Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Jak správně ověřit revizním přístrojem podezření na probíjení zdi?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak správně ověřit revizním přístrojem podezření na probíjení zdi?  (Přečteno 14426 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #18 kdy: 18.04.2019, 19:51 »

Já dneska dostal prdu od noťasu, když jsem poskytl svůj otisk prstu. Tak nevím. Mám měřit unikající proudy, nebo se obrátit na BIS?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Hugo K.
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 19.04.2019, 04:58 »

Neměl zedník silonové spodní prádlo ?
Kdysi dávno jsem si z NDR přivezl extra dlouhá trika pro revmatiky. Za tmy jsem byl jako ohňosroj. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #20 kdy: 19.04.2019, 11:02 »

Tomáši, jseš si jist, tím odpojením veškerých starých rozvodů?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #21 kdy: 19.04.2019, 14:57 »

Já bych zkusil měřit unikající proud, to by mohlo pomoci zjistit, kde je problém.

P.S. Já tedy preferuji vytrhání starých rozvodů, nikoliv jejich uložení na "věčné časy"ve zdech. Při jakékoliv další práci spojené se sekáním bude dilema, na co jsem to vlastně narazil. A předpokládám, že to máte doma, tam bych to neudělal za žádných okolností, už jenom proto, že je to "podivuhodné dědictví" a nechtěl bych, aby si děti či vnoučata mysleli, co jsem to byl za vola.

P.P.S. Pokud manželka a popř. další ženské protestují, tak poslat na dovolenou nebo ke všem čertům a udělat to pořádně, ono se tím zase ušetří, většinou se velká část tras dá použít pro nové kabely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Tomáš Žabka
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #22 kdy: 20.04.2019, 22:48 »

Tak jsem byl na otočku na chalupě, znovu vše prověřil, proměřil a nic nenašel, zdi už jsou úplně vyschlé a zedník odvedl skvělou práci (udělal to moc pěkně). Jen pro info, celé jsem to odkapotoval a prolezl všechny jističe a hledal staré vodiče. Při realizaci provizorek, jsem ve zdech nikde nic nového na staré nenapojoval. Je to pro mě záhada.

Jediné co mohu zkonstatovat, že za sucha je instalace bezpečná Jsem v rozpacích a musím doufat, že se to znovu neobjeví.

Zedník mi říkal, že jeho osobní elektrikář mu v takových to případech jen řekne, ať se na to vykašle, počká až to uschne, že to přestane.

Pokud by někdy někdo z vás vymyslel nějaký testovací pokus aniž by muselo vše plavat, rád ho vyzkouším, díky všem za podměty a nápady, které jste poskytli.

Trochu jiný případ, ale v podstatě podobný, můj soused je taky elektrikář, když jsem se sním radil, tak mi popisoval jeden případ, kdy borcovi v 12 00 probíjeli sprchy u bazénu, nebudu to složitě komentovat, když to měřili, tak naměřili mezi hlavicí sprchy a roštem jen 8V. (způsoboval to bojler HDO vzdáleny cca 30-40m od místa problému). Takže i pitomých 8V dokáže přes mokrou kůži pěkně nakopat. Je to jak olizování 9V baterky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vše se dá nějak vyřešit, vždy jde jen o to najít optimální řešení daného problému.
Projektant a revizní technik E1A, E1B.
http://www.zabka-revize-projekce-elektro.cz/
Mikulecký
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 22.04.2019, 10:22 »

Já bych zkusil doutnavkovou zkoušečku.
Zkoušečka by fungovala - ale jiná.
Mám bezkontaktní zkoušečku VOLT GRAFT. Má světelnou i zvukovou signalizaci a opravdu funguje poměrně hluboko.
Dalo by se zjistit ale jen o který obvod se jedná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #24 kdy: 22.04.2019, 11:39 »


Mám bezkontaktní zkoušečku VOLT GRAFT. Má světelnou i zvukovou signalizaci a opravdu funguje poměrně hluboko.
Dalo by se zjistit ale jen o který obvod se jedná.

To není zkoušečka, ale dětská hračka. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jiří_Hrubý
Neverifikovaný uživatel @7
*******
Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 22.04.2019, 12:04 »

Je to dětská hračka, ale právě díky nízké citlivosti se ve výkopu se dvěma paralelními 120 AYKY chová lépe (rozuměj jednoznačněji) při určování té ke střižení než obdobné šidítko od Fluke Úsměv Před střižením je ale jistota až Radeton.
A ještě "lepší" je verze od YATO, tam se u přerušeného prodlužováku musí jet snímací smyčkou přímo po žíle jak se stáčí a nereaguje to na indukování do zdravých žil jako citlivá Fluke.
Jsou to samozřejmě všechno jen hračky, ale při troše praxe se s nimi dá pracovat coby s podpůrnými prostředky. Na hledání průrazu kabel-zeď jsou k ničemu...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #26 kdy: 22.04.2019, 13:03 »

Pán asi myslí VOLTCRAFT.

Mám jí taky a používám jí hlavně na první "očuchání" prostoru před sebou.

V omezené míře se dá vystopovat i trasa kabelu, pokud není příliš hluboko. Na to ale používám spíš hledačky typu vysílač - přijímač.


* VOLTCRAFT.jpg (44.08 KB, 1024x271 - prohlédnuto 283 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Ivan Taraba
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 29.04.2019, 01:37 »

Nemohl opačný konec některého z těch ustřihnutých a zazděných kabelů něco uzemňovat přes PEN? Třeba něco docela nevinného jako je stínění antény? To také umí pěkně kopnout.

Kdyby nebyl dům při zazdívání odpojen od elektřiny, snad by to ještě mohla být indukce při delším souběhu starého kabelu s nějakým vodičem protékaným větším proudem.

Když už bych nechával ve zdi staré kabely, asi bych jejich "mrtvé" konce na straně rozvaděče ještě více "umrtvil" připojením k definovanému potenciálu PE. Nevím, jestli se to tak dělá, možná existují i důvody, proč nechat ustřižené kabely "plovoucí",  v tom případě raději zaizolované.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.056 sekund, 23 dotazů.