Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co si počít pokud v novostavbě bytu máme nedostatečný počet jištěných obvodů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co si počít pokud v novostavbě bytu máme nedostatečný počet jištěných obvodů?  (Přečteno 27317 krát)
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #18 kdy: 13.05.2019, 20:03 »

Na to, abyste vyjádřil svůj názor o tom, že instalace není v souladu s ČSN a že žádáte nápravu nepotřebujete nic.

Souhlasím s Davidem. Sám jsem před cca 14dny podobným způsobem pomáhal kamarádce, která čeká na kolaudaci svého nového domu. Už z první obhlídky jsem popsal cca 1.5 stránek závad a to jsem nerozebíral krabice a nic neměřil. Stačil soupis základních závad s  tím že doplaceno bude až to zkontroluju já, nebo pozvaný soudní znalec. To zabralo a pozvaný RT stavební firmou najednou sepsal cca 15 závad a firma bude provádět úpravy, především na hromosvodu. Nicméně navíc se vyčísluje smluvní pokuta z prodlení a odložení kolaudace. Pár závad zde máte sepsány a zkuste je "postrašit" podobným způsobem, včetně úhrady nákladů na soudního znalce a podobně. Pak pozvěte RT, který vše řádně projde a dle sepsaných závad připraví cenovou nabídku. pak se uvoidí co dál  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Matěj Kaplan
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 13.05.2019, 21:03 »

Začínám se bát elektrikáře, který nám dělá přípravu pro kuchyňské studio. Zastává názor max 10 zásuvek na jeden okruh a nejspíše to myslí i tak, že to utáhne až 10 myček najednou. V kuchyni instaluje na jeden okruh následující: Lednice, venkovní osvětlení (jedna nástěnná lampa) ,  venkovní zásuvka (pro el. sekačku) a 6x bodové osvětlení (2x po třech na jednom vypínači). Myslíte, že je možné takového řešení?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Matěj Kaplan
Neverifikovaný uživatel @3
**
Offline Offline



« Odpověď #20 kdy: 13.05.2019, 21:22 »

Jde i o to, že po instalaci kuchyně budeme těžko předělávat zásuvky.
Jste úžasní, vážím si vašeho času, moc nám to pomohlo a otevřelo oči.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Friedrich
*
Offline Offline




« Odpověď #21 kdy: 13.05.2019, 21:35 »

Bohužel jsou to stále se opakující situace, pokud generální dodavatel, sežene nejlevnějšího subdodavatele VTZ elektro. Zásadní chyba laiků, kteří si většinou byt (RD) nechají stavět na hypotéku, kterou budou splácet po značnou část života je, že si nezaplatí technický dozor již v průběhu stavby. Dozor by měl minimálně:
-zkontrolovat jestli nejsou zásadní nedostatky ve smlouvě (VTZ elektro bude provedeno v souladu s platnými zákony, ČSN a ostatními platnými předpisy, výchozí revize bude provedena nezávislým RT )
-před započetím stavby zkontrolovat dokumentaci a oprávnění dodavatele k práci na VTZ elektro
-v průběhu stavby dohlédnout na prováděné práce a pořizovat fotodokumentac i, protože ze zkušenosti zvláště u RD je to špatně už, když se začnou dělat základy a základový zemnič (už jsem se několikrát setkal s absencí základového zemniče u novostavby)
-asistovat při předání, aby dodavatel předal nejen kvalitní práci, ale veškeré povinné doklady včetně DSPS (dokumentace skutečného provedení stavby) návodů  atd.,  ostatně seriózní RT bez těchto dokladů nemůže ani vyhotovit výchozí revizní zprávu.
Pokud si stavebník laik z neznalosti nebo rádoby šetření od začátku nesjedná odborníka, může se potom zviditelňovat v TV v černých ovcích.
Jak píšete o kuchyni, tak to je úplná klasika, protože rekonstrukce kuchyní, bytových jader a hromosvodů dělají bohužel většinou firmy, které kromě oprávnění pro práci na VTZ elektro postrádají také základní znalosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 13.05.2019, 21:41 »

... na jeden okruh následující: Lednice, venkovní osvětlení (jedna nástěnná lampa) ,  venkovní zásuvka (pro el. sekačku) a 6x bodové osvětlení ...
Možné to je, "šťastné" to určitě není.
- míchat osvětlení a zásuvky není dobré řešení
- je dobré mít venkovní okruhy samostatně, přes samostatný chránič, právě proto, že tam je větší pravděpodobnos t nějakého izolačního problému, na který by měl zareagovat proudový chránič... A je hloupé, když si hmyz najde cestu do světla a natahané nečistoty "vypnou ledničku v bytě"

------------
Viděl jsem "vzorový projekt" na přípravu pro kuchyni. Levá strana kuchyňské linky jeden okruh s vícenásobnou zásuvkou, druhá strana druhý okruh, další okruh pro myčku, další pro digestoř a osvětlení, další pro troubu, další okruh (3f) pro varnou desku, další vedle pro chladničku a nějaké drobné spotřebiče... A doporučení, že je třeba konzultovat s uživatelem, jestli tam nebude chtít další okruhy nebo jiné rozmístění...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 14.05.2019, 01:45 »

Ale to je stále důvod k předjištění 10A, protože vypínač v "galerce" bude opět pouze 10A a to v lepším případě,
Nesouhlas. "Galerka" je spotřebič, nikoliv elektroinstala ce. Tím pádem vypínací schopnost vypínače v "galerce" není pro určení jističe daného okruhu podstatná.

navíc předpokládám že bude připraven kabelem 3x1.5mm a tedy bude potřeba ověřit měřením a výpočtem zda předjištění vyhovuje.
Souhlas.

Často se na galerkách setkávám i s jasným požadavkem v návodu na předjištění max. 10A jističem, vyjímečně i 6A.
Dovoluji si podotknout, že v tom přiloženém návodu není ani zmínka o předjištění...  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #24 kdy: 14.05.2019, 07:00 »

Samotný centrální proudový chránič je proti rozumu i proti ČSN. Porucha jednoho okruhu by neměla ovlivňovat jiný okruh, což je u centrálního FI jednoznačně porušeno. Při použití vyhledávače zde v diskusích toho k tomuto tématu najdete opravdu hodně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #25 kdy: 14.05.2019, 07:37 »

Nesouhlas. "Galerka" je spotřebič, nikoliv elektroinstala ce. Tím pádem vypínací schopnost vypínače v "galerce" není pro určení jističe daného okruhu podstatná.
.......
Dovoluji si podotknout, že v tom přiloženém návodu není ani zmínka o předjištění...  Mrknutí


Ano, byl to první návod který na mě vypadnul z google po vložení dotazu. Sice není úplně dobrý a rozhodně se potkávám s mnohem lepšími. Přesto otázka:
Jak omezíš 10A na vestavěné zásuvce u galérky jinak, než předjištěním? Vlastní pojistku to nemá a předpokládá se standardní napojení na světelný okruh, kde bývá maximálně 10A jistič.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #26 kdy: 14.05.2019, 08:42 »

Samotný centrální proudový chránič je proti rozumu i proti ČSN. Porucha jednoho okruhu by neměla ovlivňovat jiný okruh, což je u centrálního FI jednoznačně porušeno. Při použití vyhledávače zde v diskusích toho k tomuto tématu najdete opravdu hodně.

Pavle, to máš naprostou pravdu!
Při stěhování známého do developerského bytu ,  jsem navšívil jejich sousedy  a různá patra a všechny byty (asi 12) co jsem prošel, všechny na jedno kopyto-jeden chránič!
Ptal jsem se pracovníka co to montoval, prý developer to tak chtěl, cena je na prvním místě!!
Rozmlouvali mu to, ale ON platí ! Montéři z toho byli trochu špatní....Nebu dou tam dávat za svoje peníze více chráničů.Možná si myslíme že motéři byli tupci,ale po pohovoru s nimi to tak není..
Jen takový postřeh z nových bytů!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 14.05.2019, 09:00 »

Přesto otázka:
Jak omezíš 10A na vestavěné zásuvce u galérky jinak, než předjištěním?
Velmi jednoduše. Pokynem v návodu k obsluze.

... a předpokládá se standardní napojení na světelný okruh, kde bývá maximálně 10A jistič.
..."předpokládá se"... ..."kde bývá"...
Nechci být ďáblův advokát, ale tohle mě jako neprůstřelný argument zrovna nepřipadá.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #28 kdy: 14.05.2019, 09:16 »

Velmi jednoduše. Pokynem v návodu k obsluze.

Jo, to jsem nečekal. Fakt jsi mě pobavil  Škleb  Tak návod, vlastně jen pokyn v něm, mi omezí maximální zátěž na zásuvce. Možná se toho chytnou i další, protože by to mohlo pomoci vyřešit mnoho problémů i mimo náš obor.

Tak jinak. Než se dostanu k normám. U tebe by to revizí prošlo? Dle tebe je to v pořádku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #29 kdy: 14.05.2019, 09:59 »

O čem se tu dohadujete?
Každý normální elektrikář vyvede vývod na galerku ze světelného okruhu koupelny. Ona tam po čase být galerka nemusí a bude tam pouze vývod na osvětlení (např. zrcadlo s vestavěným osvětlením). Osvětlení bude přes 10/1N/30mA. Pokud si paní domácí zapojí přes vestavěnou zásuvku v galérce fen (1,2kW),  stále nevidím problém.
Normální elektrikář rovněž nespoléhá na zásuvku v galérce, ale provede v blízkosti umývadla alespoň dvě zásuvky.
Vaše dohady se mi zdají být ve stylu handrkování se děcek na pískovišti, kdo lépe vyřeší vyklepnutí bábovičky z formičky.  ??
A přitom je to tak jednoduché.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #30 kdy: 14.05.2019, 10:47 »

O čem se tu dohadujete?
....

Ale já s tebou přece souhlasím Pavle a o ničem jiném nepíši, nicméně mě zajímá jak se k tomuto staví kolega Liskar, dle kterého je to provedení z tazatelova bytu v pořádku. Já se jen pokoušel oponovat, bohužel právě nejsem on-line na normách, abych dokázal argumentovat konkrétními články norem. Dle mne jde o normální diskusi nad tématem, která nemá s handrkováním na pískovišti nic společného.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #31 kdy: 14.05.2019, 11:10 »

No tak si se na pískovišti nikdy nehandrkoval a nebo už jsi zapomněl. Já nezapomněl. Ač to zní naprosto neuvěřitelně, byl jsem velice chatrné dítko a vždy jsem při jakékoli při dostal přes držku, proto ta dobrá paměť  Mrknutí Smích Smích
Pamatuji se, jak se mnou ve školce praštil zdatnější kluk o pařez na zahradě a zlomil mi kliční kost. No já řval jako kráva a dodnes si to pamatuji. Po cca 30-ti letech jsme se spolu náhodou setkali u táborového ohně při oslavě narozenin. Samozřejmě jsme se tomu po těch letech parádně zasmáli a on mi přísahal, že se mnou už nikdy nepraští, protože od té doby už moc nevyrostl, což se o mě zrovna říci nedá. A to je prostě život  Smích Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 14.05.2019, 11:11 »

Jo, to jsem nečekal. Fakt jsi mě pobavil  Škleb  Tak návod, vlastně jen pokyn v něm, mi omezí maximální zátěž na zásuvce. Možná se toho chytnou i další, protože by to mohlo pomoci vyřešit mnoho problémů i mimo náš obor.
Zpochybňuješ tedy závaznost návodu?
To bych byl pro změnu překvapen já, ale bez toho pobavení.

Tak jinak. Než se dostanu k normám. U tebe by to revizí prošlo?
Odpověď: Neprošlo. Hlavním důvodem je to, že jsem to neviděl.

Dle tebe je to v pořádku?
Odpověď: Nevím. Stejné zdůvodnění.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Liskar
*
Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 14.05.2019, 11:16 »

mě zajímá jak se k tomuto staví kolega Liskar, dle kterého je to provedení z tazatelova bytu v pořádku.
Zřejmě byla tato diskuse (po právu) promazána, takže nějak nemohu najít svůj příspěvek, kde bych toto explicitne tvrdil. Můžes mi prosím pomoct s hledáním toho příspěvku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 15.05.2019, 07:26 »

Zpochybňuješ tedy závaznost návodu?
...
Problém je spíše v tom, že nejeden výrobce napíše na spotřebič kolik to má Watů...
Opravdu máme spoléhat na to, že si to uživatel správně přepočítá na proud, nebo že bude sčítat proudy pokud tam připojí spotřebičů víc?

Především tam, kde zařízení využívají laici, preferuje technická opatření před administrativn ími
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
David Hruda
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #35 kdy: 15.05.2019, 12:42 »

Samotný centrální proudový chránič je proti rozumu i proti ČSN. Porucha jednoho okruhu by neměla ovlivňovat jiný okruh, což je u centrálního FI jednoznačně porušeno.
Obávám se, že aplikace tohoto článku je diskutabilní.
Při jeho dodržení by musel mít každý okruh svůj proudový chránič, což je jistě hezká myšlenka, ale praxe je jiná.
Navíc se všechny okruhy potkají na hlavním jističi...
Takže ano, centrální proudový chránič je ne úplně dobré řešení, ale netroufl bych si ho označit za řešení v rozporu s normou.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E2/A, montáže, projekty, alarmy...
Smluvní partner společnosti EG.D
Znalec v oboru ELEKTROTECHNIK A: rozvody a instalace, spotřebiče, hromosvody a ochrana proti přepětí, revize el. zařízení a hromosvodů. ELEKTRONIKA: zabezpečovací systémy, spotřební elektronika
Jih ČR
www.elektro-hruda.cz
Stran: 1 [2] 3 4 5 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Kolik může stát rozšíření obvodu o další dvě zásuvky?
 Kolik zásuvek je možno napojit na jistič 10A?
 Musí mít plynový kotel samostnatný přívod a jistič?
 Je možné v jedné rozbočné krabici rozbočit více obvodů?
 Je opravdu nutné rozdělení zásuvkového a světelného okruhu?
 Je možné okruhy nejprve připojit k svorkovnici a teprve poté ke rozvodnici?
 Je potřeba světelný i zásuvkový okruh pro digestoř, zrcad. skříň, sprch. box?
 Mohu připojit v kuchyni vestavnou mikrovlnou troubu a myčku na společný okruh?
 Kolik halogenových světel mohu připojit na zásuvku jednoho obvodu?
 Jaké rezervní kabely doporučíte při realizaci nové elektroinstalace?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Můžete se mi vyjádřit k mému plánovanému zatížení obvodů?
 Může se dle platných norem použít na zásuvkový obvod vodič CYKY 3x 1,5 Cu?
 Je společný obvod na zásuvky i světla v koupelně v rozporu s normou?
 Zapojují se chrániče na každou místnost zvlášť?
 Proč jsou proudové chrániče 25A a 40A?
 Jak zapojit jednofázový obvod z krabice 400V?
 Kolik jističů může být připojeno na jedné fázi?
 Mohu mít jen jeden okruh v zahradním domku?
 Je možné na stávající zásuvkový obvod připojit další jistič?
 Jak se rozhodnout, které obvody před a které za chránič?
 Kolik je dobré připojit obvodů pod jediný chránič v RD?
 Je dovolené užít v jedné místnosti zásuvkové obvody připojené na různé fáze?
 Může pračka na společné zásuvce s výpočetní technikou tuto poškodit?
 Mohu udělat společný okruh pro venkovní světla a zásuvku 230V ?
 Může být zásuvkový okruh kabelem 3x1,5mm?
 Mohou být odbočné krabice kvůli estetice nepřístupné?
 Mohu napájet pětivodičovým kabelem tři zásuvkové obvody 230V?
 Ako najlepsie rozdelit uvedene kuchynske spotrebiče na 4 okruhy?
 Je možné vést jedním kabelem 3x2,5 tři různé okruhy?
 Potřebuje pračka v pracovně nutně samostatný okruh?
 Mohu pripojit svetlo rovnou do cokolady na okruh?
 Je možné v Acidurce rozdělit PEN na PE a N a do sporáku jít kabelem 5x2,5?
 Když mám tř jistič JIK 50 500V str. M10A,mohu za něj dát 16A jistič na zásuvky?
 Je možné vytiahnúť 1f zásuvky z vedenia k 3f zásuvkám?
 Mohu použít kabel 3f v síti TN-C nově pro dva 1f obvody?
 je mozne zapojit 1F svodic prepeti pouze na jeden zasuvkovy okruh?
 Jsou potřeba dva kabely pro zasuvky a světla?
 Je možné v ČR ukončit dvoufázový vývod v zásuvce 230V/16A?
 Lze mít 2 ledničky a zásuvku na kuchynské lince na jeden okruh ?
 Mohu přidat jistič do rozvodu v bytě?
 Který "náhradní" okruh využít pro zásuvku v koupelně?
 Jak odstranit problém dvou obvodů v jedné krabici?
 Může být část zásuvkového vedení v Cu1,5mm?
 Jak rozdělit jednu fázi na tři pokud je to potřeba?
 Mohu z bývalého světla udělat zásuvku ?
 Mohu vést ochranný vodič samostatně?
 Jak zvýšit počet zásuvkových obvodů v kuchyňském koutu?
 Je možné vést do pětirámečku vedení data a nn?
 Pokud vede do zásuvky zvlášť fáze, musí být zvlášť i nulák s ochranou?
 Mohu mít světelný a zásuvkový okruh ve společné krabici ve zdi?
 Za jakých podmínek lze realizovat souběh vedení 230V ke spotřebičům?
 Nejsou dva zásuvkové okruhy v nové garsonce málo?
 Zrevidujete protažení přívodu venkovní terasy z vnitřního obvodu?
 Mohu v sadrokartonu natahnout zasuvky 3x1.5 J?
 Kam ve staré PL (nejlépe na stavající jističe) připojit extra obvod pro PC?
 Co použít aby proud tekl pouze jedním směrem?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Lze kombinovat zásuvky a světla ve společně jištěném obvodu?
 Kolik světelných obvodů mohu dát na jeden proudový chránič?
 Moze byt chladnicka na 10A istici spolu so svetlami?
 Kolik spotřebičů a prodlužovacích přívodů lze použít na jeden obvod?
 Může být jeden světelný okruh na celý RD včetně terasy v exteriéru?
 Lze průtokový ohřívač a kotel jistit stejným jističem na jednom obvodu?
 Je treba dodrzet poradi vodicu na PEN svorkovnici?
 Je kabel 4x2.5 pro dvě zásuvky vhodný přívod?
 Lze zapojit cirkulační čerpadlo do plynového kotle i tepelného čerpadla zároveň?
 Je možné rozdeliť 4 okruhy TN-C na viac?
 Jak bezpečně rozdělit 3 fáze na 3 jednofázové okruhy?
 Může být CYKY 3x1,5 a CYKY 3x2,5 střídavě v jednom okruhu?

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.053 sekund, 22 dotazů.