Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Co dělat s cizím kabelem na svém pozemku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co dělat s cizím kabelem na svém pozemku?  (Přečteno 7954 krát)
zp36
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 08.04.2019, 01:04 »



Zajímalo by mne jak je to s cizím kabelem vedoucí přes pozemek.
Kabel vede středem pozemku na sousední pozemek, kde je starý již nikým nevyužívaný objekt, který už nikdy nikdo využívat nebude.
Pokud mi majitel objektu dá nějaké potvrzení o tom, že tu elektriku nebude potřebovat, mohu žádat odstranění kabelu ze svého pozemku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #1 kdy: 08.04.2019, 18:26 »


Zajímalo by mne jak je to s cizím kabelem vedoucí přes pozemek.
Kabel vede středem pozemku na sousední pozemek, kde je starý již nikým nevyužívaný objekt, který už nikdy nikdo využívat nebude.
Pokud mi majitel objektu dá nějaké potvrzení o tom, že tu elektriku nebude potřebovat, mohu žádat odstranění kabelu ze svého pozemku?

Zásadní otázka před další diskusí.
Existuje uložení tohoto kabelu jako "věcné břemeno"?
Pokud ne, pak kabel odstraňte a nikoho se neptejte. Kabely uložené na černo, bývají zřídka dle normativních doporučení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 08.04.2019, 21:32 »

Je rozhodující vlastnictví kabelu.
Lepší varianta by byla načerno natažený měřený kabel.
Pravděpodobněj ší varinta je, že se jedná o přípojku objektu. Pak nemá smysl přemítat nad břemenem, protože tam prostě je...
Tu je sice taky možné odstranit, ale majitel oné nemovitosti, přijde zasíťovaný pozemek. Ona totiž jednou vedená přípojka, se zachová i při rekonstrukci, ovšem bude-li odstraněna, pak při rekonstrukci nevznikne a zasíťování pozemku bude obnášet náklady pro žadatele.
Začněte tedy zjištěním čí je kabel (distribuce/cizí),  následně se dohodněte s vlastníkem onoho pozemku, zda je smířen s definitivním odpojením a pokud ano, musí on zažádat o demontáž přípojky (v případě, že je kabel distribuce),  nebo ji nějaký elektrikář sestřihne, v případě, že se jedná o cizí, měřený kabel, případně je provozován jako HDV.
(Předpokládám, že máte namysli nadzemní vedení, v případě podzemního to nikdo vykopávat nebude, maximálně bude odpojen)
   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Zuna
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.04.2019, 01:17 »

Odbočkou se napojit načerno a kdyby něco tak "Já nemohl vědět ,že ten kabel je cizí,když je na mém pozemku a není k tomu žádná dokumentace ".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 10.04.2019, 06:07 »

Odbočkou se napojit načerno a kdyby něco tak "Já nemohl vědět ,že ten kabel je cizí,když je na mém pozemku a není k tomu žádná dokumentace ".

Opravdu dobrá rada nad zlato. Pokud je to distribuce, v případě zjištění takové situace vám to napálí za tři roky podle průřezu odbočky anebo pojistky. Jako bonus vás vypnout a budou popotahovat po policajtech a soudech. Neznalost neomlouvá.

Jestli je to zřízeno před r.89 tak to má břemeno automaticky a zkreslení to být nemusí.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.047 sekund, 22 dotazů.