nedostatečný k simulaci funkce PCH jako ochrany před požárem, která dle vás končí zázračně v zásuvce  Smích a neplatí pro žádný spotřebič v ní zapojený, v tomto případě lednici.

Pokud nebude konečně přispívat k věci, nemá další diskuse s vámi smysl  Nerozhodný Neřeknu

PS: zajímá mne co si o tom myslí další kolegové.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #78 kdy: 08.06.2019, 01:16 »

Pokus Milana Hudce neberete v potaz, protože se vám to nehodí. Svá tvrzení opíráte o svá tvrzení o nějakých poznatcích z praxe, vyprávění a fotografii ohořelé ledničky. Vaší domněnkou dokazujete svá předchozí tvrzení a pokus Milana Hudce za nedostatečný k simulaci funkce proudového chrániče jako ochrany před požárem. Mě podsouváte tvrzení, že ochrana před požárem končí v zásuvce a neplatí pro žádný spotřebič, přitom vám stále opakuji, že píšu o ledničce a elektronice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #79 kdy: 08.06.2019, 03:05 »

Pokus Milana Hudce neberete v potaz, protože se vám to nehodí.

Vy jste jak kolovrátek. Ne protože se mi to nehodí, ale proto že to nesimuluje samotný vznik požáru. Dost jasně o tom píšu  podivej  Pokus nemohl dokázat funkci PCH jako ochrany před požárem, protože končí příliš brzo. Neviděl jsem tam nic co by zavdalo jakoukoliv příčinu k vybavení PCH začínajícím selháním izolace a podobně. Nebo vy jo?  Ale tento pohled se nehodí spíše vám.

Mě podsouváte tvrzení, že ochrana před požárem končí v zásuvce a neplatí pro žádný spotřebič, přitom vám stále opakuji, že píšu o ledničce a elektronice.

Nepodsouvám. Sám tvrdíte že PCH nechrání ledničku ani elektroniku před požárem, byť je připojena ze zásuvky s PCH a že ten kdo tvrdí že ano, lže. Sám nejste schopen napsat jediný argument proč jde o lež. Tedy dle vás končí ochrana před požárem pomocí PCH v samotné zásuvce. Jestli to chápu špatně, proč to dopr. neuvedete na pravou míru? Jen pustíte ven tvrzení o lži, bez toho aniž by jste odpověděl na tak jednoduchou otázku.

Napsal jsem jasně co se stává v lednici, nebo jiné elektronice během nějaké závady a kdy dle mého zareaguje PCH. Odpověď proč je takové tvrzené lživé od vás stále neexistuje. Pořád uhýbáte. Viz příspěvek 73 a zcela jasná otázka na vás =  stále bez odpovědi  zle

Tedy když například působením pravidelného dlouhodobějšíh o přehřívání zuhelnatí kdekoliv v přístroji izolace,  což v případě vodivého spojení mezi L( případně N) a vodičem PE, dojde díky funkci PCH k jeho vybavení ještě dříve, než dosáhne to místo s dlouhodobým působením postupně vzrůstajícího proudu kritické teploty (zápalné) a vypne. Dle mého se pak bavíme o ochraně před požárem. Zrovna tak se chová kompresor když se "kousne " v lednici a vinutí začne rychle a silně topit a důsledkem může být vznícení oleje v kompresoru, nebo shoření vodičů do něj. Ve všech těchto případech odchází rychle izolace a svody z pracovních vodičů na kostru (PE) jsou jen otázkou času, tedy moment kdy zareaguje PCH a přeruší další zahřívání. Jde o zcela běžně se projevující závady, se kterými se potkávám v praxi.

Nebo s tím nesouhlasíte? Jestli ne, prosím o vaše vyjádření a argumentaci proč je tomu za zásuvkou jinak než pevné instalaci a proč je to dle vás lež.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #80 kdy: 08.06.2019, 06:44 »


PS: zajímá mne co si o tom myslí další kolegové.

Pokus kol. Hudce je přínosný, na druhou stranu by se měl provádět s chráničem na 30mA, aby výsledek měl vypovídací hodnotu.

Pravda je co psal kol. Jirka S.,  je to polopravda. Chránič může a nemusí situaci vylepšit.

Sám se nebojím připojit lednici za chránič, dělával jsem to již dříve a setkával se s nepochopením staré gardy. Nepamatuji se na případ nežádoucího vypnutí, i když k tomu může dojít.
Na druhou stranu je to na každém, jak moc bezpečnou instalací chce mít, když normy připouští vyjímky.

Ochranu proti zapálení spotřebiče by měl řešit primárně výrobce lednice, ideálně tepelnou pojistkou, tak jako v jiných případech.

Je třeba přihlédnout i k tomu že chránič nemusí být spolehlivý, pokud na okruhu jsou DC složky nebo není pravidelně testován. Vypínací čas může být podstatně delší.

Z přiložených fotek ohořelých lednici se nedá vydedukovat nic o příčině požáru, stejně tak jako z pocitového přesvědčení o požáru, bohužel.

Stále platí že chránič vybavuje až při svodu na kostru, ten může nastat až po inicializaci požáru. Nelze tak brát FI jako stoprocentní záruku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #81 kdy: 08.06.2019, 08:37 »

...
Ochranu proti zapálení spotřebiče by měl řešit primárně výrobce lednice, ideálně tepelnou pojistkou, tak jako v jiných případech.
...
Výrobce něco řeší, ale může to mít vázané na dodržení nějakých podmínek. A hezky to popíše v návodu, který se celkem běžně nečte.
A nebo naopak se ještě někdo může snažit nějaké doporučení obejít.
Může mít perfektní rozvaděč, chránič z TOP řady, a stejně to někdo dokáže zabít něčím "na konci"
V nejednom případě by provoz jak elektrického spotřebiče, tak nějakého technického zařízení obecně, byl bezpečnější, kdybychom používali mozky a četli pokyny výrobce

A udělat něco blbuvzdorným nejde, protože blbci jsou strašně aktivní a vynalézaví!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #82 kdy: 08.06.2019, 11:06 »

Jak by se vyšetřovatel postavil k situaci, kdy zásuvka byla chráněna PCH - 003mA a lednice v záruční době a hořelo?
Vsadíte se, že by byla špatná lednice - protože zastánci PCH a někteří rádoby znalci nepřipustí, že nemusí mít pravdu.
Křižík by se fakt v hrobě otočil, kdyby viděl pracovité české ručičky dělat s čínskými výrobky
podle schémat EU.
Víte o tom, že cenu brambor nám určují němci? zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #83 kdy: 08.06.2019, 16:06 »

Polopravda je stále lež.

Citace
„Na polopravdách je nejnebezpečněj ší, že skoro vždy se věří té nesprávné polovině.“
     Hans Krailsheimer
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #84 kdy: 08.06.2019, 23:36 »

Polopravda je stále lež.

Na lepší odpověď se nezmůžete?  OK   Škleb Škleb  Tím se mi dost vysvětlilo.  Smích Škleb  Také to o vás dost napovídá.  Neřeknu Těšil jsem se na diskusi plnou vzájemné argumentace jak se na techniky sluší a bohužel nic než výkřik do tmy. Jsem velmi zklamán  Nerozhodný

Na druhou stranu je to na každém, jak moc bezpečnou instalací chce mít, když normy připouští vyjímky.

Ale jen v těch případech, kde hrozí velké ekonomické škody. Viz následné příspěvky. Nelze si v normě vybrat jen to co semi hodí a ostatní text ignorovat.  Opravdu věříte že obhájíte maso v lednici za 5 tisKč jako velkou ekonomickou škodu? Já ne  podivej  Prostě v běžném bytě nebo rodinném domě se tato vyjímka nedá použít a stále to budu v revizi uvádět jako vážnou bezpečnostní závadu.


Zatím nikdo nevložil příspěvek který by mne přesvědčil o  tom, že PCH nemůže fungovat jako ochrana před požárem i v případě některých závad na el. spotřebičích. Výkřik je to lež, bez vložení dalších argumentů, nemá v tomto případě vůbec žádnou váhu.  Zatím si tedy pevně stojím za tím, že funguje i jako ochrana před požárem, například v mnou popsaných případech. Možná si málokdo uvědomuje skutečnost, že se v elektrotechnic e většinou používají materiály které hoření nepodporují. Tedy ztráta "podpory" hoření znamená i konec ohně. tedy pokud vybaví PCH, je velká šance že pokud nezahořely další materiály, tak oheň postupně zhasne, protože nemá co hořet. V případě lednice ale máme izolační pěnu, která je velmi hořlavá, roky neuklízenou vrstvu suchého prachu, nebo olej v kompresoru chlazení. O důvod víc se těmto spotřebičům více věnovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #85 kdy: 09.06.2019, 00:39 »

Proč nereaguje proudový chránič při zahoření ledničky, elektroniky a podobných spotřebičů bylo popsáno v jiných diskusích, já vám to nebudu znova opakovat, abych si pak přečetl:
... jen opakujete to pořád to samé dokola ...
... neberu úplně v potaz ...
a vaše výmysly, které se mi snažíte podstrčit.

Jak se říká:
Citace
Ani farář dvakrát nekáže, podruhé ti prdel ukáže.

Já vás nepotřebuji o ničem přesvědčovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #86 kdy: 09.06.2019, 09:15 »

Nejbližší odpověď vaší rozepři dodá pokus roztavení šnůry 3x nulanulanic jištěné běžnou šestnáctkou a chráněné PCH 003.
Šnůru uložím na alobal připojený na PE (imitace kostry) a poté zakryji rychlezápalnou tkaninou, asi záclonou (imitace prachu, koberce atd.kolem lednice).
Provedu 10 pokusů, a vy si tipněte v kolika to skončí požárem, a v kolika vypadne jistič nebo chránič coby první.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Žvak Petr
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #87 kdy: 09.06.2019, 10:32 »

Nejbližší odpověď vaší rozepři dodá pokus roztavení šnůry 3x nulanulanic jištěné běžnou šestnáctkou a chráněné PCH 003.
Šnůru uložím na alobal připojený na PE (imitace kostry) a poté zakryji rychlezápalnou tkaninou, asi záclonou (imitace prachu, koberce atd.kolem lednice).
Provedu 10 pokusů, a vy si tipněte v kolika to skončí požárem, a v kolika vypadne jistič nebo chránič coby první.
Důležité bude jakou jste použil šňůru, ale myslím, že 10:0 pro chránič a jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
ACEOF ACES
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



Odpočet běží


« Odpověď #88 kdy: 09.06.2019, 13:03 »

Nejbližší odpověď vaší rozepři dodá pokus roztavení šnůry 3x nulanulanic jištěné běžnou šestnáctkou a chráněné PCH 003.
Šnůru uložím na alobal připojený na PE (imitace kostry) a poté zakryji rychlezápalnou tkaninou, asi záclonou (imitace prachu, koberce atd.kolem lednice).
Provedu 10 pokusů, a vy si tipněte v kolika to skončí požárem, a v kolika vypadne jistič nebo chránič coby první.
Tu šňůru od ledničky budete tavit na kompresoru a chladiči té ledničky?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

klima se rychle mění a společnost, jak jí známe se začne hroutit, pokud lidé co nejdříve podstatně nesníží svou spotřebu

31.12.2020 - 10 let a 9 měsíců.
Milan Hudec
*
Offline Offline



« Odpověď #89 kdy: 09.06.2019, 13:05 »

Opravdu věříte že obhájíte maso v lednici za 5 tisKč jako velkou ekonomickou škodu? Já ne  podivej  Prostě v běžném bytě nebo rodinném domě se tato vyjímka nedá použít a stále to budu v revizi uvádět jako vážnou bezpečnostní závadu.



Výše rozhodné škody bude dle mého názoru individuální, a odvislá od sociálního postavení majitele.
Ztráta oněch 5tisíc někoho ani nenase.e, pro jiného je to strava na dva měsíce.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Ako je to s uzemnením vodiča PEN a kovového osvetľovacieho stožiara verejného osvetlenia pri káblovom rozvode?
 Jaký je nejnižší průřez vodiče PEN v síti TN-C do 1000V?
 Kdy je nutné přeznačení vodiče PEN?
 Kam byste osadili PE vodič v rozvodnici z 50 let?
 Je možné použít stínění kabelu jako PE?
 Kde rozdelit PEN?
 Rozdělení vodiče PEN na PE a N až za měřením v bytové rozvodnici. Proč je tento požadavek energetiky?
 Jak z PEN získám PE a N pro správnou funkci chrániče?
 Mohu rozdělit PEN na PE+N samostatně v hlavní rozvodnici a i v podružné?
 Po rozdělení PEN se objevilo napětí mezi PE a N. Co je špatně?
 Jde udělat kabelová redukce z PEN na PE+N?
 Spojit PEN vodič s PE vodičem na zemnící můstek nebo ne?
 Jak se díváte na rozdělení vodiče PEN na PE a N?
 Može žlutozeleny vodič kopat?
 Co udělat s neznámým zelenožlutým vodičem v zemi?
 Jak by jste udělali přizemnění rozdelení PEN na PE+N ve dřevěné chatě?
 Jaky je rozdil mezi PE a PEN?
 Vystavili by jste revizi na přeznačený PE jako bez závad ?
 Kde se píše o povinnosti zemnit PEN vodič v místě rozdělení na N a PE?
 Aký prierez v rozvádzači by ste určili na vodič N, keď sa rozdelí na PE a N?
 Jaký průřez vodiče použít při pospojení kostry rozvaděče s PEN?
 Musí být sběrna PEN uložena izolovaně v rozvaděči?
 Co by se mohlo stat, pokud se přeruší vodič PEN?
 Jak volit průřez PEN v TN-S při postupné rekonstrukci?
 Jaká je max. povolená hodnota odporu ochranného vodiče?
 Jak správně dimenzovat ochranný vodič PEN?
 Je bezpecne prizemnit PEN na bleskozvod ?
 Je vhodné spojit hromosvod s PEN v PODRUŽNÉM rozvaděči?
 Kdy se jako PEN použije žlutozelený vodič s modrou návlečkou?
 Je skutečně nutné přizemnit bod rozdělení PEN i u starého domu?
 Je možné rozbočit PEN vodič ve dvojvypínači?
 Kde hledat přerušení PEN, který je zřejmě příčinou podpětí či přepětí v RD?
 Mohu propojit 2 PEN vodiče?
 Kde se nachází v elektroměrovém rozvaděči panelového domu svorkovnice PEN?
 Platí stejné podmínky přívodního kabelu min. průřez 10mm na chatu i na barák?
 Jak řešit přepálení přívodu PEN do RD?
 Může plynové porubí nahradit vodič PEN?
 Je možné provést rozdělení PEN až domovním rozvaděči?
 Je bezpečnější zdvojit zž a m vodič coby PEN či instalovat v TN-S?
 Je možné použít bílý vodič s žlutozeleným návlekem jako ochranný?
 Jak správně nazvat a označit vodič, který slouží jako PEN i PE?
 Může být PEN k odečtovému elektroměru připojen na kostru rozváděče?
 Mohu vodič PEN na elektroměr použít z jiného poschodí (cca.3,5m)?
 Jak zjistit na svorkovnici PEN, který vodič je odpojený?
 Je spojení uzemnění hromosvodu s vodičem PEN elektroinstalace výhodné ?
 Které normy stanovují barevné značení vodiče PEN?
 Proč se musí přizemnit bod rozdělení PEN na PE a N?
 Je možné miesto prerušeného pracovného vodiča použiť "zem" ?
 Aký má byť drôt medzi lištou PEN a rámom rozvádzača?
 Mohu rozdělit PEN na PE a N v elektroměrovém rozvaděči E-ON a pokračovat s 5Jx6?
 Proč je v zásuvce uzemňovací kolík i nulák pod napětím?
 Jak uzemnit PEN v HDS a PE v domovním rozvaděči ?
 Jak naložit s PEN podle staré normy na rozhraní staré a nové instalace?
 Jak uzemnit bod rozdělění vodiče PEN, když není instalovaná svorkovnice HOP ?
 Doznačuje se PEN v TN-C-S v rozvodnici modře?
 Je rozdělení PEN na obrázku provedeno správně?
 Proč je v zásuvce při mĕření napĕtí 20V?
 Kde rozdělit vodič PEN pro dílnu?
 Lze propojit kostru rozváděče vodičem PEN?
 Je možné spojiť PE a PEN rôznych obvodov?
 Jak správně rozdělit PEN vodič?
 Nemal by sa rozdelený PEN prizemňovať aj v dome?
 Aká je príčína rozdielneho potenciálu zemnenia a PENu?
 Proč je nulový vodič v zásuvce na kolíku u měděného rozvodu?
 Jak to, že přes elektroměr vede menší průřez PEN než požadovaný 33 2000-5-54?
 Jaký má být průřez vodiče PEN k elektroměru?
 Co děláte s N vodičem v přívodu CYKY 3Jx pro byt (TN-C)?
 Může vodič PEN přes elektroměr?
 Ako zistím ulomený, alebo zle dotiahnutý PEN, alebo PE vodič?
 Je vhodné přivést ž/z vodič od HOP do nulového můstku na elměr.desce?
 Co ještě nevíte o uzemňování ochranných vodičů?
 Je napětí mezi PEN a zemí normální?
 Musí být uzel PEN v HDS připojen i k uzemnění 40 ohmů?
 Jaký smí být nejmenší průřez měděného zemnícího vodiče spojujícího jednotlivé součásti se zemnící so
 Mohu připojit PE odjinud než z hlavního rozvaděče, když odtud nemohu?
 Je nutné vést samostatný ochranný vodič 10mm2 mezi podružnými rozvaděči?
 Měření odporu ochranného vodiče
 Vadí, že žlutozelené vodiče jsou na jedné liště s modrými?
 Měření spojitosti ochranných vodičů a vodičů pospojování
 Je možná náhrada přívodního PEN připojením na zemnič?
 Kdy je nutné při napojovaní obvodu TN-C dodržet u PEN 10mm2?
 Jak nahradit přerušený PEN od hlavního rozvaděče do bytu?
 Proč se v zásuvce objevuje fáze ve všech kontaktech?
 Jak správně změřit hodnotu Zs PEN?
 Mohu použít PEN v konektoru u slaněného a pevně uloženého přívodu?
 Je minimální průřez vodiče PEN 10mm2 Cu za všech situací?
 Měření proudu protékajícího ochranným vodičem u spotřebiče
 Je povinné rozdělit vodič PEN v elektroměrovém rozvaděči?
 Proč se při 2f připojení varné desky zdvojuje nulový vodič?
 Proč smějí být vodiče PEN pouze v pevné instalaci?
 Bylo kdysi možné použít kovovou konstrukci pro N (PEN) ?
 Proč mám 400V v jednofázové zásuvce?
 Je moźné zkratem dvou fází upálit nulový vodič? Vznikne pak přepětí v síti?
 Vznikne problém při přerušení PEN před domem?
  Jaký průřez použít mezi hlavní svorkovnicí PEN na nové= svorky PE a N.?
 Jak idetifikovat nulový vodič od konkrétního okruhu v rozvaděči bez demontáže?
 Je možné použít i CY/CYKY 6mm2 pro přívod z elektroměrového rozvaděče?
 Co muze zpusobit napeti zaroven na vodici L, PE a N?
 Kam se připojuje PEN v podružném rozvaděči nejdříve?
 Proč se u nulování propojoval PEN nepřerušeně pod více kontaktů?
 Proč jednofázové spotřebiče chvílemi nejedou na plný výkon?
 Hlavní domovní vedení a odbočky k elektroměrům
 Je nutné při výměně starého jističe IJV také navýšit průřez PEN?
 Proč může být PEN vodič od určitého průřezu o řád nižší?
 Je možné hlavním vypínačem vypínat s fázemi i PEN?
 Jak poznat, že byl PEN rozdělen?
 Může několik jištěných obvodů používat jeden PEN vodič?
 Může se z vodiče PE udělat PEN?
 Jaký je důvod požadavku na průřez PEN ≥10 mm² pro 4p zásuvku v TNC síti?
 Z jakého důvodu je pro PEN vodič zvolen min. průřez 10 mm2?
 Aké je správne istenie kábla AYKY-J 3x120+70 a AYKY-J 4x120?
 Jak správně barevně rozděli PEN podle 60204-1?
 Sníží přizemnění PEN nebezpečí jeho odpojení?
 Je vhodné rozdělit PEN v samostatném malém rozvaděči?
 Proč se při zapnutí světla ztrácí signál set-top boxu?
 Proč se přepálil PEN vodič zrovna v hlavním rozvaděči ne až podružném?
 Bylo někdy možné použít jeden PEN vodič pro více obvodů?
 Mohlo chybějící propojení mezi PEN a základovým zemničem projít revizí?
 Je propoj mezi druhým rozvaděčem a HOP nebezpečný?
 Z jaké svorky se správně pokračovalo v síti TN-C?
 Kam v rozvaděči připojit přívodní PEN pokud není výrobcem instalovaná?
 Lze v rozvaděči detekovat na přívodu přerušený PEN vodič?
 Jaký je tvůj příběh s přerušeným PEN vodičem?
 Jak provádíte uzemnění PEN vodiče u veřejného osvětlení?
 K čemu slouží vodič středního bodu?
 Jak opravit, nastavit opálený přívodní vodič PEN?
 Co mohlo odpalit svorkovnicu nulaku vo vstupnom rozvadzaci domu?
 Jak to, že PE + N není to samé jako dva PEN vodiče?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 22 dotazů.